כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אחמד טיבי והתרמית הערבית הגדולה
תרומה למגזין המזרח התיכון
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
פיוס עם טורקיה - מלכודת משפטית ומדינית לישראל
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
המערכה בדרום - סיכום ביניים
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
גם במלחמה על דעת-הקהל אנחנו חייבים לנצח
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ספטמבר 2010
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
נאום נתניהו בעצרת האו"ם כתמרור אזהרה
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש מרס 2011
אסלאם וליברליזם
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 06.09.2019

במקומות אחדים ברחבי מזליה אפשר למצוא על אותו רחוב, במרחק של מטרים ספורים זה מזה, מקדש הינדי, מסגד מוסלמי ומקדש בודהיסטי. לכאורה התמונה המושלמת הזו של דו-קיום דתי ואתני, אמורה לייצג את המהות התרבותית של מלזיה.

אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 30.08.2019

בדימוי-העצמי של אינדונזיה, היא נתפסת כמדינה מוסלמית מתונה, ליברלית ודמוקרטית, היכולה לשמש דוגמא ומופת למדינות מוסלמיות רבות - בעיקר למדיניות הערביות הנתפסות כברוטאליות באופן מיוחד - משום שהן התרחקו לחלוטין מעקרונות האסלאם האמיתי.

תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 23.08.2019

כאשר מדינות המוגדרות כ"ליברליות" מזדעזעות ממצב הנשים באפריקה ובאסיה, לזעזוע הזה יש הצדקה מסוימת, אך הוא בראש-ובראשונה נובע מסוג של התנשאות תרבותית שיש בצידה גם תרבות של הכחשה על הנעשה בתוך ביתן פנימה.

יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 02.08.2019

דוחות רבים פורסמו במהלך השנים האחרונות על מעמדם של עבדים שחורים האומללים האלה ועל היחס של האוכלוסייה הערבית כלפיהם. כך למשל, למרות שחוק נגד עבדות נחקק במאוריטניה בשנת 2007, הוא אינו מיושם בפועל.

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 19.07.2019

כך הסתיימו להם לפתע חיים מלאים של אישה צעירה, יחד עם בעלה השני, במדינה שהיא כה אהבה, באופן אמיתי, וללא התנשאות של אישה שגדלה במדינה מערבית ואף קיבלה חינוך מערבי מן המעלה הראשונה באוניברסיטאות המכובדות של קנדה.

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 07.06.2019

מרבית המוסלמים במוזמביק מתגוררים במחוז "קאבו דלגדו" הצמוד לגבול עם טנזיה. מתוך אוכלוסייה של כ-2.5 מיליון נפש, כ-60 אחוזים מהם משתייכים לקהילה המוסלמית - שהשפעתה הדתית והתרבותית במחוז גברה מאוד בשנים האחרונות.

פשעי-מלחמה - את מי מעניינת ילדה יזידית בת 5
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 03.05.2019

אחד ממעשי הטבח הקשים שהתרחשו לאחרונה (2014), התבצע בבני העדה היזידית, המתגוררת בעיראק - עדה שנפלה קורבן לאנשי ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באכזריות רבה תוך-כדי שכנוע דתי עמוק שהעניק לגיטימציה אידיאולוגית למעשים הללו.

אסלאם ונצרות באירופה - השריפה בקתדרלת נוטרדאם
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 18.04.2019

כל מי שעוקב אחרי תופעת שריפת הכנסיות בצרפת בשנים האחרונות, לא יכל להימלט מהמחשבה שהקתדרלה הועלתה באש מתוך כוונת מכוון. הרי קשה להעלות על הדעת שאתר-מורשת עולמי כמוה איננה מטופלת על-פי כל הכללים הקפדניים ביותר.

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 15.03.2019

על-פי דו"ח מיוחד של האו"ם שהובא לידיעת-הציבור במרץ 2019, נאמר שב-69 מדינות ברחבי-העולם קיימים חוקים מפורשים נגד המרות-דת. דהיינו, המרת-דת אינה חוקית או מופעלות במדינות האלה סנקציות חוקיות נגד אזרחים שהמירו את דתם.

האם הליברליזם המערבי מחריף את האיום האסלאמי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 16.06.2016

צריך לשים-לב למה שמתחולל בתקשורת המערבית-הדמוקרטית בעיקר בשנתיים האחרונות. התקשורת הזו מוצפת במידע על העולם-הערבי, על העולם-האסלאמי, על פיגועי-טרור אסלאמיים, על אלימות אסלאמית, על בעיות של המהגרים המוסלמים ועל הפליטים המוסלמים.

אירופה הפסידה במלחמה עוד לפני שהיא החלה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 19.11.2015

צרפת היא בסך הכל מדינה שוביניסטית ומיליטריסטית בסגנון האירופאי הישן נושן. כל זה נעטף במילים גבוהות של "חירות", "שוויון" ו"ואחווה". אולם, ההמנון הצרפתי חושף את התרבות האלימה המלווה את צרפת מאז שזו נחשבה למדינה מלוכנית.

הליברליזם המערבי מטפח את האסלאם הרדיקלי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 25.06.2015

בשנים האחרונות משהו השתנה ברוח הליברלית של רבות מהמדינות הדמוקרטיות: הן מחפשות שקט אזרחי בין הקבוצות השונות, המרכיבות את החברה, על חשבון היסוד התרבותי הליברלי. באופן פרדוקסאלי, בשם "הליברליות המערבית" נוצרה דינמיקה של אלימות אסלאמית.

צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 15.02.2015

פיגועי הטרור בצרפת העלו אל פני השטח בעיה שהשלטונות נטו עד היום, בעיקר מסיבות של פוליטיקה תקינה, להתעלם ממנה, או לפחות להמעיט מחשיבותה - מעמדה של הקהילה המוסלמית בצרפת. בהקשר הזה כדאי להשוות את ההיסטוריה של יחסה של ממשלת צרפת לקהילה היהודית.

בהמבורג ייסדתי את המדינה האסלאמית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 29.01.2015

כבר יותר מ-20 שנה העיר המבורג הפכה למרכז אסלאמי רדיקלי המשפיע על כל גרמניה. כך למשל, בשנת 2012 מועצת-העיר החליטה להכיר באורח-רשמי בחגים מוסלמים, וכן הוחלט להרחיב את רשימת הקורסים העוסקים בדת האסלאם הנלמדים בכל בתי-הספר בעיר.

הפעילות האסלאמית הרדיקלית בגרמניה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 01.03.2015

בגרמניה מתגורר הציבור המוסלמי הגדול ביותר באירופה לאחר צרפת. גורמים לא-רשמיים בגרמניה מעריכים את מספרם של המוסלמים המתגוררים במדינה בכ-5 עד 6 מיליון בני-אדם. העיר המבורג מהווה את אחד מהריכוזים הגדולים ביותר של מוסלמים בגרמניה.

לגרמניה אין תשובות במאבק נגד האסלאם הרדיקלי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 11.09.2014

על-פי הערכות אחדות, מתגוררים בגרמניה כ-5 מיליון מוסלמים. הזרם הקטן שהחל בשנות ה-60 של המאה הקודמת – עם הבאתם של עובדים טורקים - הפך למסה קריטית שהצליחה להקים יותר מ-3,000 מסגדים ובתי-תפילה שחלקם פועלים הרחק מעיני השלטונות.

תרבות ופוליטיקה: איך אומרים דמוקרטיה בערבית?
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 19.08.2013

הדמוקרטיה כפי שהיא קיימת בעולם המערבי, היא מושג זר לחלוטין לתרבות הערבית ולתרבות האסלאם בכלל. חדירת המושג לשפה הערבית הצטמצמה לפן אחד שלו – ההצבעה בקלפי. בחירות כשלעצמן אינן דמוקרטיה.

יום השואה והגבורה - 2013 - מאמרים נבחרים
מאמרים  / 08.04.2013

אנו גרנו אצל סבתי בעיירה היהודית סקורני (Secureni), בת 10,000 יהודים - זו הייתה עיירה טיפוסית של מזרח-אירופה המוכרת לנו היטב מהספרות היהודית של אותה עת. מייד עם נסיגת הצבא הרוסי, החלו האיכרים לערוך פוגרומים וחלק נכבד מתושבי העיירה היהודית נטבחו.

מצרים לאחר ניצחונם של האחים המוסלמים
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 07.07.2012

הנשיא החדש של מצרים יצטרך להתמודד עם מערכת צבאית המעוניינת לשמר בכל כוחה על מעמדה הציבורי, הפוליטי והכלכלי. הצבא המצרי אינו מתפקד רק כ"שומר החומות" של המדינה המצרית, אלא הוא גם מתפקד כגוף כלכלי המייצר עשרות מוצרים אזרחיים.

דברי המופתי השיח´ אחמד חסין – לקראת מלחמת יום הדין
מאת: ד"ר שאול ברטל / 13.02.2012

בפתח האירוע החגיגי בו מוזמן השיח´ מחמד אחמד חסין, לומר את דברו אומר המנחה "מלחמתנו עם צאצאי הקופים והחזירים היא מלחמת דת ואמונה יחי פתח". המקור לדברים אלו הם פסוקי הקוראן בסורת מרום החומה, המדברים על קבוצה מקרב היהודים אשר חיללה את השבת.

משא ומתן עם ישראל מנקודת-מבט אסלאמית
מאת: ד"ר שאול ברטל / 25.06.2011

ישנם קולות בתוך החברה הישראלית הקוראים לנהל משא ומתן גם עם חמאס ארגון אשר נקודת השקפתו מבוטאת כבר בפתיח לאמנת החמאס. "ישראל תקום ותוסיף להתקיים עד אשר יכרית אותה האסלאם כפי שהכרית את מה שקדם לה".

חלוקת סודאן והשפעתה על העולם-המוסלמי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 13.01.2011

למרות שבעיני חסידי האסלאם, הפתרון הסודאני נחשב לקריעה אלימה בבשר החי של האומה המוסלמית, סביר להניח שבעיני מיעוטים דתיים ואתניים המתגוררים במרחב האסלאמי, הדוגמא הסודאנית היא דווקא אות מבשר טובות.

מדינה יהודית - המודל הישראלי בהשוואה למודל השבדי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 21.10.2010

מדינות רבות בעולם משקיעות מאמצים אדירים כדי לשמור על צביונן הלאומי והתרבותי כחלק ממכלול שלם של הערכים המשותפים המגדירים את זהותן הייחודית של המדינות הלאומיות. מבחינה היסטורית, המאבק להגדרת הזהות היהודית בארץ-ישראל נמשך כבר אלפי שנים.

עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 08.10.2010

במאמרים הקודמים עסקנו בתופעת האלימות הרוחבית הקיימת במדינות המוסלמיות בהשוואה לישראל ולמדינות דמוקרטיות מצטיינות. לפיכך נשאלת השאלה, האם התנהגותו של המיעוט המוסלמי המתגורר במדינת-ישראל שונה באופן מהותי בהשוואה להתנהגותם של מוסלמים אחרים?

קריאת ספרים בעולם-המוסלמי - בערות בשם אללה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 30.09.2010

מבדיקה שנערכה על-פי מקורות אחדים – חלקם בינלאומיים וחלקם ערביים – מתברר שבעולם-הערבי (320 מיליון נפש) יוצאים-לאור כ-4,700 כותרים חדשים בלבד בממוצע מידי שנה. מקור ערבי נוסף טען כי בעולם-הערבי יוצאים-לאור כ-5,300 כותרים חדשים מידי שנה.

תאונות דרכים בעולם-המוסלמי - רוצחים בשם אללה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 23.09.2010

במדינות המפרץ-הפרסי, שאינן סובלות ממחסור בתקציבים לבניית תשתית מודרנית ובממון פרטי לרכישת מכוניות החדישות והבטיחותיות ביותר, מספר ההרוגים עדיין גבוה מאוד - לעיתים פי ארבעה בהשוואה לכול מדינה דמוקרטית אחרת.

לאן נעלמות 20,000 נשים מוסלמיות מידי שנה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 16.09.2010

על-פי הערכות אחדות, מידי שנה נרצחות כ-20,000 נשים מוסלמיות על רקע מה שמכונה "רצח על כבוד המשפחה". העילה לרצח יכולה להיות שולית ביותר הנוגעת להתנהגותה של האישה המוסלמית. במקרי רצח רבים, העילה לרצח אינה קשורה בהכרח להתנהגותה של האישה.

הכנת שיעורים, בעיני אללה, חשובה יותר מרעלה
מאת: העיתונאית לינדה מנוחין / 09.08.2010

האיסורים על הלבוש בארצות-ערב עברו כמעט בדממה, בניגוד לביקורת הקולנית שעוררו באירופה. עם זאת, בשני המקרים ניתנה פרשנות דומה לכיסוי הפנים והגוף הנשי: הוא נתפס כאחד מסממני האסלאם הקיצוני, הרואה בתרבות המערבית לא פחות מאשר איום קיומי.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר ‏2010
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 12.02.2010

בעזרת הצגה נכונה של עובדות ומספרים אפשר להעניק כלים הסברתיים נאותים גם לתומכי ישראל המשתוקקים להתמודד עם הטענות הרבות המועלות כלפי ישראל בפורומים בינלאומיים. לא רק האידיאולוגיה וכושר-הדיבור משחקים תפקיד חשוב בזירה הבינלאומית.

דה-אסלאמיזציה של העולם-הערבי
אסלאם / 10.10.2009

עדויות אחדות שהתפרסמו בתקשורת הבינלאומית מבהירות את הטרגדיה האנושית המתחוללת באיראן: על-פי החוק הדתי האיראני אסור להוציא להורג אישה בתולה. ובכן, איך עוקפים את החוק הדתי הזה בעזרת סיוע הלכתי?

ישראל במלכודת האידיאולוגיה השיעית
איראן / 18.04.2009

מחד-גיסא, איראן עוסקת לכאורה ברטוריקה של "אנטישמיות חומלת" המתבטאת במלל אין-סופי של ביטויים ומושגים אמוציונאליים כמו עוול וזכויות. ומאידך, איראן מכניסה בדלת הראשית את הפוליטיזציה של האנטישמיות כעיסוק הראוי לדון בו בשיח הבינלאומי.

נג´ם ואלי - מסע אל לב האויב
ספרות / 14.03.2009

נג´ם ואלי, שגדל במדינה טוטליטרית תחת משטרו האפל של סדאם חוסיין, היה מספיק אמיץ לעמוד על ההבדלים התהומיים בין ישראל לבין שכנותיה, ולעמוד על ההבדלים התהומיים בין התדמית של ישראל כלפי-חוץ לבין המציאות שנתגלתה לעיניו בעת ביקוריו בישראל.

הדמוקרטיה הישראלית נגד הפשיזם הערבי
הפשיזם הערבי / 24.01.2009

תעשיית השקר האדירה שהופעלה נגד מדינת-ישראל וגלוריפיקציה של הפשיזם הערבי לסוגיו במרחב המזרח-תיכוני, נבעו משיקולים גזעניים ואנטישמיים. שכן, ההתמקדות הייתה רק בנוגע לתגובותיה של ישראל בלבד לנוכח האיום הקיומי עליה ולא על מעשיו הנפשעים של הטרור הערבי.

שרה שמא - דיוקנה של ציירת סורית
תרבות ואמנות / 01.08.2007

שרה שמא, 32, ילידת דמשק, החלה לצייר כבר מגיל 4. כשרונה המיוחד סלל לה את הדרך לאקדמיה לאמנויות בדמשק, שם היא החלה ללמוד מגיל 7 בסדנא מיוחדת המיועדת לילדים. בגיל 20 היא סיימה את לימודיה באקדמיה

וג´יהה אל-חוידר - דיוקנה של ליברלית סעודית
אסלאם וליברליזם / 25.03.2007

ב-4 באוגוסט 2006, במסגרת האירועים לרגל יום השנה להכתרתו של המלך, וג´יהה אל-חודיר (Wajeha Al-Huwaider) בחרה לציין זאת בדרך מקורית המאפיינת את מעשיה, שהעלה אותה שוב לתודעה הציבורית

הייפא והבי - דיוקנה של זמרת לבנונית
תרבות ואמנות / 31.01.2007

והבי נחשבת לזמרת פרובוקטיבית במיוחד, והיא נוטה להופיע בלבוש מינימלי על-פי הסטנדרטים של העולם-הערבי. הופעותיה, בדרך כלל, מעוררות כעס רב הן בשל הלבוש והן בשל סגנון המוסיקלי המאפיין את שיריה

אסלאם באירופה - פרויקט של אישה אחת
אסלאם באירופה / 27.10.2006

מאז הפיגועים במגדלי התאומים בניו-יורק ב-11 בספטמבר 2001, ולאחר סדרת הפיגועים באירופה שנעשו בידי טרוריסטים מוסלמים, אנשים רבים בארה"ב ובאירופה הגיעו למסקנה שהגיע השעה לקום ולעשות מעשה כדי להזהיר את הציבור מהאסלאם

בריג´יט גבריאל – לבנונית למען ישראל
אסלאם וליברליזם / 05.09.2006

כשהחלה בריג´יט גבריאל את פעילותה הציבורית בארה"ב היא מייד משכה את תשומת ליבו של הציבור האמריקאי. במסגרת הזו היא החלה להעניק ראיונות לתקשורת המקומית וכן היא הוזמנה לשאת את דבריה בפורומים שונים שהתנהלו במסגרות שונות ומגוונות

נוני דרוויש – ערבים למען ישראל
אסלאם וליברליזם / 02.09.2006

ב-11 ביולי 1956 הגיע למשרדו ראש המודיעין המצרי בעזה, גנרל מוסטפה חאפז, ליום עבודה שיגרתי שכלל פגישות עם סוכנים והכנת מבצעים נוספים נגד ישראל. על שולחנו של מוסטפה חאפז היתה מונחת חבילת-נפץ שנשלחה בידי המודיעין הישראלי

פאדימה סהינדל – רצח ידוע מראש
אסלאם באירופה / 27.09.2006

מי היתה למעשה פאדימה סהינדל? והאם אפשר היה למנוע את האירוע הטרגי שהסתיים ברציחתה? סהינדל, בת למשפחה מוסלמית-כורדית, הגיעה לשבדיה מטורקיה יחד עם משפחתה, והיא החלה ללמוד בבית-ספר מעורב לבנים ובנות כמו כל ילד שבדי רגיל

מאי שידיאק - "אותי אף אחד לא ישתיק"
נשים בתקשורת הערבית / 21.06.2006

למאי שידיאק, מהעדה הנוצרית, היתה תוכנית-בוקר פוליטית שזכתה לרייטינג גבוה. בין עיסוקיה הרבים היא היתה גם מרצה לתקשורת באחת מהאוניברסיטות בלבנון, שם היא ניסתה להקנות לתלמידיה יסודות של עיתונות חוקרת וחופשית

ד"ר וואפה סולטן - קול אמיץ בים של עוינות אסלאמית
אסלאם וליברליזם / 13.03.2006

"היהודים יצאו מהטרגדיה והכריחו את העולם לכבד אותם בזכות הידע שלהם ולא בזכות הטרור. הם זכו לזה בזכות עבודתם, ולא בזכות יללות ובכיות"....


גלריית המגזין

 

22 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 289 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון