כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-245
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
ברק חוסיין אובמה מגיע לביקור במדינת-ישראל
מדינה יהודית - המודל הישראלי בהשוואה למודל השבדי
חיזבאללה הבהיר את עמדתו לכל
התהליך המדיני – תרגילים פוליטיים ותודעה עצמית כוזבת
אנטומיה של ג´יהאד עולמי לאור המקרה ההודי
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
נאום נתניהו - נחיתה על קרקע המציאות
חיזבאללה השתלט על ביירות
חוסני מובארק חוגג יום הולדת 80
נוני דרוויש – ערבים למען ישראל
אסלאם באירופה - פרויקט של אישה אחת
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
תרבות ופוליטיקה: איך אומרים דמוקרטיה בערבית?
לקחים היסטוריים: האם באמת המודיעין שלנו לקוי?
הפתרון הפלסטיני נמצא בממלכה הירדנית
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
טרור אסלאמי - המספרים המדהימים של חודש יוני 2014

חדשות המזרח התיכון

חדשות

29.10.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אוקטובר 2020

 

 

אוקטובר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

110

104

122 101 136 

107

92

 169

156 

104 

 90

 93

174

153

165

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

129

145

150 

129 

100

143 

182

423

 151

144 

115 

190  138157  

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים;  ספטמבר - 4,253 הרוגים;

 

==

סיכום יומי;

29 באוקטובר 2020;

52 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-52 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים מאוד שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" ו-10 חיילים סורים שנפגעו במהלך מבצע צבאי שנערך נגד הארגון הפועל במחוז דיר אל-זור. 15 חיילים נוספים כנראה נהרגו בקרבות שהיו במחוז אידליב ובמחוז לטקיה. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 7 אזרחים שנפגעו בתקריות קטלניות נוספות שהיו ברחבי סוריה.


38 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 38 טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפעולות בצפון-ניגריה. כמו כן נמסר על שחרורם של כ-108 בני-אדם שהיו שבויים בידי אנשי המיליציות האלה.


28 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-28 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות קשות שנערכו באזורים רבים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו חיילים רבים וטרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בהתקפות מסיביות של הקואליציה הסעודית. בין ההרוגים היה שר בכיר בממשלת צנעא הפרו-איראנית שחוסל בידי מתנקשים לפני יומיים.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של לפחות 20 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 6 שוטרים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". גורמים רשמיים באו"ם מסרו כי מאז תחילת שנת 2020 נהרגו ונפצעו באפגניסטן יותר מ-6,000 אזרחים.


9 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 9 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 7 אזרחים.


6 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות ביטחוניים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 6 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-עיראק במהלך היממה האחרונה. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה בלבד מאות כורדים בהתקפות קטלניות של הצבא הטורקי. אך, זה לא מעניין את אף אחד בעולם.


2 הרוגים בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 2 אזרחים מפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בעיר מוגדישו. 2 ההרוגים היו עובדי סיוע שעסקו בהזרקת חיסונים נגד מחלת הפוליו לאוכלוסייה המקומית. האו"ם גינה את המעשה המחפיר הזה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים רשמיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בחבל קשמיר ההודי. בחודש האחרון נהרגו בחבל קשמיר ההודי עשרות בני-אדם בהתקפות טרור ובפעולות צבאיות יזומות של הצבא ההודי.


אלימות קטלנית - אפריקה: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של 11 בני-אדם במהלך מערכת הבחירות הנערכת כעת בטנזניה. בצפון-טנזניה, גוברת החרדה מפני התקפות קטלניות נוספות של ארגון "המדינה האסלאמית". עוד נמסר שבכל יום ארגון "המדינה האסלאמית" כובש יעדים חדשים ברחבי אפריקה. היבשת האפריקאית הופכת ל"סוריה החדשה" של הארגון.


איחוד-האמירויות - מרוקו: מקורות מדיניים באיחוד-האמירויות מסרו על שורה ארוכה של הסכמים כלכליים חדשים שנחתמו עם מרוקו במהלך הימים האחרונים. איחוד-האמירויות מרחיבה במהירות את השפעתה הכלכלית והפוליטית עם מדינות ערביות בצפון-אפריקה. מאידך, מרוקו הודיעה גם היא על הסכמים כלכליים חדשים שנחתמו עם מדינות אפריקאיות לא-מוסלמיות.


סה"כ נהרגו 157 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

28 באוקטובר 2020;

32 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-32 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות שול הפגזות שהיו ברחבי תימן במהלך היממהה אחרונה. כ-20 מההרוגים היו מהארגונים החות'יים שנפגעו בפעולת קרביות של הקואליציה הסעודית הפועלת בתימן. דובר צבאי בקואליציה הסעודית מסר על צלחות קרקעיות רבות נגד הארגונים החות'יים. מאידך, הארגונים החות'יים מסרו על התקפה מוצלחת שהם ערכו על סעודיה במהלך היממה האחרונה.


27 טרוריסטים נהרגו בבורונדי: מקורות צבאיים רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 27 טרוריסטים במבצע צבאי רחב-היקף שנערך ליד הגבול המשותף עם בורונדי. דוברים צבאיים נוספים מסרו שהמבצע הצבאי יימשך גם בימים הבאים, וכי נרשמו הצלחות קרקעיות רבות במהלך שלושת הימים האחרונים.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו 5 טרוריסטים מוסלמים שנהרגו בפעילות אווירית של ארה"ב שנערכה במרכז אפגניסטן. עוד נמסר על פציעתם של עשרות רבות של אזרחים בהתקפות רבות שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. מדינות רבות ברחבי-העולם שלחו לאפגניסטן תנחומים על הריגתם של כ-30 תלמידים שנפגעו בפיגוע-התאבדות שהתבצע בעיר קאבול לפני שלושה ימים.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובהפצצות אוויריות שנערכו באזורים אחדים ברחבי סוריה. גורמים אמריקאים מסרו על הריגתם של 7 מפקדים בכירים בארגון "אל-קאעידה" בפעילות יזומה של ארה"ב שנערכה בסוריה. עוד נמסר שבין ההרוגים במהלך היממה אחרונה היו לפחות 4 אזרחים.


8 אזרחים נרצחו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 8 אזרחים בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון-ניגריה. מאז תחילת שנת 2020 נרצחו באזור זה אלפי אזרחים בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה.


8 תלמידים ו-2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 8 תלמידים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בבית-ספר דתי בעיר פשוואר. כ-100 ילדים נוספים נפצעו בפיגוע. כמו כן, מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן.


6 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 6 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור ובהיתקלויות רבות שהיו בין אזרחים לבין אנשי כוחות-הביטחון של עיראק.


5 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 5 מאנשי המחתרת הכורדית בשתי אירועים קטלניים שהיו במזרח-טורקיה וליד הגבול המשותף עם סוריה. במהלך השנה האחרונה נהרגו באזורים האלה מאות כורדים בפעולות צבאיות יזומות של הצבא הטורקי. כמו כן נמסר על מעצרם של 28 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שתכננו לבצע פיגועים על אדמת טורקיה.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה מאות רבות של טרוריסטים מוסלמים, אזרחים וחיילים.


מגפת אונס - בנגלדש: גורמים רשמיים בבנגלדש וארגונים חברתיים רבים מוחים על "מגפת-האונס" השוררת בבנגלדש בחודשים האחרונים. במהלך התקופה אחרונה נמסר על כנופיות רבות של אנסים הרוצחת את הקורבנות ואף מחסלת את ילדיהן המנסים להגן על אימותיהם מפני האנסים. במקרים רבים, ילדות קטנות נאנסות ונרצחות בידי הכנופיות האלה. במהלך השנה האחרונה התקיימו הפגנות מחאה רבות במדינות אסיאתיות ואפריקאיות על רקע "תרבות האונס" השוררת במדינות הללו.


סה"כ נהרגו 138 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

27 באוקטובר 2020;

100 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים ודוברים אחדים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-100 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. דוברים כורדיים וארגונים לזכויות-אדם מסרו שבין ההרוגים היו יותר מ-78 אנשי מיליציה פרו-טורקית שנפגעו בהפצצות אוויריות קשות שהיו במחוז אידליב שבסוריה. גורמים נוספים מסרו על הפצצות אוויריות נוספות של רוסיה שנערכו במהלך היממה האחרונה שגרמו לנפגעים רבים - בעיקר בצפון המדינה. זהו מספר ההרוגים היומי הגבוה ביותר שהיה בסוריה בחודשים האחרונים.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור קטלניים מאוד ובקרבות בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 15 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בעיר קאבול שוררת אווירה קשה מאוד בעקבות הריגתם של כ-24 תלמידים בפיגוע-התאבדות שהתבצע לפני יומיים במרכז לימוד הנמצא בעיר.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור, בקרבות ובהפגזות שהיו ברחבי תימן ובסעודיה. דוברים נוספים מסרו על נפגעים בסעודיה בעקבות התקפה קשה של שני מל"טים שהופעלו בידי הכוחות החות'יים הפועלים באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות.


14 אזרחים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 14 אזרחים בצפון-סיני בשבועיים האחרונים מפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים באזור. בין ההרוגים היו נשים וילדים. הצבא המצרי שלח תגבורת נוספת לאזור כדי להתמודד עם התופעה החדשה הזו.


8 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 8 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות שפרצו בין כוחות-הביטחון לבין טרוריסטים מוסלמים הפועלים במחוז קוויטה. 4 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מטען-חבלה.


8 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 8 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-ניגריה. גורמים בעדה הנוצרית מסרו על התקפות קטלניות נוספות שנערכו על כפרים נוצריים הנמצאים בצפון-ניגריה. מאז תחילת שנת 2020 נהרסו מאות כפרים נוצריים בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בפעילות צבאית שנערכה נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הפועל בצפון-עיראק. התגלו עוד 2 קברי-אחים של יזידים שנרצחו בשנת 2014 בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". עשרות פצועים בעיראק בהפגנות רחבות-היקף שנערכו לציון שנה לתחילתה של המחאה העממית נגד ממשלת עיראק.


טרוריסט 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט 1, שהיה מבוקש מאוד, מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במרכז המדינה. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו עשרות רבות של טרוריסטים חברי הארגון.


מלחמה בקווקז - נגורנו-קרבאך: מקורות רשמיים ברוסיה מסרו על הפסקת-אש שלישית שנכנסה לתוקפה במהלך היממה אחרונה באזור נגורנו-קרבאך. גורמים נוספים באזור מסרו כי על הריגתם של יותר מ-1,000 בני-אדם בקרבות הללו שפרצו לפני כחודש בין אזרבייג'ן לארמניה. טורקיה שלחה מאות רבות של אנשי מיליציה סורים לסייע לאזרבייג'ן. יותר מ-200 מהם נהרגו בקרבות האלה.


סה"כ נהרגו 190 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

26 באוקטובר 2020;

35 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 35 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור קטלניים מאוד ובקרבות קשים שהיו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו 18 אזרחים שנפגעו בפיגוע-התאבדות שהתבצע באזור העיר קאבול. 9 אזרחים נוספים נהרגו במפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בבמחוז גאזני.


25 הרוגים בסוריה: דוברים מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות רבים ובהפצצות אוויריות שנערכו במחוזות אחדים ברחבי סוריה. מרבית ההרוגים של היממה האחרונה היו חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו חיילים סורים שנפגעו מירי של חיילים רוסים בשל טעות בזיהוי. ארגונים חברתיים בסוריה מסרו על התנכלויות קשות ורבות נגד נשים וילדים סורים המתגוררים בטורקיה.


20 הרוגים בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 20 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור ובקרבות שהיו בין כוחות-הביטחון לבין טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד הפועלים במזרח המדינה.


15 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שנערכו על יעדים אזרחיים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו לפחות 10 אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים בתימן.


8 ילדים נרצחו בקמרון: מקורות רשמיים בקמרון ובאו"ם מסרו על הריגתם של 8 תלמידים מירי ובמצ'טה בעקבות התקפה קטלנית שנערכה בדרום-מערב קמרון. באזור מתחוללת מלחמת-אזרחים קשה בין החלק הפרנקופוני לבין החלק האנגלופוני שגרמה עד כה לאלפי הרוגים משני הצדדים. האזור האנגלופוני הרוס כמעט לחלוטין. מדינות רבות באפריקה גינו את הרצח המזעזע הזה.


6 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 6 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה.


5 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיגועים ובקרבות שפרצו בין שני ארגוני טרור הפועלים בצפון-עיראק. בין ההרוגים היו לפחות 2 אזרחים.


ילד 1 נהרג בבנגלדש: מקורות צבאיים בבנגלדש מסרו על הריגתו של ילד 1, בני העדה הרוהינגית, מפיצוץ של מוקש שהופעל באזור הגבול המשותף עם מיאנמר (בורמה).


טרור אסלאמי - קשמיר: מקורות אסלאמיים בקשמיר ההודית מסרו כי במהלך חודש אוקטובר 2020 נהרגו 18 צעירים מוסלמים לא חמושים מירי של חיילים הודים הפועלים בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה מאות בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, אזרחים ושוטרים.


סה"כ נהרגו 115 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

       

===

 

 

 

 

 

 סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
גלריית המגזין

 

29 באוקטובר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 157 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006