כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
ממלחמת ששת-הימים למלחמת יום הכיפורים – האירועים המרכזיים: חלק א
הליגה-הערבית והטבח בדארפור במערב-סודאן
בנזיר בוטו נרצחה בפיגוע התאבדות
תרבות פוליטית בישראל לקראת שנת 2048
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
רעידת אדמה בסין - תמונות מהאסון
תאונות דרכים בעולם-המוסלמי - רוצחים בשם אללה
כפרים ערביים על אדמה יהודית
שנה לסיום מלחמת לבנון השניה
הפלישה הערבית לארץ-ישראל וההתיישבות היהודית
אליאס מורקוס - לקחי הניסיון: חלק ראשון
נאום עבד אל-נאצר לאחר פירוק האיחוד עם סוריה
אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק
פשעי-מלחמה - את מי מעניינת ילדה יזידית בת 5
תקשורת פוליטית בישראל – הקשרים של השקרים
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
דעיכת השיטה הדמוקרטית במדינות-המערב ובישראל
אשרף מרואן - המרגל שהפעיל את ראש ה"מוסד"
רעיון הטלאי הצהוב מקורו באסלאם הקדום

חדשות המזרח התיכון

חדשות

24.06.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - יוני 2019

 

 

יוני:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

122

 115

 149

 121

152

143

 152

 125

 217

 170

 306

  115

144

110

  143

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 124

 176

 159

 162

 172

 138

 159

 156

 136

 

  

 

   

 

 

  

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

24 ביוני 2019;

42 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 42 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במהלך היממה האחרונה באזור אגם צ'אד. גורמים צבאיים נוספים מסרו שזו הייתה פעילות צבאית משותפת של מדינות האזור - קמרון, ניגריה, צ'אד וניג'ר - הפועלות נגד ארגון "המדינה האסלאמית" וארגון "בוקו חראם". לא נמסר על חיילים שנפגעו במהלך הפעולה הצבאית. אולם, גורמים תקשורתיים בצ'אד מסרו על הריגתו של חייל 1 מצ'אד בפעילות זו.


34 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 34 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ופעולות צבאיות שנערכו נגד ארגון "הטליבאן" וארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו 6 חיילים ושוטרים, ו-28 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דוברים צבאיים נוספים מסרו שהבצא האפגני הצליח לכבוש כפרים אחדים שהיו בשליטת טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


22 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-22 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו בין המיליציות השיעיות למיליציות הסוניות הפרו-סעודיות הפועלות ברחבי תימן. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 10 חיילים סעודים. בהתקפת מל"טים על סעודיה נהרג לפחות אדם אחד.


18 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 18 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו בצפון עיראק. בין ההרוגים היו לפחות 12 אזרחים שנפגעו במהלך הפצצות אוויריות של הצבא הסורי.


6 הרוגים בעיראק: מקורות מוקמיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו ברחבי עיראק בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


4 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 4 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה נוספת שנערכה בצפון עיראק. על-פי הודעות של הצבא הטורקי, עד כה נהרגו 57 לוחמים כורדים בפעילות צבאית טורקית שנערכה בצפון עיראק בארבעת השבועות האחרונים. מקורות כורדיים בעיראק מסרו על הפצצות אוויריות של טורקיה שנערכו במקומות אחדים ברחבי צפון עיראק.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר: מקורות צבאיים רשמיים בהודו מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור חבל קשמיר ההודי.


2 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור סירנאק שבמזרח טורקיה. גורמים צבאיים רשמיים מסרו שהמבצעים הצבאים במזרח טורקיה ובצפון עיראק יימשכו גם בימים הבאים.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ברוסיה: מקורות צבאיים רשמיים בסוריה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו במהלך פעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון הקווקז.


2 הרוגים בפקיסטן: מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 אזרחים מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-ווזיריסטן. גורמים תקשורתיים מסרו שבמחוז פועלים גם טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" ו"הטליבאן הפקיסטני".


סה"כ נהרגו 136 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

23 ביוני 2019;
95 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן: מקורות צבאיים רשמיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-95 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בשלושה מחוזות ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו כ-80 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בפעולה אחת שנערכה במחוז פריאב. אף דובר צבאי לא ציין כמה חיילים נהרגו בימים האחרונים בפעולות צבאיות קשות שנערכו ברחבי המדינה. כמו כן לא נמסר כמה אזרחים נפגעו בימים האחרונים בפעולות צבאיות או בהתקפות טרור.


18 הרוגים בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 18 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם", או המזוהים עמו, שנערכה בצפון ניגריה. במהלך השבוע האחרון נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות טרור שהתבצעו בכל רחבי ניגריה.


17 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 17 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי המדינה. מרבית ההרוגים היו אזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות שנערכו בצפון המדינה. גורמים נוספים מסרו על כ-60 התקפות אוויריות שנערכו במחוז אידליב רק ביומיים האחרונים, וכן נערכו מאות התקפות קרקעיות שגרמו למותם של עשרות רבות של בני-אדם. רק באזור אל-חמה ובמחוז אידליב, נהרגו בשלושת הימים האחרונים יותר מ-200 בני-אדם - כולל אזרחים, חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


9 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 9 בני-אדם בסדרה של קרבות ובתקריות שהיו ברחבי תימן בין טרוריסטים מוסלמים שיעים לבין המיליציות הפרו-סעודיות. מקורות באו"ם מסרו על השעייה זמנית של אספקת-המזון לאזורים אחדים ברחבי המדינה.


7 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובהתקפות של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בעיקר בצפון עיראק. ארגון "המדינה האסלאמית" נטל אחריות לפעולות טרור אחדות שנערכו בזמן האחרון על גבול עיראק-סוריה.


4 הרוגים במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 4 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המוזהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון סיני.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה של קניה שנערכה בגבול המשותף בין קניה לסומליה.


3 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 אזרחים ושל טרוריסט מוסלמי 1 בסדרה של תקריות טרור שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי חבל קשמיר.


סה"כ נהרגו 156 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

22 ביוני 2019;
35 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוזות אחדים ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו לפחות 16 מפקדים בכירים בארגון. גורמים ביטחוניים בכירים מסרו כי המבצע הצבאי הנרחב נגד ארגון "הטליבאן" יימשך בעוצמה גדולה גם במהלך הימים הבאים.


33 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 33 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו בצפון סוריה. מרבית ההרוגים היו אזרחים שנפגעו בפעולות קרביות של הצבא הסורי שנערכו בצפון המדינה. דוברים אזרחיים נוספים מסרו על פגיעה מכוונת נוספת נגד מוסדות רפואיים וצוותים רפואיים המסייעים לאזרחים שנפצעו בצפון המדינה. כמו כן נמסר על עשרות חיילים סורים שנהרגו במהלך השבוע האחרון במזרח סוריה ובהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". הטבח היומיומי בסוריה נמשך, אך אף אחד לא מוטרד מכך.


26 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במוזמביק: מקורות צבאיים רשמיים במוזמביק מסרו על הריגתם של 26 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון המדינה במהלך הימים האחרונים. כמו כן נמסר על תפיסם של טרוריסטים מוסלמים חיים, וכן על השמדתם של אמצעי-לחימה רבים.


18 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניג'ר: מקורות צבאיים בניג'ר מסרו על הריגתם של 18 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית משותפת שנערכה בין הצבא הצרפתי לבין צבא האמריקאי הפועל באזור.


15 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובפיגועי-התאבדות שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 7 מתפללים שיעים שנפגעו בפיגוע-התאבדות שהתבצע במסגד שיעי הנמצא בעיר בגדאד. עוד מאות דונמים של יובלים נשרפו בצפון עיראק בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


13 נוצרים נרצחו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 13 נוצרים בשלוש התקפות טרור אסלאמיות שנערכו במהלך היממה האחרונה בצפון ניגריה ובמרכזה.


11 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-11 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו במהלך היממה האחרונה ברחיב תימן. בין ההרוגים היו לפחות 3 חיילים שיעים שנפגעו במהלך התקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-קאעידה".


6 לוחמים כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 6 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח טורקיה. בחודש האחרון נהרגו עשרות לחומים כורדים בפעילות צבאית טורקית שנערכה בצפון המדינה.


2 טרוריסטים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית במהלך פעולה צבאית שנערכה נגד הארגון הפועל בסנטה קטלינה. גורמים צבאיים הוסיפו שהקרב נגד כשעתיים נגד כ-30 טרוריסטים חברי הארגון.


סה"כ נהרגו 159 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

21 ביוני 2019;
60 הרוגים בסוריה: מקורות בארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שנערכו בצפון סוריה במהלך היממה האחרונה. דוברים נוספים מסרו כי ביומיים האחרונים נהרגו באזור זה בלבד כ-130 טרוריסטים מוסלמים ואנשי מיליציה פרו-ממשלתית שפעלו בדרום-מערב סוריה. גורמים מקומיים מסרו על הפצצות כבדות מאוד של הצבא הרוסי שפעל נגד מטרות רבות ברחבי האזור כולו. כמו כן נמסר על הריגתם של לפחות 20 אזרחים בהפצצות שנערכו בידי כל הכוחות הלוחמים הפועלים בצפון סוריה. הצבא הסורי הורס בשיטתיות בית אחר בית בכל אזור מחוז אידליב ובאל-חמה.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים רשמיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 25 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במחוזות אחדים ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. דוברים צבאיים נוספים מסרו כי במהלך הימים האחרונים הצבא האפגני השקיע משאבים רבים - יחד עם הצבא האמריקאי - במלחמה נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


22 הרוגים בתימן: מקורות תקשורתיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-22 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו ברחבי תימן. בין ההרוגים היו 17 טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בקרבות שהיו באזור העיר תעז. גורמים תקשורתיים בתימן מסרו כי מאז שנת 2015 נהרגו בתימן כ-100,000 בני-אדם. מקורות מחקריים בארה"ב מסרו על הריגתם של 91,600 בני-אדם מאז שנת 2015.


17 הרוגים בבורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 17 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם הג'יהאד העולמי שפעלו בצפון המדינה. דוברים רשמיים מסרו על בריחתם של אלפי תשובים, וכן על סיגרתם של עשרות בתי-ספר באזור בשל איומים מצד גורמי טרור אסלאמיים.


10 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 10 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בין הצבא העיראקי לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". דוברים נוספים מסרו שכל ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית של הכוחות המיוחדים של פקיסטן שפעלו במחוז פנג'אב הפקיסטני. גורמים רשמיים בפקיסטן מסרו כי בחודשים האחרונים מבחינים בסימנים רבים על פעילות מוגברת של הארגון במחוז.


2 שוטרים נהרגו בניג'ר: מקורות רשמיים בניג'ר מסרו על הריגתם של 2 שוטרים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שנערכה על תחנת משטרה הנמצאת ליד עיר הבירה.


טרור אסלאמי - קשמיר: מקורות ביטחוניים רשמיים בהודו מסרו כי מאז תחילת שנת 2019, התבצעו בחבל קשמיר ההודי 170 פעולות טרור קטלניות בהן נהרגו עשרות רבות של אזרחים וחיילים הודים. ככול היודע, במהלך התקופה הנדונה נהרגו 69 חיילים ושוטרים הודים בהתקפות טרור אסלאמיות שהתבצעו בחבל.


סה"כ נהרגו 138 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
גלריית המגזין

 

24 ביוני 2019

 

 

טרור אסלאמי: 136 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

את מי מעניינת ילדה יזידית בת 5

 

 

 

 

 


 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006