כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.com







הנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
The Yom Kippur War - Historical Justice for Golda Meir
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
וג´יהה אל-חוידר - דיוקנה של ליברלית סעודית
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו
אקורדים צורמים בפרשת המלחין ריכרד ואגנר
מועמר קדאפי - פסיכופט בחסות מדינות המערב
ירידה דרסטית בגודל האוכלוסייה בתקופה הממלוכית - חלק א´
מפלגת העבודה - לוליינות אידיאולוגית אטומה
דרישת שלום - מדמשק
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
תרבות פוליטית בישראל לקראת שנת 2048
חג הרמדאן האסלאמי וחגיגות האירוויזיון בישראל
גרמניה ומשבר הפליטים – דינמיקה של אלימות פוליטית
טרור אסלאמי – No Jews No News - יולי 2015
מאירופה לישראל – מאורעות השואה בעיני ילד בגיל 5
תשובה ישראלית הגיונית לסבר פלוצקר

חדשות המזרח התיכון

חדשות

08.12.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - דצמבר 2019

 

 

דצמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

  109

 152

 162

 144

 140

 108

   206

143

 

 

 

 

 

  

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

8 בדצמבר 2019;
33 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-33 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דובר צבאי מסר שמרבית הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בקרבות שהיו במחוז קנדהאר. כמו כן נמסר על טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בקרבות ובהפצצות שנערכו בנמחוז ננגרהאר. גורם צבאי בכיר מסר כי במהלך החודש האחרון הסגירו את עצמם לידי כוחות-הביטחון כ-1,400 טרוריסטים מוסלמים חברי ארגון "המדינה האסלאמית".


28 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 28 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם הג'יהאד העולמי בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון המדינה. מאז שנת 2015 נהרגו במדינה יותר מ-500 בני-אדם בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שנערכו באזורים רבים ברחבי תימן. גורמים שיעים בתימן מסרו על הריגתם של רבים מאנשי המיליציות הפרו-סעודיות הפועלות נגד החות'ים במחוז סעדה. כמו כן נמסר על הריגתם של אזרחים אחדים בפיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים שיעים.


16 הרוגים ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו: מקורות תקשורתיים ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו מסרו על הריגתם של 16 בני-אדם בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים שפעלו ליד הגבול המשותף עם אוגנדה. בחודש האחרון נהרגו באזור זה בלבד כ-100 בני-אדם בהתקפות טרור קטלניות מאוד. לאחרונה נערכו באזור הפגנות של אזרחים שטענו שכוחות האו"ם אינם מצליחים להגן על האזרחים המתגוררים ליד הגבול עם אוגנדה.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים שנפגעו בהפצצה אווירית שנערכה במחוז אידליב. קרבות עם נפגעים היו לפחות ב-20 ערים ועיירות ברחבי סוריה.


11 הרוגים בעיראק: גורמים מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם נוספים מירי של טרוריסטים מוסלמים שיעים שפעלו באזור העיר בגדאד במהלך הפגנת מחאה של אזרחים נגד הממשלה המקומית. על-פי הערכות אחדות נהרגו בתקרית זו כ-25 בני-אדם. כמו כן נמסר על הריגתו של קצין 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בצפון-עיראק.


10 הרוגים בקניה: מקורות רשמיים בקניה מסרו על הריגתם של 10 אזרחים בהתקפה קטלנית מאוד של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שתקפו אוטובוס אזרחי שנע ליד הגבול המשותף עם סומליה. גורמים נוספים מסרו שהטרוריסטים רצחו רק את הנוסעים המוסלמים.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן הפקיסטני" בפעילות צבאית שנערכה ליד הגבול המשותף עם אפגניסטן.


3 חיילים וטרוריסט מוסלמי 1 נהרגו בארה"ב: גורמים ביטחוניים בארה"ב מסרו על הריגתם של 3 חיילים בידי טרוריסט מוסלמי מסעודיה שהתאמן בבסיס צבאי אמריקאי במסגרת משלחת מסעודיה. הטרוריסט המוסלמי חוסל בידי שוטרים שהיו במקום. תגובות קשות בארה"ב ובסעודיה על האירוע.


2 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית נוספת שנערכה במזרח טורקיה. ביומיים האחרונים נהרגו כ-5 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות יזומה של טורקיה שנערכה באזור.


סה"כ נהרגו 143 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

7 בדצמבר 2019;
67 הרוגים בדרום-סודאן: ארגונים בינלאומיים הפועלים בדרום-סודאן מסרו על הריגתם של 67 בני-אדם ועל פציעתם של כ-100 נוספים בקרבות קשים מאוד שפרצו בין שתי מיליציות מקומיות חמושות הפועלות במרכז המדינה. במהלך החודשים האחרונים, גורמים זרים החלו לספק נשק למיליציות מקומיות במטרה להפגין את חוסר השליטה הביטחונית של הממשלה המרכזית.


35 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור קטלניים מאוד שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 13 שוטרים שנפגעו בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שפעלו במחוז קונדוז. כמו כן נמסר על הריגתם של 22 טרוריסטים מוסלמים - רובם מארגון "הטליבאן".


28 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-28 בני-אדם בסדרה של קרבות, ובהפגזות ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה. לפחות מחצית מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בעיקר בהפגזות של טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור העיר חאלב. מקורות כורדיים מסרו שהמיליציות הפרו-טורקיות ממשיכות לבצע פשעי-מלחמה נגד האוכלוסייה הכורדית המתגוררת בצפון סוריה. מקורות כורדיים נוספים מסרו על ביזה, אונס והתעמרות מתמשכת בכורדים. מקורות בטורקיה מסרו כי בחודשיים האחרונים נהרגו 251 מאנשי המיליציות הפרו-טורקיות בקרבות נגד הכוחות הכורדיים. מקורות אזרחיים באידליב ובחאלב מסרו על הפצצות אוויריות קשות מאוד שנערכו גם במהלך היממה האחרונה. גורמים רשמיים ברוסיה מסרו על תיגבור נוסף של הכוח הצבאי הרוסי הפועל באזור קאמישלי לנוכח ההתקפות הקשות של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות יזומים של הקואליציה הסעודית שפעלה נגד הארגונים החות'יים בעיקר באזור מחוז שאבווה ו-אביאן. לפחות 3 קצינים של הקואליציה הסעודית היו בין ההרוגים. מרבית ההרוגים היו חברי המיליציות השיעיות שנפגעו בקרבות שהיו באזורים אחדים ברחבי תימן. דובר צבאי בעדן מסר על הצלחות קרקעיות רבות נגד המיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


18 הרוגים במוזמביק: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של 18 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו בין טרוריסטים מוסלמים לבין כוחות-הביטחון של מוזמביק הפועלים בצפון המדינה ליד הגבול המשותף עם טנזניה. במהלך השנתיים האחרונות נהרגו באזור זה בלבד מאות בני-אדם בהתקפות טרור של טרוריסטים מוסלמים.


15 הרוגים בעיראק: מקורות רשמיים בעיראק מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ועל פציעתם של 60 נוספים בפיגוע-ירי שהתבצע באזור העיר בגדאד. הטרוריסטים, כנראה מזוהים עם המיליציות השיעיות, ירו ללא אבחנה לעבר מפגינים במשך דקות ארוכות.


15 הרוגים בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בקרבות שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפעולות במרכז סומליה. בשנה האחרונה נהרגו עשרות רבות של אזרחים ואנשי מיליציות במרכז המדינה.


3 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צזאית יזומה שנערכה במזרח טורקיה.


טרור אסלאמי - סודאן: מקורות צבאיים בסודאן האסלאמית מסרו על מעצרם של 6 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית יזומה שנערכה ליד הגבול המשותף עם צ'אד. זאת הפעם הראשונה שגורם רשמי כלשהו בסודאן האסלאמית מודיע על מעצרם של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "בוקו חראם".


טורקיה - לוב: מקורות רשמיים בטורקיה מסרו על אשרור ההסכם שנחתם בין טורקיה ללוב על שרטוט קו-הגבול הימי בין שתי המדינות העובר באזור כרתים. ההסכם שנחתם עם ממשלת טריפולי מעורר דאגה עצומה בממשלת מזרח-לוב של הגנרל חליפה חפטאר. יוון הודיעה על גירוש שגריר לוב, בעקבות חתימת ההסכם בין לוב וטורקיה.


טרור אסלאמי - קמרון: מקורות רשמיים בקמרון מסרו על חטיפתם של 17 ילדים וילדות בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "בוקו חראם". גורמים צבאיים מסרו שהצבא נערך למבצע חילוץ.


סה"כ נהרגו 206 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

6 בדצמבר 2019;
50 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים מאוד ובהפצצות רבות שנערכו במקומות רבים ברחבי סוריה. גורמים אחרים מסרו כי במהלך היום נהרגו בין 30 ל-60 בני-אדם בעשרות אירועים קטלניים שהיו ברחבי המדינה. ארגונים אזרחיים בסוריה מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 25 אזרחים שנפגעו בקרבות, בהפצצות אוויריות ובהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים במהלך היממה אחרונה היו גם חיילים סורים ואנשי המיליציה הפרו-טורקית הפועלת בצפון-סוריה.


15 הרוגים בניז'ר: מקורות תקשורתיים בניז'ר מסרו על הריגתם של 15 אזרחים בסדרה של התקפות קטלניות קשות שנערכו ליד הגבול עם ניגריה. בין ההרוגים היה כומר נוצרי שחוסל בידי המיליציות האסלאמיות הפעולות באזור הניגרי.


12 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-12 מאנשי המיליציות החות'יות בקרבות רבים שנערכו באזור חודיידה. דוברים נוספים בממשלת עדן הפרו-סעודית מסרו על פציעתם של עשרות נוספים בקרבות האלה. גורמים בעדן מסרו על קרבות עם נפגעים רבים בעיר עדן בין נאמני הקואליציה הסעודית לבין המורדים הנתמכים בידי "איחוד האמירויות הערביות", וזאת למרות ההסכם שנחתם בין שני הצדדים על חלוקת ההשפעה בעיר.


10 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בפעילות צבאית יוזמה של הצבא האפגני.


9 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 9 בני-אדם ביום נוסף של עימותים אלימים בין אזרחים למפגינים שנורו בידי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 3 אנשי ביטחון כורדים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גורמים אזרחיים בעיראק מסרו כי במהלך החודשיים האחרונים נהרגו יותר מ-460 אזרחים ונפצעו יותר מ-17,000 נוספים מירי של אנשי כוחות-הביטחון במהלך ההפגנות שנערכו נגד הממשלה העיראקית. גורמים אמריקאים מסרו על הריגתם של כ-1,000 מפגינים באיראן בעקבות אירועי המחאה האזרחית שפרצו בחודש האחרון.


4 טרוריסטים מוסלמים וחייל 1 נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתו של חייל 1 בסדרה של פעולות צבאיות יוזמות שהיו בדרום מחוז ווזיריסטן.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון סיני.


3 טרוריסטים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום האי לוזון.


הרוג 1 בבנגלדש: מקורות צבאיים בבנגלדש מסרו על הריגתו של אזרח נוסף מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות. במהלך השנה האחרונה נהרגו באזור זה עשרות בני-אדם מירי של חיילים הודים.


הודו - סרי-לנקה: מקורות ביטחוניים בסרי-לנקה מסרו על סיוע ביטחוני של הודו שיוענק לסרי-לנקה במסגרת המאמצים המשותפים להילחם בטרור האסלאמי במדינה. מאז פיגועי אפריל 2019 הקטלניים שגרמו להריגתם של כ-260 בני-אדם, היחסים הביטחוניים בין הודו לסרי-לנקה התהדקו.


סה"כ נהרגו 108 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

5 בדצמבר 2019;
40 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו ברחבי סוריה מהלך היממה האחרונה. דוברים מקומיים הוסיפו שמרבית הנפגעים היו אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה. בין ההרוגים היו ילדים רבים. דוברים במחזו אידליב מסרו על חיסולו של מפקד בכיר בארגון טרור המזוהה עם ארגון "אל-קאעידה" בפעילות אווירית של הקואליציה האמריקאית שפעלה בצפון סוריה ליד הגבול עם טורקיה.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור שהיו במהלך היממהה אחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו לפחות 20 אזרחים - כולל אנשי סיוע אזרחיים - שנפגעו בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן". דוברים מסרו שראש-משלחת סיוע יפנית, רופא בכיר במקצועו, נהרג בפיגוע שהיה בעיר קאבול - בו נהרגו 6 בני-אדם. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 10 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בפעולות צבאיות יוזמות של הצבא האפגני.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים רבים תימן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות והפגזות שהיו בערים רבות ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. כמעט בכל הערים המרכזיות של תימן נרשמו אירועים קטלניים שגרמו להריגתם ולפציעתם של עשרות אזרחים. בין ההרוגים היו 5 ילדים שנפגעו בהפגזה שנערכה בעיר חודיידה. קרבות עם נפגעים היו גם המחוז סעדה, תעז, איב, עדן, צנעא ועוד. מקורות בעדן מסרו גם על הריגתם של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-קאעידה" - כנראה בפעולה אווירית של ארה"ב.


20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם הג'יהאד העולמי בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון המדינה.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות אווירית של הצבא הניגרי שנערכה בצפון המדינה.


3 חיילים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בבנגזי מסרו על הריגתם של 3 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-קאעידה" שפעלו במזרח לוב.


3 הרוגים בבורמה: מקורות תקשורתיים באסיה מסרו על הריגתם של אמא ושני ילדיה בהפצצה של הצבא הבורמזי שפעל נגד מורדים מוסלמים הפועלים באזור הגבול המשותף עם בנגלדש.


2 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 אזרחים בהפצצה של הצבא הפקיסטני שירה לעבר חבל קשמיר ההודי. 7 בני-אדם נוספים נפצעו מהירי. דובר צבאי הודי מסרו כי מאז תחילת שנת 2019 נהרגו בחבל קשמיר ההודי 157 טרוריסטים מוסלמים בפעולות של הצבא ההודי.


2 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 2 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו ליד הגבול המשותף עם בורקינה-פאסו. 7 חיילים נוספים נפצעו בפיגוע.


2 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 אזרחים ועל פציעתם של 10 נוספים מפיצוץ של מטען-חבלה הופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור כירכוך. גורמים אזרחיים מסרו שגם במהלך היממה האחרונה הותקפו בידי אזרחים יעדים המזוהים עם איראן.


2 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 בני-אדם בשני פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים בצפון ווזיריסטן.


אזרח 1 נהרג בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתו של אזרח 1 מירי של חיילים סומלים שפעלו נגד מפגינים המתגוררים במרכז סומליה. אזרחים נוספים נפצעו מירי של אנשי כוחות-הביטחון.


נשים בנגדלש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על גל נוסף ואלים של רצח נשים לאחר אינוסן שהתבצע ברחבי המדינה. בין הנרצחות היו גם ילדות קטנות.


סה"כ נהרגו 140 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך




גלריית המגזין

 

8 בדצמבר 2019

 

 

טרור אסלאמי: 143 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006