כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
מלחמה ללא סוף בטרור האסלאמי באפגניסטן
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית?
אסלאם ונצרות באירופה - השריפה בקתדרלת נוטרדאם
התקשורת הישראלית והטרור האסלאמי בדרום-מזרח אסיה
אחמד סעיד ומצרים במלחמת ששת-הימים, יוני 1967
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן
טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באזור אגם צ´אד
מגמות רדיקליות במחשבה המדינית הגרמנית
כפרים ערביים על אדמה יהודית
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק
טורקיה והמערב – פוליטיקה בינלאומית של חמומי-מוח
מדינת-ישראל לקראת 2016 – בשם "הכרת הטוב"
אירופה הפסידה במלחמה עוד לפני שהיא החלה

חדשות המזרח התיכון

חדשות

13.11.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - נובמבר 2019

 

 

נובמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

155 

 121

 178

 115

 204

 145

   166

 163

 92

 145

  118

 138

178  

  

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

13 בנובמבר 2019;

65 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים בצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-65 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו כ-50 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן", וכן 10 אזרחים שכנראה של הפצצות אוויריות של פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. לפחות 20 מההרוגים הייו אזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות של טורקיה ורוסיה נערכו בצפון המדינה.


35 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים שונים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה בפיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל הארגונים הפועלים בתימן. גורמים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו כ-10 אזרחים שנפגעו בפעולות קרביות שנערכו במחוזות אחדים ברחבי המדינה.

 

20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי טרור שהתבצעו בידי כל הארגונים הפועלים בתימן. דוברים נוספים מסרו שמרבית הנפגעים היו בהפצצות אוויריות של הקואליציה הסעודית שפעלה נגד הארגונים השיעים בפרו-איראניים.


20 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו חיילים עיראקים, טרוריסטים מוסלמים ואזרחים שנפגעו בעימותים קטלניים עם כוחות-הביטחון.


10 טרוריסטים מוסלמים ו-3 חיילים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 3 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו במזרח המדינה. במהלך ההתקפה נהרגו 10 טרוריסטים מוסלמים בפעילות של הצבא שנערכה במזרח המדינה.


10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעזה: דוברים בעזה מסרו על הריגתו של מפקד בכיר בג'יהאד האסלאמי ואישתו הטרוריסטית בחיסול-ממוקד ישראלי. בעקבות החיסול נורו לעבר ישראל כ-180 רקטות. נגרם נזק קל. לא היו נפגעים בנפש. בהתקפות אוויריות רבות שנערכו על יעדים טרור בעזה נהרגו 8 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הג'יהאד האסלאמי".


6 חיילים וטרוריסט 1 נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 6 חיילים ושל טרוריסט 1 מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בהתקפה שנערכה באזור סאמאר. דוברים צבאיים מסרו שהקרב הקטלני היה ממושך מאוד.


4 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים לא רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים במחוז בלוצ'יסטן.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסוריה: מקורות תקשורתיים בסוריה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים ועל פציעתם של 6 נוספים בניסיון חיסול של מפקד בכיר בארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני שהתגורר בעיר דמשק.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה נוספת שנערכה בחבל קשמיר ההודי. מקורות מוקמיים מסרו שהצבא ההודי עורך מבצע צבאי רחב-היקף נגד ארגוני הטרור הפועלים בחבל קשמיר.


סה"כ נהרגו 178 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

12 בנובמבר 2019;
40 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם בסדרה של קרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דוברים צבאיים מסרו שבין ההרוגים היו יותר מ-30 טרוריסטים מוסלמים שנפעגו בפעולות צבאיות יזומות שנערכו בחמשה מחוזות ברחבי אפגניסטן.


40 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות, בהפצצות אוויריות קשות ובפיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו בצפון סוריה ליד הגבול עם טורקיה. בין ההרוגים היו 8 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מכונית-תופת, 13 אזרחים נוספים שנהרגו בהפצצות של מטוסים רוסים שפעלו בצפון המדינה, וכן כ-19 חיילים סורים, טרוריסטים מוסלמים ולוחמים כורדים שנפגעו בקרבות רבים שהיו ברחבי סוריה.


20 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בקרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" ומירי של אנשי כוחות-הביטחון לעבר מפגינים. בין ההרוגים היו 4 אזרחים שנפגעו במהלך הפגנות, וכן לפחות 16 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בסדרה ארוכה של הפצצות אוויריות שנערכו באזור ארביל.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. מרבית הנפגעים היו בפעולה צבאית יזומה של הקואליציה הסעודית שתקפה פעם נוספת במחוז אל-ג'וף את הארגונים השיעים הפרו-איראניים. גורמים אזרחיים מסרו שהין ההרוגים היו גם אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מוקשים. מקורות רשמיים "באיחוד האמירויות הערביות" מסרו שלארגונים החות'יים בתימן יש תפקיד חשוב בעתידה הפוליטי של תימן.


14 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 14 בני-אדם - כולל 5 שוטרים - בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו במקומות אחדים במזרח פקיסטן. אף ארגון לא נטל אחריות להתקפות הקטלניות האלה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם אחד מארגוני המורו האסלאמיים הפועלים בדרום המדינה. שני חיילים נפצעו בהיתקלות. עוד נמסר על 6 הרוגים, כולם בני משפחה אחת, שנרצחו בידי גורמים עויינים הפועלים בדרום המדינה ליד הגבול עם מלזיה. אף גורם רשמי לא מסר מידע על זהות הרוצחים או על המניע למעשה הקטלני.


3 מאבטחים נהרגו במצרים: מקורות רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 3 מאבטחים בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו צפונית לעיר קאהיר. אף ארגון לא נטל אחריות למעשה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר ההודית: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בהיתקלות שהייתה בחבל קשמיר ההודי במסגרת מבצע רחב-היקף לאיתור טרוריסטים הפועלים באזור ההודי.


תושב 1 נהרג בחברון: מקורות מקומיים בחברון מסרו על הריגתו של תושב אל-ערוב במהלך עימותים אלימים בין חיילי צה"ל לבין חברי הכנופיות הערביות הפועלות באזור. לכוחותינו לא היו נפגעים.


טרור אסלאמי - תאילנד: מקורות צבאיים בתאילנד מסרו על מעצרם של 7 טרוריסטים מוסלמים החשודים שנטלו חלק בהריגתם של 15 בני-אדם לפני ימים אחדים בדרום המדינה.


סה"כ נהרגו 138 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

11 בנובמבר 2019;
25 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, בפצצות ובפיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 4 חיילים שנפגעו בקרבות שהיו נגד המיליציות הפרו-טורקיות הפועלות בצפון סוריה. גורם נוסף מסר שאחד מהמפקדים הבכירים במיליציה הפרו-טורקית נהרג בקרבות. דובר כורדי מסר על הרוגים רבים בקרבות בין הכוחות הכורדיים לבין המיליציות הפרו-טורקיות. עד כה הצליח הצבא הטורקי להשתלט על כמחצית מהשטח המיועד להיות בשליטה טורקית בצפון סוריה. על-פי הערכות אחדות, נהרגו בחודש האחרון כ-900 בני-אדם מאז שהחלה הפלישה הטורקית לסוריה.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. דובר צבאי מסר שבין ההרוגים היו 5 טרוריסטים מוסלמים בכירים מארגון "הטליבאן" שהיו אחראים לרצח של שופטים במחוז לוגאר לפני ימים אחדים. כמו כן נמסר על הריגתם של 15 בני-אדם נוספים בקרבות שהיו במחוזות אחדים ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 4 אזרחים.


20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית יזומה שנערכה לאחרונה בצפון ניגריה. במהלך הפעולה נלכדו 14 טרוריסטים מוסלמים יחד עם 8 נשים. עוד נמסר כי במהלך הימים האחרונים נהרגו עוד עשרות טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-מזרח ניגריה.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. דובר בממשלת עדן מסר שמרבית הנפגעים היו בקרבות נוספים שהיו במחוז סעדה נגד הארגונים השיעים הפועלים במחוז. כמו כן נמסר על נפגעים רבים במחוז אל-ג'וף בהתקפות של הקואליציה הסעודית. בעיר עדן החל להתגבש השלטון המשותף עם המורדים שנתמכו בידי "איחוד האמירויות הערביות", וזאת בעקבות הסכם שנחתם בסעודיה לפני ימים אחדים. דובר ממשלתי מסר שכרגע תתמקד במלחמה במיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


12 הרוגים בעיראק: ארגונים אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם נוספים בעימותים אלימים מאוד שפרצו בין מפגינים לבין כוחות-הביטחון והמיליציות השיעיות הפרו-איראניות. גורמים תקשורתיים מסרו שעשרה מההרוגים היו בעיר בגדאד. גורמים בינלאומיים האשימו את איראן כאחראית העיקרית להריגתם של כ-305 אזרחים ולפציעתם של כ-15,000 בני-אדם נוספים בחודש האחרון.


7 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 7 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות אווירית נוספת שנערכה במזרח טורקיה. בשלושת הימים האחרונים נהרגו 15 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות יזומה של הצבא הטורקי שנערכה במזרח המדינה.


5 אזרחים ו-3 שוטרים נהרגו בפקיסטן: מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 3 שוטרים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בדרום ווזיריסטן. מקורות נוספים מסרו שהשוטרים נפגעו בשני אירועי טרור שהיו במחוז. ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים בווזיריסטן משתפים פעולה עם ארגון "אל-קאעידה" וארגון "הטליבאן הפקיסטני". עוד נמסר על הריגתם של 5 בני-אדם בקרבות שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור לאהור.


5 חיילים קנייתים נהרגו בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של לפחות 5 חיילים קנייתים בהתקפה שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו נגד בסיס צבאי הנמצא בדרום סומליה. הצבא הקנייתי אינו מדווח בדרך-כלל על נפגעים בקרבות בסומליה.


3 הרוגים בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בהפגזה שנערכה על העיר טריפולי בידי כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. מאז אפריל 2019 נהרגו בעיר טריפולי יותר מ-1,200 בני-אדם.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. דובר צבאי מסר ששני הטרוריסטים היו צלפים בארגון הטרור האסלאמי.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות צבאית יזומה שנערכה בחבל קשמיר ההודי. דובר צבאי בהודו מסר שהמבצע הצבאי בחבל קשמיר יהיה ממושך.


סה"כ נהרגו 118 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

10 בנובמבר 2019;

40 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 12 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בהפצצה אווירית שנערכה במחוז ננגרהאר. כמו כן נמסר על הריגתם של אזרחים מפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו במחוז קנדהאר. גורמים צבאיים מסרו על הריגתם של יותר מ-25 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בשורה ארוכה של פעולות צבאיות שנערכו במחוזות אחדים ברחבי המדינה.


30 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות, בהפצצות אוויריות ובפיגועי-טרור שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. בין ההרוגים היו 6 אזרחים שנפגעו בהפגזה של הארגונים השיעים שנערכה על בית-חולים מקומי. 3 אזרחים נוספים נהרגו מפיצוץ של מוקש. 4 אזרחים נהרגו באזור העיר תעז. כמו כן נמסר על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בקרבות קשים נגד המיליציות השיעיות הפועלות במחוז סעדה.


30 הרוגים בבלוצ'יסטן הפקיסטנית: מקורות אזרחיים בבלוצ'יסטן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם במהלך הימים האחרונים בפעילות קטלנית של המודיעין הפקיסטני נגד פעילים פוליטיים במחוז בלוצ'יסטן. במהלך השבועות האחרונים נמסר על עשרות רבות של גופות מרוטשות שהתגלו במחוז באזורים בהם פעלו הכוחות המיוחדים של פקיסטן. לטענת הארגונים האזרחיים במחוז, ריטוש הגופות נועד כדי להקשות על הזיהוי של הקורבנות האומללים שנתפסו בידי הצבא הפקיסטני.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו גם אנשי מיליציה פרו-ממשלתית שהותקפה בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים בצפון המדינה. דוברים נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים בקמישלי, בדרעא, באידליב ובלטקיה. גורמים נוספים מסרו על הפצצות אוויריות נוספות של רוסיה שנערכו במחוז אידליב.


10 הרוגים בעיראק: ארגונים אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 10 אזרחים מירי של אנשי כוחות-הביטחון של עיראק ושל המיליציות השיעיות הפרו-איראניות שפעלו נגד מפגינים בערים אחדות ברחבי עיראק. גורמים נוספים מסרו כי במהלך השבועות האחרונים נהרגו באירועים האלה יותר מ-300 בני-אדם, וכן נמסר על כ-10,000 אזרחים נוספים שנפצעו מירי.


9 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: גורמים צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 9 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" במהלך התקפה שנערכה על כוח צבאי בצפון ניגריה. גורמים רשמיים באו"ם מסרו על כ-1.2 מיליון פליטים ניגרים הלכודים באזורים בהם שולט ארגון "בוקו חראם" הפועל בצפון ניגריה.


4 הרוגים בקשמיר הפקיסטנית: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 חיילים ושל 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית של הודו שנערכה באזור הגבול המשותף עם פקיסטן העובר בחבל קשמיר. ככול הידוע, הפעולה הצבאית של הודו באה בתגובה להריגתו של חייל הודי יממה קודם לכן.


2 חיילים נהרגו במצרים: מקורות רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 2 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים בצפון סיני.


טרור אסלאמי - תאילנד: מקורות ביטחוניים בתאילנד מסרו על הזרמת כוחות נוספים לדרום-תיאלנד בעקבות הריגתם של 15 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בתחילת השבוע שעבר. ברחבי המדינה נערכו עשרות עצרות-זיכרון לזכר הנרצחים. דוברים ממשלתיים מסרו על הטלת משטר-חירום באזורים אחדים ברחבי הדרום למשך חודשים אחדים.


טרור אסלאמי - סומליה: מנהיג ארגון הטרור האסלאמי "אל-שבאב" פרסם סרטון בו הוא מתפאר בהצלחתו של הארגון להביס את הכוחות האמריקאים המוצבים בסומליה. בתגובה לסרטון, גורמים צבאיים אמריקאים מסרו שהסרטון מבוסס של שקרים, וכי אנשי הארגון מובסים בכל מגע קרבי איתם.


סה"כ נהרגו 145 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
גלריית המגזין

 

13 בנובמבר 2019

 

 

טרור אסלאמי: 178 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006