כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
אסלאם ונצרות באירופה - השריפה בקתדרלת נוטרדאם
לאן נעלמות 20,000 נשים מוסלמיות מידי שנה
אובמה - יהירות מנהיגותית של מעצמה מדשדשת
ראאד סלאח והאסלאם הפאשיסטי
אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות
דמותה של לילית במיתולוגיה היהודית מפרספקטיבה של ימנו
הפוליטיקה של האלימות בתרבות הערבית
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
בחירות בארצות-הברית, נובמבר 2016 – מאמר סיכום
טרור אסלאמי – דוקטרינת ברק אובמה – אוקטובר 2016
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי – המימד התקשורתי – אוקטובר 2015
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן
נאום עבד אל-נאצר לאחר פירוק האיחוד עם סוריה
המדיניות ´המוזרה´ של בנימין נתניהו בנוגע לעזה
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר 2017
כניסתו הסוערת של הנשיא דונלד טראמפ לבית-הלבן
תקשורת פוליטית בישראל – הקשרים של השקרים

חדשות המזרח התיכון

חדשות

23.04.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אפריל 2019

 

 

אפריל:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

128 

   119  

180  

92  

156   

137   

145  

185  

117   

162 

114 

109 

142

140   

  131

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

202   

92  

197  

177 

117  

150   

426 

  186 

    

  

  

 

  

 

 

   

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018;

ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

סיכום נפגעים לשנת 2019;

ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים;

  

==

סיכום יומי;

 

23 באפריל 2019;

83 הרוגים נוספים בסרי-לנקה - מקורות רשמיים בסרי-לנקה מסרו על הריגתם של 83 בני-אדם נוספים מבסדרת הפיגועים שהתבצעה ברחבי-המדינה ב-21 באפריל 2019. בכך עלה מספר ההרוגים ל-290 בני-אדם. מקורות רפואיים במדינה מסרו שבין ההרוגים היו עשרות אזרחים זרים מרחבי-העולם - מארה"ב, מסין, מהודו, מבריטניה, מיפן, מטורקיה ומהולנד. דוברים נוספים בסרי-לנקה ציינו שמספר ההרוגים יעלה בימים הקרובים לאור המספר הגבוה של הפצועים באורח-אנוש וקשה מבין 500 הפצועים שהגיעו לבתי-החולים. מקורות ביטחוניים בסרי-לנקה מסרו שמתגבר החשד שארגון "המדינה האסלאמית" עומד מאחורי הפיגועים הקטלניים, וכי גם אם לא ניתנה הוראה ישירה מבכירי הארגון, סביר להניח שהטרוריסטים המוסלמים שביצעו את הפיגוע פעלו בהשראת הארגון. דובר ביטחוני בסרי-לנקה מסרו על מעצרם של כ-24 בני-אדם בחשד למעורבותם במעשה. ארה"ב העבירה אזהרה לשלטונות סרי-לנקה על פיגועים נוספים המתוכננים להתבצע במדינה. גורמים ממשלתיים בהודו מסרו שהם העבירו לסרי-לנקה התראה על אפשרות לפיגועים במדינה. דובר בסרי-לנקה מסר שארגון טרור מקומי - ג'מאעת אל־תווחיד אל-ווטניה NTJ - אחראי לפיגוע בסיוע רשת-טרור בינלאומית. בשעות הערב הוטל עוצר נוסף בערים המרכזיות זה היום השני. ברחבי העולם התפרסמו כתבות קשות על משפחות שלמות שנהרגו בפיגועים הקטלניים. בשעות הצהרים התפוצצה מכונית-תופת נוספת, שהייתה ליד כנסייה שנפגעה ב-21 באפריל, שגרמה לנפגעים נוספים.


30 הרוגים באפגניסטן - מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפעולות צבאיות יזומות שנערכו נגד ארגון "הטליבאן" ונגד ארגון "המדינה האסלאמית". דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


25 הרוגים בסוריה - דוברים אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בהתקפות של ארגוני הטרור בסוריה על יעדים צבאיים של הצבא הסורי במוקמות אחדים בדרום סוריה ובמזרחה. גורמים נוספים מסרו על קרבות והפצצות עם נפגעים גם בצפון סוריה. ארגונים לזכויות אדם בסוריה מסרו כי בשבוע האחרון נהרגו עשרות רבות של חיילים סורים בהתקפות רבות של ארגון "המדינה האסלאמית".


14 הרוגים נוספים בלוב - מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 14 בני-אדם נוספים בקרבות שהיו באזור טריפולי. מקורות באו"ם מסרו שבשבועיים האחרונים נהרגו 254 בני-אדם ונפצעו יותר מ-1,000 בני-אדם נוספים בקרבות הללו. לפחות 220 מההרוגים הם חיילים ואזרחים של ממשלת טריפולי.


12 הרוגים בניגריה - מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 2 בני-אדם ועל חטיפתם של 4 נוספים בהתקפת טרור שהתבצעה בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "בוקו חראם" הפועלים בצפון ניגריה. עובדת-סיוע בריטית נהרגה בהתקפה זו. כמו כן נמסר על הריגתם של 10 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מקומיים שפעלו באזור מחוז קסטינה שבצפון ניגריה. ההתקפות נגד נוצרים בצפון ניגריה נמשכו לאורך כל היממה האחרונה.


12 הרוגים בעיראק - מקורות מוקמיים בעיראק מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 7 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


10 הרוגים בתימן - מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 10 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. גורמים שיעים בתימן מסרו על הפלתו של מל"ט סעודי באזור העיר חודיידה.

 

סה"כ נהרגו 186 בני-אדם;

 

עורך; ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

22 באפריל 2019;

207 הרוגים ו-500 פצועים בסרי-לנקה - מקורות תקשורתיים בסרי-לנקה מסרו על הריגתם של 52 בני-אדם ועל פציעתם של יותר מ-300 בני-אדם נוספים בסדרה של 8 פיצוצים קשים מאוד שהתבצעו נגד כנסיות ובתי-מלון הנמצאים בעיר קולומבו. מקורות מקומיים הביעו פליאה על הפיגוע דווקא באתרים נוצריים בחג הפסחא בשל העובדה שבסרי-לנקה שורר מתח אתני קשה בין טמילים לבוהדהיסטים. מקורות נוספים במדינה מסרו שסביר להניח שההתקפות הללו התבצעו כנראה בידי טרוריסטים מוסלמים שבחרו בקפידה אתרים דתיים בחג הפסחא. בסרי-לנקה יש בסך-הכל כ-10 אחוזים מוסלמים וכ-7 אחוזים נוצרים. לאחרונה התפרסו ידיעות מפי ארגון "המדינה האסלאמית" על כוונה לבצע פיגועים קטלניים ברחבי-העולם על רקע המפלה הקשה של הארגון בסוריה בתחילת אפריל 2019. דוברי הארגון מסרו על הריגתם של מאות בני-אדם בעשרות רבות של פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי-העולם בשבועות האחרונים. מרבית ההרוגים היו באפריקה. ברשות החברתיות בסרי-לנקה האשימו את המוסלמים בסדרת הפיגועים הקשה הזו. הטלוויזיה הממלכתית של סרי-לנקה הקרינה תמונות קשות מאוד מהכנסיות שנפגעו בפיגועים. ראש-ממשלת סרי-לנקה נשא נאום לאומה שעות אחדות לאחר שנוגע על הפיגועים הקשים. דוברים רופואיים מסרו שבין ההרוגים ישנם עשרות תיירים ממדינות זרות. בשעות הצהרים ממשלת סרי-לנקה החליטה על הטלת עוצר בעיר הבירה ובערים נוספות. גורמים ממשלתיים מסרו שארגון אסלאמי בשם בשם NTJ אחראי לפיגועים הקשים - זהו ארגון טרור אסלאמי הפועל בסרי-לנקה, ולאחרונה נודע שהוא ניסה לפגוע באתרים בודהיסטים ברחבי המדינה. בשעות אחרי-הצהרים נודע לשירותי-הביטחון של סרי-לנקה על זהותם של הטרוריסטים שביצעו את סדרה הפיגועים הקטלניים - כולם נושאים שמות של מוסלמים.


85 הרוגים בתימן - מקורות תקשורתיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של כ-85 בני-אדם בסדרה של קרבות קטלניים מאוד שהיו בין כוחות פרו-סעודיים לבין המיליציות השיעיות הפרו-איראניות הפועלים במחוז אל-דלאע בדרום-מערב תימן. במהלך היממה האחרונה נרשמו תקריות רבות שבמהלכן נפגעו עשרות בני-אדם נוספים.


60 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן - מקורות צבאיים רשמיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-60 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה במהלך היממה האחרונה ברחבי המדינה. כמו כן נמסר על הריגתם של כ-7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות זו.


30 הרוגים בסוריה - מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות טרור שהתבצעו בידי כל ארגוני הטרור הפועלים ברחבי סוריה. גורמים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו חיילים סורים רבים.


11 נוצרים נרצחו בניגריה - מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 11 נוצרים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו נגד כנסייה הפועלת בצפון ניגריה. כמו כן נמסר על נפגעים נוספים בסדרה של התקפות טרור אסלאמיות נגד יעדים דתיים של הקהילה הנוצרית ביום הראשון של חג הפסחא.


10 חיילים נהרגו במאלי - מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 10 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו במרכז מאלי.


10 הרוגים בעיראק - מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של כ-10 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 2 שוטרים ו-8 אזרחים.


6 חיילים ו-2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה - מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 6 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-שבאב" שפעל במרכז המדינה. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך במרכז סומליה.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסעודיה - מקורות תקשורתיים בסעודיה מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שניסו לבצע פיגוע בתחנת משטרה הממוקמת באזור מחוז אל-ריאד.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בפיליפינים - מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה נגד ארגון הטרור האסלאמי "אבו סיאף". מאז תחילת שנת 2019 נהרגו בפיליפינים עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.

 

סה"כ נהרגו 426 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

21 באפריל 2019;
45 הרוגים בסוריה - מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים מאוד ובקרבות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 35 חיילים סורים שנפגעו בהתקפות של ארגון "המדינה האסלאמית". פעולות קטלניות התבצעו במהלך היממה האחרונה גם במחוז אל-חמה ובמחוז אידליב. דוברים כורדיים מסרו על קשיים לוגיסטיים רבים בשליטה על כל השטחים שנכבשו מידי ארגון "המדינה האסלאמית" במזרח סוריה ובדרומה.


35 הרוגים נוספים בלוב - מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 35 בני-אדם נוספים בקרבות שהיו באזור העיר טריפולי. בכך עלה מספר ההרוגים בשבועיים האחרונים ל-240 בני-אדם ולכ-1,000 פצועים נוספים. כ-10,000 בני-אדם נאלצו להימלט מבתיהם באזורים אחדים ברחבי העיר טריפולי. מקורות אחרים בלוב מסרו כי בקרבות נהרגו עד כה 220 בני-אדם.


30 הרוגים באפגניסטן - מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור ובקרבות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו לפחות 4 חיילים ו-15 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בפעולות צבאיות יזומות נגד ארגון "הטליבאן".


20 הרוגים בעיראק - מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של פעולות קרביות יזומות נגד ארגון "המדינה האסלאמית" הפעול בצפון המדינה. בין ההרוגים היו לפחות 15 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


15 הרוגים בתימן - מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות בין הקואליציה הסעודית לבין טרוריסטיםן מוסלמים שיעים פרו-איראניים הפועלים ברחבי תימן. כמו כן נמסר מפי גורם צבאי סעודי על הריסתו בהפצצה אווירית של מחסן מל"טים שהוחבא במערה הנמצא ליד העיר צנעא הנמצאת בשליטה של הכוחות השיעים הפרו-איראנים.


4 חיילים נהרגו בטורקיה - מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 4 חיילים ועל פציעתם של 6 נוספים במהלך התקפה שערכו אנשי המחתרת הכורדית שפעלו בהאזור הגבול המשתוף עם עיראק. בשבועות האחרונים נהרגו עשרות מאנשי החתרת הכורדית בפעולות צבאיות יזומות נגד הארגון שנערכו באזור זה. כמו כן נהרגו עשרות כורדים נוספים בפעילות אווירית של טורקיה שנערכה בצפון-עיראק.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר - מקורות תקשורתיים בקשמיר ההודית מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בהיתקלות עם חיילים הודים שפעלו באזור חבל קשמיר. מאז תחילת שנת 2019 נהרגו עשרות רבות של אזרחים, חיילים וטרוריסטים מוסלמים בעימותים קטלניים שהיו בחבל קשמיר ההודי.

 

סה"כ נהרגו 150 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

20 באפריל 2019;

20 הרוגים באפגניסטן - מקורות תקשורתיים באפנגיסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות-טרור שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. דובר צבאי באפגניסטן מסר שבין ההרוגים היו לפחות 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בשתי פעולות צבאיות נגד הארגון. מאז תחילת חודש אפריל 2019, נהרגו מאות בני-אדם בכל רחבי אפגניסטן בפעולות טרור ובפעולות צבאיות יזומות. מקורות רשמיים באפגניסטן מסרו על ביטולה של ועידת-השלום שהייתה אמורה להתכנס בקטאר בחודש מאי 2019, בשל חילוקי-דעות קשים בין ממשלת אפגניסטן לבין נציגי ארגון "הטליבאן".


20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים - מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה במדבר המערבי - כנראה ליד הגבול המשותף עם לוב. אזור זה מהווה מקור אספקה של נשק לארגוני הטרור הפועלים במצרים ובחצי-האי סיני.


15 הרוגים בסומליה - מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של כ-14 בני-אדם בסדרה של קרבות בין שתי מליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור העיר אדאלה בדרום-מערב סומליה. כמו כן נמסר על הריגתו של אדם 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-שבאב".


14 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בלוב - מקורות צבאיים בלוב של ממשלת בנגאזי מסרו על הריגתם של 14 טרוריסטים מוסלמים המזוהים מארגון "אל-קאעידה" (ג'בהת אל-נוסרה) במהלך התקפה שנערכה ליד בסיס צבאי הנמצא ליד העיר סאמנו. כמו כן נמסר על מעצרם של אנשי הארגון שהגיעו לאחרונה מטורקיה ללוב. דוברים נוספים בלוב מסרו על קרבות נוספים בטריפולי במהלך היממה הנאחרונה, וכן על נפגעים נוספים בקרבות הללו.


15 הרוגים בסוריה - מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של התקפות קטלניות שנערכו ברחבי סוריה בידי כל הארגונים הלוחמים הפועלים ברחבי המדינה. דוברים בלבנון מסרו על התקפות קשות של אנשי ארגון "המדינה האסלאמית: הפועלים בעיקר באזור תדמור ודיר אל-זור שבמהלכם נהרגו יותר מ-40 חיילים סורים בשלושת השבועות האחרונים. רשת "פוקס" האמריקאית דיווחה שישנם סימנים שאבו בכר אל-בגדאדי, מנהגי ארגון "המדינה האסלאמית", עדיין חי, וזאת על-פי מכתבים אחדים שהתגלו לאחרונה המתוארכים לחודש דצמבר 2018.


12 הרוגים בעיראק - מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של כ-12 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעולות צבאיות יזומות שנערכו נגד הארגון. בין ההרוגים היו לפחות 4 שוטרים.


11 הרוגים בקמרון - מקורות צבאיים בקמרון מסרו על הריגתם של 11 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון המדינה. כל ההרוגים היו אזרחים. גורמים מקומיים מסרו תיאורים קשים על אירוע הקטלני. בשנה האחרונה נהרגו עשרות רבות של אזרחים בהתקפות קטלניות של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם".


10 הרוגים בתימן - מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-10 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו ברחבי תימן. מקורות מחקריים בינלאומיים מסרו כי בחמשת החודשים האחרונים נהרגו בתימן כ-10,000 בני-אדם. בכך, הגיע מסר ההרוגים בתימן מאז החלה מלחמת-האזרחים לפני כחמש שנים ל-70,000 הרוגים.

 

סה"כ נהרגו 117 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

  

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
גלריית המגזין

 

23 באפריל 2019

 

 

טרור אסלאמי: 186 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה

 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות

 

 

 

 

 


 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006