כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
אמין אל-חאפז, נשיא סוריה לשעבר - 2009-1921
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר ‏2011
חוסני מובארק חוגג יום הולדת 80
קפריסין והתרגיל הטורקי
מה שח"כ עזמי בשארה לא רצה לראות בסוריה
מי עזר לחמאס לבצע פשעי-מלחמה בעזה
עדיף לדיפלומטיה הישראלית שהרשות הפלסטינית תגיד "לא"
המשפט בישראל - הרשעה בשל חוסר הוכחות
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2011
נשיאות ברק חוסיין אובמה – סיכום ביניים, מבט מקומי
אמריקה הפטריוטית והמסורתית מחכה ל-2012
מי רוצה מדינה כורדית עצמאית במזרח-התיכון
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו
דרום-סודאן - מהכרזת העצמאות למלחמת-אזרחים

חדשות המזרח התיכון

חדשות

16.09.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ספטמבר 2019

 

 

ספטמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

204

249

190

 98

 129

118

92

187

110

137

 310

 148

115

102

 127

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

139

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

16 בספטמבר 2019;
50 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלימם מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 40 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". רוסיה הזמינה למוסקבה משלחת של נציגי ארגון "הטליבאן" בעקבות כישלון השיחות בין ארה"ב לנציגי הארגון.


23 הרוגים ברפובליקה-המרכז-אפריקאית: מקורות צבאיים ברפובליקה-המרכזית-אפריקאית מסרו על הריגתם של 23 בני-אדם ועל פציעתם של עשרות רבות בקרבות שפרצו בין שתי מיליציות חמושות הפועלות באזור הגבול המשותף עם סודאן האסלאמית. גורמים נוספים מסרו שהקרבות בין המיליציות האסלאמיות למיליציות הנוצריות גרמו לנפגעים רבים נוספים ברחבי המדינה.


20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים שונים מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות מקומיים שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 8 אזרחים. מקורות נוספים מסרו על הריגתם של מפקדים בכירים בכל הכוחות הלוחמים בתימן.


10 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו בידי הצבא הסורי שפעל בעיקר בצפון סוריה ובמחוז אידליב. גורמים נוספים במחוז אידליב מסרו על מאות פגזים שנורו לעבר יעדים שונים ברחבי המחוז.


10 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בשלוש התקפות טרור שהתבצעו בידי המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון ניגריה. כל ההרוגים היו אזרחים.


8 הרוגים בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 8 בני-אדם בשתי התקפות טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור העיר מוגדישו.


5 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 5 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח המדינה. הפגנות רבות נערכו ברחבי טורקיה נגד המחתרת הכורדית לאור פעילותה הקטלנית בשבועות האחרונים שהם נהרגו אזרחים טורקים. מאידך, מאות כורדים נהרגו מאז תחילת שנת 2019 בפעילות צבאית טורקית שנערכה בטורקיה, בעיראק ובסוריה.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ומפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גורמים רשמיים בעיראק מסרו שההתקפה על מתקני הנפט בסעודיה שנערכה ייממה קודם לכן לא נעשתה מאדמת עיראק.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של לפחות 4 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בשתי תקריות היו בצפון-סיני במהלך היממה אחרונה. 2 שוטרים נפצעו בתקריות האלה.


2 טרוריסטים מוסלמים ואזרח 1 נהרגו בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בשתי תקריות בהם היו מעורבים כוחות-הביטחון של בנגלדש. שתי התקריות אירעו סמוך לגבול עם בורמה. כמו כן נמסר על הריגתו של אזרח 1 מירי של חיילם הודים שפעלו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות.


2 הרוגים בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של חייל 1 ואזרחית 1 מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף בחבל קשמיר.


הודו - קשמיר - פקיסטן: מקורות רשמיים בהודו מסרו כי מאז תחילת שנת 2019, הצבא הפקיסטני הפר את הסכם הפסקת-האש בחבל קשמיר כ-2,050 פעמים שגרמו להריגתם של 21 הודים. עוד עשרות רבות של אזרחים וחיילים נהרגו בפיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל הארגונים האסלאמיים הפועלים בחבל קשמיר בעידודה של פקיסטן.


טרור אסלאמי - אפריקה: ראשי המדינות האפריקאיות שהתכנסו בבורקינה-פאסו לדון בטרור האסלאמי במדינות הסאהל, הקציבו כמיליארד דולר במטרה לייעל את התיאום הצבאי בין כל המדינות ואף לבסס כוח צבאי מיוחד שיטפל באיום האסלאמי.


סה"כ נהרגו 139 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

15 בספטמבר 2019;
49 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות שהיו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו 9 שוטרים שנרצחו בידי אוהד ארגון "הטליבאן". נשיא אפגניסטן, אשרף גאני, מסר על הריגתם של יותר מ-2,000 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" במהלך השבועות האחרונים בפעולות צבאיות יוזמות של הצבא האפגני. בעקבות ביטול הישחות בין ארה"ב לנציגי ארגון "הטליבאן", דובר הארגון מסרו שבכוונתם להגביר את קצב הפיגועים ברחבי אפגנסיטן. ארה"ב אישרה את חיסולו של בנו של אוסמה בן לדן במבצע שנערך בגבול פקיסטן-אפגניסטן לפני 6 שבועות.


25 הרוגים בתימן: מקורות מוקמיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים ובהפצצות שהיו במקומות אחדים ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. לפחות 15 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בהפגזה שנערכה על העיר חודיידה וליד העיר תעז. גורמים רשמיים בסעודיה מסרו על שריפות ענק שפרצו במתקני נפט של חברת "ארמקו" הנמצאים במחוזות אבאיק וחוראייס בעקבות התקפה של מל"טים ששוגרו בידי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות הפועלות בתימן. לא נמסר על נפגעים בהתקפה, אך נגרם נזק רב מאוד. ארה"ב האשימה את איראן בפיגוע.


12 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו בצפון סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 6 אזרחים שנפגעו בהפצצה אווירית של הצבא הסורי שנערכה בצפון סוריה. גורמים נוספים מסרו שהצבא הסורי חידש את ההפצצות על מחוז אידליב.

 

10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום סומליה במהלך היממה אחרונה. דוברים צבאיים נוספים מסרו גם על תפיסתם בחיים של טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


7 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 7 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה. בימים האחרונים נהרגו בצפון-ניגריה יותר מ-40 חיילים בהתקפות טרור.


6 הרוגים במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 3 חיילים ושל 3 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בעקבות התקםה שנערכה על מחסום צבאי בצפון סיני.


6 חיילים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאייםב אפגניסטן מסרו על הריגתם של 4 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בגבול פקיסטן-אפגניסטן. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 חיילים פקיסטנים מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשתוף העובר בחבל קשמיר.


6 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם מפיצוץ של 3 מטעני חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון עיראק.


3 חיילים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 3 מפקדים בצבא של חליפה חפטאר בחיסול-ממוקד אווירי שנערך באמצעות מל"ט של ממשלת טריפולי.


3 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות אווירית טורקית שנערכה בצפון עיראק. גורמים ביטחוניים נוספים מסרו על מעצרם של 25 פעילי טרור הקשורים לארגון "המדינה האסלאמית" הפועל בטורקיה.


טרור - אפריקה: מנהיגים באפריקה התכנסו בבורקינה-פאסו במטרה לגבש דרכים נוספות, וכן לתאם מבחינה צבאית את המאבק בטרור האסלאמי המתחולל ביבשת ובמיוחד במדינות הסאהל שהן - מאוריטניה, ניגריה, מאלי, ניז'ר, צ'אד, סנגל ועוד. גורמים מדיניים רשמיים מסרו שהטרור האסלאמי הוא האיום העיקרי המשפיע על יציבותה של אפריקה כולה.


אל-קאעידה - מאלי: ארגון "אל-קאעידה" פרסם התנצלות על הריגתם של כ-14 אזרחים מפיצוץ של מוקש שהופעל בידי אנשיו שפעלו במרכז מאלי בשבוע שעבר. כל ההרוגים היו נוסעי אוטובוס אזרחי.


בחירות - טוניסיה: היום יערך בטוניסיה הסיבוב הראשון לבחירתו של נשיא מדינה חדש למדינה. בסבב הראשון עומדים לבחירה 26 פוליטיקאים. מאז הדחתו של נשיא תוניסיה לשעבר, זין אל-עאבדין בן עלי, בשנת 2011, התקיימו בטוניסיה שתי מערכות בחירות דמוקרטיות. האחרונה הייתה בשנת 2014.


סה"כ נהרגו 127 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

14 בספטמבר 2019;
34 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 34 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". דובר צבאי מסר שמרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


21 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 21 בני-אדם בשורה ארוה מאוד של תקריות ובקרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. מרבית הנפגעים היו חיילים וטרוריסטים מוסלמים שיעים. בין ההרוגים היו 6 חיילים של "איחוד האמירויות הערביות".


15 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 15 בני-אדם בסדרה של קרבות, בפיגועי-טרור ובהפצצות אוויריות שנערכו במזרח סוריה ובצפונה. לפחות 3 מההרוגים נפגעו בהפצצה של מטוסים רוסיים שפעלו במחוז אידליב. שאר הנפגעים היו במזרח סוריה בתקריות קטלניות שהיו בין כל הכוחות הלוחמים באזור. לפחות 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" נהרגו בפעילות כורדית שנערכה במזרח סוריה. עוד 3 הרוגים היו מפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בצפון סוריה.


10 אזרחים נהרגו בטורקיה: מקורות תקשורתיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 10 אזרחים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי אנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, במזרח טורקיה. 13 בני-אדם נוספים נפצעו בפיגוע.


4 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של חיסולים-ממוקדים שהתבצעו במחוז בלוצ'יסטן על רקע מאבקים בין מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור. הצבא הפקיסטני ממשיך להזרים כוחות נוספים לאזור.


4 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובתקריות שהיו ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה. כל ההרוגים היו אזרחים שנפגעו בצפון-עיראק.


3 הרוגים בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 3 מוסלמים מבני העדה הרוהינגיה על רקע עימותים פוליטיים בין מיליציות חמושות מקומיות.


3 נוצרים נרצחו בסומליה: מקורות מקומיים בסומליה מסרו על רציחתם של 3 נוצרים בידי מיליציות אסלאמיות חמושות הפעולות בדרום המדינה. הרצח הזה גרם לבריחתם של עשרות משפחות נוצריות מהכפר בו הם התגוררו.


3 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 3 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלימם המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו ליד העיר טימבוקטו.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון המדינה. דוברים רשמיים בניגריה מסרו כי ב-10 השנים האחרונות נעלמו 22,000 בני-אדם במהלך ההתקפות הקטלניות של ארגון "בוקו חראם" שנערכו בצפון ניגריה. אין כל מידע מה עלה בגורלם של הנעדרים.


2 חיילים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 2 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון המדינה. 5 חיילים נוספים נפצעו בפיגוע.


טרור אסלאמי - סרי-לנקה: ממשלת סרי-לנקה שוקלת לבטל את הגעתה של נבחרת סרי-לנקה בקריקט לפקיסטן בשל התראות חמות לפיגוע קטלני נגד הנבחרת במהלך ביקורה בפקיסטן שייערך לקראת סוף חודש ספטמבר 2019. סביר להניח שההתראות האלה הגיעו בעקבות המשבר בקשמיר ולאור הקשרים הביטחוניים העמוקים בין הודו לסרי-לנקה.


מלחמת-אזרחים - סודאן האסלאמית: מקורות תקשורתיים בסודאן האסלאמית מסרו על הפגנה רחבת-היקף של אזרחים שנערכה בעיר הבירה חרטום. המפגינים דרשו מהממשלה הזמנית לחקור את אירועי החודשים האחרונים שגרמו להריגתם של מאות אזרחים מירי של אנשי כוחות-הביטחון ובפעולות קטלניות של המיליציות האסלאמיות החמושות הפרו-ממשלתיות. רק בחודש יוני 2019 נהרגו יותר מ-100 אזרחים.


טרור אסלאמי - ניז'ר: מקורות מקומיים בניז'ר מסרו על אונס שיטתי של נשים מקומיות בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים המתבצעים במטרה לגרום למנוסתם של אלפי תושבים המתגוררים ליד הגבול עם מאלי. ברוב המקרים מתבצע אונס קבוצתי בנשים המקומיות.


בחירות במוזמביק: מקורות תקשורתים במוזמביק מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם ועל פציעתם של כ-100 נוספים במהלך עצרת פוליטית שנערכה בצפון-מזרח מוזמביק במסגרת מערכת הבחירות המתקיימות במדינה. הבחירות יתקיימו ב-15 באוקטובר 2019. גורמים נוספים מסרו שההרוגים נפגעו בשל חוסר-סדר שהיה במהלך העצרת שנערכה בעיר נאפולה בהשתתפותו של נשיא מוזמביק.


סה"כ נהרגו 102 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

13 בספטמבר 2019;
40 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות אוויריות קשות שנערכו על יעדי טרור של ארגון "הטליבאן". דוברים צבאיים בכירים מסרו שבין ההרוגים היו מפקדים בכירים מאוד בארגון "הטליבאן". דוברים נוספים מסרו שכוחות אוויריים אמריקאים השתתפו בהתקפות האלה שנערכו במחזוות אחדים במהלך היממה האחרונה. כמו כן נמסר על הריגתם של 4 חיילים בפיגועי-התאבדות שהתבצע באזור העיר קאבול. מנהיגי ארגון "אל-קאעידה" הפועלים באזור הגבול בין אפגניסטן לפקיסטן קראו לכל פעילי הארגון לבצע פיגועים במערב לציון המתקפה על ארה"ב ב-11 בספטמבר 2001.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו במקומות רבים ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. דוברים שיעים מסרו על הריגתם של חיילים סעודים רבים בהתקפות שנערכו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות. מקורות נוספים מסרו על כ-30 מוקדים בהם התנהלו קרבות בין כל הכוחות הלוחמים בתימן. גורמים נוספים מסרו על קרבות בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-קאעידה" לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" באזור העיר אל-בייד'א שהיא בירת המחוז הנמצא צפונית-מזרחית לעיר עדן.


15 הרוגים בלוב: מקורות מקומיים בלוב מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו באזור העיר טריפולי ובאזור העיר בנגאזי. מרבית ההרוגים היו חיילים של ממשלת טריפולי וחיילים של הגנרל חליפה חפטאר.


9 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 9 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה. במהלך השבוע האחרון נהרגו בניגריה עשרות רבות של אזרחים וחיילים בהתקפות קטלניות של ארגון "בוקו חראם" ושל כל המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה.


7 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על הריגתם של 7 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזורים אחדים במזרח טורקיה. בין ההרוגים היו מפקדים בכירים בארגון.


6 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובקרבות מקומיים בין הצבא העיראקי לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". לפחות 4 מההרוגים היו אזרחים.


6 אזרחים נהרגו בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 6 אזרחים בשתי התקפות טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בדרום סומליה.


5 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו לפחות 3 אזרחים שנפגעו בפעולות טרור של ארגון "המדינה האסלאמית" שפעל במזרח סוריה.


אזרח 1 נהרג בפיליפינים: מקורות תקשורתיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של אזרח 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל כנראה בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים בדרום הפיליפינים. דובר צבאי מסר שארגון "החזית הלאומית לשחרור בני המורו" האסלאמית, היא שאחראית לפיגוע. בעקבות הסכם שנחתם בין ממשלת הפיליפינים ל"חזית הלאומית", החל תהליך של איסוף נשק הנמצא בידי פעילי "החזית". שאר ארגוני הטרור אסלאמיים הפועלים בדרום-המדינה אינם שותפים להסכם.


חייל 1 נהרג במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתו של חייל 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלימם המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו במרכז מאלי.


חייל 1 נהרג בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתו של חייל פקיסטני 1 מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף העובר בחבל קשמיר.


טרור אסלאמי - מצרים: מקורות רשמיים במצרים מסרו על הטלת מאסר-עולם ל-11 פעילים בכירים של תנועת "האחים המוסלמים" בגין חברות בארגון טרור. כמו כן נמסר על מעצרם של פעילים רבים במהלך השבוע האחרון החשודים בחברות בארגונים אסלאמיים רדיקליים.


טרור אסלאמי - סרי-לנקה: מקורות ביטחוניים בסרי-לנקה מסרו על מאמץ מוגבר של כל שלטונות הביטחון לפרק לחלוטין את כל תאי הטרור של ארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים בסרי-לנקה. כמו כן נעשה מאמץ עליון לעצור את כל הפעילים החשודים בפעילות אסלאמית רדיקלית. כל הפעולות האלה מתבצעות לאור הפיגועים הקטלניים של ה-21 באפריל 2019 שבהם נהרגו 258 בני-אדם.


אינדונזיה - פפואה-המערבית: גורמים רשמיים באינזונזיה האסלאמית מסרו על מעצרם של עשרות מפגינים נוספים במהומות המתחוללות בפפואה-המערבית בשל הדרישה העממית להתנתק מאינזונזיה ולהכריז של מדינה עצמאית באופן מלא ומוחלט. גורמים אופוזיציה בפפואה-המערבית טוענים שעד כה נהרגו כ-13 בני-אדם מירי של אנשי כוחות-הביטחון של אינדונזיה.


טרור אסלאמי - צ'אד: מקורות צבאיים בצ'אד מסרו על הטלת משטר-חירום ל-4 חודשים נוספים לאור הקרבות הקשים שהתנהלו בין המיליציות האסלאמיות הפועלות ליד הגבול המשותף עם ניז'ר. מאות בני-אדם נהרגו בקרבות האלה מאז תחילת שנת 2019. משטר-החירום הוטל על ארבעה מחזות באזור הגבול עם ניז'ר.


קשמיר - הודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על מעצרם של 8 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית שנערכה בחבל קשמיר ההודי. דוברים נוספים בקשמיר מסרו על שקט יחסי בחבל למרות הנסיונות של פקיסטן לעורר מהומות של תושבים-מוסלמים נגד השלטון ההודי. שירותי הטלפון והאינטרנט עדיין מנותקים בחבל קשמיר ההודי בהוראת שלטונות הביטחון. כמו כן נמסר מפי מקורות רשמיים בפקיסטן שאין להם שום כוונה להכיר בישראל בזמן הקרוב. פקיסטן פנתה לגורמים בינלאומיים בטענה שהודו מבצעת רצח-עם בחבל קשמיר ההודי. כמו כן לאורך כל השבוע האחרון היו תקריות רבות בגבול המשותף בין שתי המדינות.


סטודנטית רוהינגית סולקה מהאוניברסיטה בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על סילוקה של סטודנטית מוסלמית מהעדה הרוהינגיה משום שהיא לא הצהירה על היותה רוהינגית. דוברי העדה, שגורשו מבורמה בשנת 2017, טענו שזו עדות נוספת לחוסר-הסובלנות של בנגלדש כלפי סבלה של העדה שאלפים מהם נרצחו בידי הצבא הבורמזי. בבנגלדש נמצאים כמיליון בני הרוהינגיה שגורשו מבורמה. דוברים בבנגלדש מסרו שהעברתם של הפליטים בחזרה לבורמה נכשלה.


סה"כ נהרגו 115 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
גלריית המגזין

 

16 בספטמבר 2019

 

 

טרור אסלאמי: 139 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

פשעי מלחמה - את מי מעניינת ילדה יזידית בת 5

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006