כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-168
פרשת אולמרט - סיפור שלא היה ולא נברא
לאן התפוגג השמאל הישראלי
טורקיה – מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית
המנהיגות האירופאית הפקירה את אזרחי אירופה
האקלים העומד עלינו לכלותינו – הקיץ החם של 2012
האופוזיציה הסורית מייחלת לנפילתו של בשאר אל-אסד
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
מלחמת-האזרחים בסוריה ומעמדו של בשאר אל-אסד
אסלאם ונצרות באירופה - השריפה בקתדרלת נוטרדאם
העימות בין ארה"ב לצפון-קוריאה - משחקים באש?
הכלכלה הישראלית – האם התל"ג הוא חזות-הכל
פרשת החטופים – המימד התקשורתי הישראלי והבינלאומי
האם תושבי דרום תל-אביב הופקרו לגורלם
טורקיה בתקופת המשטר הצבאי
מני מזוז והלאומנות הערבית בישראל
בחירות ארה"ב 2016 – שעתה של הילארי
מלחמת יום הכיפורים: "1973 - הדרך למלחמה"
ירידה דרסטית בגודל האוכלוסייה בתקופה הממלוכית - חלק א´

חדשות המזרח התיכון

חדשות

13.08.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אוגוסט 2020

 

 

אוגוסט:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

 116

  152

 164

 150

114

 121

109

 131

 128

116

130

207

137 

 

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

13 באוגוסט 2020;

35 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-35 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות שהיו ברחבי סוריה. מרבית הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים המסייעים למשטר הסורי, וכן נמסר על הריגתם של חיילים סורים בתקריות קטלניות שהיו ברחבי המדינה. עוד נמסר על הריגתם של אזרחים אחדים בתקריות קשות שהיו במהלך היממה האחרונה. גורמים באו"ם מסרו על הריגתם של לפחות 34 פליטים סורים בפיצוץ שהיה בנמל ביירות בשבוע שעבר.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של פיגועי טרור קטלניים ובקרבות שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 15 טרוריסטים מוסלמים, 8 שוטרים ו-7 אזרחים. עשרות רבות נפצעו במהלך היממה אחרונה בפיגועי-טרור רבים.

 

20 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות שהיו ברוב הערים המרכזיות של תימן. גורמים שיעים האשימו את מדינות המערב המספקות לסעודיה נשק המופעל נגד אזרחי תימן.

 

19 הרוגים בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 19 בני-אדם נוספים במהלך ההצתה שהייתה בבית-כלא בו היו כלואים טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב". בין ההרוגים היו גם שוטרים.


10 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של לפחות 10 בני-אדם ועל פציעתם של רבים נוספים בסדרה של פיגועי טרור שהתבצעו ליד הגבול המשותף עם אפגניסטן. גורמים מקומיים האשימו את אחד מהפלגים הקיצוניים של ארגון "הטליבאן הפקיסטני".


10 נוצרים נרצחו בניגריה: מקורות מקומיים בניגריה מסרו על רציחתם של 10 נוצרים בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים כנראה עם ארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה. גורמים נוצריים מסרו כי מאז תחילת שנת 2020 נרצחו בדרך זו מאות נוצרים תושבי האזור.


7 אזרחים נרצחו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על רציחתם של 7 אזרחים בהתקפות שונות שנערכו בידי טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית שפעלה בצפון המדינה במהלך השבועות האחרונים.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". מקורות רשמיים בעיראק גינו את ההתקפה הטורקית שגרמה להריגתם של 7 חיילים עיראקים יממה קודם לכן.


2 חיילים נהרגו במאלי: מקורות תקשורתיים במאלי מסרו על הריגתם של 2 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו במרכז המדינה. דובר מקומי מסר שהטרוריסטים ניסו לתקוף בית-כלא בו כלואים חברי הארגון.


טרוריסט 1 נהרג בסרי-לנקה: מקורות מקומיים בסרי-לנקה מסרו על הריגתו של טרוריסט בפעילות צבאית יוזמה שנערכה ליד הגבול המשותף עם מיאנמר (בורמה).


טרור אסלאמי - בנגלדש: מקורות רשמיים בבנגלדש מסרו על מעצרם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד שתכננו לבצע פיגועי-טרור ברחבי המדינה.


הפיכה - טורקיה: מקורות רשמיים בטורקיה מסרו על מעצרם של כ-40 חיילים בשל החשד שהם השתתפו בהפיכה הצבאית שהייתה ביולי 2016 נגד ארדואן. כמו כן נמסר על מעצרם של 8 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


סה"כ נהרגו 137 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

12 באוגוסט 2020;

80 הרוגים בדרום-סודאן: מקורות תקשורתיים בדרום-סודאן ובאפריקה מסרו על הריגתם של כ-80 בני-אדם ועל פציעתם של 90 בני-אדם נוספים בקרבות קשים מאוד שפרצו בן כוחות-הביטחון של דרום-סודאן לבין אזרחים המתגוררים במזרח המדינה. מקורות נוספים מסרו שהעילה להרג הזה הייתה החלטה של הממשלה המקומית לפרק מנשקם את הארגונים החמושים הפועלים באזור. מרבית ההרוגים והפצועים היו אזרחים שנפגעו מירי של חיילים.


35 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של לפחות 35 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שנערכו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 26 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בהפצצה כבדה של הצבא האפגני שפעל במזרח אפגניסטן.


19 הרוגים בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 19 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי הפועלים במזרח קונגו. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה מאות רבות של אזרחים בהתקפות דומות.


15 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל הפצצות אוויריות שנערכו באזורים רבים ברחבי תימן. דובר מקומי מסר שבין ההרוגים היו אזרחים רבים.


13 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 13 בני-אדם בהתקפה נוספת על אזרחים שהתבצעה בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים במרכז ניגריה. גורמים אזרחיים מסרו על הריגתם של עשרות רבות של אזרחים בהתקפות נוספות שהיו בצפון-ניגריה.


10 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-10 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. דוברים נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים ברוב הערים המרכזיות של סוריה.


7 חיילים עיראקים נהרגו בהפצצה טורקית: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 חיילים עיראקים בהפצצה של מל"ט טורקי שפעל במשולש הגבולות בין טורקיה, עיראק ואיראן. הפעילות הטורקית נעשית במסגרת המלחמה נגד כל הארגונים הכורדיים הפועלים נגד טורקיה.


7 הרוגים בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 7 בני-אדם בעקבות הצתה מכוונת של בית-כלא בו כלואים טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב".


6 הרוגים בסודאן האסלאמית: מקורות תקשורתיים בסודאן האסלאמית מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם ועל פציעתם של עשרות נוספים בקרבות שפרצו בעיר פורט-סודאן בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות.


5 פעילים פוליטיים נרצחו בקשמיר ההודית: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתם של 5 פעילים פוליטיים התומכים בנשיא ההודי מודי, מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר במהלך הימים האחרונים.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות תקשורתיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה עשרות רבות של אזרחים, חיילים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


4 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה נוספת של פיגועי טרור שהתבצעו באזור הגבול המשותף עם אפגניסטן. גורמים מקומיים מאשימים את "הטליבאן הפקיסטני" בפיגועים הקטלניים של הימים האחרונים.


2 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 בני-אדם בפיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-עיראק. התקפת רקטות נוספת הייתה בעיר בגדאד נגד מתחם השגרירויות בעיר.


סה"כ נהרגו 207 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==

 

 

 

11 באוגוסט 2020;

40 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 40 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. מרבית הנפגעים היו מאנשי הארגונים החות'יים שנפגעו בקרבות עם חיילי הקואליציה הסעודית. בין ההרוגים היו 3 מהגרי-עבודה מאתיופיה שנפגעו מירי במחוז מאריב. יותר מ-100 בני-אדם נפצעו במהלך היממה האחרונה.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 19 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מכונית-תופת ומפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בעיר קאבול.


22 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות ביטחוניים בסומליה מסרו על הריגתם של יותר מ-22 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בקרבות קשים מאוד שהיו בדרום המדינה. דובר צבאי מסר על מבצע צבאי רחב-היקף נגד הארגון בעקבות הפיגועים הקטלניים שהיו בימים האחרונים.


15 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. מרבית ההרוגים היו חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


14 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-ניגריה. כמו כן נמסר על הריגתם של 4 מבריחי-נשק לובים בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-ניגריה.


8 הרוגים בפקיסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם מפיצוץ של מטען-חבלה רב-עוצמה שהופעל ליד הגבול המשותף עם אפגניסטן. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 בני-אדם מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו במחוז ווזיריסטן. דובר צבאי מסר על פציעתם של חיילים אחדים מפיצוץ של מטען-חבלה נוסף שהופעל באזור.


3 הרוגים נוספים בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים נוספים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בהיתקלות שהייתה בצפון הפיליפינים. ביומיים האחרונים נהרגו 5 טרוריסטים וחייל 1.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" במבצע צבאי רחב-היקף שנערך נגד הארגון במחוז סלאח אדין. דובר צבאי מסר על הריסתם של מנהרות ומתחמים של הארגון במחוז.


סה"כ נהרגו 130 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

10 באוגוסט 2020;

25 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות שהיו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. מרבית ההרוגים היו חיילים סורים וטרוריסטים מוסלים מארגונים שונים. מקורות נוספים מסרו על מבצעים צבאיים נוספים של טורקיה שנערכו נגד הארגונים הכורדיים הפועלים לאורך הגבול המשותף בין טורקיה לסוריה. כמו כן נמסר על נפגעים רבים בפעילות זו.


21 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 21 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל הפצצות אוויריות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. כנראה שמרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שנפגעו בהפגזות קשות של הקואליציה הסעודית.


15 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". גורמים ביטחוניים בארה"ב מסרו על צמצום של מספר החיילים האמריקאים במשרתים באפגניסטן אל מתחת ל-5,000 חיילים. הפרלמנט האפגני הצביע על שחרור של 400 פעילים של ארגון "הטליבאן" לקראת חידוש השיחות בין הארגון לבין הממשלה האפגנית.


15 הרוגים בניגריה: מקורות מקומיים בניגריה מסרו על הריגתם של 15 חיילים, אזרחים וטרוריסטים מוסלמים בסדרה ארוכה מאוד של תקריות קטלניות שהיו בצפון-ניגריה במהלך היממה האחרונה. עשרות רבות של אזרחים נפצעו במהלך היממה האחרונה. גורמים נוספים העריכו שעשרות אזרחים נהרגו במהלך היממה האחרונה בצפון-ניגריה בהתקפות קטלניות.


10 הרוגים בסודאן האסלאמית: מקורות תקשורתיים בסודאן האסלאמית מסרו על הריגתם של 10 חיילים ואזרחים בקרבות שהיו נגד ארגוני טרור הפועלים בדרום המדינה ובצפונה.


9 הרוגים בסומליה בפיגוע-התאבדות: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 9 חיילים ועל פציעתם של עשרות נוספים בפיגוע התאבדות שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור העיר מוגדישו.


8 הרוגים בניז'ר: מקורות תקשורתיים בניז'ר מסרו על הריגתם של 6 תיירים צרפתים ושל שני מדריכים מקומיים בהתקפה קטלנית מאוד שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד שפעלו בשמורת-טבע הנמצאת ליד עיר הבירה.


5 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


3 הרוגים בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מברו על הריגם של 2 טרוריסטים ועל הריגתו של חייל 1 בהיתקלות עם הזרוע הצבאית של המפלגה הקומונסיטית הפועלת במרכז המדינה. במהלך השבועות האחרונות היו עשרות תקריות קטלניות דומות - בעיקר בדרום הפיליפינים.


2 מסתננים נהרגו בקשמיר: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 מסתננים מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף עם פקיסטן העובר בחבל קשמיר.


2 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק.


חייל 1 טורקי נהרג בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתו של חייל טורקי 1 במהלך בבצע צבאי שנערך נגד המחתרת הכורדית הפועלת בצפון-עיראק.


פפואה-המערבית - אינדונזיה: גורמים רשמיים באינדוזניה מסרו על פתיחתה של חקירה על רקע הריגתם של מאות מתןשבי פפואה-המערבית בידי הצבא האינדונזי במהלך המחאות שהיו בבפואה-המערבית נגד השלטון האסלאמי של אינדונזיה. לא יצא כלום מהחקירה הזו.


סה"כ נהרגו 116 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

 


 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
גלריית המגזין

 

13 באוגוסט 2020

 

 

טרור אסלאמי: 137 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006