כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אחמד טיבי והתרמית הערבית הגדולה
תרומה למגזין המזרח התיכון
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
פיוס עם טורקיה - מלכודת משפטית ומדינית לישראל
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
המערכה בדרום - סיכום ביניים
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
גם במלחמה על דעת-הקהל אנחנו חייבים לנצח
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ספטמבר 2010
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
נאום נתניהו בעצרת האו"ם כתמרור אזהרה
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש מרס 2011

חדשות המזרח התיכון

חדשות

22.09.2021


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ספטמבר 2021

 

 

ספטמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

157 

247

245 263 274 

396

215

255

231

368

194

232

205

225

255

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

246

257

236 

 205

 200

  190

 289

 

 

 

 

    

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2021; ינואר - 5,329 הרוגים; פברואר - 4,121 הרוגים; מרץ - 5,181 הרוגים; אפריל - 5,869 הרוגים; מאי - 6,682 הרוגים; יוני 6,889 הרוגים; יולי 8,322 הרוגים; אוגוסט - 9,334 הרוגים;

 

==

סיכום יומי;

22 בספטמבר 2021;

120 הרוגים באפגניסטן: מקורות לא-רשמיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-120 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי אפגנסיטן במהלך היממה האחרונה. מקורות בארגון "המדינה האסלאמית" באפגניסטן מסרו על הריגתם של 35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו מטעני-חבלה רבי-עוצמה שהופעלו בידי ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בעיר ג'ללבאד לפני ימים אחדים. העיר ג'ללבאד היא בירת מחוז ננגרהאר שהפך בשנים האחרונות למוקד העיקרי בו פועל ארגון "המדינה האסלאמית" באפגניסטן. למחוז יש גבול משותף עם פקיסטן - משם זורמים לארגון כסף, נשק וציוד נחוץ נוסף. מקורות נוספים מסרו על עימותים קטלניים נוספים במחוז פנג'שיר המורד ובמרחב הכפרי שם פועלים אנשי ארגון "הטליבאן" באכזריות רבה נגד נשים וגברים. מתרבים הסימנים למשבר מנהיגותי בארגון "הטליבאן" הפועל מעיר הבירה קאבול. כנראה שארגון "הטליבאן" יתפצל לשני ארגונים עויינים שיתחילו להילחם זה בזה.


50 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות קטלניות מאוד שהיו במחוזות אחדים ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. דוברים מקומיים מסרו שבין ההרוגים היו יותר מ-30 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שנפגעו בהפצצה אווירית של סעודיה שנערכה במחוז מאריב. גורמים בממשלת צנעא הפרו-איראנית מסרו שכוחותיהם הצליחו לכבוש שטחים נוספים במחוז מאריב שהיו בידי חיילי הקואליציה-הסעודית.


42 טרוריסטים מוסלמים וחייל 1 נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 42 מאנשי המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות באזור העיר קדונה שבצפון-ניגריה. עוד נמסר מפי מקור צבאי על הריגתו של חייל ניגרי 1 בפעילות זו. גורמים ביטחוניים בניגריה מסרו כי במהלך השבועות האחרונים נהרגו בניגריה עשרות רבות של שוטרים וחיילים בהתקפות קטלניות של כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה.


30 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל עימותים אלימים בין כל ארגוני הטרור והמיליציות הפועלים באזור הגבול המשותף עם אפגניסטן. עוד נמסר על הריגתם של טרוריסטים מוסלמים אחדים בפעילות צבאית של הצבא הפקיסטני שפעל במחוז ווזיריסטן. בין ההרוגים היה מפקד בכיר בארגון "הטליבאן הפקיסטני".


20 חיילים ואזרחים נהרגו בקמרון: מקורות רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 20 חיילים ואזרחים בהתקפה קטלנית במיוחד של ארגוני המורדים האנגלופונים הפועלים בצפון-מערב קמרון. מאז שהחלה מלחמת-האזרחים בקמרון בשנת 2016 נהרגו במחוז האנגלופוני יותר מ-5,000 בני-אדם, וכן נמסר על כמיליון אזרחים שהפכו לפליטים. מעט מאוד אנשים בעולם מתעניינים במלחמה האכזרית במתנהלת באזור. לצד כל זה, קמרון סובלת מהתקפות קטלניות מאוד של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-המדינה. על קמרון תוכלו לקרוא מאמר במגזין זה.


15 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות, בפיגועי-טרור ובחיסולים-ממוקדים שהתבצעו ברחבי סוריה במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היו 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך במחוז אידליב. עוד נמסר על התקפה קטלנית מאוד שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שהרגו לפחות 7 אנשי מיליציה חמושה פרו-ממשלתית שפעלה באזור תדמור. הרוגים נוספים היו במהלך קרבות בין כל הארגונים הלוחמים במחוז דיר אל-זור, במחוז דרעא, במחוז אידליב, במחוז אל-חמה וליד הגבול המשותף עם טורקיה.


4 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 4 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל במרכז-המדינה בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה". מאז תחילת שנת 2021 נהרגו במאלי מאות רבות של אזרחים וחיילים בהתקפות טרור קטלניות שהתבצעו בידי כל הארגונים הפועלים במדינות הסאהל.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של קרבות שפרצו בין מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות בצפון-עיראק במהלך היממה האחרונה. גם הארגונים השיעים החמושים מחסלים ללא הפסקה פעילים המתנגדים לנוכחות של איראן בעיראק. עשרות רבות של פעילים נרצחו בידי המיליציות השיעיות מאז תחילת שנת 2021.


3 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה נוספת שנערכה בצפון-עיראק. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו בצפון-עיראק עשרות רבות של כורדים בידי הצבא הטורקי - רבים מהם היו אזרחים.


ניסיון הפיכה - סודאן האסלאמית: מקורות רשמיים בסודאן האסלאמית מסרו על ניסיון לבצע הפיכה-צבאית במדינה שנכשל בעזרת פעילות מהירה של כוחות צבאיים הנאמנים לממשלה הנוכחית של סודאן. דוברים נוספים מסרו על מעצרם של כ-40 קצינים שהיו שותפים לניסיון ההפיכה. מאז הדחתו של עומר אל-באשיר בשנת 2019, בסודאן פועלת ממשלת-מעבר המשותפת לקצינים ולאזרחים.


פפואה-המערבית - אינדונזיה - אוסטרליה: מקורות בארגונים לזכויות-אדם מסרו שדרושה חקירה מעמיקה בנוגע למעורבותה ולשתיקתה של אוסטרליה בנוגע לטבח שהתבצע ב-6 ביולי 1998 בידי חיילי אינדונזיה נגד תושבי פפואה המערבית. בהתאם לעדויות אחדות, המודיעין האוסטרלי קיבל דיווח מצולם על הטבח, אך ממשלת אוסטרליה לא עשתה מאומה כדי לעצור את המעשים האלה ולא פרסמה את העדויות שהיו ברשותה באותה עת. על-פי הערכות אחדות, העדויות האלה הושמדו בשנת 2014. כבר עשרות שנים המורדים בפפואה-המערבית דורשים להתנתק מאינדונזיה האסלאמית. רק בשנים האחרונות נהרגו מאות רבות של תושבים מירי של חיילים אינדונזים שפעלו בפפואה-ההמערבית. על פפואה-המערבית תוכלו לקרוא מאמר במגזין זה.


טרור אסלאמי - ישראל: סדרה של התקפות טרור יזומות התבצעו ברחבי ישראל בידי הכנופיות הערביות הפועלות נגד הציבור היהודי. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 67 בני-אדם והתגלו בה 3,374 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 12 בני-אדם והתגלו 7,198 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה מעט והגיע ל-710 בני-אדם - מתוכם 187 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,421 בני-אדם מתוך 4,641,890 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,567 בני-אדם מתוך 1,242,262 נדבקים - וזאת לאחר 573 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 289 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

 

 

=====

 

 


21 בספטמבר 2021;

70 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-70 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל עימותים קטלניים שהיו ברחבי אפגניסטן בין כל הארגונים החמושים הפועלים ברחבי המדינה. גורמים נוספים מסרו כי בשל קריסתן של רשויות החוק באפגניסטן, ארגונים מקומיים החלו להשתלט על שטחים ונכסים רבים במרחב הכפרי של אפגניסטן. במקומות אחדים, הארגונים האלה הכריזו על ניהול עצמאי של האזור, וזאת ללא שום קשר לארגון "הטליבאן". במקרים רבים נרצחו עשרות רבות של אזרחים במהלך ההשתלטות על הנכסים החומריים של התושבים. כל מי שמזוהה עם המיעוט הנוצרי או השיעי מגורש או מחוסל בידי טרוריסטים מוסלמים מקומיים הפועלים במסגרת ארגונים שונים. עוד נמסר שארגון "המדינה אסלאמית" וארגון "אל-קאעידה" צוברים יוקרה רבה באפגניסטן בשל פעילותם הטרוריסטית הבינלאומית, בעוד שארגון "הטליבאן" מתרכז רק באפגניסטן. גורמים במחוז פנג'שיר מסרו שנשים מקומיות משתתפות בהתנגדות פעילה נגד אנשי ארגון "הטליבאן" שהשתלטו על אזורים אחדים במחוז המורד. רבים מתושבי המחוז נמלטו מבתיהם.


30 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו לאורך הגבול המשותף בין פקיסטן לאפגניסטן. דוברים רשמיים מסרו שבין ההרוגים היו שוטרים שאיבטחו צוותים רפואיים שהעניקו חיסון נגד מחלת הפוליו. ארגון "הטליבאן הפקיסטני" פועל ברצחנות נגד צוותים רפואיים המעניקים חיסון לילדי פקיסטן. במהלך השנים האחרונות נרצחו עשרות רבות של מאבטחים ואנשי רפואה שעסקו בהענקת חיסון נגד מחלת הפוליו. ארגון "הטליבאן הפקיסטני" דחה את ההצעה של ממשלת פקיסטן לקבל חנינה עבור אנשי הארגון. דוברי הארגון טענו שהחנינה תתקבל רק לאחר החלת החוק האסלאמי כולו על פקיסטן. במהלך השנים האחרונות נהרגו בפקיסטן אלפי בני-אדם בהתקפות רצחניות מאוד של אנשי ארגון "הטליבאן הפקיסטני". בכל רחבי אסיה הטיחו ביקורת קשה בפקיסטן על תמיכתה הפעילה והאינטנסיבית בארגון "הטליבאן" מייד לאחר השתלטותו על העיר קאבול.


30 הרוגים בניגריה: מקורות מקומיים בניגריה מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של התקפות שנערכו בצפון-ניגריה בידי כל ארגוני הטרור הפועלים באזור כולו. על-פי הערכות אחדות בין ההרוגים היו חיילים, שוטרים ואזרחים רבים שנרצחו בידי טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות באזור. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור אלפי בני-אדם - רבים מהם היו אזרחים.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו במחוזות אחדים ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. מקורות נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים רבים במחוז מאריב, במחוז אל-אביאן, במחוז סעדה, במחוז אל-ביידה ובאזור העיר חודיידה. מקורות רשמיים במחוז אל-ג'וף מסרו כי מאז שנת 2018 נהרגו ונפצעו 920 אזרחים מפיצוץ של מוקשים שהוטמנו בידי טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שפעלו במחוז.


25 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות ושל הפגזות שנערכו במחוזות רבים ברחבי סוריה במהלך היממה אחרונה. מקורות כורדיים מסרו כי במהלך היומיים האחרונים נהרגו 17 לוחמים מהארגונים הכורדיים החמושים בהתקפות רבות של הצבא הטורקי שנערכו בצפון-סוריה. עוד נמסר על נפגעים רבים במחוז אידליב בקרבות בין טרוריסטים מוסלמים לבין כוחות-הביטחון של סוריה. קרבות עם נפגעים היו גם במחוז דיר אל-זור ובמחוז חאלב. שר-ההגנה של סוריה ערך ביקור-עבודה בירדן על רקע המצב הביטחוני המתוח השורר בגבול המשותף בין שתי המדינות באזור מחוז דרעא - שם פועלים המורדים נגד משטרו של אסד.


5 כורדים נהרגו באיראן: מקורות כורדיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 כורדים מאז תחילת חודש ספטמבר 2021, מירי של חיילים איראנים שפעלו באזור הגבול המשותף בין איראן לעיראק. הקורבן האחרון היה לפני יומיים - אזרח כורדי בן 39 אב לשלושה ילדים. דוברים כורדים מסרו כי מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באיראן עשרות כורדים מירי של חיילים איראנים.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה ארוכה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בעיקר בצפון-עיראק. דוברים נוספים מסרו על היערכות צבאית רחבת-היקף צפונית לעיר בגדאד ובצפון-עיראק. גם כוחות הפשמרגה של האוטונומיה הכורדית של עיראק נערכים באזור העיר כירכוך.


הרוג 1 בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתו של אזרח 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו במרכז סומליה. בשל הפעילות האינטנסיבית של הצבא, אנשי ארגון "אל-שבאב" מתקשים להוציא-לפועל פיגועי-טרור קטלניים ברחבי סומליה. בחודשים האחרונים נהרגו מאות רבות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית יזומה של הצבא הסומלי ושל חיילי "האיחוד האפרקאי".


טרור אסלאמי - מאלי: מקורות רשמיים באפריקה מסרו על ביקור דחוף של שרת-ההגנה של צרפת, פלורנס פארלי, במדינות הסאהל, וזאת בעקבות הידיעות על כוונתה של ממשלת מאלי לשכור את חיילי "כוח ואגנר" הרוסי במטרה לסייע לה במלחמה נגד הטרור האסלאמי. צרפת השקיעה מאות מיליוני דולרים בסיוע צבאי ישיר ועקיף למאלי מאז שנת 2013. עשרות חיילים צרפתים נהרגו במסגרת המלחמה נגד הטרור האסלאמי המתנהל בעוצמה רבה במדינות הסאהל. ממשלת צרפת החליטה לסיים את הנוכחות הצבאית שלה במאלי כבר בזמן הקרוב, אך היא אינה מעוניינת שכוחות לא-מערביים ישתלטו על מדינות הסאהל.


טרור אסלאמי - ישראל: בתקשורת הישראלית התפרסמו כתבות רבות על היכולת הטכנולוגית הפנטסטית של ישראל לאתר טרוריסטים מוסלמים ביו"ש ובעזה. ובינתיים, הציבור היהודי בישראל מופקר לחלוטין בשל ריבוי מעשי הטרור של ערביי-ישראל המתבצעים ברחבי-הארץ. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. היכן הטכנולוגיה הפנטסטית של ישראל?


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 44 בני-אדם והתגלו בה 2,405 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 14 בני-אדם והתגלו 6,935 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל ירד מעט והגיע ל-708 בני-אדם - מתוכם 191 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,354 בני-אדם מתוך 4,639,516 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,555 בני-אדם מתוך 1,235,064 נדבקים - וזאת לאחר 572 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 190 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

=======

 

 

 

20 בספטמבר 2021;

100 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-100 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, של פיגועי-טרור ושל עימותים קטלניים שהיו בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" לבין אזרחים אפגנים. טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שוב מאתגר ים את ארגון "הטליבאן" באמצעות סדרה של פיגועי-טרור שהיו בערים המרכזיות ברחבי המדינה. בעיר ג'ללבאד נהרגו לפחות 3 אזרחים ונפצעו כ-20 אזרחים נוספים מפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". עוד נמסר על נפגעים רבים במחוזות אחדים בעימותים אלימים שפרצו בין ארגון "הטליבאן" לבין אנשי מיליציות מקומיות. מקורות ביטחוניים באסיה מסרו שפקיסטן סייעה לארגון "הטליבאן" להשתלט על מרבית מחוז פנג'שיר המורד בו פועלת "תנועת ההתנגדות הלאומית" שנכשלה בהגנה על המחוז כולו. כצפוי, ארגון "הטליבאן" אסר על פתיחתם של בתי-הספר לבנות ברחבי אפגניסטן.


40 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, של פיגועי-טרור, של הפצצות אוויריות ושל הוצאות-להורג שהתבצעו ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. מקורות חות'יים בעיר צנעא מסרו על הוצאתם-להורג של 9 בני-אדם שהואשמו בהריגתו של מנהיג פוליטי בכיר באפריל 2018. עוד נמסר על הריגתם של 10 אזרחים בהפצצה שנערכה במחוז שאבווה. יותר מ-20 הרוגים נוספים היו במהלך קרבות קשים שפרצו במחוז מאריב ובמחוז אל-אביאן. נפגעים נוספים היו גם במחוז סעדה.


20 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו לאורך הגבול המשותף בין פקיסטן לאפגניסטן. מרבית ההרוגים היו אנשי מיליציות מקומיות שמבקשות לשלוט על מעברי-הגבול הלא-רשמיים בין שתי המדינות שדרכם מועברים סחורות, סמים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


20 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 20 בני-אדם בסדרה של קרבות שפרצו בין כל הארגונים הלוחמים ברחבי סוריה במהלך היממה אחרונה. עוד נמסר שבין ההרוגים היו לפחות 2 חיילים סורים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור מחוז דיר אל-זור. באזור העיר חסכה נהרגו חיילים סורים נוספים בהתקפה של מיליציות שבטיות חמושות. דובר צבאי בטורקיה מסר על הריגתם של 7 לוחמים כורדים בהתקפה נוספת של טורקיה שהתבצעה בצפון-סוריה. עוד נמסר שבין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו אזרחים, מורדים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של לפחות 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות רחבת-היקף של הצבא המצרי שנערכה בצפון-סיני לפני ימים אחדים. עוד נמסר על כניעתו של אבו חמזה אל-קאדי מי שהיה מפקד בכיר מאוד בארגון "המדינה האסלאמית" הפועל בצפון-סיני. אבו חמזה אל-קאדי הסגיר את עצמו לידי כוחות-הביטחון של מצרים לאחר קרב בו נהרגו טרוריסטים מוסלמים אחדים - בפעולה שהתבצעה כנראה ב-10 בספטמבר 2021. מאז תחילת השנה נהרגו בצפון-סיני מאות בני-אדם - רבים מהם היו טרוריסטים מוסלמים.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות מקומיים בניגריה מסרו על הריגתם של לפחות 5 טרוריסטים מוסלמים בסדרה של פעולות צבאיות של הצבא הניגרי שנערכו בצפון-ניגריה במהלך היממה אחרונה. כל ההרוגים היו אנשי מיליציות אסלאמיות חמושות הפעולות באזור כולו. גורמים ביטחוניים מסרו על מבצעים צבאיים רבים שנערכו באזור נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


3 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהיו ברחבי עיראק במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היה חייל 1 שנפגע מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל באזור העיר בגדאד, וכן נמסר על הריגתם של 2 אזרחים בפיגועי-ירי שהיו בצפון-עיראק. מקורות כורדיים מסרו שהמיליציות הסוניות החמושות הפועלות בצפון-עיראק מבקשות לשתף-פעולה עם כוחות-הביטחון של האוטונומיה הכורדית של עיראק וזאת לאור ההשתלטות של המיליציות השיעיות בפרו-איראניות על עיראק.


2 טרוריסטים מוסלמים מבוקשים מאוד נהרגו באינדונזיה: מקורות ביטחוניים רשמיים באינדונזיה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים מאוד המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" לאחר מרדף ממושך מאוד שנערך אחריהם במשך שנים אחדות. אחד מהטרוריסטים ההרוגים היה עלי קאלורה מי שהיה מנהיג תנועת המוג'הידין של מזרח-אינדונזיה שהביע נאמנות מוחלטת לארגון "המדינה האסלאמית". מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באינדונזיה עשרות בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים ואזרחים שנפגעו בפיגועי-טרור קטלניים.


2 טרוריסטים נהרגו בהודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במדינת-המחוז אסאם. שני ההרוגים היו שייכים לארגון טרור מקומי המכונה "האיחוד לשיחרור בודולנד" הדורש הקמת מדינה עצמאית בחלק ממדינת אסאם בצפון-מזרח הודו. במחוז פועלים ארגוני טרור נוספים המבקשים לבסס אוטונומיה מלאה לאזור בודולנד.


אזרח 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתו של אזרח 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור יותר מ-150 בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים, שוטרים ואזרחים.


טרור אסלאמי - אפריקה: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על סדרה ארוכה של פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים במהלך היממה האחרונה בניז'ר, במאלי, בצ'אד, בקמרון, בקונגו, במוזמביק, בסומליה, בניגריה ובבורקינה-פאסו. לא נמסר מספרם המדויק של הנפגעים.


כורדים - טורקיה: גורמים ביטחוניים בטורקיה מסרו פעם נוספת על הריגתם של 18,052 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעולות צבאיות יזומות שנערכו במזרח-טורקיה, בצפון-עיראק ובצפון-סוריה מאז ה-14 ביולי 2015. עוד נמסר על הריגתם של 1,976 מאנשי המחתרת מאז תחילת שנת 2021. מקורות אמריקאים מסרו כי במהלך 35 השנים האחרונות נהרגו בפעילות צבאית של טורקיה יותר מ-40,000 כורדים - כולל ילדים, נשים, זקנים וגברים בלתי-מעורבים.


טרור אסלאמי - ישראל: כדי לעשות רושם על התקשורת הבינלאומית, צה"ל נוזף בחייליו שפעלו נגד פרובוקטורים כפי שמצופה מהם. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. ישראל מאבדת נכסים חשובים בתוך המדינה בשל עיוורון אידיאולוגי מתמשך. משטרת ישראל עדיין לא יודעת איך להתמודד עם הכמויות העצומות של הנשק הבלתי-חוקי המצוי בידי המוסלמים המתגוררים במדינה.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 26 בני-אדם והתגלו בה 3,836 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 30 בני-אדם והתגלו 7,732 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה והגיע ל-720 בני-אדם - מתוכם 196 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,310 בני-אדם מתוך 4,636,111 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,541 בני-אדם מתוך 1,228,129 נדבקים - וזאת לאחר 571 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל. כרגיל, בישראל מתעלמים ממספר המתים הגבוה בכל יום.


סה"כ נהרגו 200 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

=====

 


19 בספטמבר 2021;

80 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של כ-80 בני-אדם בסדרה של קרבות ובעימותים קטלניים מאוד שהיו בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" לבין אזרחים המתגוררים במרחב הכפרי של הערים הגדולות. מקורות שונים מסרו על כישלונה של "תנועת ההתנגדות הלאומית" הפועלת במחוז פנג'שיר בקרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". הקרבות בין שני הארגונים האלה מתרכזים בעיקר בהרים. ארגון "הטליבאן" הצליח להשתלט על אזורים נוספים במחוז המורד. עשרות-אלפי אזרחים נמלטו מיישובים רבים במחוז. אנשי ארגון "האליבאן" עוברים מבית-לבית במטרה לחסל את המורדים שפעלו מסגרת "תנועת ההתנגדות". על-פי גורמים נוספים נמסר שבכירי המורדים שרויים במצוקה קשה לאור הכישלון הצבאי מול ארגון "הטליבאן". במקומות נוספים ברחבי אפגניסטן נמסר על פגיעה קשה מאוד באזרחים נוצרים ושיעים. רוסיה החלה במגעים מדיניים עם ארגון "הטליבאן".


45 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-45 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו בידי הקואליציה-הסעודית שפעלה במרכז תימן. גורמים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו 25 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שנפגעו בהפצצות אוויריות של סעודיה שנערכו במחוז מאריב במהלך היממה אחרונה. נפגעים רבים מאוד היו גם בעקבות הקרבות במחוז אל-אביאן.


30 הרוגים בניגריה: מקורות מקומיים שונים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של התקפות קטלניות מאוד שהתבצעו בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה. מקור רשמי בצפון-ניגריה מסר שמרבית הנרצחים היו אזרחים נוצרים שנפגעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים באזור כולו. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בצפון-ניגריה אלפי בני-אדם - רבים מהם היו אזרחים.


22 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-22 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים שהיו לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בידי הצבא הפקיסטני שפעל במחוז ווזיריסטן. עשרות רבות של אנשי מיליציות מקומיות נהרגו במהלך השבוע האחרון באזור הגבול המשותף בין פקיסטן לאפגניסטן.


6 כורדים וחייל טורקי 1 נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 6 מאנשי המחתרת הכרודית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק במהלך היממה אחרונה. כמו כן נמסר מפי מקור צבאי רשמי על הריגתו של חייל טורקי 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בצפון-עיראק. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בצפון-עיראק מאות כורדים בידי הצבא הטורקי. עשרות כפרים של כורדים, נוצרים ויזידים הושמדו בצפון-עיראק.


5 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו בין כל הארגונים הלוחמים ברחבי המדינה. קרבות עם נפגעים היו במחוז אידליב, במחוז אל-חמה ובשוליים הכפריים של מחוז דרעא. קרבות נוספים היו גם במחוז דיר אל-זור בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" לבין המיליציות השיעיות הטרוריסטיות הפרו-איראניות הפועלות במחוז. פיגוע נגד צינור-גז שגרם להפסקת חשמל בדמשק התבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


4 כורדים נהרגו בצפון-סוריה: מקורות תקשורתיים כורדיים מסרו על הריגתם של 4 אזרחים בהתקפה של מל"ט טורקי שפעל בצפון-סוריה במהלך היממה אחרונה. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו בסוריה מאות רבות של כורדים בפעילות יזומה ומכוונת של הצבא הטורקי במטרה לבצע טיהור אתני של כל הכורדים המתגוררים סמוך לגבול הטורקי.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה באזור העיר כירכוך. כירכוך הפכה ליעד מרכזי של ארגון "המדינה האסלאמית".


3 הרוגים במיאנמר: מקורות תקשורתיים באסיה מסרו על הריגתם של 3 אזרחים צעירים בהתקפה של חיילי מיאנמר שנערכה ליד הגבול המשותף עם תאילנד. גורמים רשמיים בתאילנד ובהודו מסרו על אלפי פליטים שנמלטו ממיאנמר במהלך הימים האחרונים בשל הלחץ הגובר של הצבא. מאז ההפיכה הצבאית שהחלה ב-1 בפברואר 2021 נהרגו יותר מ-1,000 אזרחים מירי של אנשי כוחות-הביטחון, וכן נמסר על הריגתם של מאות רבות לאורך גבולותיה של מיאנמר בקרבות בין הצבא המקומי לבין מורדים מארגונים שונים. אלפי מוסלמים ממשיכים להימלט ממיאנמר לעבר בנגלדש - שם נמצאים כמיליון פליטים מוסלמים בני הרוהינגה שגורשו ממיאנמר.


3 אזרחים נרצחו בקמרון: מקורות צבאיים רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 3 אזרחים בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקן חראם" שפעלו בצפון-המדינה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה מאות בני-אדם בהתקפות דומות.


הרוג 1 בפפואה-המערבית: מקורות תקשורתיים באינדונזיה מסרו על הריגתו של מורד חמוש בהיתקלות עם כוחות-הביטחון של אינדוזניה הפועלים בפפואה-המערבית. ארגוני המורדים בפפואה-המערבית דורשים להתנתק לחלוטין מאינדונזיה האסלמית. בשלוש השנים האחרונות נהרגו באזור זה מאות רבות של בני-אדם. עשרות כפרים הושמדו. עשרות-אלפי פליטים נאלצו להימלט מבתיהם. מאות רבות עדיין נעדרים.


שוטר 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתו של שוטר 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור יותר מ-150 בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים, שוטרים ואזרחים.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 מארגון "אסו סיאף" שנפגע במהלך פעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-המדינה. מקורות נוספים מסרו שהטרוריסט המוסלמי היה אחראי לגיוס כספים עבור ארגון "אבו סיאף". מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בדרום-המדינה עשרות רבות של בני-אדם בהתקפות טרור ובפעילות צבאית נגד ארגוני-הטרור האסלאמיים הפועלים במרחב כולו.


פוליטיקה - אלג'יריה: מקורות רשמיים באלג'יריה מסרו על מותו של הנשיא לשעבר, עבד אל-עזיז בוטפליקה, בגיל 84. בוטפליקה כיהן כנשיא אלג'יריה במשך כ-20 שנה עד לשנת 2019. בשל מחאה ציבורית רחבת-היקף שפרצה בעקבות רצונו לכהן כנשיא המדינה לתקופה חמישית, בוטפליקה נאלץ להתפטר בחודש אפריל 2019. בכהונתו הרביעית הוא בקושי תיפקד בשל מחלתו הקשה, אך הוא בכל-זאת התעקש לרוץ לכהונה חמישית.


טרור אסלאמי - ישראל: שוב כנופיות ערביות הציתו אתרי נופש ובילוי ברחבי-הארץ, וזאת ללא כל התערבות מצד רשויות-החוק בישראל. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. 2 הטרוריסטים המוסלמים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע נתפסו באזור ג'נין בידי כוחותינו שפעלו באזור. כל ששת הטרוריסטים המוסלמים שברחו מהכלא לפני כשבועיים נתפסו בידי כוחות-הביטחון של ישראל.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 51 בני-אדם והתגלו בה 4,576 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 17 בני-אדם והתגלו 8,954 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה מאוד והגיע ל-717 בני-אדם - מתוכם 195 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,284 בני-אדם מתוך 4,632,275 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,511 בני-אדם מתוך 1,220,397 נדבקים - וזאת לאחר 570 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 205 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

======

 

 

 

18 בספטמבר 2021;

100 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-100 בני-אדם בקרבות ובפיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. גורמים נוספים באסיה מסרו על יישובים אחדים במחוז פנג'שיר שננטשו למרות ההצהרות של מנהיגי "התנגדות הלאומית" להילחם נגד ארגון "הטליבאן" עד האיש האחרון. גורמים נוספים מסרו שארגוני המורדים במחוז התרכזו בהרים במטרה להקשות על הפעילות ההתקפית של ארגון "הטליבאן". מנהיגי "ההתנגדות הלאומית" ביקשו סיוע דחוף מארה"ב. מקורות מקומיים לא-רשמיים מסרו שארגון "הטליבאן" ממשיך לחסל עשרות רבות של אזרחים שהיו פעילים במשטר הקודם. בכל המחוזות הכפריים באפגניסטן שורר מחוסר חמור במזון ובציוד רפואי. מקורות אמריקאים מסרו שכ-37,000 אפגנים אמורים להיקלט בארה"ב מהלך החודשים הקרובים - יחד עם איחוד-משפחות המספר יכול להגיע למאות-אלפי בני-אדם בתוך 5 שנים. קבוצת הכדור-רגל הנשית הצעירה של אפגניסטן הצליחה להימלט לפקיסטן.


60 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם בסדרה של קרבות מרים מאוד שהיו במהלך היממה אחרונה ברחבי תימן. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו 50 חיילים מהקואליציה-הסעודית וטרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בקרבות קשים מאוד שהיו במחוז אל-אביאן. קרבות עם נפגעים היו גם מבחוז מאריב. בשבוע האחרון נהרגו ברחבי תימן מאות רבות של בני-אדם מכל הצדדים הלוחמים במדינה.


25 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו בין כל ארגוני הטרור הפועלים לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. דוברים נוספים בפקיסטן מסרו שאלפי אפגנים עדיין ממתינים במעברי-הגבול הרשמיים בין שתי המדינות במטרה להיכנס לפקיסטן. גורמים רשמיים בפקיסטן מסרו שהסיוע לממשלת "הטליבאן" החדשה יימשך באופן הדוק ואינטנסיבי למרות הביקורת הבינלאומית על פקיסטן.


18 חיילים ו-10 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 18 חיילים בהתקפה קטלנית במיוחד של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-ניגריה. כמו כן נמסר על הריגתם של 10 אזרחים בהפצצה אווירית של הצבא הניגרי שפעל באזור. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו בצפון-ניגריה אלפי בני-אדם - רובם היו אזרחים.


8 כורדים נהרגו בצפון-סוריה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 8 מאנשי הארגונים הכורדיים החמושים הפועלים בצפון-סוריה בפעולה צבאית יזומה של הצבא הטורקי שנערכה באזור. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו באזור זה מאות רבות של כורדים. עשרות-אלפי בני-אדם נאלצו להימלט מבתיהם. המיליציות הפרו-טורקיות של ארדואן ממשיכות לבזוז את הנכסים של התושבים הכורדים בהמתגוררים בצפון-סוריה.


6 אזרחים נרצחו בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 6 אזרחים בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו במזרח-המדינה ליד הגבול המשותף עם אוגנדה. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו באזור זה מאות רבות של אזרחים - רבים מהם היו נוצרים. מאות מקרים של ביזה ואונס היו באזור מאז תחילת השנה.


5 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו במקומות אחדים ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו שהמשטר הסורי הפציץ בכוונה 174 מאפיות מאז שנת 2011 - כשהחלה מלחמת-האזרחים בסוריה. ההפצצות האלה גרמו למותם של 801 אזרחים ששהו במקום.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דוברים צבאיים בעיראק מסרו כי במהלך הימים האחרונים נתפסו ופורקו חוליות טרור של ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור כירכוך ואל-אנבר.


טרור אסלאמי - ישראל: התרמית התקשורתית הגדולה - היו כמה ערבים בודדים שסייעו למשטרה לאתר את הטרוריסטים שנמלטו מכלא גלבוע. בשל כך, התקשורת הישראלית מציירת תמונה ורודה של "שאיפה ערבית" להשתלב במדינת-ישראל. אולם, הטרור הערבי תופס תאוצה בכל רחבי המדינה בעוצמה רבה. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 66 בני-אדם והתגלו בה 4,544 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 29 בני-אדם והתגלו 3,040 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה מעט והגיע ל-661 בני-אדם - מתוכם 180 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,233 בני-אדם מתוך 4,627,699 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,494 בני-אדם מתוך 1,211,443 נדבקים - וזאת לאחר 569 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 236 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

=======

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים; ספטמבר - 4,253 הרוגים; אוקטובר 4,583 הרוגים; דצמבר 3,655 הרוגים: סה"כ 55,492 הרוגים לשנת 2020;

 

=== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
 • הקורונה משפיעה, במחבלים הערביים מתרשלים
 • 17 ינואר - סיכום
  • אתה צודק
   • 17 ינואר - סיכום תגובה
 • דצמבר- טעות בסיכום
  • התכוונתי לינואר ראיתי שתוקן
 • צריך לעשות הפגנה אלימה באום אל פחם נגד נתניהו שלא עושה דבר כדי למנוע את ההרג
 • תעודת זהות לערבים
 • חודש מאי חודש פורה. יותר מ 200 הרוגים מוסלמים ביום
 • לסר כתבות באנגלית, אפילו בתקציר, כדי להפיץ במרשתת
 • טרוריסטים כורדים? למה אתה קורא לכורדים שנרצחו ע״י הטורקים טרוריבטים
  • הם לא טרוריסטים
 • האמרקאים עוזבים את אפגניסטאן והחגיגה מתחילה
 • לא יאומן איך שהמוסלמים ממשיכים לטבוח אחד בשני באלפים מדי חודש. אין להם ערך לחיי אדם. עבודת איסוף מהמדהימה אי פעם שנעשתה ברשת.
גלריית המגזין

 

22 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 289 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון