כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
שיח תקשורתי מתלהם מתקיים בעוצמה רבה בישראל
ראשי הצבא המצרי נגד היהירות האמריקאית והאירופאית
מוסר, זכויות-אדם ותמיכה בפלסטינים לא הולך ביחד
המנהיגות הפלסטינית אינה רוצה להקים מדינה עצמאית
סוריה מדליפה במכוון ידיעות צבאיות
פשעי-מלחמה - את מי מעניינת ילדה יזידית בת 5
ביקור נתניהו - בין נוקשות אידיאולוגית לגמישות דיפלומטית
הרפתקאותיו של ג´ורג´ מיטצ´ל במזרח-התיכון
בנימין נתניהו שוב ניצח את התקשורת הממוסדת
רעידת אדמה בסין - תמונות מהאסון
האם תושבי דרום תל-אביב הופקרו לגורלם
השלום שכמעט הגיע – מגרש משחקים לחובבנים
הבחירות לנשיאות ארה"ב - סקירת מצב, אפריל 2016
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
ספר חדש: מלחמת יום-הכיפורים – "הג´יהאד של סאדאת"
האקלים העומד עלינו לכלותינו – הקיץ החם של 2012
אירועי הנכבה והציפייה לקראת ספטמבר 2011
אירועי אוקטובר 2000 - לא נשכח ולא נסלח
אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק

חדשות המזרח התיכון

חדשות

18.01.2021


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ינואר 2021

 

 

ינואר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

171 

 110

118 421 193 

 129

 148

 105

150 

 131

 145

 134

144

137

165

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 199

100

  165

 

 

 

  

 

 

 

  

    

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים; ספטמבר - 4,253 הרוגים; אוקטובר 4,583 הרוגים; דצמבר 3,655 הרוגים:  סה"כ 55,492 הרוגים לשנת 2020;

 

==

סיכום יומי;

18 בינואר 2021;

60 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-60 בני-אדם ביום קטלני במיוחד שהיה ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 12 אנשי מיליציה פרו-ממשלתית שנהרגו בהתקפה של 2 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר שבין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו לפחות 35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בהתקפות של הצבא האפגני. גורמים מקומיים הביעו חשש כבד שבאחת מההתקפות האוויריות של הצבא האפגני נהרגו 18 אזרחים. ארגון "הטליבאן" ממשיך לחסל אנשי ממשל רבים באזור העיר קאבול - כולל רופאים, אנשי ציבור, פעילים פוליטיים וכן הוא הציב לעצמו מטרה לחסל נשים שקודמו לתפקידים בכירים.


32 הרוגים בדארפור: מקורות תקשורתיים בסודאן מסרו על הריגתם של 32 בני-אדם בקרבות קשים שנערכו בין מיליציות מקומיות לבין טרוריסטים מוסלמים הפועלים בחבל דארפור. דוברים נוספים מסרו על עשרות רבות של פצועים בקרבות האלה. במהלך השנה האחרונה נהרגו באזור זה עשרות בני-אדם בהתקפות דומות.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים ובהפגזות רבות שנערכו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. מקורות צבאיים בקואליציה הסעודית מסרו שמרבית ההרוגים היו מאנשי הארגונים החות'יים שנפגעו בהתקפות צבאיות יזומות שהיו באזור העיר חודיידה. במהלך היממה האחרונה נפצעו מאות בני-אדם בקרבות נוספים שהיו ברחבי תימן.


20 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה ומקורות נוספים באפריקה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שהצליחו להשתלט על בסיס צבאי הנמצא בצפון-ניגריה. אלפי בני-אדם נמלטו מהאזור במהלך היממה האחרונה בשל הקרבות הקשים של הימים האחרונים. סביר להניח שמספר ההרוגים גבוה יותר.


12 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים.


7 חיילים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 7 חיילים בהתרסקות מסוק צבאי שהיה בפעילות צבאית נגד טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית הפועלת בדרום-המדינה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בעיקר בצפון-עיראק. עוד נמסר על מעצרם של 6 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


חייל 1 נהרג בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתו של חייל 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון מחוז ווזיריסטן.


חייל או"ם 1 נהרג במאלי: מקורות רשמיים באו"ם מסרו על הריגתו של חייל או"ם 1 ממצרים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור העיר קידאל שבמאלי. במהלך השבוע האחרון נהרגו במאלי 5 חיילי או"ם בהתקפות דומות.


טרור אסלאמי - קניה: מקורות רשמיים בקניה מסרו שארגון "אל-שבאב" - האגף המזוהה עם ארגון "אל-אקעידה" - הצליח להשתלט על כ-50 אחוזים מהמחוז הגובל עם סומליה. ראש המחוז הזהיר את שלטונות קניה שאם הצבא הקנייתי לא יפעל בעוצמה נגד ההשתלטות הזו, ארגוני הטרור האסלאמיים ירחיבו את שליטתם לאזורים נוספים בעומק קניה.


סה"כ נהרגו 165 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

17 בינואר 2021;

25 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קשים שנערכו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 10 חיילים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". גורמים ביטחוניים בארה"ב מסרו כי בהתאם להחלטתו של הנשיא טראמפ נותרו באפגניסטן כ-2,500 חיילים אמריקאים, וכן גם בעיראק נותרו כ-2,500 חיילים אמריקאים המסייעים לממשלת עיראק במאבק נגד ארגון "המדינה האסלאמית".


22 הרוגים במוזמביק: מקורות לא רשמיים באפריקה מסרו על הריגתם של לפחות 22 בני-אדם נוספים בהתקפות קשות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגוני הג'יהאד הפועלים בצפון-מוזמביק. כמו כן נמסר מפי גורמים צבאיים רשמיים במוזמביק על החלפתו של הרמטכ"ל בשל הכישלון בהתמודדות הצבאית נגד ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בהצלחה רבה בצפון-מוזמביק. במהלך השנה האחרונה נרצחו באזור זה בלבד אלפי בני-אדם.


18 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 18 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות ושל הפגזות שנערכו במקומות רבים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו לפחות 6 אזרחים שנפגעו מירי של הארגונים החות'יים.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה.


15 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של יותר מ-15 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בשיתוף עם הצבא הצרפתי.


4 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 אזרחים בשורה של תקריות קטלניות שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו במחוז ווזיריסטן ובמחוז בלוצ'יסטן. גורמים אחרים מסרו שנהרגו רק 2 בני-אדם במחוז פנג'אב הפקיסטני.


הרוג 1 בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתו של אדם 1 בעקבות התקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-עיראק.


טרור אסלאמי - בנגלדש: גורמים ביטחוניים בבנגלדש מסרו על 9 טרוריסטים מוסלמים מארגון טרור אסלאמי קיצוני מאוד שהסגירו את עצמם לידי כוחות-הביטחון של בנגלדש במהלך היממה האחרונה.


טרור אסלאמי - הודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על היערכות של ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים בחלק הפקיסטני של חבל קשמיר שבמסגרתה ישנם כ-400-300 טרוריסטים מוסלמים המוכנים לחדור בכל רקע נתון לקשמיר ההודית.


סה"כ נהרגו 85 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

16 בינואר 2021;

64 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 64 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בסדרה של התקפות אוויריות רבות שנערכו נגד יעד-טרור של הארגון הנמצאים בצפון-ניגריה. דוברים נוספים בניגריה מסרו כי במהלך השנה האחרונה נרצחו בצפון-ניגריה יותר מ-1,900 אזרחים בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים באזור. עוד נמסר כי במהלך התקופה הנדונה נהרגו 2,278 טרוריסטים מוסלמים בפעולות צבאיות יזומות של הצבא הניגרי.


46 אזרחים נרצחו בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 46 אזרחים בהתקפה קטלנית נוספת של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון ארגוני הג'יהאד הפועלים במזרח-קונגו. דוברים רשמיים נוספים מסרו על השפעה חזקה של ארגון "המדינה האסלאמית" שהחל לפעול באזור במהלך השנה האחרונה. גורמים נוספים מסרו כי בשנה האחרונה נרצחו בהתקפות האלה מאות רבות של אזרחים.


30 הרוגים בתימן: מקורות צבאיים בקואליציה הסעודית מסרו על הריגתם של לפחות 30 אנשי מיליציה חות'ית בקרבות קשים שנערכו בעיקר במחוז מאריב במהלך היממה האחרונה. מקורות צבאיים נוספים על הצלחות קרקעיות נוספות ברחבי תימן נגד הארגונים החות'יים.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו ברחבי אפגניסטן ממהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם ביום נוסף של קרבות רבים ובהפגזות שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים במדינה. התקפה אווירית נוספת נרשמה בלילה האחרון במזרח סוריה.


5 אזרחים נהרגו באלג'יריה: מקורות צבאיים רשמיים באלג'יריה מסרו על הריגתם של 5 אזרחים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו במזרח-המדינה.


4 חיילים נהרגו ו-2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 חיילים בשתי התקפות קטלניות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור הגבול המשותף עם אפגניסטן. אחד מההרוגים נפגע מירי של חיילים הודים שפעלו באזור חבל קשמיר. 5 חיילים נוספים נפצעו בפיגועים האלה. עוד נמסר על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז ווזיריסטן.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של התקפות שנערכו בין ארגונים שיעים פרו-איראניים לבין מילציות סוניות הפועלות בצפון עיראק. ההפגנות נגד השיעים בעיראק נמשכות במקומות רבים ברחבי המדינה.


3 חיילים ואזרח 1 נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 חיילים, וכן על הריגתו של אזרח 1 בהתקפה קטלנית במיוחד של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" שפעלו בדרום-המדינה. במהלך שנת 2020 נהרגו באזור זה מאות חיילים, אזרחים וטרוריסטים מוסלמים בהתקפות קטלניות דומות.


רוהינגיה - בנגלדש: מקורות מקומיים שונים בבנגדלש ומחוצה לה מסרו על הצתות מכוונות של מחנות-פליטים של בני-העדה הרוהינגית המוסלמית שנמלטה ממיאנמר (בורמה) לבנגלדש בשנים האחרונות. כמו כן נמסר על אונס של נשים במחנות האלה ועל רציחות הדדיות רבות בין קבוצות שונות הפועלות בהם.


סה"כ נהרגו 199 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

15 בינואר 2021;

80 אזרחים נרצחו באתיופיה: מקורות בארגונים בינלאומיים מסרו על הריגתם של יותר מ-80 אזרחים בהתקפות קשות של טרוריסטים שפעלו מאזור הגבול המשותף עם סודאן. לפני כחודש נמסר על הריגתם של כ-230 בני-אדם באזור זה בסדרה של התקפות טרור קטלניות. הצבא האתיופי אינו מצליח להתמודד עם ההתקפות האלה, וזאת למרות הכוחות הרבים שהממשלה המקומית שלחה לאזור. גם ארגונים בינלאומיים הביעו את פליאתם שהצבא האתיופי אינו מצליח להתמודד עם ההתקפות האלה החוזרות על עצמן בכל שבוע.


28 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-28 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ובהפגזות רבות שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. מרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים, וכן גם חיילים סורים. גורמים נוספים בסוריה מסרו כי בהתקפה הישראלית שנערכה לפני שלושה ימים נהרגו לפחות 57 טרוריסטים מוסלמים שיעים פרו-איראניים.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". במהלך השבוע האחרון נהרגו ברחבי אפגניסטן מאות רבות של בני-אדם - רבים מהם היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". דוברים צבאיים הדגישו שלמרות שמתקיים דיאלוג כלשהו עם נציגי ארגון "הטליבאן", חברי הארגון אינם בוחלים בשום אמצעי כדי לחסל אזרחים בפיגועי-טרור קטלניים.


13 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 13 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. לפחות 5 מההרוגים היו אזרחים. דוברים בקואליציה הסעודית מסרו על הצלחות קרקעיות נוספות בקרבות מול הארגונים החות'יים.


12 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור ובפעולות צבאיות יוזמות של הצבא הניגרי שנערכו בצפון-ניגריה. בין ההרוגים היו 3 אזרחים.


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


3 חיילי או"ם נהרגו במאלי: מקורות רשמיים באו"ם מסרו על הריגתם של 3 חיילי או"ם ועל פציעתם של 6 נוספים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו ליד עיר הבירה טימבוקטו.


טרוריסט 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט 1 מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במרכז המדינה.


טרור - נוצרים: מקורות נוצריים בינלאומיים מסרו כי בכל יום נרצחים 13 נוצרים בשל אמונתם. רבים מהם נרצחים במדינות מוסלמיות. ארגונים נוצריים רבים מנסים לדרבן גורמים בינלאומיים להילחם בתופעה הזו באמצעות לחץ על הממשלות המקומיות. על-פי הערכות אחדות, רק באפריקה נרצחו במהלך השנה האחרונה אלפי נוצרים בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים ביבשת. מרבית הנפגעים היו בניגריה.


סה"כ נהרגו 165 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

=== 


 

14 בינואר 2021;

35 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים שונים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי כל הכוחות הלוחמים ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו 5 חיילים סורים ו-11 אנשי מיליציה איראנית שכנראה נפגעו בהתקפה אווירית של ישראל שנערכה בלילה הקודם. גורמים נוספים מסרו על הריגתם של 40 טרוריסטים מוסלמים שיעים וחיילים סורים בהתקפה ישראלית רחבת-היקף שנערכה במזרח סוריה, וכי נערכה התקפה דומה על יעדי-טרור של הארגונים השיעים גם בצפון-עיראק. כנראה שארה"ב וישראל פעולות בהיקפים גדולים בסוריה ובעיראק כדי לנצל את הימים האחרונים של כהונתו של טראמפ בבית-הלבן. עוד נמסר על הריגתו של מפקד בכיר במשמרות-המהפכה במארב של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור הגבול המשותף בין סוריה לעיראק.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו רבים מארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר מפי דובר צבאי שבין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו שתי חיילות שנפגעו בקרבות עם טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו בעיקר במחוז מאריב. דוברים מקומיים מסרו על עשרות חות'ים שנפגעו בפעולה של הקואליציה הסעודית שנערכה במחוז.


11 טרוריסטים מוסלמים וחייל 1 נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 11 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד, וכן על הריגתו של חייל 1, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-המדינה.


8 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על הריגתם של 8 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה של הצבא הטורקי שפעל בצפון-עיראק.


8 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: דוברים צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 8 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה במרכז סומליה.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בהתקפה אווירית של הקואליציה האמריקאית שפעלה בצפון-עיראק.


7 חיילים קנייתים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בקניה מסרו על הריגתם של 7 חיילים קנייתים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בדרום המדינה.


6 אזרחים נהרגו בסודאן: מקורות רשמיים בסודאן מסרו על הריגתם של 5 נשים וילד 1 בהתקפה קטלנית של טרוריסטים שחדרו מהגבול המשותף עם אתיופיה. במהלך החודשים האחרונים היו התקפות דומות שגרמו לעשרות נפגעים בסודאן.


3 כורדים נהרגו במזרח-טורקיה: דוברים צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית נוספת שנערכה במזרח-טורקיה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה עשרות כורדים בפעילות צבאית יזומה של הצבא הטורקי. כמו כן נמסר על מעצרם של חשודים נוספים הקשורים לארגון "המדינה האסלאמית".


שוטר 1 נהרג בפקיסטן: מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתו של שוטר 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים המתנגדים למתן חיסונים נגד מחלת הפוליו לאוכלוסייה המקומית. השוטר עסק באבטחת מתחם רפואי.


סרי-לנקה - הודו: מתהדק הקשר הביטחוני והכלכלי בין סרי-לנקה להודו. במהלך השבוע האחרון נמסר על הסכמים נוספים מבגוון תחומים בין שתי המדינות. ההסכם הביטחוני כנראה יורחב להסכמים הנוגעים לתחומי המודיעין הקשורים לאיומים האסלאמיים של שתי המדינות - ובעיקר בנוגע לסרי-לנקה המתסמכת על תפוקה מודיעינית הודית - בעיקר מאז ההתקפה הקטלנית של אפריל 2018 שבמהלכה נהרגו יותר מ-280 בני-אדם.


סה"כ נהרגו 137 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

              

===

 

    

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
 • הקורונה משפיעה, במחבלים הערביים מתרשלים
 • 17 ינואר - סיכום
גלריית המגזין

 

18 בינואר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 165 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006