כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה
מדינה יהודית - המודל הישראלי בהשוואה למודל השבדי
שרה שמא - דיוקנה של ציירת סורית
בריג´יט גבריאל – לבנונית למען ישראל
24 שנים מאז הטבח באל-חמה והקמת הברית הלאומית לשחרור סוריה
טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון
מלחמה ללא סוף בטרור האסלאמי באפגניסטן
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו
עילה למלחמה - כמה מים ראויים לשתייה יש בעולם
טורקיה של ארדאון והטרור הכורדי – סבב חדש?
חדשות המזרח התיכון
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן
אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק
כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית?
טרור אסלאמי: החמאס הצליח להתיש את תושבי עזה
הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק

חדשות המזרח התיכון

חדשות

23.08.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אוגוסט 2019

 

 

אוגוסט:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

167

 206

174

115

 135

164

126

  168

134

 152

 157

 191

131

120

 191

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

194

181

131

 173

 223

 150

215

181

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

23 באוגוסט 2019;
50 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בצפון סוריה במהלך היממה האחרונה. מקורות נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 40 חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים שנפגעו במהלך קרבות קשים שהיו במחוז אידליב. כמו כן נמסר על הריגתם של לפחות 10 אזרחים בהפצצות אוויריות של הצבא הסורי שנערכו במחוז כולו. מקורות אזרחיים נוספים מסרו שמתנהלת כתישה אווירית של הכפרים הנמצאים מעבר לעיירה חאן שייחון שבמחוז אידליב שנכבשה ברובה על-ידי הצבא הסורי. הממשלה הסורית הודיעה על פתיחתו של מסדרון הומניטרי בין מחוז אידליב למחוז אל-חמה לכל האזרחים המעוניינים לצאת מאזורי הקרבות באידליב.


35 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 30 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בהתקפה אווירית אחת שנערכה בצפון אפגניסטן.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בתימן ובשטח הסעודי הסמוך לגבול המשותף בין שתי המדינות. גורמים שיעים מסרו על הריגתם של עשרות רבות של סעודים מירי של טיל בליסטי שנורה לעבר בסיס צבאי סעודי.


20 הרוגים בלוב: מקורות צבאיים בממשלת טריפולי מסרו על הריגתם של 20 חיילים מכוחותיו של חליפה חפטאר במהלך פעולה צבאית שנערכה באזור העיר טיריפולי. גורמים ממשלתים מסרו על הצלחות קרקעיות באזורים שהיו בשליטת חליפה חפטאר מאז אפריל 2019.


11 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 11 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום-סומליה. מקורות צבאיים נוספים מסרו על מבצע צבאי משותף שנערך יחד עם האמריקאים שהביא לשחרורם של 20 בני-ערובה שהיו בידי טורריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בדרום-סומליה.


10 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים, 3 אזרחים ו-2 חיילים בסדרה של היתקלויות קטלניות שהיו עם טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


7 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 7 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום-מזרח טורקיה.


5 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 5 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו במרכז סומליה.


4 שוטרים נהרגו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 4 שוטרים מירי של טרוריסטים מקומיים שפעלו במרכז ניגריה במהלך ליווי רכוב עבור המושל המקומי.


3 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות כורדים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 כורדים מירי של טיל שנורה ממטוס-קרב טורקי שפעל בצפון-עיראק. שלושת ההרוגים חשודים בהשתייכות למחתרת הכורדית הפועלת בצפון-עיראק.


3 חיילים טורקים נהרגו בסוריה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 חיילים טורקים בקרבות עם הכוחות הכורדיים הפועלים בדרום-מזרח סוריה ליד הגבול המשותף עם טורקיה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות תקשורתיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בהתנקשות שהתבצעה בידי מארגון טרור אסלאמי מתחרה, הפועל בדרום הפיליפינים.


2 שוטרים נהרגו בפקיסטן: מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 שוטרים מירי של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם אחד מארגוני הג'יהאד הפועלים באזור העיר איסלמבד.


2 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות צבאית יזומה שנערכה בחבל קשמיר. כמו כן נמסר על הריגתו של אזרח 1 מירי של פצצת מרגמה שנורתה בידי חיילים פקיסטנים שפעלו באזור הגבול המשותף בחבל קשמיר.


ילדה 1 נהרגה בדארפור: מקורות מקומיים בחבל דארפור מסרו על הריגתה של ילדה 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם המשטר הצבאי של סודאן האסלאמית.


אזרח 1 נהרג בקמרון: מקורות צבאיים בקמרון מסרו על הריגתו של אזרח 1 ועל חטיפתם של 7 אזרחים נוספים במהלך התקפה שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם".


סה"כ נהרגו 181 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

22 באוגוסט 2019;
50 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. גורמים נוספים מסרו שיותר מ-40 מהם היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בשלוש התקפות יזומות של הצבא האפגני שנערכו בשלושה מקומות שונים ברחבי המדינה.


40 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 40 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" בפעילות צבאית יזומה שנערכה ליד הגבול המשותף עם מאלי. פעולה זו באה יממה לאחר הריגתם של 25 חיילים בהתקפה של הארגון שנערכה במרכז בורקינה-פאסו.


35 הרוגים בקשמיר הפקיסטנית: גורמים צבאיים רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 35 בני-אדם ועל פציעתם של מאות נוספים בתקריות רבות שהיו במהלך הימים האחרונים בין הצבא ההודי לבין הצבא הפקיסטני בגבול המשותף העובר בחבל קשמיר. דוברים רשמיים בפקיסטן מסרו שבכוונתם להגיש תלונה נגד הודו בבית-הדין הבינלאומי בהאג.


33 טרוריסטים מוסלמים ו-17 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 33 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית משותפת של מדינות שכנות שנערכה באזור אגם צ'אד. כמו כן נמסר מפי מקורות תקשורתיים בניגריה על הריגתם של 17 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים חברי מיליציה אסלאמית חמושה הפועלת בצפון ניגריה.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו במהלך היממה האחרונה בצפון סוריה. דוברים מקומיים מסרו שמרבית ההרוגים היו אזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות של הצבא הסורי שפעל בעיקר במחוז אידליב. מקורות אזרחיים נוספים בסוריה מסרו על מספר גבוה יותר של הרוגים במהלך היממה האחרונה.


17 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-17 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי הקואליציה הסעודית. מקורות באו"ם מסרו שבימים האחרונים נהרגו באזור העיר עדן יותר מ-40 בני-אדם בקרבות בין אנשי הקואליציה הסעודית לבין המורדים שהשתלטו על העיר. מקורות נוספים מסרו שהמורדים הצליחו להתשלט על ביסים צבאיים במחוז אביאן. דוברים אמריקאים מסרו על הפלתו של מל"ט אמריקאי בידי החות'ים בעיר צנעא.


13 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 13 בני-אדם ועל פציעתם של יותר מ-30 בני-אדם נוספים בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי עיראק. בין ההרוגים היו לפחות 6 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


3 אזרחים נהרגו בפיליפינים: גורמים משטרתיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים הקשורים ל"ארגון לשחרור בני המורו" הפועל בדרום הפיליפינים. דוברים צבאיים מסרו ששלושת ההרוגים העבירו מידע לכוחות הצבא על פעילותו של הארגון באזור.


2 חיילים אמריקאים נהרגו באפגניסטן: דוברים צבאיים בארה"בה מסרו על הריגתם של 2 חיילים אמריקאים בפעילות מבצעית שנערכה באפגניסטן במהלך היממה האחרונה.


טרוריסט מוסלמי 1 ושוטר 1 נהרגו בקשמיר ההודית: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות צבאית יזומה שנערכה בחבל קשמיר ההודי. כמו כן נמסר על הריגתו של שוטר 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל.


סה"כ נהרגו 215 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

21 באוגוסט 2019;
65 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-65 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו במהלך היממה האחרונה בצפון סוריה. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 30 אזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות שנערכו במחוז אידליב בלבד. כמו כן נמסר על בריחתם של כ-30,000 בני-אדם נוספים רק ביומים האחרונים בשל הקרבות הקשים שהיו באזור חאן שייחון ובשל ההתקדמות של הצבא הסורי. מקורות נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים גם באזור העיר דרעא, באל-חמה, בדיר אל-זור ובתדמור. ארגוני הג'יהאד הפועלים בעיר חאן שייחון מסרו שכוחותיהם עדיין שולטים בחלקים אחדים של העיר. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו שבשלושת הימים האחרונים נהרגו יותר מ-250 בני-אדם - כולל חיילים, אזרחים, מורדים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגנסיטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל ארגוני הטרור הפועלים ברחבי אפגניסטן. מקורות צבאיים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בפעולות צבאית יוזמות של הצבא האפגני. גורמים רשמיים באפגניסטן מסרו שהם מתחייבים בפני העם האפגני למחוץ את ארגון "המדינה האסלאמית" שביצע את הפיגוע הקטלני בקאבול בו נהרגו לפחות 63 בני-אדם.


20 חיילים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים לא-רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של כ-20 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו במרכז המדינה. גורמים צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו שארגוני טרור ג'יהאדיסטים ממאלי השכנה אחראים לפיגוע הקטלני. מקור צבאי נוסף מסר שנערכה התקפה אווירית של החולייה שתקפה את החיילים, וכי נמסר על נפגעים אחדים בקרבם. מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו ההתקפה הקטלנית ביותר שנערכה על חיילים הייתה בחודש דצמבר 2016, שבמהלכה נהרגו 12 חיילים.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות כבדות שנערכו בידי הקואליציה הסעודית. דוברים נוספים מסרו שמרבית ההרוגים היו במחוז סעדה שם פועלים המיליציות השיעיות הפרו-איראניות. דובר צבאי סעודיה מסר על הריגתו של חייל 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים שיעים שפעלו באזור הגבול המשותף בדרום תימן.


11 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 11 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-סיני.


7 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 3 טרוריסטים מוסלמים. גורמים ביטחוניים בעיראק מסרו שארגון "המדינה האסלאמית" צובר כוח רב הן בעיראק והן בסוריה. עוד נמסר על תקיפה אווירית של מחסני-נשק וטילים של המיליציה השיעית בבסיס חיל-האוויר הפועל צפונית לבגדאד. דוברים מקומיים מסרו על נפגעים בתקיפה זו.


חיל הודי 1 נהרג בקשמיר: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל הודי 1 מירי של חיילים פקיסטנים שפעלו באזור הגבול המשותף בחבל קשמיר. 4 חיילים נוספים נפצעו מהירי. זו הייתה תגובה פקיסטנית להריגתם של אזרחים מירי של חיילים הודים שפעלו בגבול המשותף.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בחיסול-ממוקד בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בארה"ב מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי מארגון "אל-שבאב" בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך בדרום-מזרח סומליה.


סה"כ נהרגו 150 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

20 באוגוסט 2019;
80 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה ומקורות תקשורתיים בלבנון מסרו על הריגתם של יותר מ-80 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שנערכו ברחבי סוריה - בעיקר באזור מחוז אידליב בקרבות שנערכו בח'אן שייח'ון. כ- 60 מההרוגים היו חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים שנפגעו בקרבות בעיירה. דובר צבאי סורי מסר שהשליטה על העיירה כמעט הושלמה במהלך היממה אחרונה. חיל-האוויר הסורי תקף שיירה צבאית של מורדים פרו-טורקים שנכנסה למחוז אידליב. במהלך היומיים האחרונים נערכו מאות תקיפות אוויריות של הצבא הסורי ושל הצבא הרוסי שפעלו ללא הרף במחוז אידליב. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי מאז ה-30 באפריל 2019, נהרגו 3,532 בני-אדם ברחבי סוריה. מרבית הקורבנות היו במחוז אידליב. מקורות אזרחיים נוספים מסרו על עשרות נפגעים בקרבות ובפיגועי-טרור גם באזורים נוספים ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה.


45 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. בין ההרוגים היו יותר מ-30 בני-אדם שנפגעו בקרבות קשים בין תומכי ממשלת עדן לבין מתנגדיה שנערכו באזור העיר תעז. גורמים במפרץ-הפרסי מסרו שהמורדים בעיר עדן מסרבים לדון עם ממשלת סעודיה על נסיגה מלאה מהעיר עדן. המורדים בעדן נתמכים בידי איחוד-האמיריות-הערביות. בתוך כך נמסר גם על התקפות של המיליציות השיעיות הפרו-איראניות על יעדים נוספים בעומק סעודיה.


35 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות רבים שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. מקורות נוספים מסרו שמרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". מקורות אזרחיים הדגישו את ההלם הגדול בקרב הציבור האפגני בעקבות הפיגוע הקטלני של ארגון "המדינה האסלאמית" שהתבצע במהלך חתונה שנערכה באזור קאבול, בו נהרגו 63 בני-אדם.


20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה ורחבת-היקף שנערכה בדרום סומליה.


15 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 אזרחים ו-9 טרוריסטים מוסלמים בסדרה של התקפות טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


9 אזרחים ו-4 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 9 אזרחים ושל 4 חיילים בשתי התקפות טרור אסלאמיות שנערכו במהלך היממה האחרונה בצפון-ניגריה. גורמים נוספים מסרו שהחיילים נהרגו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית".


6 הרוגים בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 6 אזרחים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-מערב פקיסטן. בין ההרוגים היה מנהיג שבטי מקומי.


5 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: דוברים צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 5 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק. מקורות צבאיים בטורקיה מסרו כי מאז חודש מאי 2019, נהרגו יותר מ-80 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית טורקית שנערכה בצפון-עיראק. דוברים כורדיים מסרו שנהרגו יותר מ-150 בני-אדם - רובם אזרחים חפים-מפשע.


2 אזרחים נהרגו בקשמיר הפקיסטנית: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 אזרחים בקשמיר הפקיסטנית מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף. דובר צבאי הדגיש כי לא הייתה כל פרובוקציה מצד האזרחים שנפגעו. גורמים אזרחיים בקשמיר ההודית מסרו על פציעתם של עשרות בני-אדם במהלך הפגנות מחאה שנערכו נגד ביטול האוטונומיה של חבל קשמיר ההודי.


חייל 1 נהרג בבנגלדש: מקורות צבאיים בבנגלדש מסרו על הריגתו של חייל 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו נגד פטרול צבאי שנערך בדרום-מזרח המדינה.


אזרח 1 נהרג בטורקיה: מקורות רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתו של אזרח 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שוהפעל בידי אנשי המחתרת הכורדית הפועלת במזרח טורקיה. שר-הפנים הטורקי הדיח 3 ראש-ערים בשל החשד לתמיכתם במחתרת הכורדית.


משטר חירום בצ'אד: דוברים רשמיים בצ'אד מסרו על הטלת משטר-חירום במזרח צ'אד בעקבות הריגתם של עשרות רבות של בני-אדם בקרבות בין שתי מיליציות אסלאמיות שבטיות הפועלת באזור. בהודעה נשיאותית רשמית נמסר על שליחתם של חיילים לאזור במטרה לשמור על חייהם של תושבי האזור.


סה"כ נהרגו 223 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
גלריית המגזין

 

23 באוגוסט 2019

 

 

טרור אסלאמי: 181 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד המיעוט השיעי

 

 

 

 

 


 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006