כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
ידיעות אחרונות ומצבה של התקשורת הישראלית
טרור אסלאמי – ארה"ב מודאגת מאוד – אוגוסט 2016
מעמדו של הצבא הסורי לאחר הפיכת קציני הבעת´ – 1964-1963
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה
חג הרמדאן האסלאמי וחגיגות האירוויזיון בישראל
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
אסלאם ונצרות באירופה - השריפה בקתדרלת נוטרדאם
ארה"ב של טראמפ נגד גרמניה של אנגלה מרקל
והיה אם – ארה"ב אחרי הבחירות של נובמבר 2016
בחירות ארה"ב 2016 – שעתה של הילארי, כשר אבל מסריח
דמוקרטולוגיה - הדמוקרטיה הישראלית ללא כחל ושרק - חלק שני
מוסלמים בגרמניה – האם הכתובת הייתה על הקיר
טרור אסלאמי – לקראת חודש הרמדאן – מאי 2016
המדיניות הגרמנית דחפה את בריטניה מחוץ לאיחוד

חדשות המזרח התיכון

חדשות

21.10.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אוקטובר 2019

 

 

אוקטובר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

155 

156

106

166

104

 164

217

 127

107

172

168

127

131

193

153

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

170

 149

 108

 176

 121

 188

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

21 באוקטובר 2019;
50 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 50 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" בפעילות צבאית יזומה שנערכה במרכז המדינה. במהלך הפעולה שוחררו מהשבי 10 חיילים שהוחזקו ביד חברי הארגון. ההתקפה הצבאית הזו באה על רקע הריגתם של כ-40 חיילים שנפגעו בפעולת טרור קטלנית מאוד שנערכה ב-30 בספטמבר 2019 על שני בסיסים צבאיים.


45 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 45 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים ובפיגועי טרור שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 30 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן", 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" ו-5 אזרחים וחיילים שנפגעו ממכוניות-תופת שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


26 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 26 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. דוברים כורדים מסרו שמאז שהוכרזה הפסקת-אש בצפון סוריה נהרגו לפחות 24 אזרחים כורדים. הכוחות הכורדיים השלימו את נסיגתם מהעיר ראס אל-עין בהתאם להסכם בין טורקיה לארה"ב. מקורות במחוז אידליב מסרו על הריגתם של 2 בני-אדם בהפצצות כבדות מאוד של הצבא הסורי שפעל באזור אידליב ובלטקיה.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בין כל הכוחות הלוחמים הפועלים בתימן. בין ההרוגים היו לפחות 15 טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו באזורים אחדים ברחבי תימן. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 7 אזרחים.


13 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 13 בני-אדם בסדרה של עימותים קטלניים מאוד שהיו במהלך היממה האחרונה בין הודו לפקיסטן באזור הגבול העובר בחבל קשמיר. בין ההרוגים היו כנראה 10 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו במהלך התקפה של הצבא ההודי שפעל באזור הגבול המשותף. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 חיילים הודים ואזרח מקומי 1 מירי של הצבא הפקיסטני.


9 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 9 אזרחים בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בארבעה אזורים ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה.


7 טרוריסטים מוסלמים ו-3 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים ותקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" ושל 3 חיילים בשתי התקפות טרור שנערכו בצפון המדינה.


5 חיילים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 5 חיילים שהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו נגד שני בסיסים צבאיים. עוד כ-11 חיילים נפצעו בהתקפה.


4 ההרוגים בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם במהלך עימותים אלימים מאוד בין התנועה האסלאמית הרדיקלית לבין כוחות-הביטחון של בנגלדש. כ-50 בני-אדם נוספים נפצעו באירועים הללו. ההפגנות החלו על רקע פרסום פוסט המגנה לכאורה את מוחמד.


חייל טורקי 1 נהרג בסוריה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתו של חייל טורקי 1 בהתקפה של הכוחות הכורדיים שפעלו בצפון סוריה.


סה"כ נהרגו 188 בני-אדם;

 

עורך; ד"ר יוחאי סלע

 

==

 

20 באוקטובר 2019;

30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות אוויריות שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. כל ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" ומארגון "המדינה האסלאמית". גינויים רבים ברחבי העולם על הריגתם של 62 מתפללים במסגד בפיגוע שהיה יממה קודם לכן במחוז ננגרהאר.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 30 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות קרביות שנערכו בידי כל הכוחות הלוחמים בתימן. דוברים סונים בתימן מסרו שמרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בקרבות קשים שהיו באזור מחוז חאג'ה. קרבות עם נפגעים היו גם באזור העיר חודיידה. מקורות אחרים בתימן מסרו שבממוצע נהרגו בשבועות האחרונים כ-13 אזרחים בכל יום.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של קרבותו ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. דוברים כורדים מסרו על הריגתם של אזרחים נוספים בהתקפות שנערכו בידי הכוחות הטורקיים הפועלים בצפון סוריה. דוברים במחוז אידליב מסרו על הפצצות כבדות מאוד של רוסיה שנערכו באזורים אחדים במחוז אידליב כסיוע לצבא הסורי הפועל קרקעית באזור. גורמים בעיראק מסרו שכ-2,300 פליטים כורדים הגיעו לעיראק מסוריה בימים האחרונים. גורמים בינלאומיים מאשימים את הכוחות הטורקיים בפשעי-מלחמה בעקבות הפלישה לצפון-סוריה.


20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה במרכז סומליה.


10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בהתקפה אווירית שנערכה בצפון ניגריה במהלך פגישה שערכו מפקדי הארגון. מקורות תקשורתיים מסרו שכנראה מספר ההרוגים גבוה יותר.


4 אזרחים נהרגו במצרים: מקורות תקשורתיים במצרים מסרו על הריגתם של 4 אזרחים מירי של פצצות מרגמה שנורו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון סיני.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים במהלך ניסיון לבצע פיגוע נגד כוחות-הביטחון של פקיסטן הפועלים באזור חבל בלוצ'יסטן.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר: מקורות תקשורתיים בקשמיר מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בהיתקלות עם חיילים הודים שפעלו בחבל קשמיר ההודי. סין מגלה מעורבות רבה במשבר בין פקיסטן להודו בנוגע לחבל קשמיר.


2 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות אווירית שנערכה בצפון-עיראק.


טרור אסלאמי - קניה: גורמים רשמיים בקניה מסרו על מבצע רחב-היקף הנערך בימים אלה ברחבי קניה ללכידתם של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב". המבצע נערך בעקבות הריגתם של יותר מ-20 חיילים ושוטרים בהתקפות טרור אסלאמיות שנערכו בשבועות האחרונים.


סה"כ נהרגו 121 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

19 באוקטובר 2019;
92 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-92 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות של הצבא האפגני נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בפיגוע קטלני מאוד שהיה במסגד במחוז ננגרהאר נהרגו 62 בני-אדם ונפצעו יותר מ-100 נוספים - זה היה הפיגוע הקטלני ביותר והאכזרי ביותר מאז תחילת השנת 2019. בין ההרוגים במהלך היום היו 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן", 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" ו-5 אזרחים שנפגעו בסדרה של פיגועים היו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו בעיקר במחוז סעאדה נגד הארגונים הפרו-איראניים הפועלים באזור כולו. גורמים אזרחיים מסרו שבהתקפה השתתפו כוחות מהקואליציה הסעודית. דוברים רשמיים באו"ם מסרו כי במהלך חודש ספטמבר 2019 נהרגו ונפצעו בתימן כ-388 אזרחים. עוד נודע שכ-12 מיליון בני-אדם בתימן זקוקים לסיוע בעקבות מלחמת-האזרחים. עשרות ילדים מתים מידי יום בשל מחסור בטיפול הולם ובמזון ראוי לתינוקות.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו כנראה 8 אזרחים כורדים ו-7 חיילים סורים שנפגעו מירי של הכוחות הטורקיים הפועלים בצפון סוריה. דוברים נוספים בסוריה מסרו כי במהלך שמונת ימי הקרבות שהיו בצפון סוריה נהרגו 72 אזרחים, 224 לוחמים כורדים ו-183 אנשי המילציה הפרו-טורקית. מקורות אחרים מסרו על כ-218 אזרחים כורדים שנהרגו בהתקפה הטורקית בשמונת הימים האחרונים. עוד נמסר על קרבות עם נפגעים בדרעא, באל-חמה, בלטקיה באידליב.


15 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 14 בני-אדם בקרבות קשים שפרצו בין שתי מיליציות אסלמיות חמושות הפועלות סמוך לגבול עם אפגניסטן. בין ההרוגים היו גם אזרחים. כמו כן נמסר על הריגתו של מנהיג פוליטי מקומי 1 בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו גם הם סמוך לגבול המשותף עם אפגניסטן.


10 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי עיראק בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו עיתונאי כורדי, אישתו ובנו הקטן שנפגעו לפני יומיים בידי טרוריסטים מקומיים. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 2 חיילים שנפגעו מפיצוץ של מטען-חבלה.


4 הרוגים בבנגלדש: מקורות מקומיים בבנגלדש מסרו על עימות נוסף של כוחות-הביטחון של בנגלדש לבין בני המיעוט הרוהינגיה המוסלמים שבעקבותיו נהרגו 4 בני-אדם. דוברים רוהינגים מסרו על הריגתם של עשרות מבני העדה במהלך החודשים האחרונים מירי של חיילים בנגלדשים. בני העדה גורשו מבורמה במהלך שנת 2017.


3 קציני מודיעין נהרגו בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 קציני מודיעין בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור עירוני בעיר מוגדישו. ההשפעה של ארגון "אל-שבאב" באזור העיר מוגדישו גדלה באופן ניכר בחודשים האחרונים.


חייל 1 נהרג בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתו של חייל טורקי 1 בהתקפה של אנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, שפעלה במזרח טורקיה. גורמים רשמיים בטורקיה מסרו כי במהלך התקופה האחרונה נהרגו 118 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה ב-9 מחוזות במזרח המדינה. כמו כן נמסר על ציוד צבאי רב שנתפס בעקבות המבצע הרחב.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בטול-כרם: מקורות צבאיים בישראל מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בידי כוחות הביטחון בעקבות ניסיון לבצע פיגוע-דקירה במעבר תאנים.


סה"כ נהרגו 176 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

18 באוקטובר 2019;
40 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו 25 טרוריסטים מוסלמים וכ-15 אזרחים, חיילים ושוטרים שנפגעו בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" או כאלה המזוהים עמו. בין ההרוגים היה מפקד בכיר מאוד בארגון "הטליבאן". גורמים בינלאומיים מסרו ששלושת החודשים האחרונים היו הקטלניים ביותר עבור אזרחי אפגניסטן בהשוואה לחודשים קודמים.


30 הרוגים בסוריה: מקורות שונים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בצפון-מזרח סוריה במהלך היממה האחרונה. גורמים כורדיים מסרו שמרבית הנפגעים היו מאנשי המיליציות הפרו-טורקיות המשתתפות בפלישה לשטחים הכורדיים בצפון סוריה. מקורות צבאיים בטורקיה מסרו כי במהלך שמונת הימים האחרונות נהרגו 653 טרוריסטים כורדים בפעילות הצבאית הנערכת בצפון סוריה. דוברים נוספים מסרו שהצבא הטורקי הרג 218 אזרחים מאז שהחלה הפלישה. מקורות נוספים בסוריה מסרו על הרוגים נוספים באזור דרעא, אל-חמה, אידליב ולטקיה. מרבית הנפגעים היו אזרחים. ארה"ב הודיעה על הסכם להפסקת-אש בצפון סוריה למשך 5 ימים שהושג יחד עם טורקיה. במסגרת ההסכם הובטח לארדואן נסיגת הכוחות הכורדיים מרצועה בעומק של 32 ק"מ מהגבול הטורקי. טורקיה לא תיענש על ההרג שנגרם בשמונת הימים האחרונים.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. בין ההרוגים היו 15 מאנשי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות שנפגעו בידי הקואליציה הסעודית הפועלת בתימן.


7 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו במהלך היממה האחרונה ברחבי עיראק. כל ההרוגים היו אזרחים שנפגעו מירי של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


5 הרוגים בלוב: מקורות תקשורתיים בטריפולי שבלוב מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם - 2 נשים ו-3 ילדים - בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור העיר טריפולי. אף ארגון לא נטל עד כה אחריות לפגיעה הקטלנית. מאז חודש אפריל 2019 נהרגו באזור העיר טריפולי יותר מ-1,200 בני-אדם.


חייל 1 נהרג בהודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל הודי 1 מירי של חיילים בנגלדשים שפעלו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות.


ילדים - בנגלדש: ארגונים חברתיים בבנגלדש מסרו כי בחמש השנים האחרונות נרצחו 235 ילדים בידי הוריהם בשל עניינים משפחתיים. חלק מהנרצחים היו בנות שנרצחו רק בשל היותן בנות בניגוד לציפיות של ההורים. גורמים באו"ם מסרו כי בכל יום מתי ברחבי-העולם כ-15,000 ילדים בנסיבות שונות. מאז שנת 2000, מתו ברחבי-העולם כ-130 מיליון ילדים עד גיל 5.


טרור אסלאמי - אינדונזיה: מקורות רשמיים באינדונזיה מסרו על מעצרם של 36 טרוריסטים מוסלמים החשודים בהתשייכות לארגוני טרור ג'יהאדיסטים הפועלים במדינה. חלקם השתתפו בפיגועי טרור קטלניים שהתבצעו באינדונזיה בעשור האחרון.


טרור אסלאמי - מוזמביק: ארגוני טרור אסלאמיים מאיימים לשבש את הבחירות לנשיאות באמצעות פיגועי-טרור קטלניים בנקודות ההצבעה. תושבים מוסלמים המתגוררים בצפון המדינה, הביעו גם הם את חששם הגדול לנוכח האיומים האלה. בשנים האחרונות נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות טרור אסלאמיות של כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים באזור. כמו כן נמסר מפי דוברי הארגונים האסלאמיים הרדיקליים שהם מתנגדים לקיומם של מערכות חינוך חילוניות באזורים המאוכלסים במוסלמים.


טרור אסלאמי - בורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על בריחתם של 267,000 בני-אדם בשלושת החודשים האחרונים מאזורים רבים בצפון המדינה בהם התבצעו התקפות טרור אסלאמיות. גורמיים מקומיים מסרו המצב הביטחוני באזור, נואש.


סה"כ נהרגו 108 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==  

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
גלריית המגזין

 

21 באוקטובר 2019

 

 

טרור אסלאמי: 188 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד המיעוט השיעי

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006