כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-96
ההתקוממות נגד שלטונו של בשאר אל-אסד מתרחבת
דמוקרטולוגיה - הדמוקרטיה הישראלית ללא כחל ושרק - חלק שני
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
איראן השיעית תהפוך לטרמפולינה של גרמניה במזרח-התיכון
ספר חדש: מלחמת יום-הכיפורים – "הג´יהאד של סאדאת"
בגידתו של אבו מאזן באומה האסלאמית?
בתחבולות תעשה לך מלחמה - אפגניסטן והצבא האמריקאי
המשבר בסוריה והדאגה הישראלית
התגובות בתקשורת הבינלאומית לפירוק האיחוד בין מצרים לסוריה
מי רוצה מדינה כורדית עצמאית במזרח-התיכון
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
ליברמן - ומופעי האימים של התקשורת הישראלית
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה
משבר הפליטים באירופה – הזהב השחור של טורקיה
המשבר בסוריה - נחישות רוסית מול הססנות אמריקאית
טורקיה – מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית
עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בשנת 2014

חדשות המזרח התיכון

חדשות

02.06.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - יוני 2020

 

 

יוני:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

108 

 127

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

2 ביוני 2020;

50 הרוגים בבורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 50 אזרחים בסדרה של התקפות קטלניות מאוד שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד הפועלים במזרח המדינה. עשרות טרוריסטים מוסלמים השתתפו בטבח שנערך באזורים מסחריים. אזרחים מסרו תיאורים מזעזעים על הטבח שנמשך לפחות יומיים. עשרות רבות של בתים נהרסו, רכוש רב נבזז ואלפי פליטים חדשים נמלטו מבתיהם. מדינות רבות באפריקה גינו את ההתקפה הקטלנית הזו. במהלך השנה האחרונה נהרגו ברחבי המדינה מאות רבות של אזרחים וחיילים בהתקפות דומות.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, פיגועי טרור ובהפצצות אווירות שנערכו ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו 5 מאנשי המיליציות האיראניות שנפגעו בהפצצה אווירית שנערכה במזרח סוריה. דוברים נוספים מסרו על עימותים קטלניים ברוב הערים המרכזיות של סוריה. ארגונים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 125 אזרחים במהלך חודש מאי 2020 בקרבות שהיו בסוריה.


18 אזרחים נרצחו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 18 אזרחים בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם המיליציות האסלאמיות החמושות הפעולות בצפון-ניגריה.


11 הרוגים בתימן: דוברים מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 11 בני-אדם בסדרה של קרבות רבים שהיו ברחבי תימן. דוברים שיעים מסרו על הצלחות קרקעיות אחדות בצפון המדינה.


10 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-10 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היה קצין בכיר במשטרה. מרבית ההרוגים היו אזרחים. דיונים נערכים בין הממשלה לבין נציגי ארגון "הטליבאן" על הפסקת-אש בין הצדדים.


6 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". דוברים נוספים מסרו כי במהלך חודש מאי 2020 נהרגו ברחבי עיראק 262 בני-אדם.


5 אזרחים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 5 אזרחים מירי של רקטה שנורתה לעבר העיר טריפולי בידי כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. מאז שהחל המצור על העיר טריפולי באפריל 2019, נהרגו כמעט 2,000 בני-אדם מכל הארגונים הלוחמים בעיר.


3 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח טורקיה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר: מקור אזרחי בהודו מסר על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה של הצבא ההודי שפעל בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2020, נהרגו בחבל קשמיר מאות בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים ואזרחים.


שוטר 1 נהרג באינדונזיה: מקורות רשמיים באינדונזיה מסרו על הריגתו של שוטר 1 בהתקפה של טרוריסט מוסלמי המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעל במרכז המדינה.


סה"כ נהרגו 127 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע 

 

==

 

 

1 ביוני 2020;

28 הרוגים בסומליה: מקורות אזרחיים וצבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 28 בני-אדם ביום של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים היו ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו 18 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שנפגעו בפעילות צבאית יזומה. כמו כן נמסר על הריגתם של 10 אזרחים מפיצוץ של מטען-חבלה רב-עוצמה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור העיר מוגדישו.


22 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 22 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו ברוב הערים המרכזיות של תימן. גם במהלך היממה האחרונה נהרגו אזרחים רבים - הן בשל הקרבות והן בשל מחוסר חמור במזון ובציוד רפואי. דוברים נוספים מסרו שהמצב האפידמי בתימן גרוע מאוד.


15 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים ברחבי אפגניסטן. לפחות 5 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו מירי של פצצות מרגמה.


10 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בשורה ארוכה של תקריות קטלניות מקומיות שהיו ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו לפחות 3 אזרחים.


7 כורדים נהרגו בסוריה ובעיראק: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 7 כורדים מהארגונים החמושים של הכורדים הפועלים בסוריה ובעיראק.


5 חיילים ו-2 אזרחים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 5 חיילים שבמהלך מבצע צבאי שנערך נגד טרוריסטים מוסלמים הפועלים בצפון-סיני. כמו כן נמסר מפי מקורות תקשורתיים במצרים על הריגתם של 2 אזרחים מפיצוץ של מוקש שהופעל בצפון-סיני.


5 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של אירועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-עיראק.


5 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 5 אזרחים מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-ניגריה.


3 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח טורקיה.


2 ילדים וטרוריסט מוסלמי 1 נהרגו בקניה: מקורות משטרתיים בקניה מסרו על הריגתם של 2 ילדים ושל טרוריסט מוסלמי 1 המזוהה עם ארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה ליד העיר ניירובי. המשטרה מסרה שהטרוריסט הפך את הילדים ל"מגן אנושי", ולכן הילדים נפגעו מהירי של השוטרים.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ברוסיה: מקורות צבאיים רשמיים ברוסיה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור הקווקז.


שוטר 1 נהרג בבורמה: מקורות תקשורתיים באסיה מסרו על הריגתו של שוטר 1 בבורמה בהתקפה של טרוריסטים מקומיים שפעלו במחוז ארקאן.


טרור אסלאמי - פקיסטן: ארגונים חברתיים במחוז בלוצ'יסטן שבפקיסטן מסרו כי במהלך התקופה האחרונה נעלמו ונרצחו כ-1,000 אזרחיים בפעילות צבאית של הכוחות-המיוחדים של פקיסטן הפועלים במחוז. מרבית הטענות נגד הצבא הפקיסטני מוצדקות לחלוטין.


סה"כ נהרגו 108 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

31 במאי 2020;

25 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 25 בני-אדם בסדרה של קרבות בין כל הארגונים הלוחמים בסוריה. בין ההרוגים היו גם ילדים שנפגעו בקרבות בין שני ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים בצפון-סוריה. עוד נמסר שבין ההרוגים היה מפקד בכיר מאוד בארגון "המדינה האסלאמית" שנפגע במזרח-סוריה בפעילות משותפת של הכוחות הכורדיים והצבא האמריקאי.


24 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים ותקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 24 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של התקפות קשות שנערכו בידי טרוריסטים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון ניגריה. מדובר על כ-10 התקפות קטלניות שנערכו ביממה האחרונה.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 20 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו אזרחים רבים שכנראה נפגעו בקרבות בין שתי מיליציות אסלמיות חמושות. עוד נמסר על הריגתם של עיתונאי ונהגו שנפגעו בפיגוע שהיה בעיר קאבול. ממשלת אפגניסטן קראה לארגון "הטליבאן" לחדש את השיחות על הפסקת-אש כללית במדינה.


19 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 19 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-סיני.


15 אזרחים ו-10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במערב המדינה. באזור זה בלבד נמלטו מבתיהם כמיליון אזרחים בשל התקפות טרור אסלאמיות. שעות אחדות לאחר ההודעה הצבאית, נרצחו 15 אזרחים בהתקפת טרור של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד שפעלו בצפון המדינה.


10 הרוגים בתימן: דוברים מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי המדינה בין הארגונים השיעים לבין חיילי הקואליציה הסעודית. מרבית הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהיו ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה. ארגון "המדינה האסלאמית" קרא להגביר את פיגועי-הטרור בעיראק.


3 חיילים ו-2 כורדים נהרגו באיראן: מקורות תקשורתיים באיראן מסרו על הריגתם של 3 חיילים ושל 2 מאנשי המחתרת הכורדית בהיתקלות שהייתה באזור הגבול המשותף עם עיראק.


2 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה של טורקיה שנערכה בצפון-עיראק. השבוע האחרון היה אחד מהקטלניים ביותר עבור הכורדים המתגוררים בעיראק, בסוריה ובטורקיה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בחבל קשמיר ההודי.


אזרח מוסלמי 1 נהרג בירושלים: גורמים משטרתיים בישראל מסרו על הריגתו של אזרח מוסלמי 1 ליד שער האריות בירושלים בחשד שהצעיר נושא אקדח. ההרוג לא נענה לקריאות השוטרים לעצור. מחקירת האירוע התברר שהצעיר סובל מבעיות מנטליות קשות, וכי הירי התבצע בטעות.


סה"כ נהרגו 137 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

30 במאי 2020;
60 אזרחים נרצחו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 60 אזרחים בהתקפה קטלנית במיוחד שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה. נמסר על עשרות פצועים, בתים עלו באש וכן נמסר על רכוש רב שנבזז בידי הרוצחים. עוד נמסר על גל של פליטים חדשים בעקבות המקרה הקטלני הנוכחי.


30 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות בין כל הארגונים הלוחמים ברחבי סוריה. דובר מקומי מסר שבין ההרוגים היו 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" וכן חיילים סורים שנפגעו בקרבות שהיו בצפון-סוריה.


30 מהגרים נרצחו בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של כ-30 מהגרים מבנגלדש בפעולת-נקמה שנערכה באזור העיר טריפולי. ממשלת טריפולי מסרה שהיא תעורך חקירה מעמיקה על הטבח הקטלני הזה. גורם נוסף מסר שהטבח התבצע כנקמה בידי בני-משפחתו של מבריח שנהרג מסיבה כלשהי.


27 אזרחים נרצחו במאלי: מקורות תקשורתיים במאלי מסרו על הריגתם של 27 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות במרכז מאלי. מאז תחילת שנת 2020 נרצחו בדרך זו מאות בני-אדם.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של קרבות של פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו חיילים רבים, אזרחים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. אכזבה עמוקה באפגניסטן בשל סירובו של ארגון "הטליבאן" להמשיך את הפסקת-האש שהוכרזה לימים אחדים בלבד.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו רבחי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים הין אזרחים וטרוריסטים מוסלמים שיעים מארגונים שונים.


12 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היה מפקד בכיר מאוד בארגון "המדינה האסלאמית" האחראי להריגתם של אלפי בני-אדם בעיראק במהלך השנים האחרונות.


9 עובדי-סיוע רפואי נרצחו בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על חטיפתם של 9 עובדי-סיוע ורציחתם מייד לאחר מכן בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-שבאב". מקור אחר מסר שכל ההרוגים היו רופאים.


3 טרוריסטים נהרגו בהודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מאואיסטים בהיתקלות שהייתה עם כוחות-הביטחון שפעלו בדרום הודו.


שוטר 1 נהרג בסודאן: מקורות צבאיים בסודאן האסלאמית מסרו על הריגתו של שוטר 1 מירי של טרוריסטים שחדרו מהגבול המשותף עם אתיופיה.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג באזור רמאללה: מקורות צבאיים בישראל מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בעקבות ניסיון לבצע פיגוע-דריסה נגד כוחותינו שפעלו באזור רמאללה.


סה"כ נהרגו 213 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

  

== 

 


 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
גלריית המגזין

 

2 ביוני 2020

 

 

טרור אסלאמי: 127 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006