כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
ככה נראית הקריסה האנושית בארה"ב בשנת 2021
כפרים ערביים על אדמה יהודית
כלכלת סוריה - אופטימיות זהירה
אנטומיה של כישלון, או, ההחמצה משתלמת
ברק חוסיין אובמה לקראת כהונתו השנייה בבית-הלבן
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש פברואר 2012
הרפתקאותיו של ג´ורג´ מיטצ´ל במזרח-התיכון
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
המלחמה התחדשה - נאומו של אבא אבן, יולי 1948
העימות בין ארה"ב לצפון-קוריאה - משחקים באש?
משרד-החוץ הישראלי ייחשף לחומר מודיעיני גולמי
מי באמת רצח חיילים מצריים במלחמה ששת-הימים, יוני 1967
ההתיישבות היהודית בארץ-ישראל לאורך הדורות
יאסין אל-חאפז - התבוסה ואידיאולוגיית התבוסתנות
24 שנים מאז הטבח באל-חמה והקמת הברית הלאומית לשחרור סוריה
מועמר קדאפי - פסיכופט בחסות מדינות המערב
בגדי המלך הישנים - תהליך השלום במזרח-התיכון
מלחמת-האזרחים בסוריה ומעמדו של בשאר אל-אסד
פאדימה סהינדל – רצח ידוע מראש

חדשות המזרח התיכון

חדשות

23.04.2021


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אפריל 2021

 

 

אפריל:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

148 

143

109121 194

182 

253

287

225

170

149

 202

195

179

153

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

175

137

198

156

344

485

153

160

 

 

 

    

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2021; ינואר - 5,329 הרוגים; פברואר - 4,121 הרוגים; מרץ - 5,181 הרוגים;

 

==

סיכום יומי;

23 באפריל 2021;

55 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-55 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד ובפיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו נגד אזרחים בכל רחבי המדינה. דובר צבאי מסר שבין ההרוגים היו לפחות 35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בפעולות צבאיות יוזמות של הצבא האפגני. מקורות תקשורתיים מסרו שבין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו גם ילדים שנרצחו בידי טרוריסטים מוסלמים בלתי-מזוהים.


40 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים שנערכו במחוז מאריב, באל-ביאדה, במחוז תעז, באזור חודיידה במחוז סעדה. גורמים נוספים מסרו על קרבות קשים מאוד שגרמו לעשרות רבות של נפגעים מכל הצדדים. הארגונים החות'יים ממשיכים לתקוף מטרות בסעודיה ללא תגובה צבאית הולמת של הכוחות הסעודיים המצויידים היטב. הצבא הסעודי לא לומד מהטעויות שלו והוא חושף את כוחותיו לאש של הכוחות החות'יים בקלות רבה מידי.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל הכוחות הלוחמים ברחבי סוריה. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו גם חיילים סורים שנפגעו בהתקפה יזומה של המורדים הפועלים במחוז אידליב. קרבות עם נפגעים היו באזור קמישלי, בתדמור, בדיר אל-זור, בחאלב, בלטקיה ובאזור דרעא.


15 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור קטלניות שהתבצעו נגד אזרחים המתגוררים בצפון-ניגריה. גורמים נוספים מסרו על נפגעים רבים מאוד במהלך היממה אחרונה בשל התקפות קטלניות שנערכו בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה.


10 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-10 בני-אדם ועל פציעתם של עשרות אזרחים נוספים בסדרה של פיגועי טרור שהתבצעו במהלך היממה האחרונה ברחבי פקיסטן. בין ההרוגים היו 4 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בבית-מלון יוקרתי בעיר קוויטה שבמחוז בלוצ'יסטן - בו מתגורר השגריר הסיני. במהלך שנת 2020, המודיעין הפקיסטני והכוחות המיוחדים של הצבא הפקסטני הצליחו להעלים כ-700 פעילים פוליטיים בבלוצ'יסטן - רובם חוסלו בידי המודיעין הפקיסטני הפועל באזור.


10 אזרחים נרצחו בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם - כולל 6 ילדים - בהתקפה נוספת וקטלנית של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגוני הג'יהאד העולמי שפעלו פעם נוספת במזרח קונגו ליד הגבול המשותף עם אוגנדה. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו באזור זה מאות בני-אדם בהתקפות דומות.


4 כורדים נהרגו בצפון-סוריה: מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על הריגתם של 4 מאנשי הכוחות הכורדיים בפעילות צבאית של טורקיה שנערכה בצפון-סוריה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו עשרות רבות של כורדים בפעילות צבאית יוזמה של טורקיה. המיליציות הפרו-טורקיות של ארדואן מבצעות טיהור-אתני אלים של כל הכורדים במתגוררים באזורי השליטה של טורקיה בצפון-סוריה. טורקיה של ארדואן מסוכנת מאוד למדינת-ישראל.


4 חיילים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 4 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגוני הג'יהאד העולמי הפועלים בצפון המדינה.


4 הרוגים בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם מירי של פצצת מרגמה שנורתה לעבר העיר מוגדישו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב".


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בשלוש התקפות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-עיראק וצפונית לעיר בגדאד.


אלימות וטרור - אסיה: מקורות בינלאומיים מסרו על כ-250,000 אזרחים נוספים שהפכו לפליטים בעקבות ההפיכה הצבאית במיאנמר שהחלה ב-1 בפברואר 2021 - במהלך התקופה הנדונה נהרגו כ-800 בני-אדם מירי של אנשי כוחות-הביטחון. מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על לכידתו של טרוריסט - מומחה להכנת מטעני-נפץ - שנתפס בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-המדינה. פקיסטן שחררה כ-700 עצורים מהארגונים האסלאמיים הרדיקליים לאחר שההפגנות המחאה נגד צרפת הסתיימו - במהלך השבוע האחרון נערכו עשרות רבות של הפגנות מחאה בכל רחבי פקיסטן. ברחבי סרי-לנקה נערכו טקסי-זיכרון במלאת שנתיים לפיגועים הקטלניים של ה-19 באפריל 2019 שבמהלכם נרצחו כ-300 בני-אדם בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


סה"כ נהרגו 160 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

====

 

 

22 באפריל 2021;

40 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים מאוד שהתבצעו בכל רחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. עשרות פיגועי-טרור התבצעו נגד כוחות-הביטחון של אפגניסטן, וכן נמסר על עשרות חיילים ושוטרים שנפגעו במהלך היממה האחרונה. במקרים אחדים היו גם פיגועי-התאבדות נגד שיירות של הצבא האפגני. דובר צבאי רשמי מסר על מפקדים בכירים בארגון "הטליבאן" שנהרגו במהלך הימים האחרונים בפעולות צבאיות יזומות שנערכו ברחבי המדינה.


40 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: דוברים צבאיים רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 40 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה בצפון-ניגריה במהלך היממה האחרונה. מקורות נוספים מסרו על הפצצות אוויריות כבדות שנערכו על יעדי טרור של הארגון הפועל במחוזות הצפוניים של ניגריה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה יותר מ-1,000 בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים ואזרחים. עשרות-אלפי בני-אדם נמלטו מהאזור. עשרות כפרים נהרסו במהלך התקופה הנדונה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


35 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קטלניים שהיו במחוזות אחדים ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. מקורות צבאיים בקואליציה הסעודית מסרו שמרבית הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים. מאידך, גורמים בארגונים החות'יים מסרו על הצלחות קרקעיות רבות נגד חיילי הקואליציה הסעודית במחוזות אחדים במרכז תימן. החות'יים ממשיכים לתקוף יעדים בסעודיה ללא תגובה הולמת של הצבא הסעודי.


30 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל התקפות קשות מאוד שנערכו על בסיסים על הצבא הסורי הפועל במחוז דיר אל-זור. גורמים מקומיים מסרו שטרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הצליחו להשתלט על אזורים אחדים במחוז דיר אל-זור שהיו בשליטת הצבא הסורי עד לפני ימים אחדים. על-פי הערכות אחדות, נהרגו חיילים סורים רבים בהתקפות האלה. אירועים קטלניים עם נפגעים היו גם באזור דרעא, אל-חמה, לטקיה, תדמור ואל-חמה. דוברים צבאיים בישראל מסרו על ירי של טילים לעבר מטוסים ישראלים במהלך התקפה אווירית שנערכה באזור דמשק. אחד מהטילים נחת באזור הנגב. בתגובה לכך, צה"ל תקף סוללות טילים נוספות בסוריה.


5 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של לפחות 5 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. גם מיליציות אסלאמיות חמושות היו מעורבות הקרבות האלה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה עשרות רבות של בני-אדם באירועים קטלניים דומים.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 מפקדים בכירים בארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק.


כורדי 1 נהרג בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתו של פעיל 1 במחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במזרח טורקיה. עוד נמסר על מעצרם של 14 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שתכננו לבצע פיגועי-טרור על אדמת טורקיה. ארגונים לזכויות-אדם בטורקיה מסרו שפעילים פוליטיים שברחו מאיראן לטורקיה בשנים האחרונות עלולים להיות מגורשים בחזרה לאיראן. הפרנויה של ארדואן מתחזקת מיום ליום.


צבא - בנגלדש: מקורות אזרחיים בבנגלדש מסרו כי במהלך השנים האחרונות, ובמיוחד במהלך השנה האחרונה, הצבא הבנגלדשי מגלה מעורבות רבה מאוד בפוליטיקה המקומית של בנגלדש. גורמים מקומיים מסרו על מורת-רוח רבה בקרב החוגים ליבראליים בבנגלדש המבקשים להצעיד את המדינה לעבר משטר דמוקרטי מלא המשוחרר הכפייה צבאית או דתית. על-פי הערכות אחדות, הצבא הבנגלדשי מעוניין לחזק את מעמדו במדינה וזאת ללא שום קשר לאיומים חיצוניים מצד מדינות שכנות. במילים אחרות, עוד מדינה מוסלמית הולכת להתאבד בשנים הקרובות.


סה"כ נהרגו 153 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

==== 

 

21 באפריל 2021;

300 טרוריסטים מוסלמים ו-5 חיילים נהרגו בצ'אד: מקורות צבאיים רשמיים בצ'אד מסרו על הריגתם של כ-300 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתם של 5 חיילים בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון המדינה לאורך הגבול המשותף עם לוב. דוברים נוספים מסרו על פצעיתם של עשרות בני-אדם נוספים, וכן נמסר על ציוד צבאי רב שנתפס במהלך הפעולה הצבאית. גורמים נוספים מסרו על הריגתם של אחדים מבכירי הארגון הפועל באזור. 150 טרוריסטים נוספים נלקחו בשבי. הארגון הוקם לפני שנים אחדות במטרה להפיל את הנשיא הנוכחי של צ'אד, שנבחר שוב בבחירות שהתקיימו לפני יומיים. אידריס דבי, נשיא צ'אד, מכהן בתפקידו כשלושים שנה. במהלך השנים האחרונות צ'אד נזקקה לסיוע אווירי של צרפת במטרה להתמודד עם הארגון הנתמך בידי כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר הפועל בלוב. שעות אחדות לאחר פרסום ההודעה הצבאית נמסר על מותו של אידריס דבי בשעה שהוא ערך ביקור בגבול הצפוני לאחר הקרב הגדול עם המורדים. גורמים נוספים מסרו שדבי נהרג במהלך הקרבות עם המורדים בצפון המדינה.


45 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהתקפות רבות שנערכו בידי כל הארגונים הלוחמים בתימן. קרבות עם נפגעים רבים מאוד היו באזור אל-ג'וף, במחוז מאריב, במחוז תעז ובאזור העיר חודיידה. גורמים מדיניים במפרץ מסרו על דיאלוג בין סעודיה לאיראן בנוגע למשבר בתימן ובעיראק. ועם זאת, הארגונים החות'יים ממשיכים לתקוף יעדים בסעודיה.


40 הרוגים במאלי: מקורות רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 40 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו בין טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" לבין מיליציות מקומיות חמושות הפועלות במרכז מאלי. עוד אלפי בני-אדם נמלטו מהאזור בשל הקרבות האלה במהלך הימים האחרונים.


35 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ושל פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. דובר צבאי מסר שכמחצית מההרוגים היו חיילים ושוטרים שנפגעו בפעולות-טרור של ארגון "הטליבאן". גורמים נוספים מסרו על פציעתם של עשרות אזרחים בפיגועים שונים שהיו ברחבי אפםגניסטן במהלך היממה האחרונה.


30 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל הפצצות אוויריות כבדות שנערכו בעיקר בצפון-מזרח סוריה נגד יעדי טרור של ארגון "המדינה האסלאמית". דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו כ-20 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בהפצצות אוויריות נוספות של רוסיה שנערכו באזור העיר תדמור.


12 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בעימותים קטלניים שהיו בין כוחות-הביטחון של פקיסטן לבין ג'יהאדיסטים מארגונים אסלאמיים רדיקליים הפועלים לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. בין ההרוגים היו גם נשים וילדים.


9 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 9 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-עיראק. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה מאות כורדים בפעילות צבאית יוזמה של טורקיה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-סיני. דובר צבאי מסר שההרוגים היו מעורבים בהוצאתו-להורג של נוצרי לפני ימים אחדים.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקשמיר: מקורות צבאיים רשמיים בקשמיר מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים, חיילים ואזרחים.


2 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 בני-אדם שנרצחו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בחשד שהם היו משתפי-פעולה עם שלטונות הביטחון של עיראק הפועלים צפונית לעיר בגדאד.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים בארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה.


מיאנמר - רוהינגים - בנגלדש: מקורות רשמיים בבנגלדש ביקשו מכל המדינות באזור ללחוץ על מיאנמר (בורמה) לקבל בחזרה את הפליטים הרוהינגים, בני-העדה המוסלמית, שנאלצו לברוח ממיאנמר במהלך השנים האחרונות. בבנגלדש מתגוררים כמיליון פליטים רוהינגים. בשל ההפיכה הצבאית של 1 בפברואר 2021, שגרמה להריגתם של כ-800 בני-אדם עד כה, נוצרה תסבוכת נוספת בנוגע לבעיית הפליטים שנמלטו או גורשו ממיאנמר עד להפיכה הצבאית. מאות רוהינגים נרצחו על אדמת בנגלדש במהלך השנים האחרונות - רבים מהם נהרגו מירי של אנשי כוחות-הביטחון של בנגלדש מהתנכוליות של תושבים מקומיים.


סה"כ נהרגו 485 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

====

 

 

20 באפריל 2021;

200 הרוגים בסוריה: מקורות צבאיים רשמיים ברוסיה מסרו על הריגתם של כ-200 טרוריסטים מוסלמים - כנראה מארגון "המדינה האסלאמית" - בסדרה של הפצצות אוויריות כבדות מאוד שנערכו על יעדי טרור באזור העיר תדמור. לאורך כל היממה האחרונה נמסרו דיווחים מפי מקורות שונים על עשרות התקפות אוויריות של רוסיה שנערכו בצפון-מזרח סוריה. דוברים בארגון "המדינה האסלאמית" מסרו שהם הצליחו להרוג שני חיילים רוסים. עוד עשרות אירועים קטלניים היו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה שגרמו לנפגעים נוספים. ב-26 במאי 2021 יערכו בחירות לנשיאות בסוריה.


40 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור שהתבצעו במהלך היממה האחרונה ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו 8 בני-משפחה אחת שנפגעו בהתקפה שנערכה על מסגד מקומי. כמו כן נמסר על הריגתו של מפקד בכיר בארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במחוז ננגרהאר. במהלך היממה אחרונה נהרגו לפחות 20 חיילים ושוטרים בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


40 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים מאוד שנערכו במחוז מאריב ובמחוז תעז. חיילי הקואליציה הסעודית מתקשים מאוד להגיע להכרעה במחוז מאריב. עשרות-אלפי אזרחים שרויים בסכנה מוחשית מצד הכוחות החות'יים הפועלים במחוז.


30 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של לפחות 30 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של התקפות טרור שנערכו בידי כל הארגונים האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה. במהלך יממה אחרונה נרשמו לפחות 7 התקפות טרור קטלניות שהתבצעו באזור. בין ההרוגים היו גם 6 חיילים. אף גורם רשמי בניגריה לא התייחס לאירועים הקטלניים האלה.


19 הרוגים בניז'ר: מקורות תקשורתיים בניז'ר מסרו על הריגתם של 19 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו באזור הגבול המשותף עם מאלי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה עשרות רבות של אזרחים בהתקפות דומות.


7 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 בני-אדם - כולם אזרחים - בסדרה של תקריות קטלניות ובהתקפות טרור שהתבצעו כנראה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גם המיליציות השיעיות היו מעורבות בהריגתם של אזרחים אחדים במהלך היממה האחרונה. עוד בסיס אמריקאי הותקף בעיראק בידי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות - נמסר על חמישה פצועים.


6 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של לפחות 6 בני-אדם בסדרה של עימותים קטלניים שהיו בין כוחות-הביטחון של פקיסטן לבין חברי תנועות רדיקליות אסלאמיות הפועלות באזור העיר לאהור. כל ההרוגים נפגעו מירי של אנשי כוחות-הביטחון. עשרות הפגנות מחאה נגד צרפת נערכו ברחבי פקיסטן במהלך הימים האחרונים.


2 טרוריסטים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפיעלות צבאית יוזמה שנערכה באזור האי נאגרוס. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בדרום-הפיליפינים עשרות רבות של טרוריסטים מארגונים שונים בפעילויות צבאיות יזומות של הצבא הפיליפיני שנערכו בשיתוף עם מדינות ידידות.


סה"כ נהרגו 344 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

====

 

 

19 באפריל 2021;

70 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-70 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שנערכו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. דובר צבאי רשמי מסר שבין ההרוגים היו כ-55 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בפעולות צבאיות יזומות שנערכו במחוזות רבים ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו כ-15 אזרחים ושוטרים שנפגעו בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


40 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שנערכו במחוזות אחדים בין חיילי הקואליציה הסעודית לבין טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים. דוברי הקואליציה הסעודית מסרו שמרבית ההרוגים היו מאנשי הארגונים החות'יים שנפגעו בקרבות נוספים שהיו במחוז מאריב. גורמים רשמיים באו"ם מסרו על אזרחים רבים שנהרגו במהלך השבועות האחרונים בידי כל הכוחות הלוחמים בתימן. על-פי הודעות אחדות, במהלך השבוע האחרון נהרגו מאות בני-אדם בתימן. החות'ים ממשיכים להפגיז יעדים אזרחיים בסעודיה.


18 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים וצבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 8 אזרחים, של 7 טרוריסטים מוסלמים ושל 3 חיילים בסדרה של אירועים קטלניים שהיו במהלך היממה אחרונה בצפון-ניגריה. גורמים נוספים מסרו שטרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" הצליחו להצית בסיס צבאי שנשרף לחלוטין. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה בלבד מאות רבות של אזרחים, חיילים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


14 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 14 בני-אדם בסדרה של קרבות מקומיים ובהיתקלויות קטלניות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. גורמים נוספים מסרו שכמחצית מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה. דוברים מקומיים מאשימים את הכוחות הכורדיים בהריגתם של 2 אזרחים בפעילות קרבית שנערכה בצפון-מזרח סוריה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי מאז שהחלה מלחמת-האזרחים בסוריה, הצבא הסורי השליך מהאוויר יותר מ-82,000 חביות-נפץ קטלניות שגרמו לפגיעתם של עשרות-אלפי בני-אדם. מאות יישובים נחרבו בסוריה בשיטה זו.


5 הרוגים בבנגדלש: מקורות רשמיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 5 אזרחים במהלך הפגנת-מחאה שנערכה נגד ממשלת בנגלדש בשל עיכוב בתשלומי השכר החודשי. כל ההרוגים נורו למוות בידי כוחות-הביטחון של בנגלדש. עשרות אזרחים נוספים נפצעו מירי חסר-הבחנה לעבר אזרחים. גורמים נוספים טענו שארגונים אסלאמיים רדיקליים היו מעורבים במהומות שגרמו למותם של 5 אזרחים. מרבית הנפגעים היו עובדי תחנת-כוח לייצור חשמל הנמצאת בשליטתה של חברה סינית.


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בשתי התקפות טרור שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-עיראק. גורמים רשמיים מסרו שטרוריסטים מוסלמים חברי הארגון תוקפים בארות-נפט הפעולות בצפון-עיראק באזור העיר כירכוך.


3 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 חיילים - ביניהם היה קצין בכיר מאוד - מפיצוץ של מטען-חבלה שוהפעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור העיר מוגדישו.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה. אחד מהטרוריסטים היה מצרי, מומחה להכנת מטעני-נפץ, המזוהה עם ארגון המדינה-האסלאמית. עשרות טרוריסטים מוסלמים ממוצא מצרי הגיעו לפיליפינים בשנתיים האחרונות כדי לסייע לארגון "אבו סיאף". גורמים מדיניים בפיליפינים הביעו ביקורת כלפי במצרים על התופעה הזו, אך מצרים דחתה את הטענות האלה על-הסף. למצרים יש נטיה להיעלב מכל דבר.


סה"כ נהרגו 156 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

====

 

 

18 באפריל 2021;

110 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-110 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שנערכו בעיקר במחוז מאריב בין חיילי הקואליציה הסעודית לבין טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים. דוברים רשמיים בתימן מסרו כי במחוז מאריב נהרגו קרוב ל-100 בני-אדם במהלך היומיים האחרונים. קרבות נוספים עם נפגעים היו במחוזות נוספים ברחבי תימן. החות'יים ממשיכים לתקוף יעדים אזרחיים בסעודיה.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו לפחות 10 אזרחים שנפגעו מפיצוצים של מטעני-חבלה שהופעלו במקומות שונים ברחבי המדינה האפגנית. מקורות צבאיים מסרו על מבצעים צבאיים יזומים נגד ארגון "הטליבאן" שנערכו במחוזות אחדים ברחבי המדינה.


25 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור העיר חאלב.


20 אזרחים נרצחו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 20 אזרחים בהתקפה קטלנית נוספת של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון-ניגריה. בשל ההתקפות הקשות של הימים האחרונים, נמלטו מהאזור עשרות-אלפי תושבים נוספים. עוד עשרות יישובים קטנים נהרסו או הוצתו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


10 הרוגים במוזמביק: מקורות צבאיים במוזמביק מסרו על הריגתם של לפחות 10 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בקרבות נוספים שהיו באזור העיר פאלמה שנכבשה לפני שבועיים בידי טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון. רק לאחר מאמץ צבאי רב, העיר שוחררה בידי כוחות-הביטחון של מוזמביק הפועלים בצפון המדינה. מאות בני-אדם נהרגו באזור זה מאז תחילת שנת 2021.


3 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במהלך היממה האחרונה בצפון-עיראק. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה עשרות רבות של כורדים בפעילות צבאית של טורקיה.


טרור אסלאמי - טורקיה: מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על מעצרם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המידנה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בעיר אנקרה. כמו כן נמסר שטורקיה מנסה לתווך בין ארגון "החמאס" בעזה לבין ישראל בנוגע לעסקת-שבויים חדשה בין הצדדים. טורקיה של ארדואן עדיין מסוכנת מאוד לישראל.


צרפת - פקיסטן: מקורות תקשורתיים בצרפת מסרו שפורסמה הודעה ממשלתית הקוראת לאזרחי צרפת לצאת מייד את גבולות פקיסטן על-רקע הפגנות המחאה הנערכות נגד צרפת ביוזמת כל הארגונים האסלאמיים הרדיקליים הפועלים בפקיסטן. בשל ההפגנות האלה, ממשלת פקיסטן חסמה את הרשתות החברתיות שקראו למוסלמים לצאת להפגנות מחאה נגד צרפת. הרדיקלים בפקיסטן עדיין לא נרגעו מפרסום הקריקטורות על הנביא מוחמד בעיתונות הצרפתית.


מהגרים - טוניסיה: מקורות תקשורתיים בצפון-אפריקה מסרו על טביעתם למוות של 41 בני-אדם מול חופי טוניסיה שניסו להגיע לאירופה באמצעות סירה רעועה. מאז תחילת שנת 2021 טבעו למוות מאות מהגרים בים-התיכון.


טרור אסלאמי - אינדונזיה: מקורות ביטחוניים באינדונזיה מסרו על מבצעים צבאיים נוספים נערכו נגד ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים על אדמת אינדונזיה, וכן על פעולות יזומות ומשפטיות נגד תנועות אסלאמיות רדיקליות המטיפות לאלימות דתית נגד קבוצות לא-מוסלמיות. מקורות מקומיים באינדונזיה מסרו כי במהלך השנה האחרונה חלה עלייה תלולה בהתנכלויות האלימות נגד בני-הדתות האחרות המתגוררות במדינה.


סה"כ נהרגו 198 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

==== 

 

17 באפריל 2021;

35 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו כ-20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים - רובם מארגון "הטליבאן". גורמים צבאיים באפגניסטן מסרו כי מאז תחילת שנת 2021 נהרגו מאות רבות של חיילים אפגנים בפעולות טרור ובפעולות צבאיות יוזמות של הצבא האפגני. דוברים בכירים באפגניסטן הביעו דאגה כנה לנוכח ההכרזות של ארה"ב על יציאת כל הכוחות האמריקאים מהמדינה עד חודש ספטמבר 2021. לראשי הצבא האפגני די ברור שהם לא יוכלו לעמוד לבדם מול הנחישות הטרוריסטית של ארגון "הטליבאן" ושל שאר ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים על אדמת אפגניסטן. גם תמיכתו של המודיעין הפקיסטני בארגוני טרור אחדים הפועלים באפגניסטן, תגבר מאוד לאחר נסיגת הכוחות האמריקאים. המודיעין הפקיסטני הקים מיליציות חמושות הפועלות נגד ארגון "הטליבאן הפקיסטני" הפועל בשטח האפגני לאורך הגבול עם פקיסטן.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו בחמישה מחוזות ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. כמו כן נמסר על קרבות עם נפגעים רבים בין שתי מליציות אסלאמיות חמושות הפועלות במחוז איב. קרבות עם נפגעים רבים היו גם במחוזות מאריב, אל-ג'וף, אל-דאלע, סעדה ואל-חודיידה. עשרות רבות של אזרחים נפצעו בקרבות האלה במהלך היממה האחרונה.


30 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 30 מאנשי המיליציות האסלאמיות החמושות בידי מיליציות אזרחיות חמושות פרו-ממשלתיות הפועלות בצפון-ניגריה. המיליציות הוקמו בעידוד הממשלה הניגרית כדי לסייע לצבא להגן על האזרחים מהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. לעיתים נדירות המיליציות האלה מצליחות להתמודד עם ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים באזור.


15 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו בעיקר בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". כמו כן נמסר על הריגתם של 2 אזרחים מפיצוץ של מוקש שהוטמן כנראה בידי הצבא הסורי. קרבות רבים היו במהלך היממה אחרונה בצפון-מזרח סוריה.


10 מאבטחים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 10 מאבטחים בהתקפה קטלנית מאוד שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים בצפון-המדינה. המאבטחים היו שייכים לארגון אזרחי, בחסות ממשלתית, המסייע לתושבי האזור להתמודד עם טרוריסטים מוסלמים הפועלים באזור. מאות בני-אדם נרצחו בבורקינה-פאסו בשנתיים האחרונות בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


6 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 6 בני-אדם ועל פציעתם של עשרות רבות של בני-אדם נוספים בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו באזור העיר בגדאד ובאזור העיר קום. בין ההרוגים היו 5 אזרחים וחייל עיראקי 1. גורמים רשמיים האשימו את ארגון "המדינה האסלאמית" באחריות לפיגועים האלה.


5 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של לפחות 5 בני-אדם בסדרה של תקריות קטלניות שהיו בין כוחות-הביטחון של פקיסטן לבין טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים במחוז בלוצ'יסטן ובמחוז ווזיריסטן. אף גורם רשמי בפקיסטן לא מסר דיווח על המקרים האלה. כמו כן לא נמסר על דיווח רשמי בנוגע לפיגועים קטלניים שהתבצעו לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. למרות ההכחשות של הצבא הפקיסטני, חלה עלייה תלולה בפיגועי-טרור שהתבצעו באזור מאז תחילת שנת 2021.


3 אזרחים נהרגו בקמרון: מקורות רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 3 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" הפועלים בצפון-המדינה ליד הגבול המשותף עם ניגריה.


הרוג 1 בלוב: מקורות רשמיים בלוב מסרו על הריגתו של אדם 1 בקרבות שפרצו בין כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר לבין חיילי ממשלת טריפולי הפועלים באזור העיר סירט. לפני שבועות אחדים חתמו כל הצדדים הלוחמים בלוב על הפסקת-אש כללית.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג באינדוזניה: מקורות צבאיים רשמיים באינדונזיה מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה. הטרוריסט היה חשוד במעורבות בפיגוע-התאבדות שהתבצע בכנסייה נוצרית בסוף חודש מרץ 2021. בפיגוע נהרגו רק 2 טרוריסטים מוסלמים - גבר ואישתו. 14 בני-אדם נפצעו בפיגוע.


טרוריסט 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט 1 מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה. עוד נמסר על פעילות מבצעית נגד טרוריסטים מוסלמים הפועלים באזור זה. גורמים צבאיים מסרו על הריגתם של עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים באזור זה מאז תחילת שנת 2021.


סה"כ נהרגו 137 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

====

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים; ספטמבר - 4,253 הרוגים; אוקטובר 4,583 הרוגים; דצמבר 3,655 הרוגים: סה"כ 55,492 הרוגים לשנת 2020;

 

=== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
 • הקורונה משפיעה, במחבלים הערביים מתרשלים
 • 17 ינואר - סיכום
  • אתה צודק
   • 17 ינואר - סיכום תגובה
 • דצמבר- טעות בסיכום
  • התכוונתי לינואר ראיתי שתוקן
 • צריך לעשות הפגנה אלימה באום אל פחם נגד נתניהו שלא עושה דבר כדי למנוע את ההרג
גלריית המגזין

 

23 באפריל 2021

 

 

טרור אסלאמי: 160 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006