כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
ישראל, כפי שישראל צריכה להיראות
ממלחמת ששת-הימים למלחמת יום הכיפורים – האירועים המרכזיים: חלק א
מלחמת ההשמדה הערבית שהפכה ל"נכבה הפלסטינית"
אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני
דרום-סודאן - מהכרזת העצמאות למלחמת-אזרחים
מפלצת ימנית התגלתה ביפו - בחירות בישראל 2019
טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באזור אגם צ´אד
טרור יהודי - שאלות שמציקות לי מהסיקור התקשורתי
קריאת ספרים בעולם-המוסלמי - בערות בשם אללה
תפקידה של ממשלת הבעת´ הסורית במלחמת ששת-הימים
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
טרור אסלאמי – אנגלה מרקל בסעודיה - אפריל 2017
ביקור נתניהו - בין נוקשות אידיאולוגית לגמישות דיפלומטית
כניסתו הסוערת של הנשיא דונלד טראמפ לבית-הלבן
טרור אסלאמי – טרור של הצתות – נובמבר 2016
בחירות בארצות-הברית, נובמבר 2016 – מאמר סיכום
הבחירות לנשיאות ארה"ב - סקירת מצב, מאי 2016 - חלק שלישי
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה

חדשות המזרח התיכון

חדשות

25.01.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ינואר 2020

 

 

ינואר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

 104

162

125

135

177

147

106

129

133

205

216

289

153

160

 82

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

119 

125 

 132

 180

 166

 154

 245

 116

 139

 128

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים. סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019.

  

  

==

סיכום יומי;

25 בינואר 2020;

60 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה וגורמים נוספים מסרו על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים מאוד שנערכו בעיקר במחוז אידליב. מקורות בלבנון מסרו שבין ההרוגים היו 40 חיילים סורים שנפגעו בהתקפת-פתע של ארגוני הג'יהאד הפועלים במחוז אידליב. דוברים נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים רבים גם מזרח סוריה. בשבוע האחרון נהרגו בסוריה יותר מ-400 בני-אדם.


20 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של התקפות טילים ובפיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים שיעים פרו-איראניים. מרבית הנפגעים היו אזרחים.


15 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". 10 מההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בהפצצות אוויריות של הצבא האפגני.


10 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בהתקפה אווירית שנערכה על יעדי טרור שיעים הפועלים בצפון עיראק ובסדרה של עימותים אלימים בין מפגינים לאנשי כוחות-הביטחון. הפגנות נגד הנוכחות האמריקאית בעיראק התקיימו ברחבי העיר בגדאד.


8 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של 8 חיילים ניגרים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה.


6 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 6 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו בצפון מאלי.


6 הרוגים בקמרון: מקורות רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בהתקפה של מורדים הדורשים להתנתק מקמרון הפרנקופונית.


2 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון עיראק. בשנה האחרונה נהרגו מאות כורדים בהתקפות צבאיות של הצבא הטורקי שנערכו באזור.


קצין 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של קצין 1 בפעילות צבאית יוזמה שנערכה נגד טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית הפועלת באזור קאמרין נורטה.


טרור אסלאמי - בורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו שהצבא החל לחמש אזרחים בנשק קל במטרה להתמודד עם ההתקפות הקטלניות של ארגוני הג'יהאד הפועלים בצפון המדינה. במהלך השנה האחרונה נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות רצחניות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


טורקיה - לוב: מקורות תקשורתיים בינלאומיים מסרו שטורקיה מתכננת לשלוח כ-6,000 אנשי מיליציה סורים שילחמו לצד ממשלת טריפולי המנסה להתמודד עם כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. ב-19 בינואר 2020 הושגה הסכמה על הפסקת-אש בין הצדדים הלוחמים במסגרת ועידה שהתקיימה בברלין.


צרפת - אפריקה: גורמים תקשורתיים באפריקה מסרו שחיילי המשטר הצרפתי הפועלים במדינות הסאהל הרגו יותר מ-30 בני-אדם המוגדרים כ"טרוריסטים מוסלמים". מאז שחיילי המשטר הצרפתי הגיעו למדינות הסאהל, המצב הביטחוני באזור הדרדר חלוטין. עשרות-אלפי בני-אדם נרצחו במדינות האלה מאז החלה המעורבות של חיילי המשטר הצרפתי בשנת 2013.


סה"כ נהרגו 128 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

24 בינואר 2020;

35 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו במחוז אידליב ובאל-חמה. מקורות אזרחיים נוספים מסרו על עשרות רבות של הפצצות אוויריות שגרמו להרס רב נוסף בשני המחוזות האלה. ארגונים סוריים מאשימים את הצבא הרוסי של פוטין בטבח של אזרחים.


32 הרוגים בדרום-סודאן: מקורות רשמיים בדרום-סודאן מסרו על הריגתם של 32 בני-אדם בהתקפה של מיליציות אסלאמיות חמושות שחדרו מסודאן האסלאמית. אחדות מהמיליציות האלה פעולות על בסיס שבטי.


30 הרוגים בתימן: מקורות תקשורתיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שנערכו באזור העיר צנעא ובערים נוספות. כמחצית מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בקרבות עם חיילי הקואליציה הסעודית.


27 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בסדרה של קרבות שהיו נגד הארגון הפועל במחוזות אחדים ברחבי המדינה. כמו כן נהרג 6 חיילים ואזרח 1 בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


6 הרוגים בקונגו: מקורות צבאיים ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו על הריגתם של 6 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד שפעלו ליד הגבול המשותף עם אתיופיה.


2 הרוגים בבנגלדש: מקורות רשמיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 2 אזרחים מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות.


2 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 אזרחים בעימותים נוספים בין מפגינים לאנשי כוחות-הביטחון ואנשי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


2 נערות נוצריות נרצחו בניגריה: מקורות נוצריים בניגריה מסרו על רציחתן של 2 נערות נוצריות בידי אנשי המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה.


2 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 2 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה".


טרוריסט 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט 1 מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז איזבלה.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר: מקורות תקשורתיים בקשמיר מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות צבאית יזומה שנערכה בחבל קשמיר ההודי.


חייל 1 נהרג בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתו של חייל 1 מ"האיחוד האפריקאי" מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב".


סה"כ נהרגו 139 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

23 בינואר 2020;

40 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו בערים המרכזיות של סוריה. ארגונים סורים מסרו שבין ההרוגים היו 28 אזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות שנערכו באזור חאלב. מקורות אזרחיים במחוז מסרו על עשרות רבות של התקפות אוויריות שנערכו בידי הצבא הסורי והצבא הרוסי. בשבוע האחרון נהרגו בסוריה יותר מ-300 בני-אדם. בין ההרוגים היו יותר מ-130 חיילים סורים.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 15 אזרחים שנפגעו בהפצצה אווירית של ארה"ב. כמו כן נמסר על הריגתם של 13 טרוריסטים מוסלמים ושל 2 שוטרים בסדרה של קרבות נגד טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן".


15 הרוגים בדרום-סודאן: מקורות תקשורתיים בדרום-סודאן מסרו על הריגתם של 15 אזרחים בהתקפה של אנשי מיליציה חמושה שפעלה במרכז המדינה. במהלך השנה האחרונה נרצחו בדרך זו אלפי אזרחים, אולם מידע מועט בלבד מגיע לתקשורת המקומית ולבינלאומית.


10 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-10 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות של טרוריסטים מוסלמים שיעים הפועלים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו 2 חיילים מהקואליציה הסעודית. 8 הרוגים נוספים היו אזרחים.


7 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 אזרחים נוספים מירי של אנשי כוחות-הביטחון של המיליציות השיעיות שפעלו נגד אזרחים שהפגינו נגד ממשלת עיראק. דוברים נוספים מסרו כי ביומיים האחרונים נהרגו בעיראק 10 אזרחים בהפגנות האלה.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז בלוצ'יסטן. מקור צבאי מסר שההרוגים היו חברים בארגון "הטליבאן הפקיסטני".


4 נוצרים נרצחו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 4 נוצרים בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" הפועלים בצפון-ניגריה. אחד מההרוגים, כומר מקומי, שראשו נערף.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך בדרום סומליה. דובר רשמי בסומליה מסר שמפקד בכיר בארגון "אל-שבאב" ערק והצטרף לשירות הממשלתי של סומליה.


חייל 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל 1 במהלך פעילות צבאית יזומה שנערכה נגד טרוריסטים מוסלמים הפועלים בחבל קשמיר ההודי.


מפקד בכיר 1 חוסל באיראן: מקורות תקשורתיים באיראן מסרו על הריגתו של מפקד מליציית הבסיג' של מחוז חוזסטאן בידי מתנקשים. הבכיר היה מקורב לקאסם סולימאני שחוסל בתחילת החודש בעיראק בידי האמריקאים.


מלחמת-אזרחים - סרי-לנקה: מקורות רשמיים בסרי-לנקה מסרו על הפסקת החיפושים אחרי 24,000 נעדרים שנעלמות במהלך מלחמת-האזרחים הקטלנית שהייתה בסרי-לנקה עד לשנת 2009. דוברים רשמיים מסרו כי אפסו הסיכויים למצוא אותם, ולכן אין טעם להמשיך בחיפושים למרות הרצון-הטוב של כל הצדדים העוסקים במשימה הזו.


טרור אסלאמי - טורקיה: מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על מעצרם של 7 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שתכננו לבצע פיגועים על אדמת טורקיה.


חיסול הנוצרים בניגריה: ארגונים נוצריים בניגריה מסרו כי מאז תחילת שנת 2020 נרצחו בצפון-ניגריה כ-1,000 נוצרים בידי טרוריסטים מוסלמים ואנשי המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות באזור.


צרפת - אפריקה: גורמים תקשורתיים באפריקה מסרו שחיילי המשטר הצרפתי הפועלים במדינות הסאהל הרגו יותר מ-30 בני-אדם המוגדרים כ"טרוריסטים מוסלמים". מאז שחיילי המשטר הצרפתי הגיעו למדינות הסאהל, המצב הביטחוני באזור הדרדר חלוטין. עשרות-אלפי בני-אדם נרצחו במדינות האלה מאז החלה המעורבות של חיילי המשטר הצרפתי בשנת 2013.


סה"כ נהרגו 116 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==

 

 

22 בינואר 2020;

65 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים בינלאומיים באסיה מסרו על הריגתם של כ-65 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות ובהתקפות קטלניות מאוד של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". על-פי הערכות האחדות בין ההרוגים היו 42 חיילים ושוטרים שנפגעו בהתקפות של ארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר על הריגתם של יותר מ-23 טרוריסטים מוסלמים בפעולות יזומות של הצבא האפגני. דוברים צבאיים באפגניסטן סירבו לאשר את מספר החיילים ושוטרים שנפגעו במהלך היממה האחרונה.


55 הרוגים בסוריה: דוברים אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 55 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו בעיקר באזור מחוז אידליב ובמקומות נוספים ברחבי סוריה. ארגונים סוריים מסרו שמרבית ההרוגים היו בעקבות קרבות קשים במחוז אידליב. בין ההרוגים היו חיילים סורים רבים, טרוריסטים מוסלמים ואזרחים. על-פי הערכות אחדות, בששת הימים האחרונים נהרגו במחוז אידליב כ-250 בני-אדם - כולל חיילים, טרוריסטים מוסלמים ואזרחים.


39 הרוגים בבורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 39 בני-אדם בהתקפה קטלנית מאוד של טרוריסטים מוסלמים שפעלו נגד אזרחים בצפון המדינה. 2 כפרים נפגעו בהתקפה. בשנה האחרונה נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות רצחניות של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. גורמים נספים מסרו על קרבות עם נפגעים בערים המרכזיות של תימן. 15 מההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים.


25 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 17 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" הפועלים בצפון ניגריה. כמו כן נמסר על הריגתם של 8 טרוריסטים מוסלמים בקרבות שפרצו בין שני פלגים יריבים שהיו קשורים לארגון "בוקו חראם".


11 הרוגים בפיגוע-התאבדות בצ'אד: מקורות רשמיים בצ'אד מסרו על הריגתם של 11 בני-אדם בפיגוע-התאבדות שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם". 10 מההרוגים היו אזרחים. דובר צבאי מסר על תגבור האימון הצבאי של חיילי צ'אד שיעשה במסגרת שת"פ אזורי עם מדינות שכנות.


6 הרוגים בקמרון: מקורות צבאיים בקמרון מסרו על הריגתם של 6 אזרחים בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון המדינה ליד הגבול המשותף עם ניגריה. כמו כן נמסר כי במהלך ההתקפה נהרסו 3 מתחמים צבאיים קטנים של הצבא הקמרוני.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום הפיליפינים. במהלך החודשים האחרונים נמסר מפי גורמים רשמיים בפיליפינים על שיתוף-פעולה הדוק בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים במזרח-התיכון. אחדים מהם הצליחו לחדור לדרום המדינה.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים נוספים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. דוברים צבאיים מסרו על סיוע הדוק של ארה"ב באימון הכוחות הסומליים הפועלים נגד ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בסומליה.


3 טרוריסטים מוסלמים ושוטר 1 נהרגו בקשמיר: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתו של שוטר הודי 1 בסדרה של תקריות טרור שהיו בחבל קשמיר ההודי.


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בשורה אורכה של תקריות אלימות שהיו ברחבי עירא בין מפגינים לבין אנשי כוחות-הביטחון של עיראק.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעזה: מקורות ביטחוניים בישראל מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים שניסו לחדור לשטח הישראלי. לא היו נפגעים נוספים. בלוני-נפץ נוספים אותרו באזור הדרום.


טורקיה - לוב: מקורות תקשורתיים בינלאומיים מסרו שטורקיה מתכננת לשלוח כ-6,000 אנשי מיליציה סורים שילחמו לצד ממשלת טריפולי המנסה להתמודד עם כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. ב-19 בינואר 2020 הושגה הסכמה על הפסקת-אש בין הצדדים הלוחמים במסגרת ועידה שהתקיימה בברלין.


סה"כ נהרגו 245 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
גלריית המגזין

 

25 בינואר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 128 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006