כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-237
חדשות המזרח התיכון
פסטיבל ההפחדות בישראל לקראת ספטמבר 2011
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
תפקידה של ממשלת הבעת´ הסורית במלחמת ששת-הימים
ארה"ב - מנהיגת העולם החופשי או ברווז צולע?
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות
האופוזיציה הסורית מייחלת לנפילתו של בשאר אל-אסד
מוחמד חסנין הייכל - העורך המיתולוגי של העיתון המצרי אל-אהראם
דמוקרטולוגיה - הדמוקרטיה הישראלית ללא כחל ושרק - חלק שני
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
יחסי משטר ואופוזיציה - דינמיקה של אלימות פוליטית
הייפא והבי - דיוקנה של זמרת לבנונית
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - עד ליום ה-81
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
והיה אם – ארה"ב אחרי הבחירות של נובמבר 2016
מדינת-ישראל לקראת 2016 – בשם "הכרת הטוב"
The Yom Kippur War - Historical Justice for Golda Meir
בנימין נתניהו מול אובמה – אנגלה מרקל מול ארדואן

ישראל משקיעה 2 מיליארד ש"ח במסתננים האפריקאים

מאת: ד"ר יוחאי סלע

17.12.2011


 

 

 

לארגונים רבים בישראל יש כישרון בלתי-נדלה לייצר בעיות אקוטיות לחברה הישראלית, ולאחר מכן לבקש כסף ציבורי - המון כסף -  כדי למצוא איזשהו פתרון לבעיה שנוצרה בגלל רשלנות או הזנחה או סתם חוסר-אחריות מטופש (הניהול הכושל והרשלני של ערוץ 10 הוא דוגמא מובהקת לכך). תמיד יש הסברים לכול דבר ותמיד יש תירוצים לכול מעשה רשלני המנוגד לחלוטין להיגיון ולאינטרסים של כלל החברה הישראלית. ישראל היא מדינה קטנה, אך היא המתנהגת כאילו יש ברשותה משאבים בלתי-נדלים או שטחים רחבי-ידיים המשתרעים מקצה האופק ועד לקצהו עם אוכלוסייה של 100 מיליון נפש. הפכנו יהירים מאוד ביכולתנו להכיל כל טמטום רשלני וכול גחמה אנושית המופנית לעברנו. שימו-לב לתופעות אחדות שהתחוללו בישראל - בעיקר בעשרים השנים האחרונות:

 

מדינת-ישראל, באיוולתה הרבה, החליטה להכניס את השפה הערבית למרחב הציבורי כחלק מהצביעות וההתחסדות הליברלית ששטפה את המוסדות הישראלים. אולם אלה אינם מבינים את המשמעות התרבותית לכך לאורך שנים - במובן היסטורי של המעשה המטופש הזה. מדינת-ישראל מנסה לקדם את שפתו של הכובש הערבי על חשבון חיזוקה ואחיזתה של השפה העברית בארץ-ישראל. אם לא הבנתם את הרעיון אז הנה הסבר ברור יותר: אם השפה הערבית תיעלם מהנוף הישראלי, שום נזק לא יגרם לה וגם לא לתרבות הערבית. אולם, אם העברית תיעלם מהנוף הישראלי, הנזק התרבותי והלאומי יהיה בלתי-נסבל. חשוב לציין שאין כל קשר בין לימוד השפה הערבית במוסדות הלימוד לבין החדרתה בכוח למרחב הציבורי הישראלי.

 

מדינת-ישראל מאפשרת למדינות זרות להשפיע על הפוליטיקה הישראלית ועל החברה הישראלית באמצעות הזרמת כספים לארגונים מפוקפקים שתפקידם לחולל שינוי לאומי במדינת-ישראל. האם עולה על דעתכם שממשלת ישראל תזרים כספים לארגונים אסלאמיים המנסים לקדם את חוקי השריעה באנגליה? רבים מהארגונים הישראלים מתפעלים מהתערבותה של גרמניה בנושאים הקשורים לסכסוך הפלסטיני-ישראלי. אולם, מאחורי הפסאדה הזו (המתנהלת בעזרת תעמולה חובקת-עולם) הבסיס התרבותי עליו מושתת היחס לישראל נשען ברובו על היסטוריה בעייתית הנמתחת לאורך של מאות שנים. העיסוק האובססיבי בעניין הפלסטיני (הנעשה בעזרתם של ישראלים מהשמאל הקיצוני) משרת צורך פסיכולוגי נוח כדי להתמודד עם עבר היסטורי מפוקפק לחלוטין. "גרמניה האחרת" היא עוד סוג של תעמולה המשותפת לכול שדרות החברה הגרמנית בדומה לתעמולה שהתנהלה בסגנון אחר. כדאי מאוד שממשלת ישראל (מימין ומשמאל) תשים לב להתערבות הבוטה של האיחוד האירופאי בענייני המיעוט הערבי בישראל. ספק רב אם האיחוד האירופאי (הפחדני) היה מעז להתערב בענייני המיעוט הקופטי המתגורר במצרים (יותר מ-10 מיליון) או בענייני המיעוט הנוצרי המתגורר בסומליה או בעיראק. האיחוד האירופאי במתכונתו הנוכחית "מתכנן" לישראל זירת-עימות נוספת כדי ליצור דה-לגיטימציה לישראל באמצעות התערבות בענייני המיעוט המוסלמי המתגורר בישראל גם במסגרת דיונים והצעות בארגונים בינלאומיים.

 

מדינת-ישראל אמנם מכניסה בדלת-האחורית את השפה הערבית למרחב הציבורי, אך בשתיקתה היא מסלקת את הנשים הישראליות מהמרחב הציבורי בערים, באוטובוסים, בצבא ובאירועים ממלכתיים. האם עולה על דעתכם איך מדינת-ישראל הייתה נראית ללא שירותם של הנשים בפלמ"ח, בהגנה, באצ"ל, בקיבוצים, בצבא, באוניברסיטאות, בתרבות, במדע, בפוליטיקה ובדיפלומטיה הישראלית? האם הרבנים הללו הניזונים מהקופה החילונית והמטפים לסילוקם של הנשים מהמרחב הציבורי מודעים כלל לתרומתן של הנשים לחברה הישראלית מאז שראשוני היהודים עזבו את חומות העיר ירושלים בשנת 1860? מדינת-ישראל יכולה להסתדר היטב ללא שירותם הצבאי של החרדים והדתיים. אולם, ספק רב אם החרדים (וַיִּשְׁמַן יְשֻׁרוּן וַיִּבְעָט) היו יכולים להתנהל כהלכה ללא קיומה של מדינת-ישראל במתכונתה הנוכחית. הזרם הרדיקלי בחברה החרדית מנסה לחקות את הרדיקליזם האסלאמי המוכר לנו היטב מהמרחב המזרח-תיכוני האלים והרצחני.

 

לצערנו הרב, ממשלות ישראל לדורותיהן אינן מתנהגות כריבון והן מאפשרות לגורמי שוליים מהימין ולקלגסי השמאל הקיצוני להכתיב לחברה הישראלית ערכים המנוגדים לאינטרסים של כלל החברה. לא רציתם "כור היתוך", אז קיבלתם חברה שיש בה כוחות צנטריפוגליים המאיימים לפרק את הלכידות הלאומית. כך למשל, ארגוני השמאל הצבועים בישראל מתנגדים להפרת החוק רק אם הוא מתבצע בידי אלה המזדהים עם הצד הימני של המפה הפוליטית. הבנתם את הרעיון? זאת ועוד, המסתננים האפריקאים הפולשים לישראל משרתים היטב את האידיאולוגיה של השמאל הקיצוני בישראל המשתף פעולה עם ארגונים רדיקליים בינלאומיים ועם ממשלות העוינות את ישראל באופן מסורתי. שימו-לב ל"גישה" של הארגונים הללו כלפי ישראל על-פי כתבה שהתפרסמה בעיתון הארץ ב-30 בנובמבר 2011. וכך נכתב בתחילת הכתבה: "ישראל אינה מונעת עינויים קשים של מסתננים בסיני שנעשים כדי לסחוט דמי כופר". במסגרת הגישה האנטישמית - המוכרת לנו היטב - הכי קל זה להתקיף את ישראל גם על דברים המתרחשים הרחק מגבולותיה של מדינת-ישראל. אף אחד מפעילי הארגונים הללו לא היה מעז להגיע למצרים כדי להטיח בפני השלטונות על המעשים האיומים המתחוללים בסיני והמתבצעים בידי אזרחים מצרים. יושר-אינטלקטואלי אף פעם לא היה הצד החזק של ארגוני השמאל הרשלנים הפועלים בישראל בסיוע של ממשלות וארגונים אנטישמיים.

 

בעקבות המחאה הציבורית בנוגע לשיטפון של המסתננים האפריקאים לתוככי המדינה, ממשלת-ישראל החליטה להשקיע עוד מאות מיליוני שקלים בנושא הזה, וכך הגיע התקציב לסכום ענק של 2 מיליארד שקל נכון לדצמבר 2011. אני רוצה להזכיר לכם שהגרעון המצטבר של הטכניון עומד על כ-60 מיליון שקל - מוסד שאחד מבכיריו, דן שכטמן, זכה בפרס נובל בכימיה לשנת 2011.

 

בישראל יש כ-2,500 משפחות המוגדרות על-פי חוק כ"חסרות דיור" הזקוקות לסיוע מיידי מהרשויות הישראליות. ממשלת-ישראל לכאורה הקציבה 2 מיליארד ₪ כדי לפתרון בעיות אקוטיות של מחוסרי-דיור ולשיפוץ דירות הנכנסות לקטגוריה של "דיור ציבורי". הכסף לא הגיע. הכסף נעלם. הכסף למעשה הושקע בפרויקטים שאין להם קשר לבעיות דיור (אתם זוכרים איך התחילה המחאה החברתית בישראל של קיץ 2011?).

 

שימו-לב מה מתחולל בדרום-תל-אביב בתקופה האחרונה בתחום הדיור: על-פי הערכות אחדות, כ-7,000 דירות בדרום תל-אביב מאוכלסות במסתננים אפריקאים. בסופי-שבוע מגיעים לאזורי דרום תל-אביב עוד עשרות אלפי מסתננים אפריקאים שבאים לבלות ולהיפגש עם עשרות אלפי מסתננים שכבר מתגוררים באזור. בסופי-שבוע נמצאים בדרום-תל-אביב כ-80,000 מסתננים אפריקאים ומהגרי עבודה בלתי-חוקיים. בעקבות הפלישה האפריקאית, תושבי דרום תל-אביב נאלצו לעזוב את דירותיהם השכורות גם בגלל עליית המחירים בשכר-הדירה. כך למשל, שכר-דירה שעמד על כ-1,700 ₪ לחודש עד לפני שנתיים, עומד כיום על כ-3,000 ₪ ויותר. במקרים רבים שכר-הדירה זינק ל-4,000 ₪ משום שאפשר להשכיר את הדירות הללו ל-10 מסתננים אפריקאים המשלמים כ-400 ₪ לחודש לאדם.

 

אני רוצה להזכיר לכם שבסכום של 2 מיליארד ₪ היה אפשר להפוך את אזור דרום תל-אביב לגן פורח בדומה לשכונות אחדות הנמצאות בצפון העיר. אני גם רוצה להזכיר לממשלת ישראל שלא תתמהמה בהחלטותיה בעניין הכאוב הזה, משום שהזעם המצטבר של תושבי האזור עלול לדרבן אותם לנקוט בצעדים המוגדרים "כמרד אזרחי" על כל המשתמע מכך. מעניין כמה עולה מרד אזרחי?

==

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "ישראל משקיעה 2 מיליארד ₪ במסתננים האפריקאים", מגזין המזרח-התיכון, 17 בדצמבר 2011.

 

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

  • אתה צודק .
  • אפשר להוסיף גם את השתלטות הבדואים על קרקעות המדינה
גלריית המגזין

 

21 באוקטובר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 143 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006