כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
אסלאם ונצרות באירופה - השריפה בקתדרלת נוטרדאם
לאן נעלמות 20,000 נשים מוסלמיות מידי שנה
טרור אסלאמי – דוקטרינת ברק אובמה – אוקטובר 2016
הפוליטיקה של האלימות בתרבות הערבית
אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר 2017
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי – המימד התקשורתי – אוקטובר 2015
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
טרור אסלאמי – אלימות של זהויות מנוגדות - פברואר 2017
ועידת מינכן – התרפיה הקבוצתית של מדינות המערב
הפילוסוף הסורי צאדק ג´לאל אל-עזם מת בברלין בגיל 82
בחירות בארצות-הברית, נובמבר 2016 – מאמר סיכום
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה
טרור יהודי - שאלות שמציקות לי מהסיקור התקשורתי
תקשורת פוליטית בישראל – הקשרים של השקרים
אנגלה מרקל – בין משבר הפליטים לאיומי הטרור האסלאמי
ארה"ב של אובמה: הרהורים אמריקאיים – סתיו 2015
טרור, אסלאם ושיטפון של פליטים מאפריקה השחורה

אקדמאים ישראלים בשירות הטרור הערבי

אקדמיה

31.01.2009


 

 

מאת: ד"ר יוחאי סלע

 

חבורה קטנה והזויה של אקדמאים ישראלים עושה עוול גדול מאוד, במזיד, לכול המוסדות האקדמיים ולמעמדם הציבורי של החוקרים בישראל. בזכותם, למילה "פרופסור" יש קונוטציה שלילית בציבוריות הישראלית - עניין שהתפתח כבר בראשית שנות ה-80 של המאה הקודמת. אותה חבורה קטנה, המוגדרת כ"פוסט-ציונית", מרוכזת בעיקר בתחומי מדעי הרוח החברה, שם ניתן לעסוק בתיאוריות מפוקפקות על חשבון העובדות ההיסטוריות המוצקות העומדות לזכותה של מדינת-ישראל ולזכותה של החברה הישראלית מאז שראשוני הישראלים יצאו את חומות העיר ירושלים ב-1860 כדי ליישב מחדש את ארץ-ישראל.

 

גם המושגים "ארץ-ישראל", "תורת-ישראל" ו"בני-ישראל" הם ביטויים קשיחים, מתוחמים היטב, המגדירים באופן מדויק את התרבות, הדת, הלאום והמיקום הגיאוגרפי של הישראלים. אם התרחשו שינויים במושגים הללו, הם באו לידי ביטוי בשוליים בלבד, אך לא במהות. גאוני, פשוט גאוני. אפילו המושג "ציונות" הוא ביטוי שהחל להתפתח לפני 2,500 שנה לאחר חורבן בית ראשון בעקבות "שיבת ציון" ותקומתה המחודשת של ארץ-ישראל עם הקמתו של בית המקדש השני. עקשנים הישראלים האלה - עקשנים מאוד.

 

ולמרות זאת, העובדות ההיסטוריות מאוד מציקות לאותה חבורה שרלטנית החוסה בצילה של האקדמיה הישראלית. אם כך, אז מה עושים כדי לערער בכול-זאת את הלגיטימיות של מדינת-ישראל? ובכן, יש לאחדים מהם נטייה להיטפל לעניינים שוליים הקשורים למעשיה של ישראל בשם המוסר, ההומניות, הצדק, חופש הביטוי והחופש האקדמי - אולם באופן חד-צדדי בלבד מתוך כוונת מכוון. אותה חבורה שרלטנית, התעטפה בפוזה מוסרנית חובקת-עולם כול-עוד העניין משרת את הגישה האנטי-ישראלית שלה ואת גישתה האנטי-ציונית. ולא רק זאת: הם גם מבקשים מהמדינה לממן את פעילותם הרדיקלית בין כותלי האקדמיה על חשבון משלם המיסים הישראלי. כעת אתם מבינים את הרעיון המרכזי? טוב יעשו ראשי האוניברסיטאות בישראל אם הם ידונו מחדש בעניין העסקתם לפני שהם מגישים למדינה רשימת טענות הנוגעות לקיצוץ בתקציבי מחקר ולסגירת מחלקות.

 

במהלך העשור האחרון, (בעיקר מאז שהחלה מתקפת טרור המתאבדים על תושבי ישראל בשנת 2000), השמאל הישראלי הקיצוני התפרק לרסיסים קטנים וחסרי משמעות. פה ושם, עדיין ישנם כאלה הנאחזים בקרנות-המזבח מתוך עיוורן פוליטי ואידיאולוגי במטרה להמשיך ולשרת את התנועה הלאומית הערבית הפשיסטית על גווניה השונים - פעם זו בכסות חילונית ופעם זו בכסות דתית רדיקלית בעלת אידיאולוגיה מוצהרת של השמדת-עם. אין תימה איפוא, שחסידי הלאומנות הערבית הרצחנית באקדמיה הישראלית, התנגדו למינויה של אלוף-משנה עו"ד פנינה שרביט-ברוך כמרצה למשפט בינלאומי באוניברסיטת תל-אביב. טענתם העיקרית של המתנגדים היא, שעו"ד שרביט-ברוך עסקה במתן הכשר משפטי לפעולות הצבאיות של ישראל במערכה האחרונה שלנו בעזה נגד תנועת החמאס הטרוריסטית. אולם, אם באמת זה היה עיסוקה העיקרי של עו"ד שרביט-ברוך במהלך המלחמה האחרונה, הרי כולנו צריכים להוקיר לה תודה, שכן היא ועוד רבים נוספים הצילו את חייהם של מאות ישראלים - אזרחים וחיילים כאחד. יתרה מזאת, סביר להניח שהיא ואחרים הצילו את חייהם של אלפי עזתים נוספים החיים תחת המכבש הצבאי האכזרי של תנועת החמאס בעזה.

 

לאור המקרה הזה, אבירי הצביעות באקדמיה הישראלית, המטיפים לשנאת ישראל על בסיסן של טענות שונות ומשונות, חשפו פעם נוספת את פרצופם האמיתי, הבוטה, האלים והאנטי-דמוקרטי שנועד לשרת את המטרות הגזעניות של הלאומנות הערבית הרצחנית. לכל אלה שיצאו נגד עו"ד שרביט-ברוך, הנה כמה אתגרים "מוסרניים" הנוגעים גם לפשעי מלחמה המתרחשים מידי יום ברחבי-העולם, וזאת מתוך הנחה שהם רועדים מפחד מלעסוק בפשעי המלחמה של תנועת החמאס לאורך כל השנים האחרונות נגד תושבי ישראל. לחסידי "העיקרון הצדק האוניברסלי" החסים בצילה של האקדמיה הישראלית, עומדת הזכות להגיש אין-ספור תביעות בגין פשעי מלחמה המתרחשים ברחבי-העולם, אך פחדנותם האישית כנראה עולה על נטייתם האנטי-ישראלית. כך למשל, טוני בלייר נמצא בישראל לעיתים קרובות, על כן ניתן להגיש נגדו תביעה על פשעי מלחמה שהתבצעו לכאורה בעקבות המלחמה בעיראק ובאפגניסטן. אז נראה אתכם גיבורים גדולים. הטענה שתדמיתה של ישראל "חשובה" לכם יותר מעשיהם של אחרים, היא לכול היותר צביעות מתחסדת הנובעת מגישה אנטי-ישראלית מובהקת.

 

זאת ועוד. במהלך החודשים האחרונות ביקרו בישראל נציגים רשמיים של טורקיה וספרד. קופת-השרצים של שתי המדינות הללו עולה על גדותיה. האחת - טורקיה: בנוגע לדיכוי האלים והרצחני של המיעוט הכורדי; שואת הארמנים ואחריותה של טורקיה לכך; ובנוגע לבעיית הכיבוש הטורקי על צפון-קפריסין. והשנייה - ספרד: בשאלת מאבקם העיקש של תושבי חבל הבסקים להגדרה-עצמית; בשאלת הצבתם של חיילים ספרדים על אדמת אפגניסטן; ולאור מעשיהם של חיילי ספרד במסגרת נאט"ו במלחמה בסרביה ב-1999. אף אחד מהעניינים החשובים האלה לא העסיק את אבירי הצביעות המשפטית בישראל. אף לא אחד מהם טרח להגיש קמצוץ של תלונה, שכן השרלטנות האקדמאית מופעלת רק בשעה שניתן להפעיל את בלוטת השנאה והשיסוי במדינת-ישראל הקטנה ובתושביה הנאמנים - אלה, הנלחמים בטרור הערבי הפרוס במרחביו הגדולים של המזרח-תיכון.

 

הצביעות של עיתון הארץ

ב-29 בינואר 2009, עיתון הארץ יצא במאמר מערכת מביש בעניינה של עו"ד שרביט-ברוך, תחת הכותרת "מינוי לא ראוי". בין היתר, לדעתו של עיתון הארץ, הפקולטה למשפטים בתל-אביב היא "חוד החנית של המחקר האקדמי המשפטי בישראל". אדרבא,  אם זה באמת מה "שיודע" עיתון הארץ על הפקולטה למשפטים בתל-אביב, יפעיל נא העיתון את השפעתו התקשורתית כדי להעמיד לדין את מנהיגי החמאס בגין פשעי מלחמה - קצת לפני שהוא מטיל רפש בלתי-סביר במסגרת מאמר מערכת מביש ועלום-שם. בעת האחרונה, עיתון הארץ נמנע מלהשתמש בסיסמא "עיתון לאנשים חושבים". כעת, ברור גם למה. שכן, עיתון הארץ הצטרף "באומץ רב" לציד מכשפות, מתוזמן היטב - והמנוהל בידי אלה השוללים את עצם זכותה של מדינת-ישראל להתקיים כמדינה ריבונית, חופשית ויהודית.

==

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "אקדמאים ישראלים בשירות הטרור הערבי", מגזין המזרח התיכון, 31 בינואר 2009.

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

גלריית המגזין

 

23 באפריל 2019

 

 

טרור אסלאמי: 186 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה

 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות

 

 

 

 

 


 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006