כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
טרור אסלאמי - עוד טבח קטלני בחבל-דארפור שבמערב סודאן
טרור אסלאמי – נשים כשפחות מין – אפריל 2015
בחירות בישראל 2015, הצעה לשיפורים
מדינת-ישראל זקוקה לאנשי-תרבות – ולא לשמאלנים נבערים
הפסטיבל התקשורתי ההזוי סביב פעולות תג-מחיר
האו"ם: שנת 2014, שנת הסולידריות עם הפלסטינים
פרס נובל לשלום על דיבורים ונאומים
הטרור האסלאמי "מטריד" את הממשל האמריקאי
מגמות חדשות בדעת-הקהל הגרמנית בשאלת הפליטים
התקשורת הישראלית והטרור האסלאמי בדרום-מזרח אסיה
טורקיה והמערב – פוליטיקה בינלאומית של חמומי-מוח
תעשיית השלום מתחזקת את אבו-מאזן המטורלל
תעתועי אקלים – האם עתיד האנושות בסכנה?
ענת וקסמן היא הקול האותנטי של השמאל הישראלי
האם הפוליטיקה הישראלית מבינה את אבו-מאזן
נוני דרוויש – ערבים למען ישראל
סיכום כרונולוגי של האירועים ברצועת-עזה - מרץ 2019
בר כוכבא ברמת-אביב ואוטופיה יהודית בירושלים
הדריאנוס בירושלים, פרעה בכנען ומוצרט במרכז אלמא

אחמד טיבי רוצה להבעיר את המזרח-התיכון

מאת: ד"ר יוחאי סלע

01.03.2013


 

 

 

בעקבות שביתת הרעב של אחדים מהטרוריסטים הערבים הנמצאים בכלא הישראלי במהלך חודש פברואר 2013, אחמד טיבי פרסם הצהרה שהועברה לתקשורת הישראלית בנוסח הזה, פחות או יותר: "אם ימות אסיר אחד האזור כולו יבער". כמובן שאחד מערוצי החדשות באינטרנט מיהר לפרסם את דבריו ללא כל הסתייגות משום שהתקשורת ישראלית הפכה עם הזמן לכלי משחק שנועד לתחזק את הלאומנות הפאשיסטית של הערבים בארץ-ישראל ובאזור כולו. ועם זאת, אחמד טיבי, בדומה לחנין זועבי הידועה לשמצה, סובל כנראה מאוטיזם פוליטי בדומה למנהיגות הערבית הגזענית המנהיגה את המדינות הערביות באזור כולו. במבט אחד קצר על המזרח-התיכון, הקרוב והרחוק, נוכל להבחין שתקוותו של אחמד טיבי להבעיר את האזור התגשמה באופן מלא כיאה לפוליטיקאי הערבי השכיח שמעדיף אלימות כפתרון מועדף לכול מחלוקת העולה על הפרק. אין תימא איפה, שהמוטיב המרכזי של הפוליטיקה הערבית והפוליטיקה האסלאמית הוא אלימות רצחנית וגזענית שחוצה דתות, עדות, לאומים, ארצות ויבשות.

 

בואו נבדוק האם תקוותו הלאומנית והגזענית של אחמד טיבי התגשמה באורח-פלא, וזאת גם ללא שום קשר לאסיר כזה או אחר הכלוא בכלא הישראלי: רק בשנים 2011-2012 נרצחו במזרח-התיכון עשרות אלפי מוסלמים בפיגועי טרור ובאלימות אסלאמית רצחנית, אכזרית וגזענית. כך למשל, מאז חודש מרס 2011, מתחוללת מלחמת-אזרחים בסוריה שגבתה את חייהם של יותר מ-70,000 בני-אדם. בסוריה מתחוללת מלחמת עדתית קשה ואכזרית בין סונים לעלווים ובין מוסלמים לנוצרים, לדרוזים ולכורדים. ערים שלמות בסוריה חרבו במהלך השנתיים האחרונות; עשרות אלפי נשים נאנסו בידי כל הארגונים הלוחמים בסוריה; ומאות אלפי פליטים סורים נמלטו ללבנון, לטורקיה, לירדן ולעיראק.

 

בלבנון מתחולל מאבק דמים בין שיעים לסונים, ובין שיעים לנוצרים על השליטה במדינה הלבנונית השברירית והמתפוררת. שוב, מאחר והאלימות היא המוטיב העיקרי של הפוליטיקה המוסלמית, לבנון יושבת על חבית של חומר-נפץ גם לאור העובדה שמאז שהחלה מלחמת-האזרחים בסוריה, כ-400,000 פליטים סורים נמלטו ללבנון. החלום הרטוב של סוריה וחיזבאללה להפוך את לבנון למדינת-חסות סורית-איראנית עלול להתגשם בדרך אלימה ורצחנית וכיאה לשאיפות הרצחניות של הפוליטיקה הערבית השכיחה.

 

גם טורקיה המונהגת בידי חמומי-מוח אסלאמיים, שיש להם שאיפות לקומם מחדש את האימפריה העות'מאנית, נמצאת במאבק אכזרי וקשה נגד הלאומיות הכורדית שגבתה את חייהם של כ-40,000 בני-אדם - רובם כורדים. טורקיה נמצאת בימים אלה בסכסוך עם סוריה, עם איראן, עם קפריסין, עם יוון ועם ישראל, וזאת בהתאם לפוליטיקה האסלאמית האלימה האופיינית למרחב האסלאמי כולו. כאשר טורקיה מסתבכת בזירה הבינלאומית, חמומי-המוח באנקרה (כדוגמת ארדואן) תוקפים את ישראל בנימה אנטישמית מבית-מדרשו של האסלאם האלים והרצחני.

 

בעיראק נרצחים מידי חודש מאות בני-אדם בפיגועי טרור אסלאמיים ובאלימות אסלאמית. אף אחד מהצדדים הלוחמים בעיראק אינו מהסס לחסל מתפללים במסגדים, שוטרים, חיילים, ילדים, נשים וגברים בדרכם לבתי-הספר או לעבודה. בעשר השנים האחרונות נרצחו בעיראק מאות-אלפי בני-אדם בידי אחיהם על רקע עדתי ודתי בהתאם לפוליטיקה השכיחה של המזרח-התיכון כולו.

 

ירדן, עוד מדינה ערבית מלאכותית, קורעת תחת נטל האתגרים מבית ומחוץ - הן בשל האיום הפלסטיני והם בשל האיומים הביטחוניים מצד עיראק וסוריה. לאור מה שמתחולל בירדן במהלך השנתיים האחרונות, סביר להניח שהיא תיפול, בסופו של דבר, לידי האסלאם הרדיקלי בדומה למה שמתחולל במקומות נוספים במזרח-התיכון.

 

מאז סילוקו של הנשיא מובארק בפברואר 2011, מצרים שבויה בידי האסלאם הרדיקלי שאינו מצליח לייצב את המדינה המצרית. מצרים הפכה למדינה אלימה במיוחד שבה נשים היוצאות להפגין נאנסות בידי חמומי-מוח אסלאמיים המקבלים גיבוי מהשלטון המרכזי הנוכחי הנשען על ברכי האסלאם האלים והגזעני. תחושת הביטחון של האזרח המצרי מבחינה אישית וכלכלית, התרסקה לחלוטין לאור מה שמתחולל במצרים בשנים האחרונות. כך הוא גם מצבם של בני העדה הקופטית-הנוצרית במצרים - המונים כ-10 מיליון מאמינים -  המהווים מטרה קלה לחמומי המוח האסלאמיים בדומה למה שמתרחש במוקמות נוספים במזרח התיכון בהם מתגוררים בני-העדה הנוצרית כמו: ברשות הפלסטינית, בעיראק, בירדן, בסוריה, בלבנון, בניגריה, בלוב, בסודאן, בטוניסיה, בפקיסטן ובסומליה. מאות נוצרים נטבחו בשנה האחרונה בידי מוסלמים בעידודן ובשתיקתן של כל הממשלות הפועלות במרחב האסלאמי כולו.

 

אם נרחיב את מבטנו מעט יותר, נוכל להבחין במלחמת-האזרחים המתחולל בתימן בין שיעים לסונים ובין ארגון אל-קאעידה לשלטון המרכזי של תימן; סומליה התפוררה בעזרת ארגון הטרור האסלאמי "אל-שבאב" ששואב את השראתו מארגון אל-קאעידה; ארגון "בוקו חראם" בניגריה מנסה להחיל את חוקי השריעה של ניגריה כולה בעזרת אלימות אסלאמית קשה ורצחנית - הן נגד מוסלמים והן נגד נוצרים המהווים כ-50 אחוזים מאוכלוסיית המדינה; סודאן נוקטת במדיניות של טיהור-אתני נגד כל מי שאינו מקבל את התכתיב הערבי-האסלאמי; לוב וטוניסיה הפכו למדינות מתפוררות מאז האירועים האלימים של שנת 2011; באלג'יריה נהרגו מאות-אלפי בני-אדם בעשרות השנים האחרונות במאבק בין השלטון המרכזי לאסלאם הרדיקלי ששואב את השראתו גם מארגון אל-קאעידה; בפקיסטן ובאפגניסטן נהרגים מידי שנה אלפי בני-אדם בפעולות טרור של ארגונים אסלאמיים שאינם בוחלים בחיסול המוני של שיעים, סונים ונוצרים שאינם מקבלים את התכתיב האסלאמי הרדיקלי.

 

אחמד טיבי לא צריך להרחיק לכת יותר מידי בחיפושיו אחרי הגזענות הערבית האלימה - היא נמצאת ממש מתחת לאף שלו: ברחבי מדינת-ישראל ישנן עשרות כנופיות ערביות המתנכלות באורח יומיומי לתושבים יהודים. במסגרת העבריינות הלאומנית של ערביי-ישראל הם עוסקים בגניבות של רכוש ציבורי דווקא מיהודים בלבד, הם מתנכלים לשדותיהם, הם גונבים ציוד חקלאי, הם גונבים תוצרת חקלאית והם משחיתים רכוש פרטי וציבורי רק לשם השחתה. רק באורח נס לא נהרג אף יהודי בפעולות הטרור הללו הנובעות בתרבות של אלימות, גזל וביזה האופיינית כל כך למנטאליות השוררת במרחב האסלאמי כולו. כשאין ערך לחיי-אדם בתרבות האסלאמית, קל וחומר, גם אין ערך לרכושו ולעבודתו המסורה של האזרח הפשוט כפי שהיא נעשית במדינה דמוקרטית, ליברלית והישגית כמו מדינת-ישראל.

 

אחמד טיבי רוצה להבעיר את האזור, אולם המזרח-התיכון בוער כולו באלימות של רצחנות גזענית מאז שהאסלאם החל לצמוח במאה ה-6 לספירה בחצי-האי-ערב. מאז, שום דבר קרדינאלי לא השתנה במנטאליות הרצחנית של האסלאם המבוסס על אידיאולוגיה של אלימות כערך עליון. לפיכך, רק תהליך דה-אסלאמיזציה של העולם-הערבי יפורר לחלוטין את מנגנוני הברוטאליות של הפוליטיקה הערבית במרחב כולו ואף מעבר לו.

==

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "אחמד טיבי רוצה להבעיר את המזרח-התיכון", מגזין המזרח התיכון, 1 במרס 2013.

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ומה עם תהליך דה יהודיזציה?
  • תוכיח!!
  • למה מרעילה? יוצרת. ראה מקרה יצחק (תרתי משמע)
  • דה-יהודיזציה זוהי דת שמאלנית ולא יהודית
 • גזענים מגעילים
  • האמת העירומה
  • אכן, אחוז גבוה במיוחד מקרב הערבים הם גזענים
  • אכן, אחוז גבוה במיוחד מקרב הערבים הם גזענים
גלריית המגזין

 

19 בינואר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 173 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006