כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אחמד טיבי והתרמית הערבית הגדולה
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
תרומה למגזין המזרח התיכון
פיוס עם טורקיה - מלכודת משפטית ומדינית לישראל
אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
המערכה בדרום - סיכום ביניים
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
גם במלחמה על דעת-הקהל אנחנו חייבים לנצח
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ספטמבר 2010
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
נאום נתניהו בעצרת האו"ם כתמרור אזהרה
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו

66 ילדים נרצחו בידי ארגון החמאס ברצועת-עזה

מאת: ד"ר יוחאי סלע

01.06.2021


 

 

 

ב-8 במאי 2021, לקראת סוף חג הרמדאן הקטלני, נרצחו באפגניסטן 85 תלמידות בפיגוע רצחני במיוחד שהתבצע בבית-ספר לבנות בעיר קאבול בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה". סביר להניח שמעטים מאוד מהקוראים שמעו על המעשה הזה. סביר להניח שאף אחד בעולם לא שמע על הרצח הקטלני הזה משום שהעולם עסוק כרגע בדברים חשובים מאוד - כמו תמיד, כשמדובר על עניינים החורגים מ"ההילה הבינלאומית" הרגילה של התקשורת או של מנהיגי-ציבור צבועים ומתחסדים. אף גורם תקשורתי בעולם לא טרח לציין את שמותיהן של התלמידות שנרצחו, ובוודאי לא התפרסמה תמונה אחת של ההרוגות הצעירות. בשום מקום בעולם לא נערכה הפגנה לזכרן ובוודאי לא התקיים שום דיון במוסדות בינלאומיים כדי להביע את זעמו של "העולם" על רציחתן של ילדות צעירות שבסך-הכל הלכו ללמוד בבית-ספר בדומה לכל ילדה אחרת בעולם-הנאור, לכאורה. בשום מקום בעולם לא נכתב שבשל הפיגוע הקשה, רבות מהילדות ההרוגות היו בלתי-ניתנות לזיהוי. שום פורום בינלאומי לא הביע זעזוע מכך שההורים האומללים קיבלו חלקי גופות שבספק רב אם הם היו שייכים לבנותיהן הטבוחות. בתוך שעות אחדות מהאירוע הקטלני, הסיפור נמוג - כאילו מעולם לא התרחשה עוד טרגדיה אנושית קטלנית פרי-רוחו של האסלאם הג'יהאדיסטי הסדיסטי.

 

במהלך חג ברמדאן הקטלני של 2021 (מ-12 באפריל ועד ל-12 במאי), נרצחו ברחבי-העולם אלפים רבים של בני-אדם במאות פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים ופעולות קרביות של כוחות מדינתיים, כולל מדינות מערביות - אך, מעט מאוד מהאירועים האלה הובאו בכלל לידיעת הציבור הרחב. במהלך התקופה הנדונה נרצחו מאות ילדים בידי כל הכוחות הלוחמים, אולם אף אחד בעולם לא טרח לציין את שמם או ללקט את תמונותיהם כדי להעביר מסר תקשורתי וציבורי של זעזוע לנוכח האלימות הקשה. כך למשל, רק במהלך חודש הרמדאן של 2021, נרצחו בשם האסלאם הסדיסטי ילדים רבים מאוד בתימן, באפגניסטן, בפקיסטן, בקשמיר, בסוריה, בעיראק, בניגריה, במאלי, בקונגו, בצ'אד, בלוב, בקמרון, בסודאן, בדרום-סודאן, באתיופיה, במוזמביק ובעוד עשרות מקומות אלימים - וזאת רק רשימה חלקית בלבד. אותם ילדים אלמונים שנטבחו ברובם בשם הג'יהאד האסלאמי הסדיסטי, נותרו אלמונים, חסרי-פנים, חסרי-שם, כאילו היו לרגע על-פני האדמה הזו ונעלמו מסיבה לא ברורה.

 

כמה בני-אדם נרצחו במהלך חג הרמדאן של שנת 2021 בפיגועי-טרור ובאלימות אסלאמית? על-פי איסוף יומיומי במאות ערוצי חדשות ועל-פי הערכות די מבוססות, נרצחו בין 7,000 בני-אדם ל-12,000 בני-אדם לאורך החג כולו. מדוע יש פער כל כך גדול בין שני המספרים האלה? ובכן, אזורים עצומים ברחבי המזרח-התיכון, באסיה ובאפריקה חסומים כמעט לחלוטין משליטה ממשלתית כלשהי, ואף קיימת בעיית תשתית קשה (ומכוונת) של העברת מידע בין האזורים האלה לאזורים אחרים. וכך, לעיתים אנו מוצאים את עצמנו נתקלים באירועים קטלניים מאוד שהתרחשו לפני שבועות ואפילו לפני חודשים באזורים רבים הנמצאים תחת שליטה אסלאמית כלשהי.

 

במהלך חג הרמדאן של 2021, עשרות-אלפי טרוריסטים מוסלמים עסקו ב"ג'יהאד הגדול", דהיינו רצח לשם רצח בשם האסלאם - אך באורח-פלא מרבית הנרצחים היו מוסלמים, אך הנתון זה לא ממש מעניין את העולם-הנאור או את העולם-החשוך. במקביל לכך, לאורך החג כולו, מאות-אלפי מוסלמים אחרים עסקו ב"ג'יהאד הקטן" למען האסלאם מתוך אקסטזה דתית. במסגרת הזו מאות ילדים נחטפו, מאות ילדות נחטפו ונאנסו, מאות נשים נאנסו וחלקן נרצחו, עשרות כפרים נהרסו עד ליסוד, כנסיות הוחרבו בידי המון מוסת, אלפי בתים נבזזו, אלפי דונמים של תוצרת חקלאית הוצתו, אלפי מכוניות של כופרים הוצתו ברחבי-העולם, הטרדות מיניות והצקות לנשים הפכו למשימה דתית יומיומית, הרעבה מכוונת, שוד של מרכזי-סיוע לאזרחים, עשרות-אלפי בני-אדם גורשו או נאלצו להימלט מבתיהם בשל פיגועי-טרור והצקות יומיומיות בלתי-נסבלות.

 

כל האירועים האלימים האלה לא הפכו ל"סנסציה-בינלאומית". אף גורם תקשורתי לא טרח לעקוב אחרי האירועים האלה - למרות שרבים מהאירועים פורסמו בשורות בודדות בלבד באתרים שונים ומגוונים. אף אחד לא טרח ללקט את תצלומיהם או את שמותיהם של הקורבנות האומללים של חודש הרמדאן של 2021 בדומה להתעלמות התקשורתית של השנים האחרונות בנושא זה. אף ידוען מליגה ז' לא טרח לציין את התופעה המחפירה הזו שחג הרמדאן המוסלמי הפך לאורגיה של טבח ורצח בשם רעיון הג'יהאד. אף עיתונאי באותה רמה לא טרח להעניק נאום טלוויזיוני חוצב-להבות שבו הוא גינה במילים בוטות את האלימות הרצחנית הזו. בוודאי שאף גורם בעל-השפעה לא טרח לבטא "רגשות-זעם" מתחסדים על הריגתם של מאות ילדים בידי טרוריסטים מוסלמים ובידי הארגונים הלוחמים בהם.

 

כל "התרדמת" הזו התעוררה לפתע באקסטזה תקשורתית ופוליטית אלימה מאוד מרגע שישראל הגיבה לירי של רקטות שנורו לעברה בידי ארגוני הטרור אסלאמיים הפועלים ברצועת-עזה. במהלך 11 ימי הלחימה בעזה נהרגו בידי ארגוני הטרור האסלאמיים יותר מ-260 עזתים כולל טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. ובכן, מסתבר שהארגונים האסלאמיים האלה, לרגל חג הרמדאן המוסלמי, החליטו להציב רקטות באזורים מאוכלסים מאוד כחלק מאסטרטגיה טרוריסטית ידועה. ובכן, כמובן שאין לזה קשר לחג הרמדאן, אלא לבסיס האידיאולוגי-הדתי המכוון את המעשים המחפירים האלה לאורך כל השנה. לפיכך, גם אם מישהו בעזה נהרג בשל התגובה הישראלית, את האשמה חובה להטיל על מי שגרם לפתיחתה של מערכה מלחמתית נוספת מעזה נגד ישראל. יתרה מזאת, בשל ליקויים טכניים רבים, כ-700 רקטות אסלאמיות - מתוך כ-4,000 שנורו לעבר ישראל - נפלו בשטחי הרצועה שגרמו להריגתם של תושבים רבים ואף גרמו להרס רב ברחבי הרצועה.

 

בין ההרוגים האלה היו 66 ילדים עזתים שנפגעו בשל החלטתם של ארגוני הטרור בעזה לפתוח במלחמה נוספת נגד ישראל. אולם, בעקבות ההחלטה הישראלית "השערורייתית" להגן על עצמה ועל חיי תושביה, החלה "אקסטזה תקשורתית" עולמית בשל "הפגיעה באזרחים עזתים חפים-מפשע", לכאורה. וכך, במסגרת הזו, כלי-תקשורת אחדים החליטו לפרסם את שמותיהם ואת תמונותיהם של הילדים שנהרגו ברצועת-עזה בשל שיקול-דעת לקוי מאוד של ארגוני הטרור - המקבלים תמיכה נלהבת מאוד מהאוכלוסיה המקומית העזתית. אלה היו התמונות היחידות שהתפרסמו ברחבי-העולם מתוך אלפי קורבנות שנטבחו בשם רעיון הג'יהאד הקטלני שהתבצע לאורך כל חג הרמדאן של שנת 2021. מעניין למה רק התמונות האלה התפרסמו? וזאת, ללא התמונות של 2 הילדים הישראלים נהרגו מירי של רקטות ג'יהאדיסטיות שנורו לעבר ישראל.

 

בזמן שארגוני הטרור האסלאמיים בעזה היו עסוקים בלחסל אזרחים עזתים, בבתי-החולים בישראל היהודית המשיכו לטפל במסירות רבה בעשרות חולים מעזה ומיו"ש - כולל ילדים חולי סרטן. אחדים מהחולים היו קרוביהם של ארכי-טרוריסטים בארגוני הטרור הברברים האלה שהורו לשגר אלפי רקטות לעבר יעדים אזרחיים בישראל.

 

====

 

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "66 ילדים נרצחו בידי ארגון החמאס ברצועת-עזה". מגזין המזרח התיכון. 1 ביוני 2021. 

 

 

 

 

שיתוף בפייסבוק

 

 

 

 

  

 

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

גלריית המגזין

 

22 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 289 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון