כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אחמד טיבי והתרמית הערבית הגדולה
תרומה למגזין המזרח התיכון
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
פיוס עם טורקיה - מלכודת משפטית ומדינית לישראל
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
המערכה בדרום - סיכום ביניים
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
גם במלחמה על דעת-הקהל אנחנו חייבים לנצח
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ספטמבר 2010
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
נאום נתניהו בעצרת האו"ם כתמרור אזהרה
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש מרס 2011

היכן החיים טובים יותר - בפילדלפיה או ברצועת-עזה?

מאת: ד"ר יוחאי סלע

21.05.2021


 

 

 

   

21 במאי 2021: קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום 449

 

10 טרוריטסטים מוסלמים נהרגו בעזה - סיכום אירועים ל-21 במאי 2021: מקורות רשמיים בישראל מסרו על הפסקת-אש שהחלה בלילה האחרון החל מהשעה 02:00. אלה האירועים העיקריים ביממה אחרונה - מקורות מקומיים בעזה מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים במהלך פעילות קרבית שנערכה בעזה ביממה האחרונה. עד כה נהרגו בעזה 251 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים. מקורות נוספים מסרו על התקפה אווירית שישית של ישראל על "עיר התחתית" של ארגוני הטרור בעזה. מאות טרוריסטים מוסלמים לכודים בתעלות האלה שנבנו ב-10 השנים האחרונות בעזרת כסף רב מקטאר. כ-550 רקטות שנורו בידי ארגוני הטרור נפלו בתוך רצועת-עזה שגרמו להרוגים רבים ולפצועים בקרב האזרחים. בישראל נהרגו עד כה 13 בני-אדם - כולל בהתקפות של הכנופיות הטרוריסטיות הערביות שפעלו בלוד. ביו"ש נהרגו עד כה 22 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים מאז שהחל חג הרמדאן ב-12 באפריל 2021. מקורות ביו"ש מסרו על מעצרם של עשרות בכירים בארגון החמאס בידי חיילי צה"ל. המבצע הצבאי נגד אנשי החמאס ביו"ש יימשך גם בימים הבאים. הכנופיות הטרוריסטיות הפועלות בישראל ממשיכות לתקוף יהודים.

 

היכן החיים טובים יותר - בפילדלפיה או ברצועת-עזה?: הפסקת-אש שברירית הוכרזה בעזה, ומייד יתחיל מסע הבכיינות הערבי הרגיל שמטרתו לגייס עוד מיליארדי דולרים כדי לממן את ההפקרות האזרחית והצבאית של ארגוני הטרור בעזה ושל תומכיהם. כמובן, שחברי המפלגה המטורללים של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב יתחילו לפעול יחד עם ארגונים אירופאיים רדיקליים כדי לגייס כסף - המון כסף - עבור הערבים האומללים והמסכנים המתגוררים בעזה "הכבושה". מאידך, במהלך השנה האחרונה התפרסמו באינטרנט אלפי סרטונים על הקריסה האנושית המתחוללת בארה"ב וזאת ללא שום קשר למגפת הקורונה שהפכה את ארה"ב למדינה כושלת מאוד לעומת מדינות מערביות אחרות. הקריסה האנושית הזו גברה בשנים האחרונות, ואף דיברנו על כך המאמרים הקודמים שלנו שהתפרסמו במגזין זה. הקריסה האנושית הזו הפכה את ארה"ב למדינה פרוצה עבור גחמותיהם של הסינים המצליחים להשתלט על הנכסים החומריים והתרבותיים של ארה"ב בקלות רבה מידי. הסרטונים האלה על הקריסה האנושית בארה"ב לא ממש מעניינים את הזרם הפרוגרסיבי בארה"ב משום שעיסוק פוליטי ותקשורתי שכזה יחשוף שהקריסה הזו מתחוללת דווקא באזורים הנמצאים בשליטת המפלגה הדמוקרטית באופן מסורתי. הסרטון הבא ידגים לכם היכן כדאי לחיות באופן הולם יותר, בפילדלפיה או בעזה. בשנת 2020 נרצחו בפילדלפיה 500 בני-אדם באירועים קרימינאליים ובקרבות בין כנופיות טרור של שחורים המנסות להשתלט על שכונות ואזורים גדולים יותר. בעידן ביידן, ארה"ב נראית לכודה בין שתי מגמות הרסניות - הן פנימית והן חיצונית. מה שמתחולל בארה"ב צריך ללמד אותנו לקח, כאן בישראל: טיפוח ללא הרף של הסביבה האנושית, האורבנית והגאוגרפית של כל אחת מפינותיה של מדינת-ישראל ללא פשרות - גם הדבר דורש כפייה שנועדה ליצור סטנדרטים ראויים יותר למאה הנוכחית. כביש בלוי, מדרכה פגומה ובניין מוזנח הם לא גזירת-גורל, אלא הזנחה פושעת. חלקים רבים בארה"ב ואף ערים אחדות באירופה הפכו למקומות שאינם ראויים למגורי-אדם בשל הזנחה מתמשכת הנובעת בעיקר מפוליטיקה אתנית הרסנית. פילדלפיה בשנת 2021.

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 164 בני-אדם והתגלו בה 5,736 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה אחרונה בן-אדם 1 והתגלו 42 חולים חדשים.

 

 

 

===== 

 

 

   

20 במאי 2021: קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום 448

 

18 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעזה, 2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ביו"ש - סיכום אירועים ל-20 במאי 2021: מקורות מקומיים בעזה מסרו על הריגתם של 18 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים בהתקפות נוספות שהיו בעזה במהלך היממה אחרונה. בעזה נהרגו עד כה 239 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים ב-11 הימים האחרונים. מקורות ערביים ביו"ש מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 נוסף (ביום שלישי) במהלך עימותים עם כוחותינו הפועלים ביו"ש, וכן נמסר על הריגתה של טרוריסטית מוסלמית 1 בחברון. עד כה נהרגו ביו"ש 22 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים מאז שהחל חג הרמדאן ב-12 באפריל 2021. כנופיות טרוריסטיות ערביות ממשיכות לתקוף יהודים ברחבי מדינת-ישראל - בעיקר בערים המעורבות. מאז שהחלה המערכה בעזה נהרגו בישראל 13 בני-אדם מירי של טילים ובהתקפות של טרוריסטים מוסלמים בערים המעורבות בישראל. מקורות בעזה מסרו על התקפה ישראלית חמישית על "עיר התחתית" של עזה שנבנתה ב-10 השנים האחרונות בעזרת כסף עצום מקטאר. מקורות נוספים בעזה מסרו כי במהלך היממה אחרונות הותקפו יותר מ-130 מטרות טרור בעזה. מקורות תקשורתיים ערביים מסרו על מגעים לקראת הפסקת-אש או הפוגה הומניטארית בעזה. גורמים צבאיים בישראל מסרו על שני ניסיונות לחסל את מוחמד דאף בעזה. 4 רקטות נורו לעבר ישראל מלבנון - לא היו נפגעים. זהו המקרה השלישי של ירי מלבנון בשבוע האחרון.

 

למרות עזה, הפלסטינים לא מעניינים באמת את העולם-הערבי: בניגוד למה שמהתקשורת הישראלית מנסה לצייר לכם במשך 11 הימים האחרונים, מרבית הציבור בעולם-הערבי לא ממש מתעניין בגורלם של הפלסטינים למרות המערכה בעזה ולמרות התמיכה להם הם זוכים באחדים מכלי-התקשורת הבינלאומיים. כל אחד מנהיגי האזור יודע היטב מה טיבם של ארגוני הטרור בעזה ומה טיב קשריהם עם משטר הטרור השיעי של איראן. מרבית המדינות הערביות חרדות לגורלן בשל האיום האסלאמי הרדיקלי ולאור האיום השיעי, כך שביטויי הביקורת כלפי ישראל נאמרים כחלק ממשחק אזורי עם כללים של "גורל-משותף" לכאורה, אך מאחורי הפסאדה הזו מסתתרת שנאה עמוקה לעניין הפלסטיני משום שהוא מכלה את האנרגיות המדולדלות של החברה האזרחית, הכלכלית והפוליטית של העולם-הערבי. אפילו בחלק ממדינות אירופה אחדות הבינו את התרגיל "הפלסטיני" של ציבור המוסלמי המתגורר ביבשת - שהפך לכלי דרכו מביעים משטמה עמוקה כלפי הערכים המערביים והדמוקרטיים של אירופה. סביר להניח שאנחנו נצטרך להשקיע מאמץ כפול כדי לחזק את הקשרים בין ישראל לבין מדינות ערביות אחדות - זה לא יהיה קל וזה לא יהיה פשוט, אך הדרך הזו כבר נסללה במהלך השנים האחרונות. בזירה הפנימית אנחנו נצטרך להתחיל לבנות שכונות היהודיות חדשות בכל הערים המעורבות במדינה ואף לצקת תוכן חדש של משמעת אזרחית קפדנית מאוד של הציבור הערבי כולו. מי שלא טוב לו, מוזמן להתעופף מכאן לכל הרוחות.

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 149 בני-אדם והתגלו בה 5,500 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 3 בני-אדם והתגלו 64 חולים חדשים.

 

 

=====         

 

 

   

19 במאי 2021: קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום 447

 

5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעזה, 3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ביו"ש, 2 הרוגים בישראל - סיכום אירועים ל-19 במאי 2021: מקורות מקומיים בעזה מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים בסדרה של הפצצות אוויריות מסיבות שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי עזה. עד כה נהרגו בעזה 217 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים. מקורות אזרחיים מסרו על כ-120 התקפות אוויריות שנערכו על יעדי-טרור של ארגוני הטרור הפועלים בעזה. צה"ל תקף בפעם הרביעית את המתחם "עיר-התחתית" של ארגוני הטרור בעזה שנבנתה בעזרת כסף מקטאר. עשרות רבות של קילומטרים של תעלות נהרסו במהלך הימים האחרונים. מאות טרוריסטים מוסלמים עדיין לכודים מתחת להריסות. בישראל נהרגו 2 בני-אדם מירי של רקטה שנורתה לעבר אזור-התעשייה אשכול. מאז שהחלה המערכה בעזה נהרגו בישראל 13 בני-אדם. בחברון נהרג טרוריסט מוסלמי 1 שניסה להפעיל מטען-חבלה במרכז העיר, וכן נמסר על הריגתו של ג'יהאדיסט 1 ברמאללה. ביו"ש נהרגו 20 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים מאז שהחל חג הרמדאן ב-12 באפריל 2021. מל"ט הופל בבקעת הירדן - המל"ט כנראה נשלח מסוריה. כנופיות של טרוריסטים ערבים ממשיכות לתקוף יהודים בישראל. 

 

אסטרטגיית-היציאה היחידה היא - חיסול החמאס כזורע טרוריסטית: בשעה שהתקשורת הישראלית המטורללת החלה לדון "בכובד-ראש" על אסטרטגיית-היציאה מהמערכה בעזה, מטחים של טילים עדיין נורו לעבר ישראל שגרמו להרוגים ולפצועים רבים. הדיון הטלוויזיוני הבזוי הזה משרה אווירה שגויה לחלוטין בקרב האזרחים כאילו אפשר לחזור לשגרה. אך, למעשה הדיון הזה תרם לרצחנות של ארגוני הטרור להגביר את התקפותיהם על אזרחי ישראל, וזאת בדיוק בשעה שאנו זקוקים לאמירה נחושה שהמערכה תימשך ככול שידרש. בזמן השציבור הישראלי מעניק גיבוי מלא לממשלת-ישראל להמשיך במערכה הצבאית החשובה הזו, התקשורת הישראלית הופכת לכלי-משחק המשרת את ארגוני-הטרור בעזה, ביו"ש ובישראל. אסטרטגיית-היציאה שלנו היא - חיסול החמאס כזרוע טרוריסטית. מה כל כך קשה להבין כאן? כבר 10 ימים מתנהלת המערכה בעזה ללא הכרעה ברורה - ויש לכך השלכות אדירות על מעמדה של ישראל בזירה המזרח-תיכונית. כל שנה, אזרחי ישראל מקדישים כ-75 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. הגיע הזמן לפרוע את השטר הזה באופן ברור - ואף הולם את ציפיותיהם של אזרחי המדינה האמיצים שלנו.

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 201 בני-אדם והתגלו בה 4,449 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 3 בני-אדם והתגלו 8 חולים חדשים..

 

       

 

 =====

 

 

   

18 במאי 2021: קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום 446

 

20 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים נהרגו בעזה, הרוג 1 בישראל - סיכום אירועים ל-18 במאי 2021: מקורות בעזה מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים בהפצצות אוויריות נוספות שהיו ברחבי עזה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היה בכיר נוסף בארגון "הג'יהאד האסלאמי". בכך עלה מספר ההרוגים ל-212 בני-אדם. מקורות בעזה מסרו על התקיפה ישראלית שלישית של מתחמי עיר-תחתית של החמאס שנבנתה בעזה במהלך 10 השנים האחרונות בעזרת כסף מקטאר. עשרות קילומטרים של המנהרות נהרסו לחלוטין בהתקפות האלה שהפכו למלכודת-מוות עבור מאות טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. עד כה נורו לעבר ישראל יותר מ-3,200 רקטות - 450 מהן נפלו ברצועת-עזה שגרמו להרוגים רבים ולהרס רב. אזרח ישראלי 1 מת מפצעיו לאחר שהוכה בידי פורעים ערבים ברברים בלוד לפני ימים אחדים. בישראל נהרגו עד כה 11 בני-אדם. 6 רקטות נורו לעבר ישראל בלבנון, אך הן נפלו בשטחה - צה"ל הגיב בירי לעבר לבנון. ארגונים בעזה המקורבים לחמאס החלו בתחינות קולניות כדי לגייס תרומות עבור פרויקטים הומניטריים לכאורה.

 

ועדת המעקב של ערביי-ישראל - ארגון טרור: לא צריך להכביר במילים רבות כדי לתאר את הנזק שגרם הארגון הרדיקלי הזה למרקם החיים בישראל מאז הקמתו בשנת 1982. שימו לב לשם המלא של הארגון - "ועדת המעקב העליונה של ערביי-ישראל". הועדה הכריזה על שביתה כללית שתתקיים בישראל ב-18 במאי 2021, במחאה על האירועים האלימים של השבוע האחרון. זו לא מחאה על האירועים, אלא הבעת תמיכה בפורעים הערבים הברברים שתקפו יהודים ברחבי המדינה והבעת תמיכה בארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בעזה. הגיע הזמן להכריז על הארגון הזה כ"ארגון טרור". חד וקצר.

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 140 בני-אדם והתגלו בה 5,748 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 7 בני-אדם והתגלו 40 חולים חדשים.

 

 

===

 

 

 

   

17 במאי 2021: קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום 445

 

47 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים נהרגו בעזה - סיכום אירועים ל-17 במאי 2021: דוברים בעזה מסרו על הריגתם של 47 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים בקרבות שהיו ברחבי עזה במהלך היממה אחרונה. מקורות בעזה מסרו על הריגתם של 192 בני-אדם עד כה. נמסר על עשרות מטוסים ישראלים שתקפו בו-זמנית, בפעם השנייה, את "עיר התחתית" על ארגון "החמאס" וארגוני טרור נוספים הפועלים ברחבי הרצועה. זו התקפה רחבת-היקף השנייה המתבצעת נגד המנהרות הטקטקיות של החמאס במהלך שלושת הימים האחרונים. סביר להניח שיהיו עוד התקפות כאלה במטרה לגרום לקריסתו המוחלטת של כל המתחם הטקטי שנבנה במהלך 10 השנים האחרונות. עוד עשרות טרוריסטים מוסלמים קבורים במחילות בשל ההתקפות האוויריות שנערכו במהלך היממה אחרונה ברחבי עזה. בישראל נהרגו עד כה 10 בני-אדם מאז שהחלה המערכה בעזה. ביו"ש נהרגו עד כה 17 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים מאז שהחל חג הרמדאן ב-12 באפריל 2021. כנופיות ערביות ברבריות ממשיכות לתקוף יהודים ברחבי ישראל.

 

התקשורת הישראלית והברבריזם הערבי: לפי כמות הדיווחים וההתייחסויות הפומביות על הילד הערבי שנפגע מבקבוק תבערה ביפו, מתברר שהתקשורת הישראלית מעדיפה ילד יהודי הרוג מאשר ילד ערבי פצוע. ככה פועל האפקט הפסיכולוגי של הברבריזם הערבי.

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה (16 במאי 2021) מתו באיטליה 93 בני-אדם והתגלו בה 5,748 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה אחרונה בן-אדם 1 והתגלה חולה 1 (עד לכניסת החג בעשה 17:30).

 

 

 

 

 ====

 

16 במאי 2021: קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום 444

 

20 הרוגים בעזה, 2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ביו"ש, הרוג 1 בישראל - סיכום אירועים ל-16 במאי 2021: דוברים בעזה מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים במהלך היממה אחרונה. מקורות בעזה מסרו שעד כה נהרגו 145 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים ברצועת-עזה. כמו כן נמסר על פציעתם של יותר מ-1,000 ג'יהאדיסטים נוספים בקרבות שהיו עד כה בעזה. אלפי אזרחים נאלצו להימלט מבתיהם בשל הריסתם של הבונקרים של ארגוני הטרור. ביו"ש נמסר על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בעימותים אלימים עם כוחותינו הפועלים נגד הכנופיות הערביות ובפיגוע דריסה בחברון. עד כה נהרגו ביו"ש 17 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים מאז שהחל חג הרמדאן ב-12 באפריל 2021. בישראל נהרג אדם 1 ברמת-גן - ובכך עלה מספר ההרוגים ל-10 בני-אדם מאז שהחלה המערכה בעזה. מגדל יוקרתי בעזה בו שכנו המשרדים הראשיים של אל-ג'זירה ושל ערוצים נוספים קרס בעקבות הפצצה אווירית. ברשת אל-גז'ירה באנגלית ובערבית הורגשה תחושה של הלם גדול בעקבות קריסתו של הבניין. ערוץ אל-ג'זירה שידר את קריסתו של המגדל מאות פעמים במהלך היממה אחרונה. כנופיות ערביות ממשיכות לפגוע ביהודים ברחבי ישראל.  רוב ציבור הישראלי מתנגד להפסקת-אש בעזה.

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה (15 במאי 2021) מתו באיטליה 136 בני-אדם והתגלו בה 6,652 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה אחרונה בן-אדם 1 והתגלו 39 חולים חדשים.

 

 

 ====

 

 

 

15 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-443

  

16 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעזה, 10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ביו"ש, 2 ישראליות מתו מפצעיהן - סיכום אירועים ל-15 במאי 2021: מקורות בעזה מסרו על הריגתם של יותר מ-16 טרוריסטים מוסלמים נוספים בהתקפות קשות של צה"ל שנערכו במהלך היממה האחרונה. עד כה נהרגו בעזה 125 טרוריסטים מוסלמים - מאות טרוריסטים מוסלמים לכודים במנהרות ובבונקרים שהופצצו במהלך היממה אחרונה. צה"ל ידע היכן הם מסתתרים בעזרת תרגיל מבריק. בישראל מתו 2 נשים שנפגעו בראשן במהלך מנוסה למצוא מחסה מוגן בעקבות ירי של רקטות לעבר ישראל - ובכך עלה מספר ההרוגים בישראל ל-9 בני-אדם מאז שהחלה המערכה בעזה. 10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בהיתקלויות שונות שהיו עם כוחותינו הפועלים ביו"ש במהלך היממה אחרונה - מאז שהחל חג הרמדאן נהרגו 15 טרוריסטים מוסלמים וג'יהאדיסטים. מקורות בעזה מסרו על התקפה נרחבת ביותר של חיל-האוויר על כל המנהרות המנהלתיות של ארגוני הטרור בעזה הפרוסות מסביב לעיר ובתוכה. המנהרות האלה נבנו במשך 10 השנים האחרונות בידי ארגון החמאס שמטרתן לשמש עורף אסטרטגי למקרה של פלישה קרקעית ישראלית. מקורות בעזה מסרו כי במשך 45 דקות תקפו 160 מטוסים ישראלים את "עיר-התחתית" של עזה עם כ-500 פצצות כבדות וכ-500 פגזי ארטילריה. מאות טרוריסטים מוסלמים נהרגו במנהרות האלה רק במהלך היממה אחרונה. כטב"ם נוסף יורט בידי כיפת-ברזל - זאת הפעם השנייה שנמסר על יירוט מוצלח של כטב"ם בידי כיפת-ברזל. 3 רקטות נורו לעבר ישראל מסוריה.

 

===

 

42 הרוגים בעזה - סיכום אירועים ל-14 במאי 2021: מקורות בעזה מסרו על הריגתם של 42 טרוריסטים מוסלמים נוספים בהתקפות רבות נוספות של צה"ל שנערכו ברחבי עזה. עד כה נהרגו בעזה 109 טרוריסטים מוסלמים. עשרות טרוריסטים מוסלמים עדיין נעדרים בשל קריסת מנהרות ובונקרים. מוסדות-שלטון רבים ובנקים של ארגון "החמאס" הופצצו מהאוויר ונהרסו לחלוטין. עשרות רבות של בתים של בכירים בארגון "החמאס" הופצצו ונהרסו. צה"ל הגביר מאוד את מספר ההתקפות האוויריות על עזה. מאות רקטות נורו לעבר ישראל במהלך היממה אחרונה. עד כה נורו לעבר ישראל יותר מ-1,600 רקטות. מאז שהחלה המערכה בעזה נהרגו בישראל 7 בני-אדם ונפצעו עשרות בני-אדם נוספים. כטב"ם הופל לראשונה בעזרת כיפת-ברזל. ארגון "החמאס" שיגר 2 רחפנים לעבר ישראל - הארגון אינו מצליח לפגוע באופן רציני בישראל, וזאת למרות ההצהרות הבומבסטיות של ראשי ארגוני הטרור בעזה. 3 רקטות נורו לעבר ישראל מדרום-לבנון. עשרות-אלפי ערבים ממשיכים לתקוף יהודים ברחבי-ישראל.

 

ההסברה הטובה ביותר היא חיסול החמאס בעזה: גורמים ישראלים רבים, כולל אנשי תקשורת, מתלוננים שישראל הזניחה במלחמה הנוכחית את ההסברה בזירה הבינלאומית, וכי הפלסטינים מצליחים לזכות באהדה גדולה יותר. "אהדה" לישראל או "אי-אהדה" לישראל בזירה הבינלאומית אינה צריכה לעניין אותנו כרגע. יתרה מזאת, גורמים אחדים בישראל טוענים את הטענה הנושנה הזו כדי לגרום לממשלת-ישראל להפסיק את הלחץ הכבד על ארגוני הטרור בעזה - לכאורה בשם "הלגיטימיות הבינלאומית". ההסברה טובה ביותר שלנו תהייה באמצעות קריסתו המהירה של ארגון "החמאס" בעזה בתוך יומיים-שלושה לכל היותר. אלא, שכרגיל אצלנו, ממשלת ישראל בחרה לפעול באופן הדרגתי, וזאת במקום לתת מכת-פתיחה על אלפי מטרות בעזה בו-זמנית. כל מה שצה"ל עשה בארבעת הימים האחרונים, היה אפשר לעשות ב-4 שעות בלבד במטרה לגרום להלם אפקטיבי ועצום יותר. כל העולם-המוסלמי מסתכל על ההססנות של ישראל בסיפוק רב מאוד, שכן היא מצטיירת כרגע כ"נמר של נייר". ההלם בעזה היה משפיע גם על הזירה בתוך ישראל. שנים אני מזהיר אתכם מהלאומנות הערבית הפאשיסטית במדינת-ישראל, וכרגע האמת הזו מוטחת לכם בפנים.

 

 

==== 

 

 

39 הרוגים בעזה, 3 הרוגים בישראל , טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בחברון - סיכום אירועים 13 במאי 2021: מקורות תקשורתיים בעזה מסרו על הריגתם של 39 טרוריסטים מוסלמים נוספים שנפגעו בהפצצות אוויריות קשות של צה"ל שנערכו נגד יעדי טרור בעזה. עד כה נהרגו בעזה - לפי מקורות רשמיים - 67 טרוריסטים מוסלמים. בין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו בכירים במערך המודיעין והמטכ"ל של ארגון "החמאס". עשרות טרוריסטים מוסלמים נעדרים בשל קריסת מנהרות ובונקרים. 1,500 בתים ודירות נהרסו בעזה עד כה. בישראל נמסר על הריגתו של אזרח 1 באזור העיר לוד מפגיעה של רקטה (בתו נהרגה מייד בזמן הפגיעה, והאב מת מפצעיו בבית-החולים). חייל צה"ל 1 נהרג מפגיעה של טיל נ"ט בעוטף-עזה. ילד בן 5 נהרג בשדרות. עד כה נהרגו בישראל 7 בני-אדם. בחברון נמסר על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בפעילות של כוחותינו שפעלו באזור - מאז תחילת חג הרמדאן נהרגו ביו"ש 6 טרוריסטים מוסלמים. מאות רקטות נורו לעבר ישראל במהלך היממה אחרונה - עד כה נורו לעבר ישראל יותר מ-1,200 רקטות. צה"ל הפיל מל"ט קטן ששוגר לעבר ישראל מרצועת-עזה. הכנופיות הערביות ממשיכות לפגוע ברכוש ציבורי ופרטי ברחבי הארץ במאות מוקדים. נזק של עשרות מיליוני שקלים נגרם רק בימים האחרונים בשל הפוגרומים האלה. הציבור היהודי הכריז על חרם מוחלט נגד הפורעים הערבים בישראל. עוצר-לילי הוטל על העיר לוד.

 

 

ערביי-ישראל - אורגיה של טרור, אלימות והרס ברחבי הארץ - סיכום אירועים 12 במאי 2021: מקורות מקומיים בעזה מסרו על הריגתם של 8 טרוריסטים מוסלמים נוספים בהתקפות אוויריות קשות של ישראל שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי עזה. בין ההרוגים היה ראש מערך הרקטי של הג'יהאד האסלאמי בעזה, וכן גם את ראש המערך הנ"ט של החמאס. בשכם נהרג טרוריסט מוסלמי 1 במהלך התקפה על כוחותינו הפועלים באזור צומת-תפוח (האירוע מתוחקר כטעות בזיהוי). עד כה נהרגו 28 טרוריסטים מוסלמים בעזה - אך כנראה שנהרגו קרוב ל-40 טרוריסטים מוסלמים ביומיים האחרונים. 5 טרוריסטים מוסלמים נוספים נהרגו ביו"ש מתחילת חג הרמדאן. בישראל נמסר על הריגתן של 4 נשים ועל פציעתם באופן קשה של 7 בני-אדם נוספים במהלך היממה האחרונה מפגיעות של רקטות שנורו לעבר אשקלון, ראשון-לציון, לוד ויהוד. מקורות בישראל מסרו על יותר מ-900 רקטות שנורו לעבר ישראל ביומיים האחרונים - עשרות מהן נפלו בשטחי הרצועה. הוחלט לסגור את נתב"ג. מנגד, חיל-האוויר תקף כ-300 מטרות טרור בעזה. הכנופיות הערביות ממשיכות לתקוף ישראלים ברחבי המדינה. צה"ל ומג"ב החלו בגיוס אנשי מילואים. בישראל מתחוללת מלחמת-אזרחים

 

חג הרמדאן 2021 - אורגיה של טרור, אלימות ואונס:  חג הרמדאן של שנת 2021 החל ב-12 באפריל ויימשך עד ל-12 במאי 2021. בעשור האחרון, החג הפך למסכת שלמה של אלימות טרוריסטית חסרת-מעצורים הגורמת לאלפי הרוגים לאורך כל החג - כשלמעשה החג נועד להוות חודש של התבוננות פנימית, של צניעות ושל כפרה על חטאים לצד עשיית מעשי חסד ולימוד מעמיק של העקרונות הדתיים. לאן כל המוטיבים החשובים האלה נעלמו? ובכן, הם נעלמו משום שהדת האסלאמית מקדשת את האלימות כפתרון מועדף לכל מחלוקת העולה על סדר-היום הציבורי והפרטי. אין תימה איפה, שהנטייה הזו הפכה את הדת האסלאמית לאבן שואבת של פסיכופטים המקדשים את מעשיהם האכזריים בשם הרעיון השמיימי. וכך, אנו מוצאים את עצמנו נדהמים שוב ושוב, שנה אחר שנה, מעוצמת הקטלניות של הרעיונות הדתיים שהפכו את המדינות המוסלמיות לשדות-קטל ולזירה בה נמדדת העוצמה הדתית על-פי האכזריות המופגנת כלפי מוסלמים וכלפי לא-מוסלמים רק בשל היותם שונים מעט בגישה הדתית שלהם.

 

מאז ה-12 באפריל 2021, נרצחו אלפי בני-אדם במאות התקפות טרור קטלניות ובפעולות צבאיות שנבעו בשל ההתקפות האלה; אלפי רבים נוספים נפצעו בעשרות מדינות מוסלמיות, מאות נשים נאנסו לפחות ב-10 מדינות מוסלמיות השרויות במאבק דתי קטלני; עשרות כפרים הוחרבו לחלוטין - בעיקר באפריקה; אלפי דונמים של יבולים חקלאיים הוצתו בידי טרוריסטים מוסלמים לפחות ב-30 מדינות מוסלמיות ולא-מוסלמיות; אלפי בעלי-חיים נקטלו משום שהם היוו את רכושם של יריבים דתיים לכאורה; מאות עימותים אלימים נרשמו בין מוסלמים רדיקלים לבין אנשי כוחות-הביטחון בעשרות מדינות ברחבי-העולם; וכן יותר מ-350,000 בני-אדם הפכו לפליטים בשל התקפות טרור קטלניות שהתבצעו לאורך החג ברחבי העולם-המוסלמי ובמדינות בהן מתגורר מיעוט מוסלמי גדול. לאלימות הזאת יש יד-מכוונת ברורה וגלויה לעין.

 

 ======

    

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 182 בני-אדם והתגלו בה 7,562חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה חולה 1 והתגלו 20 חולים חדשים. 

 

כך נראה קצב התפשטות של נגיף הקורונה בישראל מתחילת חודש מאי 2021:

 

1 באפריל 2020 - 636 חולים חדשים - 94 במצב קשה - 20 מתים סה"כ. (איטליה - 4,000 חולים חדשים).

1 מאי 2020 - 155 חולים חדשים - 105 במצב קשה - 222 מתים סה"כ. (איטליה - 1,965 חולים חדשים).

1 ביוני 2020  - 98 חולים חדשים - 33 במצב קשה - 288 מתים סה"כ. (איטליה - 1,075 חולים חדשים).

1 ביולי 2020  - 1,002 חולים חדשים - 57 במצב קשה - 320 מתים סה"כ. (איטליה 182 חולים חדשים).

1 באוגוסט 2020  - 1,248 חולים חדשים - 328 במצב קשה - 526 מתים סה"כ. (איטליה - 275 חולים חדשים).

1 בספטמבר 2020  - 1,942 חולים חדשים - 414 במצב קשה - 957 מתים סה"כ. (איטליה - 975 חולים חדשים).

1 באוקטובר 2020  - 7,996 חולים חדשים - 834 במצב קשה - 1,569 מתים סה"כ. (איטליה - 1,850 חולים חדשים).

1 בנובמבר 2020 - 521 חולים חדשים - 394 במצב קשה - 2,554 מתים סה"כ. (איטליה - 61,335 חולים חדשים).

1 בדצמבר 2020 - 1,281 חולים חדשים - 264 במצב קשה - 2,877 מתים סה"כ. (איטליה - 19,347 חולים חדשים).

1 בינואר 2021 - 5,248 חולים חדשים - 699 במצב קשה - 3,356 מתים סה"כ. (איטליה - 22,210 חולים חדשים).

1 בפברואר 2021 - 8,811 חולים חדשים - 1,124 במצב קשה - 4,816 מתים סה"כ. (איטליה - 7,925 חולים חדשים).

1 במרץ 2021 - 4,061 חולים חדשים - 737 במצב קשה - 5,760 מתים סה"כ. (איטליה - 13,106 חולים חדשים).

1 באפריל 2021 - 351 חולים חדשים - 374 במצב קשה - 6,209 מתים סה"כ. (איטליה - 23,887 חולים חדשים).

 

 

===

 

30 באפריל 2021 - 74 חולים חדשים - 110 במצב קשה - 6,363 מתים סה"כ. (איטליה - 13,445 חולים חדשים).

1 במאי 2021 - 13 חולים חדשים - 102 במצב קשה - 6,365 מתים סה"כ. (איטליה - 12,964 חולים חדשים)

2 במאי 2021 - 19 חולים חדשים - 100 במצב קשה - 6,366 מתים סה"כ. (איטליה - 9,145 חולים חדשים ).

3 במאי 2021 - 67 חולים חדשים - 97 במצב קשה - 6,367 מתים סה"כ. (איטליה - 5,946 חולים חדשים).

4 במאי 2021 - 76 חולים חדשים - 93 במצב קשה - 6,369 מתים סה"כ. (איטליה - 9,113 חולים חדשים).

5 במאי 2021 - 70 חולים חדשים - 91 במצב קשה - 6,370 מתים סה"כ. (איטליה - 10,579 חולים חדשים).

6 במאי 2021 - 61 חולים חדשים - 87 במצב קשה - 6,374 מתים סה"כ. (איטליה - 11,798 חולים חדשים).

7 במאי 2021 - 30 חולים חדשים - 87 במצב קשה - 6,375 מתים סה"כ. (איטליה - 10,549 חולים חדשים).

8 במאי 2021 - 28 חולים חדשים - 85 במצב קשה - 6,376 מתים סה"כ. (איטליה - 10,174 חולים חדשים).

9 במאי 2021 - 8 חולים חדשים - 80 במצב קשה - 6,377 מתים סה"כ. (איטליה - 8,289 חולים חדשים).

10 במאי 2021 - 63 חולים חדשים - 78 במצב קשה - 6,378 מתים סה"כ. (איטליה - 5,098 חולים חדשים).

11 במאי 2021 - 43 חולים חדשים - 80 במצב קשה - 6,378 מתים סה"כ. (איטליה - 6,943 חולים חדשים).

12 במאי 2021 - 30 חולים חדשים - 71 במצב קשה - 6,379 מתים סה"כ. (איטליה - 7,848 חולים חדשים).

13 במאי 2021 - 29 חולים חדשים - 67 במצב קשה - 6,379 מתים סה"כ. (איטליה - 8,082 חולים חדשים).

14 במאי 2021 - 20 חולים חדשים - 73 בצב קשה - 6,380 מתים סה"כ. (איטליה - 7,562 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-443 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 20 חולים חדשים וכן נמסר כי במהלך היממה האחרונה מת חולה 1 בישראל.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-15 במאי 2021, היו בישראל 6,380 מתים ו-839,079 חולים, מהם 73 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 31 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-17 באפריל 2021, היו באיטליה 116,366 מתים מתוך כ-3,842,079 ומאות מונשמים.

 

עד כה (15 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 123,927 בני-אדם מתוך כ-4,146,722 נדבקים - וזאת במשך 465 ימים.

 

 

 ==== 

 

 

 

14 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-442    

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 201 בני-אדם והתגלו בה 8,082 חולים חדשים. בישראל לא מת במהלך היממה האחרונה אף חולה והתגלו 29 חולים חדשים. 

 

 13 במאי 2021 - 29 חולים חדשים - 67 במצב קשה - 6,379 מתים סה"כ. (איטליה - 8,082 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-442 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 29 חולים חדשים וכן נמסר כי במהלך היממה האחרונה לא מת אף חולה בישראל.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-14 במאי 2021, היו בישראל 6,379 מתים ו-839,059 חולים, מהם 67 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 42 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-16 באפריל 2021, היו באיטליה 115,937 מתים מתוך כ-3,826,154 ומאות מונשמים.

 

עד כה (14 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 123,745 בני-אדם מתוך כ-4,139,160 נדבקים - וזאת במשך 464 ימים.

 

 

 ==== 

 

 

13 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-441

   

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 262 בני-אדם והתגלו בה 7,848 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה חולה 1 והתגלו 30 חולים חדשים.  בגרמניה מתו עד כה 86,000 בני-אדם מתוך 3,500,000 חולים.

 

 

12 במאי 2021 - 30 חולים חדשים - 71 במצב קשה - 6,379 מתים סה"כ. (איטליה - 7,848 חולים חדשים) .

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-441 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 30 חולים חדשים וכן נמסר כי במהלך היממה האחרונה מת חולה 1 בישראל.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-13 במאי 2021, היו בישראל 6,379 מתים ו-839,030 חולים, מהם 71 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 43 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-15 באפריל 2021, היו באיטליה 115,557 מתים מתוך כ-3,809,193 ומאות מונשמים.

 

עד כה (13 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 123,544 בני-אדם מתוך כ-4,131,078 נדבקים - וזאת במשך 463 ימים.

 

 

 ==== 

 

 

 

 

ישראלים גיבורים מתנהגים בקור-רוח בזמן ירי רקטות לעבר ירושלים ב-10 במאי 2021

 

 

 

12 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-440


 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 251 בני-אדם והתגלו בה 6,943 חולים חדשים. בישראל לא מתו במהלך היממה האחרונה אף חולה והתגלו 43 חולים חדשים. 

 

 

11 במאי 2021 - 43 חולים חדשים - 80 במצב קשה - 6,378 מתים סה"כ. (איטליה - 6,943 חולים חדשים) .

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-440 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 43 חולים חדשים וכן נמסר כי במהלך היממה האחרונה לא מת אף חולה בישראל.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-12 במאי 2021, היו בישראל 6,378 מתים ו-839,000 חולים, מהם 80 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 45 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-14 באפריל 2021, היו באיטליה 115,088 מתים מתוך כ-3,793,033 ומאות מונשמים.

 

עד כה (12 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 123,282 בני-אדם מתוך כ-4,123,230 נדבקים - וזאת במשך 462 ימים.

 

 

 ==== 

 

 

 

11 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-439

  

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 198 בני-אדם והתגלו בה 5,098 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 63 חולים חדשים. 

 

 

10 במאי 2021 63 חולים חדשים - 78 במצב קשה - 6,378 מתים סה"כ. (איטליה - 5,098 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-439 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 63 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-11 במאי 2021, היו בישראל 6,378 מתים ו-838,957 חולים, מהם 78 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 48 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-13 באפריל 2021, היו באיטליה 114,612 מתים מתוך כ-3,779,594 ומאות מונשמים.

 

עד כה (11 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 123,031 בני-אדם מתוך כ-4,116,287 נדבקים - וזאת במשך 461 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

10 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-437

 

   

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 139 בני-אדם והתגלו בה 8,289 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 8 חולים חדשים. 

 

 

9 במאי 2021 - 8 חולים חדשים - 80 במצב קשה - 6,377 מתים סה"כ. (איטליה - 8,289 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-438 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 8 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-10 במאי 2021, היו בישראל 6,377 מתים ו-838,894 חולים, מהם 80 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 50 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-12 באפריל 2021, היו באיטליה 114,254 מתים מתוך כ-3,769,814 ומאות מונשמים.

 

עד כה (10 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 122,833 בני-אדם מתוך כ-4,111,189 נדבקים - וזאת במשך 460 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

9 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-437

 

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 224 בני-אדם והתגלו בה 10,174 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 30 חולים חדשים. 

 

 

8 במאי 2021 - 28 חולים חדשים - 85 במצב קשה - 6,376 מתים סה"כ. (איטליה - 10,174 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-437 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 28 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-9 במאי 2021, היו בישראל 6,376 מתים ו-838,886 חולים, מהם 85 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 50 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-11 באפריל 2021, היו באיטליה 113,923 מתים מתוך כ-3,754,077 ומאות מונשמים.

 

עד כה (9 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 122,694 בני-אדם מתוך כ-4,102,921 נדבקים - וזאת במשך 459 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

8 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-436

 

   

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 207 בני-אדם והתגלו בה 10,549 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 30 חולים חדשים.  בגרמניה מתו עד כה 85,000 בני-אדם מתוך 3,500,000 חולים.

 

 

7 במאי 2021 - 30 חולים חדשים - 87 במצב קשה - 6,375 מתים סה"כ. (איטליה - 10,549 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-436 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 30 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-8 במאי 2021, היו בישראל 6,375 מתים ו-838,858 חולים, מהם 87 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 38 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-10 באפריל 2021, היו באיטליה 113,579 מתים מתוך כ-3,736,526 ומאות מונשמים.

 

עד כה (8 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 122,470 בני-אדם מתוך כ-4,092,747 נדבקים - וזאת במשך 458 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

7 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-435

 

   

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 258 בני-אדם והתגלו בה 11,798 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה האחרונה 4 בני-אדם והתגלו 61 חולים חדשים. 

 

 

6 במאי 2021 - 61 חולים חדשים - 87 במצב קשה - 6,374 מתים סה"כ. (איטליה - 11,798 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-435 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 61 חולים חדשים וכן נמסר על מותם של 4 בני-אדם.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-7 במאי 2021, היו בישראל 6,374 מתים ו-838,828 חולים, מהם 87 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 54 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-9 באפריל 2021, היו באיטליה 112,861 מתים מתוך כ-3,717,602 ומאות מונשמים.

 

עד כה (7 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 122,263 בני-אדם מתוך כ-4,082,198 נדבקים - וזאת במשך 457 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

6 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-434

 

  

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 267 בני-אדם והתגלו בה 10,579 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 70 חולים חדשים. 

 

 

5 במאי 2021 - 70 חולים חדשים - 91 במצב קשה - 6,370 מתים סה"כ. (איטליה - 10,579 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-434 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 70 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-6 במאי 2021, היו בישראל 6,370 מתים ו-838,767 חולים, מהם 91 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 53 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-8 באפריל 2021, היו באיטליה 112,374 מתים מתוך כ-3,700,393 ומאות מונשמים.

 

עד כה (6 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 122,005 בני-אדם מתוך כ-4,070,400 נדבקים - וזאת במשך 456 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

5 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-433

     

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 305 בני-אדם והתגלו בה 9,113 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה האחרונה 2 בני-אדם והתגלו 76 חולים חדשים. 

 

 

 4 במאי 2021 - 76 חולים חדשים - 93 במצב קשה - 6,369 מתים סה"כ. (איטליה - 9,113 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-433 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 76 חולים חדשים וכן נמסר על מותם של 2 בני-אדם.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-5 במאי 2021, היו בישראל 6,369 מתים ו-838,697 חולים, מהם 93 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 55 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-7 באפריל 2021, היו באיטליה 111,747 מתים מתוך כ-3,686,707 ומאות מונשמים.

 

עד כה (5 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 121,738 בני-אדם מתוך כ-4,059,821 נדבקים - וזאת במשך 455 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

4 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-432

     

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 256 בני-אדם והתגלו בה 5,946 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 67 חולים חדשים. 

 

 

3 במאי 2021 - 67 חולים חדשים - 97 במצב קשה - 6,367 מתים סה"כ. (איטליה - 5,946 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-432 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 67 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-4 במאי 2021, היו בישראל 6,367 מתים ו-838,621 חולים, מהם 97 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 63 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-6 באפריל 2021, היו באיטליה 111,326 מתים מתוך כ-3,678,944 ומאות מונשמים.

 

עד כה (4 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 121,433 בני-אדם מתוך כ-4,050,708 נדבקים - וזאת במשך 454 ימים.

 

 

 ====

 

 

3 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-431

     

 

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 144 בני-אדם והתגלו בה 9,145 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 19 חולים חדשים. 

 

 

2 במאי 2021 - 19 חולים חדשים - 100 במצב קשה - 6,366 מתים סה"כ. (איטליה - 9,145 חולים חדשים ).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-431 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 13 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-3 במאי 2021, היו בישראל 6,366 מתים ו-838,535 חולים, מהם 100 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 60 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-5 באפריל 2021, היו באיטליה 111,030 מתים מתוך כ-3,669,254 ומאות מונשמים.

 

עד כה (3 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 121,177 בני-אדם מתוך כ-4,044,762 נדבקים - וזאת במשך 453 ימים.

 

 

 ====

 

 

 

2 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-430

 

   

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 226 בני-אדם והתגלו בה 12,964 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה האחרונה 2 בני-אדם והתגלו 13 חולים חדשים. 

 

1 במאי 2021 - 13 חולים חדשים - 102 במצב קשה - 6,365 מתים סה"כ. (איטליה - 12,964 חולים חדשים).

 

 

 

להלן הנתונים ליום ה-430 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 13 חולים חדשים וכן נמסר על מותם של 2 בני-אדם.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-2 במאי 2021, היו בישראל 6,365 מתים ו-838,535 חולים, מהם 102 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 62 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-4 באפריל 2021, היו באיטליה 110,704 מתים מתוך כ-3,650,247 ומאות מונשמים.

 

עד כה (2 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 121,033 בני-אדם מתוך כ-4,035,617 נדבקים - וזאת במשך 452 ימים.

 

 

 ====

 

 

1 במאי 2021; קורונה - ישראל בהשוואה לאיטליה - יום ה-429

 

   

קורונה בישראל: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 263 בני-אדם והתגלו בה 13,445 חולים חדשים. בישראל מת במהלך היממה האחרונה בן-אדם 1 והתגלו 74 חולים חדשים. 

 

כך נראה קצב התפשטות של נגיף הקורונה בישראל מתחילת חודש אפריל 2021:

 

1 באפריל 2020 - 636 חולים חדשים - 94 במצב קשה - 20 מתים סה"כ. (איטליה - 4,000 חולים חדשים).

1 מאי 2020 - 155 חולים חדשים - 105 במצב קשה - 222 מתים סה"כ. (איטליה - 1,965 חולים חדשים).

1 ביוני 2020  - 98 חולים חדשים - 33 במצב קשה - 288 מתים סה"כ. (איטליה - 1,075 חולים חדשים).

1 ביולי 2020  - 1,002 חולים חדשים - 57 במצב קשה - 320 מתים סה"כ. (איטליה 182 חולים חדשים).

1 באוגוסט 2020  - 1,248 חולים חדשים - 328 במצב קשה - 526 מתים סה"כ. (איטליה - 275 חולים חדשים).

1 בספטמבר 2020  - 1,942 חולים חדשים - 414 במצב קשה - 957 מתים סה"כ. (איטליה - 975 חולים חדשים).

1 באוקטובר 2020  - 7,996 חולים חדשים - 834 במצב קשה - 1,569 מתים סה"כ. (איטליה - 1,850 חולים חדשים).

1 בנובמבר 2020 - 521 חולים חדשים - 394 במצב קשה - 2,554 מתים סה"כ. (איטליה - 61,335 חולים חדשים).

1 בדצמבר 2020 - 1,281 חולים חדשים - 264 במצב קשה - 2,877 מתים סה"כ. (איטליה - 19,347 חולים חדשים).

1 בינואר 2021 - 5,248 חולים חדשים - 699 במצב קשה - 3,356 מתים סה"כ. (איטליה - 22,210 חולים חדשים).

1 בפברואר 2021 - 8,811 חולים חדשים - 1,124 במצב קשה - 4,816 מתים סה"כ. (איטליה - 7,925 חולים חדשים).

1 במרץ 2021 - 4,061 חולים חדשים - 737 במצב קשה - 5,760 מתים סה"כ. (איטליה - 13,106 חולים חדשים).

 

===

 

31 במרץ 2021 - 466 חולים חדשים - 394 במצב קשה - 6,209 מתים סה"כ. (איטליה - 23,887 חולים חדשים).

1 באפריל 2021 - 351 חולים חדשים - 374 במצב קשה - 6,220 מתים סה"כ. (איטליה - 22,184 חולים חדשים).

2 באפריל 2021 - 252 חולים חדשים - 368 במצב קשה - 6,220 מתים סה"כ. (איטליה - 21,917 חולים חדשים).

3 באפריל 2021 - 363 חולים חדשים - 351 במצב קשה - 6,236 מתים סה"כ. (איטליה - 21,247 חולים חדשים).

4 באפריל 2021 - 177 חולים חדשים - 344 במצב קשה - 6,243 מתים סה"כ. (איטליה - 18,017 חולים חדשים).

5 באפריל 2021 - 356 חולים חדשים - 323 במצב קשה - 6,248 מתים סה"כ. (איטליה - 9,680 חולים חדשים).

6 באפריל 2021 - 317 חולים חדשים - 317 במצב קשה - 6,257 מתים סה"כ. (איטליה - 7,763 חולים חדשים).

7 באפריל 2021 - 296 חולים חדשים - 294 במצב קשה - 6,266 מתים סה"כ. (איטליה - 13,686 חולים חדשים).

8 באפריל 2021 - 270 חולים חדשים - 280 במצב קשה - 6,279 מתים סה"כ. (איטליה - 17,209 חולים חדשים).

9 באפריל 2021 - 188 חולים חדשים - 270 במצב קשה - 6,280 מתים סה"כ. (איטליה - 18,924 חולים חדשים).

10 באפריל 2021 - 139 חולים חדשים - 268 במצב קשה - 6,292 מתים סה"כ. (איטליה - 17,551 חולים חדשים).

11 באפריל 2021 - 120 חולים חדשים - 259 במצב קשה - 6,296 מתים סנ"כ. (איטליה - 15,737 חולים חדשים).

12 באפריל 2021 - 225 חולים חדשים - 250 במצב קשה - 6,304 מתים סה"כ. (איטליה - 9,780 חולים חדשים).

13 באפריל 2021 - 176 חולים חדשים - 231 במצב קשה - 6,309 מתים סה"כ. (איטליה - 13,439 חולים חדשים).

14 באפריל 2021 - 170 חולים חדשים - 219 במצב קשה - 6,312 מתים סה"כ. (איטליה - 16,160 חולים חדשים).

15 באפריל 2021 - 202 חולים חדשים - 209 במצב קשה - 6,314 מתים סה"כ. (איטליה - 16,961 חולים חדשים).

16 באפריל 2021 - 34 חולים חדשים - 201 במצב קשה - 6,315 מתים סה"כ. (איטליה - 15,925 חולים חדשים).

17 באפריל 2021 - 143 חולים חדשים - 202 במצב קשה - 6,331 מתים סה"כ. (איטליה - 15,364 חולים חדשים).

18 באפריל 2021 - 164 חולים חדשים - 196 במצב קשה - 6,335 מתים סה"כ. (איטליה - 12,688 חולים חדשים).

19 באפריל 2021 - 171 חולים חדשים - 187 במצב קשה - 6,341 מתים סה"כ. (איטליה - 8,863 חולים חדשים).

20 באפריל 2021 - 139 חולים חדשים - 175 במצב קשה - 6,345 מתים סה"כ. (איטליה - 12,069 חולים חדשים).

21 באפריל 2021 - 135 חולים חדשים - 173 במצב קשה - 6,346 מתים סה"כ. (איטליה - 13,638 חולים חדשים).

22 באפריל 2021 - 315 חולים חדשים - 161 במצב קשה - 6,346 מתים סה"כ. (איטליה - 16,046 חולים חדשים).

23 באפריל 2021 - 85 חולים חדשים - 157 במצב קשה - 6,346 מתים סה"כ. (איטליה - 14,758 חולים חדשים).

24 באפריל 2021 - 82 חולים חדשים - 152 במצב קשה - 6,350 מתים סה"כ. (איטליה - 13,814 חולים חדשים).

25 באפריל 2021 - 50 חולים חדשים - 146 במצב קשה - 6,352 מתים סה"כ. (איטליה - 13,157 חולים חדשים).

26 באפריל 2021 - 83 חולים חדשים - 145 במצב קשה - 6,353 מתים סה"כ (איטליה - 8,440 חולים חדשים).

27 באפריל 2021 - 110 חולים חדשים - 138 במצב קשה - 6,359 מתים סה"כ. (איטליה - 10,398 חולים חדשים).

28 באפריל 2021 - 106 חולים חדשים - 120 במצב קשה - 6,361 מתים סה"כ. (איטליה - 13,382 חולים חדשים).

29 באפריל 2021 - 84 חולים חדשים - 114 במצב קשה - 6,362 מתים סה"כ. (איטליה - 14,314 חולים חדשים).

30 באפריל 2021 - 74 חולים חדשים - 110 במצב קשה - 6,363 מתים סה"כ. (איטליה - 13,445 חולים חדשים).

 

 

להלן הנתונים ליום ה-429 לפרוץ המגפה בישראל לעומת איטליה באותו מועד: במהלך היממה האחרונה התגלו 74 חולים חדשים וכן נמסר על מותו של בן-אדם 1.

 

מה-27 בפברואר 2020 ועד ה-1 במאי 2021, היו בישראל 6,363 מתים ו-838,481 חולים, מהם 110 חולים במצב קשה. מספר המונשמים בישראל - 64 חולים.

 

מה-31 בינואר 2020 ועד ה-3 באפריל 2021, היו באיטליה 110,328 מתים מתוך כ-3,629,000חולים ומאות מונשמים.

 

עד כה (1 במאי 2021) מתו מהנגיף באיטליה 120,807 בני-אדם מתוך כ-4,022,653 נדבקים - וזאת במשך 451 ימים.

 

 

 ====

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע, מגזין המזרח התיכון.

 

 

 

 

     פייסבוק

 

 

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

גלריית המגזין

 

22 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 289 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון