כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אחמד טיבי והתרמית הערבית הגדולה
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
תרומה למגזין המזרח התיכון
פיוס עם טורקיה - מלכודת משפטית ומדינית לישראל
אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
המערכה בדרום - סיכום ביניים
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
גם במלחמה על דעת-הקהל אנחנו חייבים לנצח
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ספטמבר 2010
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
נאום נתניהו בעצרת האו"ם כתמרור אזהרה
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו
ישראל
נאומי התבוסה של חסן נסראללה ושל יחיא סינוואר
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 29.05.2021

לקראת סוף דבריו, סינוואר טען שלא אכפת לו למות כ"שאהיד" והוא מזמין את ישראל להתנקש בחייו. ככה מדבר בן-אדם מיואש שכבר לא יודע איך להתמודד עם המציאות המרה - ולא מנהיג שעל כתפיו מונח גורלו של עם שהוא לכאורה פועל בשמו.

תרבות פוליטית בישראל לקראת שנת 2048
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 21.06.2019

איך ישראל צריכה להיראות בעוד 28 שנים - דהיינו, בשנת המאה להכרזת העצמאות הישראלית? יתרה מזאת, האם הפוליטיקה הישראלית בכלל ערוכה מנטלית לעסוק בתחום החשוב הזה שיש לו השפעה, כבר כיום, על כל תחומי החיים שלנו?

חג הרמדאן האסלאמי וחגיגות האירוויזיון בישראל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 17.05.2019

הרבה ברברת מילולית אסלאמית נכתבה לאורך ההיסטוריה בידי כוהני הדת המוסלמית על ייעודו הדתי, ההלכתי והמוסרי של החג. מספר הפרשנויות בנוגע ל"מותר או אסור" לאורך ימי החג כפוף למספר הפרשנים שלקחו על עצמם לבאר לקהילה את מהותו האמיתית.

המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 25.04.2019

מעצם הביטוי "שלטון החוק", מראה בעליל על מימד של עליונות אינטלקטואלית מדומיינת שבמסגרתה "הידע" מצוי רק בידי אלה שהוכשרו לנהל את הידע הזה מול מערכות המתחרות על העוצמה והשליטה בכל חברה המוגדרת כדמוקרטית.

המדיניות ´המוזרה´ של בנימין נתניהו בנוגע לעזה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 05.04.2019

בעזה אפשר לטפל בכלים צבאיים מינוריים המשולבים בהקלות הומניטריות, בעוד שנגד איראן וחיזבאללה צריך לטפל בכל האמצעים העומדים לרשותה של מדינת-ישראל. האיום העזתי הוא איום נסבל, בעוד שהאיום האיראני הוא אקוטי ומיידי.

הלקח הישראלי מהצהרת טראמפ בנוגע לרמת-הגולן
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 29.03.2019

ההכרזה של טראמפ היא הכרה מדינית במציאות הטריטוריאלית שישראל עיצבה בהתמדה במשך 52 שנים למרות כל הקשיים שניצבו לאורך הדרך, כולל מלחמה קשה שפרצה בשנת 1973 בין סוריה לישראל, ולמרות "הערכותיהם" של פקידים וקצינים בכירים שעודדו לוותר על רמת-הגולן.

מפלצת ימנית התגלתה ביפו - בחירות בישראל 2019
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 01.03.2019

לקראת הבחירות האמורות להתקיים ב-9 אפריל 2019, אנו עתידים להיחשף לאלפי כתבות, מאמרים, ראיונות וסרטונים שיעסקו בהיבטים רבים ומגוונים של המפלגות המציגות את מרכולתן למען אזרחי ישראל. לכולן יש כוונות טובות - בעיקר כאשר מדובר במפלגות הציוניות.

חקירות ראש הממשלה פרק ב´ – בית ממכר עדויות
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 21.09.2018

היום זה נתניהו, אבל מחר זה יכול להיות מי שהוא אחר - למעשה כל אחד יכול להיות מטרה פוטנציאלית. באווירה של ימינו ה"זכות" הזאת תמשיך קרוב לוודאי להיות נחלתם הבלעדית של אישים השייכים למחנה הלאומי, אבל זה נושא לדיון אחר.

חקירות ראש הממשלה - משפטולוגיה להדיוטות
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 03.01.2018

מאמר ראשון בסדרת מאמרים על מערכת אכיפת החוק, מעמדה ותפקודה, מנקודת מבטו של אדם שאיננו משפטן. המאמר הנוכחי עוסק במעמדה ותפקודה של המשטרה על רקע הסערה הציבורית שעוררה יוזמת החקיקה המכונה "חוק ההמלצות".

ירושלים של טראמפ – האומנם פיל בחנות חרסינה?
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 25.12.2017

במשך 70 שנות קיומה של מדינת-ישראל, יחסי ישראל ארה"ב ידעו מעלות ומורדות. לא חסרו משברים ביחסים בין שתי המדינות. עם כל זאת, רוב הזמן מדינת-ישראל נהנתה מתמיכה (לא בלתי מסויגת) של ארה"ב. נושא אחד, מעמדה של ירושלים, נותר מחוץ למסגרת.

היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 27.04.2017

תתארו לעצמכם שראש-מממשלה ישראלי, כלשהו, היה נפגש עם נציגים של עמותה גרמנית לקידום "השריעה" בגרמניה במהלך ביקור רשמי ולקראת מפגשים עם נציגים בכירים על אדמת גרמניה? מעניין איך הגרמני הממוצע היה מגיב למהלך כזה.

ביקור נתניהו - בין נוקשות אידיאולוגית לגמישות דיפלומטית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 16.02.2017

אפשר להגדיר את הביקור של נתניהו בארה"ב מרגש והיסטורי והדבר ניכר היטב במסיבת-העיתונאים המשותפת בין טראמפ לנתניהו (ב-15 בפברואר 2017) שנערכה לפני פגישת-העבודה ביניהם. זו בעצם אנחת-רווחה ישראלית לאחר 8 שנים של לחץ בלתי-סביר.

הכלכלה הישראלית – האם התל"ג הוא חזות-הכל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 03.11.2016

בסוף אוגוסט 2016 התפרסם בעיתון "דה מרקר" ראיון עם פרופסור אבי שמחון המכהן בימים האלה כ"ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש-הממשלה". זה היה ראיון ארוך, מקיף, עם נתונים רבים שהובאו בעזרתה של הכתבת מירב ארלוזורוב.

דמוקרטולוגיה - הדמוקרטיה הישראלית ללא כחל ושרק - חלק שני
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 31.07.2016

הפוליטיזציה בצה"ל הייתה תופעה ששורשיה נטעו עוד בתקופת המדינה שבדרך. היא הייתה הגורם לכמה מהכישלונות החמורים במלחמת העצמאות, והייתה לה השפעה נכרת על התוצאות הסופיות של אותה מלחמה. מערכת-הביטחון לא נגמלה לחלוטין מהנגע הזה עד ימינו.

דמוקרטולוגיה - הדמוקרטיה הישראלית ללא כחל ושרק - חלק ראשון
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 14.07.2016

המאמר הנוכחי הוא הראשון בסדרה העוסקת בדמוקרטיה הישראלית, האם באמת נשקפת סכנה לדמוקרטיה ואם כן, ממי. בחלק הראשון נדון בהיבטים האזרחיים של הנושא. בחלק השני נעסוק בהיבטים הצבאיים של הנושא.

הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 23.06.2016

ארבעת פרשי יום הדין או ארבעת פרשי האפוקליפסה, הם דמויות המופיעות בברית החדשה, בספר הבשורה ע"פ יוחנן בו מתוארים מאורעות אחרית הימים. המוטיב של ראיית ארבעה רוכבי סוסים המהווים שליחי האל, לקוח מספר זכריה.

התהליך המדיני – תרגילים פוליטיים ותודעה עצמית כוזבת
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 25.02.2016

ב-11 פברואר 2016 נפתחה בגרמניה "ועידת מינכן לביטחון" המתקיימת זו השנה ה-52. לכאורה, הוועידה הייתה צריכה ליצור דו-שיח ענייני בין כל נציגי המדינות משום שהעיסוק בענייני ביטחון לאומי ובינלאומי, נוגע בנושאים הקשורים בדיני נפשות מן המעלה הראשונה.

בר כוכבא ברמת-אביב ואוטופיה יהודית בירושלים
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 15.02.2016

לפני כמעט אלפיים שנה התחולל בארץ מרד בר כוכבא, על רקע החורבן והגלות נוצר מיתוס הגבורה. תערוכה חדשה מציגה מבט חוצה תרבויות ותקופות, על הבניית דמותו האיקונית של בר כוכבא – החל מאירועי המרד, דרך "החייאתו" כגיבור חייל כחלק מהבניית האתוס הלאומי.

הלוגיקה הפאשיסטית של חברי-הכנסת הערבים
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 11.02.2016

על-מנת להבין את הלוגיקה הפאשיסטית של חברי-הכנסת הערבים הפועלים במסגרת "הרשימה המשותפת", נדרש קונטקסט רחב יותר הקשור למה שמתחולל ברחבי המזרח-התיכון הערבי. הינה כי כן, זאת התמונה הנשקפת לנו – נכון לחודש פברואר 2016.

הדריאנוס בירושלים, פרעה בכנען ומוצרט במרכז אלמא
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 14.01.2016

אנחנו פותחים ביוזמה חדשה לשנת 2016 במגזין המזרח-התיכון שבה פעם בחודש – או קצת יותר – אנחנו נגיש לכם רשימה של אירועים תרבותיים מומלצים שיהוו משב-רוח רענן, קצת הרחק מהנושאים המסוקרים בדרך כלל באתרי החדשות הרגילים ובאתר הזה.

מִשְׂמֹאל תִּפָּתַח הָרָעָה - מאמר שני בסדרה
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 11.01.2016

מאמר שני בסדרה העוסקת בשובה לתחייה של שנאת היהודים בעידן המודרני. המאמר הקודם הציג את התיזה שבאווירה הנוכחית, כל ביקורת על מדינת ישראל, גם כזאת שיש לה בסיס, נובעת ממניעים אנטישמיים. המאמר הנוכחי מרחיב את הדיון ועוסק בעיקר ב"תרומתם" של בני עמנו,

מדינת-ישראל לקראת 2016 – בשם "הכרת הטוב"
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 31.12.2015

המבט על מדינת-ישראל יהיה דווקא מפרספקטיבה של "הכרת הטוב" שנועדה להציג את האתגרים שלנו בפרופורציות הנכונות לקראת השנה האזרחית החדשה. "הכרת הטוב" הוא ביטוי של הערכה בנוגע להישגים שלנו שהם רבים מאוד.

מארדואן לראובן ריבלין – נשיאים ורוח, וגשם אין
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 24.12.2015

באמצע חודש דצמבר 2015, ארדואן יצא בהצהרה ש"כל האזור ירוויח מנרמול היחסים בין ישראל לטורקיה". כמובן, השאלה היא מה זה "נרמול היחסים" ועל איזה "אזור" ארדואן מדבר? אלא, שכרגיל אצלנו, האמירה הכללית הזו תפסה את הכותרות הראשיות.

האידיאולוגיה המדינית המסוכנת של ראובן ריבלין
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 13.08.2015

האם רק השמאל הישראלי שוגה לחלוטין בהתייחסויות המילוליות שלו כלפי מדינת-ישראל? שימו לב למה שנאמר מפי בכירים בימין הישראלי בשנת 2010 המכהנים כרגע (2015) בתפקידים בכירים מאוד בפוליטיקה הישראלית. חלק מהביטויים לקוחים מהטרמינולוגיה האנטישמית הערבית המוכרת לנו.

עם טיפ-טיפת מזל - אובמה וביטחון מדינת-ישראל
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 26.07.2015

הקשקשנים והפרשנים בארץ ובעולם דנים בכובד ראש בשאלה מה יהיה אחרי שתחלופנה עשר שנים, או אחרי שתחלופנה חמש שנים. אבל ללא יוצא מן הכלל, כולם מתעלמים מהעובדה שבעוד שנה וחצי בערך, אובמה לא יהיה כאן. משום מה, אף אחד לא שואל מה יהיה אחרי שאובמה יפנה את הבית הלבן.

מוסר, זכויות-אדם ותמיכה בפלסטינים לא הולך ביחד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 11.06.2015

הלאומיות הפלסטינית המלאכותית עסוקה בניכוס הערכים התרבותיים של היהודים בארץ-ישראל: כך למשל, לפני יותר משנה התפרסם ספר על ציירים "פלסטינים" בתקופת המנדט-הבריטי על ארץ-ישראל. אולם, כל הציירים שהופיעו בספר היו יהודים.

המופע הפסיכוטי של יצחק הרצוג בכנסת ישראל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 21.05.2015

על-רקע ההתלהמות הכללית ששטפה את הפוליטיקה הישראלית לאור הבחירות האחרונות שנערכו בישראל בחודש מרס 2015, דומה הוא שגורמים אחדים עדיין לא הפיקו את הלקח הראוי ולא ערכו אפילו חשבון-נפש זערורי לנוכח מה שאירע בישראל במהלך החודשים האחרונים.

ביטחון, חברה ועצמאות כלכלית ישראלית 2015
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 23.04.2015

האם לאחר מערכת-הבחירות הסוערת שהייתה בישראל בחודש מרס 2015, התקשורת הישראלית תשכיל להעביר לציבור מידע אמיתי שמשקף את המציאות האמיתית המקיפה את חייו של האזרח הישראלי הממוצע? נחיה ונראה. ועם זאת, אנחנו יכולים לראות ניצנים ראשונים של טון תקשורתי ענייני.

מפלגת העבודה: כלכלה, שקרים ועיוותים מוסריים
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 12.03.2015

ברמה המילולית, מערכת הבחירות לכנסת ה-20, הייתה אלימה במיוחד היא גלשה לעיתים קרובות להסתה בלתי-נסבלת ברמה האישית. מבחינה תקשורתית, אנו היינו עדים להסתה כמעט חד-צדדית המופנית כלפי אדם אחד - שלא במקרה הוא מכהן כראש-ממשלת ישראל.

לאן נעלמה התוכנית הכלכלית של יצחק הרצוג
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 19.02.2015

אחת מהבעיות הראשיות של מפלגת-העבודה בשנים האחרונות מתבטאת בעובדה שהיא "מנצחת" בסקרים, אך מפסידה בבחירות. ברגע האמת, הבוחרים הישראלים אינם מסוגלים להעניק את שרביט האחריות-הלאומית למנהיגי מפלגת העבודה.

מפלגת העבודה - לוליינות אידיאולוגית אטומה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 12.02.2015

במסגרת הברדאק האידיאולוגי המתחולל במפלגת-העבודה בשנים האחרונות, כל העניינים הנוגעים לאינטרסים הלאומיים של מדינת-ישראל הפכו לבמה של הסתה והתלהמות חסרת-רסן בעידודם הנמרץ של אחדים מכלי-התקשורת בישראל.

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 15.01.2015

שורה של פסיקות בתביעות שעסקו בפעולות צה"ל ובערעורים על החלטות ממשלה בנושאי מדיניות וביטחון, הפכו את המידתיות ממונח ערטילאי, מונח שאין לו הגדרה מדויקת, לכלי המשמש דרך קבע לניגוח מדיניותה של ממשלת ישראל.

התוכנית הכלכלית החדשה של בנימין נתניהו
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 01.01.2015

חברי-כנסת המשתכרים כ-39,000 ₪ בחודש התהדרו ביוזמתם "המבורכת" להעלות את שכר המינימום ל-4,300 ₪ בחודש. אכן זה היה צעד חשוב מאוד. אולם, אותם חברי-כנסת אחראים ליוקר-המחייה הקיים בישראל המתאים למי שמרוויח יותר מ-12,000 ₪ בחודש.

בחירות בישראל 2015, הצעה לשיפורים
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 21.12.2014

ומה עם ציפורה? היא תהיה הראשונה להבין שבפוליטיקה מה שקובע זה מבחן התוצאה. בפוליטיקה סנטימנטים ונאמנות אינם מטבע עובר לסוחר. במקרה הכי גרוע היא תוכל תמיד להצטרף לצוות של "מצב האומה".

הרהורים על הצעת חוק הלאום
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 18.12.2014

אחרי שמנפים מהרעש התקשורתי את האבק הרטורי ואת הסיסמאות השדופות, לא נשאר הרבה. ההתנגדות לחוק היא התנגדות לשמה. ההתנגדות היא לא לגופו של החוק אלא לגופו של המציע. זה היה צפוי כי אחרי ככלות הכל, תפקידה של אופוזיציה בדמוקרטיה הוא להתנגד למשהו.

הבחירות הן בשורה טובה לכלכלה ולחברה הישראלית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 04.12.2014

לצערנו הרב, המעשים והדיבורים של ציפי לבני, יאיר לפיד, נפתלי בנט ואביגדור ליברמן בממשלה נתניהו השלישית היו הפוכים לחלוטין ממה שניתן היה לצפות מנבחרי ציבור המתיימרים להנהיג את מדינת-ישראל כראשי-ממשלה אי-פעם בעתיד.

חוק הלאום - מדינה יהודית של כל אזרחיה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 27.11.2014

עם העלאת רעיון "חוק הלאום" וההתלהמות הפוליטית שנלוותה לכך מפי גורמים פוליטיים אינטרסנטיים שאין להם ולא-כלום עם האינטרס הציבורי, נזרקו לחלל האוויר-העולם טענות שונות ומשונות שהחוק המוצע עלול, לכאורה, לסתור ערכים דמוקרטיים.

לסיפור שלנו עם גרמניה יהיה סוף רע מאוד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 13.11.2014

ב-9 בנובמבר 2014, נערכו בגרמניה חגיגות רבות-משתתפים לציון 25 שנה לנפילת חומת ברלין. גרמניה יכלה לבחור כל יום אחר לציון היום המיוחד הזה, אלא שהרשויות הגרמניות החליטו, כבר לפני שנים, לציין את האירוע דווקא ביום בו חל "ליל הבדולח".

סתיו 2014 – הרהורים לאחר מעשה
מאת: ד"ר ישראל בר-ניר / 07.10.2014

קשה מאוד לחזות, בייחוד את העתיד. את העבר, לעומת זאת, אין שום קושי לחזות. כאן המומחה נמצא על קרקע בטוחה, כי את מה שלא קרה אי אפשר להוכיח. חיזוי העבר עובד בשני מישורים. האחד הוא כאשר עצתו של המומחה התקבלה והביאה לאסון.

האם הפוליטיקה הישראלית מבינה את אבו-מאזן
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 02.10.2014

כל ההנחות ההזויות של עיתון "הארץ", של "ידיעות אחרונות", ושל שורה שלמה של פוליטיקאים מהמרכז הפוליטי ומהשמאל הפוליטי בישראל בנוגע לאבו-מאזן כפרטנר לשלום ואף בנוגע לתהליכים ההיסטוריים העמוקים המתחוללים במזרח-התיכון, כשלו לחלוטין.

מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 28.08.2014

התקשורת הישראלית שירתה את הלוחמה הפסיכולוגית של ארגון החמאס נגד ישראל לאורך כל ימי הלחימה. הדבר נוגע בעיקר לערוצי הטלוויזיה שעסקו ב"ברברת" אין-סופית של עשרות פרשנים ובדיווח על כל שיגור של רקטה לעבר ישראל.

החמאס הצליח להרוס את רעיון המדינה הפלסטינית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 31.07.2014

במובנים רבים, האסלאם הרדיקלי במתכונתו הנוכחית דומה לאידיאולוגיה הנאצית – זו הרואה את המאבק באויבים כ"משחק סכום-אפס" על כל המשתמע מכך. במילים אחרות, האסלאם הוא, למעשה, ארגון הטרור הגדול ביותר בעולם שמאגר האנשים שלו עצום.

מטורף מי שרוצה לפתוח במלחמה נגד ישראל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 17.07.2014

לעבר ישראל נורו יותר מ-1,350 טילים; אחדים מהם הגיעו עד לאזור הכרמל; כ-25 ישראלים נפצעו באופן ישיר מנפילת טילים; אזרח ישראלי נהרג מפצצת-מרגמה בעוטף עזה; הנזק שנגרם לישראל הוא זניח לחלוטין במונחים של עימותים צבאיים – וטוב שכך.

עמוס עוז – תעמולה של אופטיקה הפוכה נגד ישראל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 15.05.2014

הסופר עמוס עוז חבר במועצה הציבורית של ארגון "בצלם" יחד עם הסופרים א.ב. יהושע ודויד גרוסמן. עצם ההשתייכות לארגון שכזה למעשה מכתיבה את האידיאולוגיה התעמולתית של חבריה משום שהיא עוסקת במדיניות של "אופטיקה הפוכה" אנטי-ישראלית.

הפסטיבל התקשורתי ההזוי סביב פעולות תג-מחיר
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 01.05.2014

במקביל לפסטיבל התקשורתי ההזוי שהתחולל בעקבות האירוע ביישוב פורדיס, התפרסם דו"ח טרור לשנת 2013 בידי מחלקת-המדינה של ארה"ב. הדו"ח התייחס לפעולות "תג מחיר" כ"פעולות טרור" בדומה לפעולות הטרור המתבצעות בידי ארגונים אסלאמיים.

ג´ון קרי – תענוג שאפשר להאשים את ישראל בכישלון
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 10.04.2014

הברדק האמריקאי במדיניות-החוץ נמשך כרגיל. אין סדר. אין קו ברור. אין מנהיגות ואין שליטה. חמש דקות לאחר מה שנאמר על-ידי ג´ון קרי, פקידים אמריקאים בכירים הנמצאים בקרבתו של קרי טרחו להתקשר לגורמי ממשל ישראלים בכירים כדי להסביר פעם נוספת.

בנק ישראל – מנפלאות הכלכלה הישראלית של 2014
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 24.02.2014

הגופים הכלכליים הרשמיים של מדינת-ישראל מתגאים מאוד בנתוני המקרו של מדינת-ישראל. כך למשל, "הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה" מסרה כי התל"ג לנפש בישראל יגיע לשיעור של 40,000 דולר לקראת סוף שנת 2014.

דן שכטמן – אמירות מסוכנות בדרך לבית הנשיא
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 20.02.2014

שבימים הראשונים לאחר שהכתבה שודרה בערוץ 1, הוא זכה לאהדה ציבורית די מרשימה – ובצדק. אלא, שככול שהוא נחשף לציבור, משהו יסודי נסדק בתדמיתו לאור אמירותיו הפומביות בנושאים שונים ומגוונים המקיפים את החיים בישראל.

פרשת מרטין שולץ – ליפול למלכודת של התעמולה האנטישמית
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 17.02.2014

בזכות המאמץ הטכנולוגי והמדעי של ישראל ובזכות השקעות ממשלתיות נבונות, ישראל משפרת גם את חייהם של מוסלמים רבים ברשות-הפלסטינית, בירדן ובעזה למרות שהישויות הללו עוסקות בהסתה יומיומית נגד ישראל ובייצור של פעולות טרור נגד ישראל.

אבו-מאזן חושף את האסטרטגיה הפלסטינית נגד ישראל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 13.02.2014

ספק רב אם הערבים שהעלו על-נס את רעיון "זכות השיבה" מבינים כלל את המשמעות של מילה "צפת", או של המילים "בית לחם", "כרמל", "ירדן", "לבנון", "נגב", "גליל" ועוד מילים רבות נוספות.


גלריית המגזין

 

22 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 289 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון