כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-215
חדשות המזרח התיכון
טרור אסלאמי – דוקטרינת ברק אובמה – אוקטובר 2016
התקשורת צריכה לבקש סליחה מתושבי המדינה
דברי המופתי השיח´ אחמד חסין – לקראת מלחמת יום הדין
המופע הפסיכוטי של יצחק הרצוג בכנסת ישראל
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
אובמה ומדיניות הסיכולים הממוקדים
אירועי אוקטובר 2000 - לא נשכח ולא נסלח
ממלחמת ששת-הימים למלחמת יום הכיפורים – האירועים המרכזיים: חלק ב
תגובה גרעינית של עוזי עילם בתקשורת הישראלית
הליברליזם המערבי מטפח את האסלאם הרדיקלי
זיי מיר געזונט אונד שטארק – היום שאחרי
הלוגיקה הפאשיסטית של חברי-הכנסת הערבים
אשרף מרואן - המרגל שהפעיל את ראש ה"מוסד"
וג´יהה אל-חוידר - דיוקנה של ליברלית סעודית
משבר פוליטי באוסטריה ועוני אסלאמי עמוק בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בשנת 2015
אביגדור ליברמן מתחפש לזהבה גלאון
טרור אסלאמי - מעשי הזוועה של חודש אוגוסט 2014

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש יוני 2010

מאת: ד"ר יוחאי סלע

02.07.2010


 

 

 

בשעה שמוסדות בינלאומיים ברחבי-העולם המשיכו לגנות את ישראל במהלך חודש יוני 2010 על הפעולה הצבאית הישראלית ב-31 במאי 2010 נגד ספינת הטרור של ראש-ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מוסלמים קירגיזים רצחו כ-2,000 מוסלמים אוזבקים בפרץ של אלימות שכללה שריפה, אונס וביזה. על-פי עדויות אחדות, הצבא הקירגיזי נטל חלק פעיל באלימות הרצחנית שפרצה בקירגיסטן ב-11 יוני 2010. כתוצאה מהאלימות הקשה נוצר משבר הומניטארי בלתי-נסבל שהביא לבריחתם של כ-400,000 מוסלמים אוזבקים. לצערנו הרב, התקשורת הבינלאומית התייחסה לאירוע כקוריוז חדשותי בלבד, ולא כאירוע הראוי להתייחסות רצינית יותר כיאה לגודל הטרגדיה שעברה על המוסלמים האוזבקים. בחודש יוני 2010 התרחשו מאות אירועי טרור ברחבי-העולם המוסלמי שגבו את חייהם של 4,232 בני-אדם; בחודש מאי 2010 נהרגו 2,254 בני-אדם; בחודש אפריל 2010 נהרגו 1,768 בני-אדם; בחודש מרס 2010 נהרגו 2,536; בחודש פברואר 2010 נהרגו 1,556; ובחודש ינואר 2010 נהרגו 2,166 בני-אדם. בששת החודשים הראשונים של שנת 2010 נהרגו 14,512 בני-אדם בפיגועי טרור אסלאמיים ומאלימות אסלאמית.

בתחילת יוני 2010 נודע שחיילים מוסלמים מהצבא הניגרי פתחו במסע של אונס ורצח של נשים נוצריות. על-פי הערכות אחדות, מאות נשים נוצריות נאנסו בניגריה ועשרות מהן נרצחו מייד לאחר מכן. האונס הפך לכלי נשק שכיח בעולם-המוסלמי כחלק מהמאבק הדתי של קבוצות אסלאמיות רדיקליות בסודאן, בסומליה, בתימן, באפגניסטן, בפקיסטן, בעיראק וברצועת-עזה.

גם במהלך חודש יוני 2010 נודע על התנכלויות של מוסלמים כלפי העדות הנוצריות המתגוררות במרחב-האסלאמי. במהלך השנים האחרונות נהרגו מאות נוצרים במדינות המוסלמיות, וזאת ללא כל תגובה הולמת מצד הממשלות המוסלמיות. בשל כך, האוכלוסייה הנוצרית במדינות המוסלמיות הולכת ומתמעטת בעידודן הנמרץ של כל הרשויות הממשלתיות ושל הארגונים האסלאמיים הרדיקליים. ברחבי-העולם קיימות 57 מדינות מוסלמיות שרובן מנהלות משטרי דיכוי וטרור אלימים כלפי האוכלוסייה המקומית, כלפי מיעוטים, כלפי נשים וכלפי המדינות השוכנות להן. מרבית המדינות המוסלמיות מעניקות תמיכה לארגוני טרור אסלאמיים הפועלים באזורים שונים של העולם - הכוללים גם את אירופה, אזור הקווקז, אמריקה הלטינית, דרום-מזרח אסיה, הודו, צפון-אפריקה ומזרח-אפריקה.

בחודש יוני 2010 נהרגו באפגניסטן יותר מ-100 חיילי נאט"ו. מאז תחילת שנת 2010 נהרגו באפגניסטן כ-320 חיילים זרים - מרבית ההרוגים הם חיילים אמריקאים הנושאים בנטל העיקרי בלחימה הקשה נגד הג'יהאד העולמי. על המלחמה באפגניסטן בהמשך המאמר.

במהלך חודש יוני 2010 פתחו צבאותיהן של טורקיה, איראן וסוריה בהתקפה צבאית אינטנסיבית נגד המיעוט הכורדי המונה כ-25 מיליון נפש. שלטונות טורקיה התגאו בכך שהם הצליחו להרוג מאות כורדים מאז תחילת שנת 2010. האומה הכורדית נאבקת כבר עשרות שנים למען זכויותיה הלאומיות, אולם הקהילה הבינלאומית עדיין אינה מוכנה לפעול למענם בשל החשש מתגובתן של המדינות המוסלמיות. יתרה מזאת, ראש ממשלת טורקיה, ארדואן, הצהיר באמצע יוני 2010 ש"טורקיה תטביע את המורדים הכורדים בדמם", אולם גם הצהרה זו לא דרבנה את הקהילה הבינלאומית לפעול למען הכורדים הנאנקים תחת משטרי הטרור של טורקיה, איראן וסוריה. טורקיה ממשיכה להגביל את הסיקור החדשותי בנוגע למאבקם של הכורדים להכרה לאומית, וכן שלטונות טורקיה חסמו אתרי אינטרנט בינלאומיים הפוגעים, לטענתם, ב"כבוד הלאומי הטורקי". בסוריה נעצרו מאות כורדים במהלך חודש יוני 2010 בחשד למתן סיוע למחתרת הכורדית, ה-PKK.

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית יוני 2010

מדינה:

הרוגים: (כולל חיילי נאט"ו)

פצועים: (האומדן הנמוך ביותר)

קירגיסטן:

2,000

מאות

פקיסטן:

593

1,500

סודאן:

340

1,000

סומליה:

350

1,000

אפגניסטן:

294

900

עיראק:

259

600

תימן:

70

100

טורקיה - כורדים:

59

100

אלג'יריה:

25

 

הודו - קשמיר:

26

עשרות

הפדרציה הרוסית - קווקז:

16

 

הפיליפינים:

9

 

ניגריה

7 (לא נכללו מקרי רצח לאחר אונס)

 

לבנון:

1 (אזרח)

 

ישראל - רצועת עזה:

11 (טרוריסטים מוסלמים)

 

ישראל - הרשות הפלסטינית:

1 (טרוריסט) + 1 (שוטר ישראלי)

 

 

 

 

חיסולים-ממוקדים אמריקאים בפקיסטן:

60

מאות

חיילי נאט"ו (כולל חיילים הרוגים בעיראק)

110

מאות

 

 

 

סה"כ יוני 2010:

4,232 הרוגים

5,200 פצועים (מינימום)

 

 

 

 

 

המלחמה באפגניסטן ובפקיסטן

ב-10 ביוני 2010 נודע שפעילי טרור מארגון טליבאן האפגני הוציאו להורג ילד בן 7 באשמת "ריגול לטובת ארה"ב". גם המקרה הזה לא הצליח לעורר את התקשורת הבינלאומית האטומה ואת הארגונים בינלאומיים הפועלים לכאורה למען מטרות הומניות. במהלך כל חודש יוני 2010 נהרגו באפגניסטן 102 חיילים זרים השייכים לכוחות נאט"ו - מרביתם, חיילים אמריקאים (עוד 8 חיילים אמריקאים נהרגו בעיראק במהלך התקופה הנדונה). חודש יוני 2010 היה החודש הקטלני ביותר מאז הפלישה לאפגניסטן שהחלה בשנת 2001. בששת החודשים הראשונים של שנת 2010 (ינואר-יוני) נהרגו באפגניסטן כ-320 חיילים זרים. למרות המאמץ הצבאי האמריקאי, פעילי הטליבאן שולטים על מרבית שטחיה של אפגניסטן.  יתרה מזאת, למרות הנוכחות המסיבית של כוחות נאט"ו באפגניסטן, מדינה זו ממשיכה לייצר כ-90 אחוזים מכמות ההרואין בעולם.

 

כאשר ג'ורג' בוש היה נשיא ארה"ב (2001-2009) הוא לא נטה לאשר חיסולים-ממוקדים בשל אמונתו הנוצרית העמוקה. מאז שברק חוסיין אובמה החל את כהונתו בבית-הלבן בינואר 2009, נרצחו בפקיסטן בלבד כ-1,200 בני-אדם בחיסולים-ממוקדים. מרבית ההרוגים היו אזרחים תמימים שלא נטלו חלק אקטיבי בארגוני הטרור הפועלים באזור הגבול בין אפגניסטן לפקיסטן. בששת החודשים הראשונים של שנת 2010 נהרגו 484 בני-אדם בחיסולים-ממוקדים אמריקאים בפקיסטן בלבד.

 

אלה ארגוני הטרור העיקריים הפועלים בפקיסטן: "אל-קאעידה", "תנועת הטליבאן הפקיסטנית", "ג'ייש אל-מוחמד" (צבא מוחמד), "לשקאר אי-ג'נגווי", "לשקאר א-טוייבה" ו"רשת חאקאני" שתכננה את חיסולם של סוכני ה-CIA באפגניסטן ב-31 בדצמבר 2009. פעילי טרור מ"רשת חאקאני" נטועים היטב גם באוכלוסייה האפגנית. כל הארגונים הללו קיבלו תמיכה וסיוע מהמודיעין הפקיסטני (ISI), למרות הסיוע האמריקאי האדיר שהוגש לממשלת פקיסטן בעשור האחרון.

 

הנתונים המופיעים בטבלת הטרור

הנתונים המופיעים בטבלת הטרור האסלאמי נאספו על-ידי מגזין זה - מגזין המזרח-התיכון - בעזרת מעקב יומיומי של הודעות ממשלתיות וידיעות חדשותיות שהופיעו במקורות בינלאומיים רבים במהלך התקופה הנדונה - החל מ-1 ביוני 2010 ועד ל-30 ביוני 2010. מספר ההרוגים והפצועים המופיע בטבלה כולל אזרחים, חיילים ופעילי טרור על-פי האומדן הנמוך ביותר. מרבית ההרוגים הם מוסלמים שנרצחו על-ידי מוסלמים החברים בתנועות רדיקליות ובארגוני טרור אסלאמיים.

--

מאמרים נוספים בנושא:

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בינואר 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש פברואר 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מרס 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש אפריל 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010.

==

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש יוני 2010", מגזין המזרח התיכון, 2. ביולי 2010.

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

  • אנא, תרגם לאנגלית
  • גם אני מבקש תרגום לאנגלית
גלריית המגזין

 

29 בספטמבר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 173 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006