כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-217
חדשות המזרח התיכון
טרור אסלאמי – הדילמה האמריקאית – ספטמבר 2016
אמין אל-חאפז, נשיא סוריה לשעבר - 2009-1921
התגובות בתקשורת הבינלאומית לפירוק האיחוד בין מצרים לסוריה
עיתון הארץ הוא דונלד טראמפ של התקשורת הישראלית
מהנעשה בעולם החדש - סתיו 2014
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
עיתון מעריב נגד עיתון הארץ – מצב התקשורת בישראל
מ"האביב הערבי" לאפלה גרעינית אסלאמית בחסות איראנית
הטרנספורמציה האידיאולוגית של הממשל הנוכחי בארה"ב
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
ישראל וארה"ב - הדילמה האיראנית של קיץ 2012
פרשת נועם חומסקי - ותסמונת האינטלקטואל המתוסכל
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר ‏2010
נאום עבד אל-נאצר לאחר פירוק האיחוד עם סוריה
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - עד ליום ה-155
השלום שכמעט הגיע – מגרש משחקים לחובבנים
נשיאים, ראשי ממשלה ומפלגות בסוריה: משנת 1946 ועד לשנת 2000
הליברליזם המערבי מטפח את האסלאם הרדיקלי

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010

מאת: ד"ר יוחאי סלע

08.06.2010


 

 

 

בשעה שמרבית העולם ערך לינץ' תקשורתי בישראל לנוכח אירועי ספינת הטרור של ארדואן, ב-31 במאי 2010, מאומה מכול אירועי הטרור הרצחניים שהתרחשו בחודש מאי 2010, לא הצליח לחדור את האטימות של התקשורת הבינלאומית - ובמיוחד זו הישראלית. בשעה שמרבית התקשורת בינלאומית הייתה עסוקה בגינוייה של ישראל על הפעולה הצבאית נגד פעילי הטרור של ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, התרחשו ברחבי-העולם המוסלמי מאות פעולות טרור בחודש מאי 2010 שגבו את חייהם של 2,254  בני-אדם - רובם אזרחים תמימים שנרצחו בידי ממשלות אסלאמיות רדיקליות או בידי ארגוני טרור אסלאמיים הקיימים לעשרותיהם במרחב המוסלמי. בחודש אפריל 2010 נהרגו 1,768 בני-אדם; בחודש מרס 2010 נהרגו 2,536; בחודש פברואר 2010 נהרגו 1,556; ובחודש ינואר 2010 נהרגו 2,166 בני-אדם בטרור אסלאמי ומאלימות אסלאמית.

 

ב-28 במאי 2010, פעילי טרור מוסלמים רצחו בפקיסטן למעלה מ-100 מתפללים בשני מסגדים השייכים לעדה "האחמדית". האירוע הרצחני הזה לא קיבל את ההתייחסות הראויה - לא בתקשורת הבינלאומית ובוודאי לא בתקשורת הישראלית. באותו יום, טבחו טרוריסטים מאואיסטים בהודו יותר מ-100 בני-אדם בהתקפת טרור רצחנית על רכבת נוסעים. גם המקרה הרצחני הזה לא הצליח לחדור את אטימותה של התקשורת הישראלית. ב-7 ביוני 2010 התפרסמה ידיעה מפי ארגון לזכויות-אדם בתימן שארה"ב ביצעה חיסול-ממוקד בתימן בתחילת דצמבר 2009 שבמהלכו נרצחו 55 בני-אדם, רובם אזרחים חפים-מפשע. את הידיעה על כך מסרנו במגזין זה - מגזין המזרח התיכון - פעמים אחדות במהלך החודשים האחרונים. אולם רק בחודש יוני 2010 טרחו ארגונים אחדים לציין זאת בדיווחיהם החודשיים.

 

ב-24 במאי 2010 נמסר דיווח כי שלטונות הביטחון של טורקיה אסרו 340 ילדים כורדים בגין השתתפותם בהפגנות אנטי-טורקיות. על הילדים הקטנים הוטלו 5 שנות מאסר בהתאם לעונש הנקוב בחוק הטורקי המתייחס להפגנות אנטי-טורקיות. בחודש מאי 2010 נהרגו 73 בני-אדם בעימותים מזוינים בין הצבא הטורקי לבין המחתרת הכורדית הפועלת בטורקיה ובצפון-עיראק. מאז שנת 1985 נהרגו בטורקיה בין 40,000 ל-60,000 כורדים בעימותים מזוינים על רקע מאבקם להכרה לאומית. טורקיה וסוריה מנהלות יחדיו מסע שטתי של דיכוי, הרג והגליה של המיעוט הכורדי הנמצא בתחומן. מאומה מהאירועים הללו אינו מצליח לחדור את האטימות של התקשורת הבינלאומית. בשנים האחרונות ניתן למצוא בטורקיה נציגויות רבות של ארגונים אסלאמיים קיצונים המטיפים לאלימות, רצח וטרור בשם האסלאם. בחסות ראש-ממשלת טורקיה, ארדואן, טורקיה הפכה למוקד של עלייה-לרגל של פעילים אסלאמיים רדיקלים הפועלים בסביבה נוחה בחסות השלטונות. ארדואן יגלה בקרוב שמסע השיסוי בישראל, שנערך בחסותו, עלול לעלות לו ביוקר רב הן בזירה הפנימית והן בזירה הבינלאומית.

 

במהלך חודש מאי 2010, נהרגו בדארפור 420 בני-אדם בהתאם למעקב היומיומי שנערך על-ידי מגזין זה - מגזין המזרח התיכון. משקיפי שלום הנמצאים בסודאן מסרו ב-7 ביוני 2010 על הריגתם של כ-600 בני-אדם, אולם רק לגבי 491 בני-אדם קיימת עדות וודאית לרציחתם. גם במקרה הזה, מאומה אינו מצליח לחדור את האטימות של התקשורת הבינלאומית. להזכירכם: בחודש ספטמבר 2009, הורה קצין בכיר גרמני באפגניסטן להפציץ שיירה של אזרחים בטענה שהם פעילי טרור מארגון הטליבאן. באירוע נהרגו לפחות 140 אזרחים חפים-מפשע. אף גורם תקשורתי בעולם לא ערך מסע של לינץ' תקשורתי בגרמניה, בחייליה או במדינאיה.

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - מאי 2010

 

מדינה

הרוגים: (כולל חיילי נאט"ו)

פצועים: (האומדן הנמוך ביותר)

 

 

 

פקיסטן:

764

1,500

סודאן:

420

1,200

עיראק:

285

1,000

אפגניסטן:

249

700

סומליה:

169

מאות

טורקיה - כורדים:

73

עשרות

תימן:

51

עשרות

קשמיר - הודו:

50

עשרות

הפדרציה הרוסית:

20

20-30

איראן - כורדים:

9

 

טורקיה - ישראל:

9

40

ניגריה:

8

 

אינדונזיה:

5

 

רצועת-עזה - ישראל:

3 מחבלים

20

אלג'יריה:

2

 

חיילי נאט"ו:

31

עשרות

חיסולים-ממוקדים אמריקאים בפקיסטן:

87

300

 

 

 

סה"כ מאי 2010:

2,255 הרוגים

4,700 (מינימום פצועים)

 

טרור אסלאמי בפקיסטן

בחודש מאי 2010 נהרגו בפקיסטן 764 בני-אדם (על-פי האומדן הנמוך ביותר). מספר זה כולל אזרחים, חיילים ופעילי טרור שנהרגו בעימותים מזוינים ובאירועים הקשורים לאלימות אסלאמית הדדית, כפי שאירע בפיגוע הרצחני של בני העדה ה"אחמדית".

 

בדומה לפעמים קודמות בעבר, גם בחודש מאי 2010 נערכו בפקיסטן הפגנות אחדות נגד מדיניות החיסולים-הממוקדים של ארה"ב הגורמים לזעם רב בקרב הציבור הפקיסטני. לאור הביקורת המוטחת בארה"ב ובנשיא אובמה, הוחלט לצמצם את החיסולים-הממוקדים, אולם גם בחודש מאי 2010 נהרגו 87 בני-אדם - רובם אזרחים חפים-מפשע. בשל הלחץ הרב המופעל על הצבא הפקיסטני מצד ארה"ב, ממשלת פקיסטן הגבירה את הפעילות הצבאית באזורים בהם שולטים פעילי טרור מארגון הטליבאן הפקיסטני. הלחץ הזה גרם לשרשרת טעויות בזיהוי שהביאו להרג של אזרחים פקיסטנים רבים חפים-מפשע. הפעילות הצבאית הפקיסטנית הנרחבת אינה תורמת לעלייה ברמת הפופולאריות של ממשלת פקיסטן הנתפסת כפרו-אמריקאית, וזאת בניגוד לרחשי-הלב של הציבור. בפקיסטן קיימים 11,000 מדרסות אסלאמיות שבהן לומדים כחצי מיליון תלמידים - והם אלה שמהווים את המאגר העיקרי לגיוס פעילים חדשים לארגונים האסלאמיים הרדיקליים הפועלים בעיקר מרחב האסלאמי של פקיסטן ואפגניסטן. אלה ארגוני הטרור העיקריים הפועלים בפקיסטן: "אל-קאעידה", "תנועת הטליבאן הפקיסטנית", "ג'ייש אל-מוחמד" (צבא מוחמד), "לשקאר אי-ג'נגווי", "לשקאר א-טוייבה" ו"רשת חאקאני" שתכננה את חיסולם של סוכני ה-CIA באפגניסטן ב-31 בדצמבר 2009. פעילי טרור מ"רשת חאקאני" נטועים היטב גם באוכלוסייה האפגנית.

 

הנתונים המופיעים בטבלת הטרור

הנתונים המופיעים בטבלת הטרור האסלאמי נאספו על-ידי מגזין זה - מגזין המזרח-התיכון - בעזרת מעקב יומיומי של הודעות ממשלתיות וידיעות חדשותיות שהופיעו במקורות בינלאומיים רבים במהלך התקופה הנדונה - החל מ-1 במאי 2010 ועד ל-31 במאי 2010. מספר ההרוגים והפצועים המופיע בטבלה כולל אזרחים, חיילים ופעילי טרור על-פי האומדן הנמוך ביותר. מרבית ההרוגים הם מוסלמים שנרצחו על-ידי מוסלמים החברים בתנועות רדיקליות ובארגוני טרור אסלאמיים. נא להעביר את המידע הזה הלאה.

--

מאמרים נוספים בנושא:

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש פברואר 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מרס 2010.

טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש אפריל 2010.

==

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010", מגזין המזרח התיכון, 8 ביוני 2010.

 

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

  • תרגום לעולם הרחב
  • תרגום לאנגלית
גלריית המגזין

 

1 באוקטובר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 110 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006