כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אחמד טיבי והתרמית הערבית הגדולה
עבריינות לאומנית בקרב ערביי-ישראל – ג´יהאד בשם אללה
תרומה למגזין המזרח התיכון
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
פיוס עם טורקיה - מלכודת משפטית ומדינית לישראל
אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
המערכה בדרום - סיכום ביניים
טרור אסלאמי – טורקיה טובחת בכורדים – ינואר 2016
מסקנות אחדות בעקבות המלחמה בעזה
גם במלחמה על דעת-הקהל אנחנו חייבים לנצח
אחמד ג´עברי - ראש הזרוע הצבאית של תנועת החמאס
היהירות הגרמנית הטיפוסית מול הנחישות הישראלית
פוגרומים, רפובליקת ויימאר ומשבר מנהיגותי בגרמניה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש ספטמבר 2010
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
הלאומיות הפלסטינית כתנועה קולוניאליסטית של הליגה-הערבית
נאום נתניהו בעצרת האו"ם כתמרור אזהרה
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו
סוריה ולבנון
הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 31.05.2019

היחס של האסלאם כלפי נשים גובל באובססיה מינית ומגדרית המכתיבה את ההתנהגות של כל "המוסדות" החברתיים המרכיבים את הקהילה הדתית - החל מהתא המשפחתי הקטן וכלה במדינה-הטריטוריאלית. ועם זאת, קיים פרדוקס ביחסו של האסלאם לנשים.

הפילוסוף הסורי צאדק ג´לאל אל-עזם מת בברלין בגיל 82
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 22.12.2016

צאדק ג´לאל אל-עזם, מי שהיה אחד מהאינטלקטואלים הבולטים בעולם-הערבי, הלך לעולמו ב-11 בדצמבר 2016 בברלין כגולה פוליטי, בשעה שחיילי המשטר הסורי של בשאר אל-אסד טבחו בתושבים הנצורים של העיר חאלב המדממת - בדומה לסוריה כולה.

המשבר בסוריה - נחישות רוסית מול הססנות אמריקאית
מאת: סא"ל (בדימוס) שמעון מנדס / 11.10.2015

ניסוי-הכלים הרוסי מזכיר לי אירוע אישי חשוב. לפני כארבעים שנה, מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים, הגיעה לארץ אישיות ביטחונית אמריקנית בכירה, לביקור כאורחת של משרד החוץ. האורח היה קצין בכיר בחיל הים, סיים את שרותו הצבאי בדרגת תת-אדמירל.

פרספקטיבה היסטורית: שוב אופנסיבה רוסית מלוּוה באולטימטום
מאת: סא"ל (בדימוס) שמעון מנדס / 24.09.2015

כדי לגונן על כוחותיה בסוריה, מוסקבה פרסמה אולטימטום המיועד לארה"ב, בתחילת ספטמבר 2015, שזו תיזהר שלא לפגוע בכוחות הרוסיים המוצבים על אדמת רוסיה. האולטימטום פורסם בעקבות הגברת אחיזתה הצבאית של רוסיה בסוריה.

נשיאים, ראשי ממשלה ומפלגות בסוריה: משנת 1946 ועד לשנת 2000
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 19.10.2013

בעקבות בקשות רבות שהועברו אלינו במהלך התקופה האחרונה, לאור מלחמת-האזרחים בסוריה שפרצה ב-15 במרס 2011, להלן רשימת נשיאי סוריה, ראשי ממשלה ורשימת המפלגות הפוליטיות (כולל כורדיות) הפועלות בסוריה, החל משנת 1946 ועד לשנת 2000.

משבר מנהיגותי אמריקאי וחזרה לעידן הסובייטי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 20.09.2013

רוסיה החליטה לעמוד לצידו של בשאר אל-אסד – וההימור הזה כנראה הצליח מעל למשוער. יום לאחר שהושג ההסכם, מיהרו אמצעי התקשורת בדמשק להכתיר את האירוע "כניצחון" מושלם של סוריה ורוסיה לנוכח כוונותיה של ארה"ב לתקוף את סוריה.

הליגה הערבית והקווים האדומים בסוריה המדממת
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 29.08.2013

בשאר אל-אסד התחנך עוד מילדותו ש"סוריה היא הלב הפועם של העולם-הערבי". האמונה הזאת לא נועדה רק כדי לשמור על מעמדה הבכיר של העדה העלווית, אלא זהו רעיון עליו התחנכו מיליוני סורים מאז עלייתה של מפלגת הבעת´ לשלטון בהפיכה צבאית בשנת 1963.

מלחמת-האזרחים בסוריה ומעמדו של בשאר אל-אסד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 01.06.2012

סוריה היא עוד ישות מדינית ערבית מלאכותית בדומה לשאר המדינות הערביות החברות בליגה-הערבית. סוריה היא עוד מדינה מוסלמית בלתי-מתפקדת בדומה למרבית המדינות המוסלמיות הקיימות כיום. סוריה היא עוד ישות ערבית המקדשת את הנאמנות המשפחתית-השבטית.

יום הנכבה, יום הנכסה, יום הלאטמה ויום הכאפה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 11.06.2011

להיכן שלא נפנה את מבטנו נוכל להבחין בפרטים קטנים המורים לנו על התמונה כללית האופיינית לברבריות הערבית-האסלאמית הלובשת צורה ופושטת צורה. גם חברי-הכנסת הערביים ממשיכים לקדם מבחינה אידיאולוגית את הלאומנות הערבית הנשענת על גזענות, אלימות וטרור.

62 הרוגים נוספים בהתקוממות נגד בשאר אל-אסד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 30.04.2011

ארה"ב החליטה להטיל סנקציות נגד בכירים סורים, כדלהלן: מאהר אל-אסד - אחיו של הנשיא ומפקד דיוויזיה הרביעית המטפלת בהתקוממות העממית בדרעא; עטף נג´יב - דודנו של בשאר אל-אסד מפקד המודיעין הפוליטי שאחראי לטיפול הרצחני נגד תושבי דרעא.

ההתקוממות נגד שלטונו של בשאר אל-אסד מתרחבת
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 23.04.2011

הטלוויזיה הסורית מסרה שהיו הפגנות מעטות של עשרות אנשים בלבד במקומות שונים ברחבי המדינה. באופן מפתיע הטלוויזיה הסורית שידרה צילומים של הפגנות מחאה ללא קול בהם נראים אנשים מעטים בלבד.

סוריה לאחר נאומו של בשאר אל-אסד – אכזבה גדולה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 31.03.2011

הטלוויזיה הסורית אף שידרה כתבות על אזרחים סורים השוהים במדינות זרות שהביעו תמיכה בנשיא – אפילו עד למאוריטניה הרחוקה הגיעו שדרני התחנה. כמו רובוטים המופעלים מרחוק, כולם צייצו את אותן סיסמאות נבובות על שכלו המופלג של הנשיא ועל תוכנם המרהיב של דבריו.

ההתקפה הצבאית על לוב והלקח לבשאר אל-אסד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 25.03.2011

המשטר העלווי של בשאר אל-אסד ניסה להציג תדמית של מדינה רגועה הנמצאת הרחק מעיני הסערה המתחוללת לעיני כל. האוטיזם הפוליטי שהפגין בשאר אל-אסד במהלך החודשים האחרונים אינו שונה באופן מהותי מהאוטיזם שהפגינו נשיאי טוניסיה ומצרים.

האופוזיציה הסורית מייחלת לנפילתו של בשאר אל-אסד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 10.03.2011

לצד המחנק הפוליטי השורר בסוריה ולאור מצב זכויות-האדם הבעייתי השורר במדינה זו, קיימים גם מגבלות כלכליות המחניקות לחלוטין את היוזמה האישית. המשטר הכלכלי של סוריה נמצא רובו ככולו בידי שליטתה של משפחת אסד ושל אלה המקורבים אליה.

בשאר אל-אסד בעקבות השינויים במצרים ובטוניסיה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 03.02.2011

ימים אחדים לאחר פרוץ ההפגנות ההמוניות נגד הנשיא חוסני מובארק, התפרסמו התייחסויותיו המעניינות של בשאר אל-אסד על האירועים הללו: לדעתו הכאוס הפוליטי השורר בטוניסיה ובמצרים נובע מהקשר ההדוק של שתי המדינות הללו למערב ובמיוחד לארה"ב.

תיאוריית הכאוס בלבנון - יציבות, פיוס ומאזן אימה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 25.11.2010

לבנון היא מיקרוקוסמוס של העולם-הערבי - עולם הניצב על בלמים ואיזונים רגישים למדי. למצב השברירי הזה יש רקע היסטורי הנמתח על-פני מאות שנים בשל קיומם של כוחות צנטריפוגליים בעלי רקע דתי, עדתי, משפחתי, לאומי, תרבותי וטריטוריאלי.

שלום עם בשאר אל-אסד – המרתון המדיני של ישראל
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 17.07.2010

בשבועות האחרונים גברו הקולות בישראל בנושא "חידוש המשא-ומתן המדיני עם סוריה". עוד נודע, שכל ראשי מערכת הביטחון של ישראל משוכנעים כעת, (יולי 2010), ש"זה הזמן להיכנס למשא-ומתן רציני עם סוריה על עתיד רמת-הגולן".

הַפָּרָשׁ הלבנוני נכנס לפעולה
מאת: המזרחן, שמעון מנדס / 25.06.2010

האיראנים הם עם חכם, אומה עתיקה שהכבוד הלאומי שלה חשוב לה ביותר. מצד אחד, יש לאיראנים זכרון ארוך מן העבר הרחוק, עת שהיו מעצמה גדולה וחזקה. ומאידך, הם זוכרים גם זוכרים את ההשפלות שאיראן עברה במאה שעברה.

המדיניות החובבנית של בשאר אל-אסד
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 23.04.2010

את ההתנהלות הסורית של החודשים האחרונים אי-אפשר לנתק מההתנהלות המדינית אמריקאית של ממשל אובמה בנוגע למזרח-התיכון ובנוגע לעולם-המוסלמי. מחד גיסא, ממשל אובמה מקרין חולשה כלפי הגורמים הרדיקליים, אך מאידך מפגין קשיחות כלפי ישראל.

אמין אל-חאפז, נשיא סוריה לשעבר - 2009-1921
סוריה / 26.12.2009

אמין אל-חאפז היה מקורב למישל עפלק ולצאלח אל-דין אל ביטאר - מההנהגה ההיסטורית של מפלגת הבעת´ וממייסדיה. סביר להניח שקירבה זו לא נבעה רק ממניעים אינטרסנטיים, אלא נבעה מהאמונה האמיתית הנוגעת לגדולתה של האומה הערבית בהנהגתה החילונית של סוריה.

סוריה דוחה בבוז את חיזוריה של אירופה
סוריה / 27.10.2009

לאחדים מהנציגים האירופאים יש הרגל מגונה להתחנף ולחזר אחרי הבריון המוסלמי התורן. מאז סיומה של מלחמת העולם-השנייה, לא היה מנהיג מוסלמי אחד שאירופה לא ניסתה לחזר אחריו במרץ למרות הברוטאליות המופגנת שהונהגה במרחב המוסלמי ושגרמה למותם של מיליוני אנשים.

ארה"ב ומערכת הבחירות בלבנון
לבנון / 30.05.2009

בלבנון שוררת הסברה שחיזבאללה עלול לנצח בבחירות. לפיכך, ואליד ג´ונבלט הדרוזי טרח לקיים מפגשים תכופים עם חסן נסראללה כדי להיערך לקראת היום שלאחרי, וזאת למרות העוינות הרבה השוררת ביניהם בעיקר מאז מלחמת לבנון השנייה.

אסיף שווכאת - דיוקנו של ראש המודיעין הסורי
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 09.05.2009

שווכאת נולד בצפונה של עיר הנמל טרטוס למשפחה עלווית אמידה למדי. במקביל לשרותו בצבא הוא גם עסק בכתיבת דוקטוראט בהיסטוריה באוניברסיטת דמשק. בתחילה, שווכאת ניסה לבסס קשרים עמוקים עם השדרה האינטלקטואלית של סוריה מתוך תקווה שקשרים אלה יועילו לו בעתיד.

סוריה של בשאר אל-אסד בעיני אמ"ן
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 22.11.2008

סוריה היא חצר ביזנטית קשוחה ואכזרית שהחלה לצמוח כבר מראשית כהונתו של חאפז אל-אסד כנשיא המדינה, שהוא אביו של בשאר אל-אסד המכהן כיורשו החוקי במדינה ריבונית לכאורה. אך, במעשיה היא מתאימה יותר למשטרי המלוכה האבסולוטיים של ימי הביניים.

סוריה מדליפה במכוון ידיעות צבאיות
סוריה / 18.10.2008

הפצצת הכור הסורי בספטמבר 2007 זעזעה את הצמרת המדינית והביטחונית של סוריה. עם חיסולו של עימאד מורנייה על אדמת דמשק חודשים אחדים לאחר מכן, התברר לסוריה שהיא למעשה חשופה מבחינה מודיעינית לעיניים זרות.

סוריה - לתעתע בכולם ולהישאר בחיים
סוריה / 04.10.2008

המעבר המהיר מבעלי-ברית לאויבים מרים נטוע היטב בתרבות הפוליטית הערבית, ובמיוחד בזו הסורית. פיצוץ מכונית התופת בדמשק רק הדגים את העניין הקשה והסבוך הזה שהוא פרי התרבות הפוליטית הערבית שסוריה שיכללה אותו לדרגת אמנות.

חיסולו של המטיף הסורי מחמוד אל-קאקה
סוריה והאסלאם / 06.09.2008

אל-קאקה, ממוצא כורדי, בן 34 היה במותו, נודע כאיש-דת כריזמטי שהטיף למלחמת חורמה נגד הכיבוש האמריקאי בעיראק. לשם כך, הוא ריכז סביבו חבורה קטנה של אוהדים מסורים שתפקידם העיקרי היה לגייס מתנדבים מרחבי-העולם.

Sarah Shamma – A Portrait of a Syrian woman painter
By: Dr. Yohai Sela / 15.08.2008

Sarah Shamma, 33, began painting when she was 4 yrs old. Her unique talent led the way to the Arts academy in Damascus, where she began studying when she was 7 yrs old in the children´s workshop

תרומה למגזין המזרח התיכון
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 21.09.2021

נשמח מאוד לקבל תרומה החל מ-20 ש"ח - אם באופן חד-פעמי או לתקופה רציפה של חודשים אחדים ועד לשנים אחדות - וזאת בהתאם לרצונכם. כמובן שאתם יכולים להפסיק את התמיכה בכל רגע שתחליטו ללא כל התערבות מצידנו.

פואד סניורה: "לבנון לא תיפול בהפיכה צבאית"
לבנון / 10.05.2008

"הבעיה שלנו עם חיזבאללה שהוא מחליט על דעת עצמו מתי תהיה מלחמה ומתי יהיה שלום. הוא זה שמחליט מה יהיה העתיד של לבנון ומה יהיה הגורל של לבנון. זהו עיקר הבעיות שלנו עם חיזבאללה".

המשבר בלבנון - הסיקור החדשותי
לבנון / 10.05.2008

בתוך כך, דובר הבית הלבן, גורדון גונדרו, הודיע כי "ארה"ב תנהל עם דיונים עם מועצת הביטחון של האו"ם בנוגע לאפשרויות הפעולה נגד האחראים לאירועים האלימים בלבנון".

חיזבאללה השתלט על ביירות
לבנון / 09.05.2008

חיזבאללה הצליח להשבית את שידורי הטלוויזיה של תחנת אל-מוסתקבל השייכת למשפחת אל-חרירי. על-פי מה שנמסר בשידורים הערביים, כוחות חיזבאללה הצליחו להשבית את כל אמצעי התקשורת של משפחת אל-חרירי

העדה השיעית בלבנון עייפה מנסראללה
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 01.03.2008

על-פי שלל התגובות והטענות שנאמרו ונכתבו מאז סיום המלחמה, עולה כי, בניגוד לדימוי, העדה השיעית בלבנון אינה עשויה מקשה אחת, וכי מעל פני השטח ומתחתיו, רוחשת לה לבה רותחת המאיימת להתפרץ

סוריה עומדת מאחורי חיסולו של גנרל פרנסואה אל-חאג´
הפוליטיקה הלבנונית / 13.12.2007

צבא לבנון עשה מאמצים כבירים לעמוד מחוץ לתסבוכת הפוליטית הלבנונית מאז סיומה של מלחמת האזרחים במדינה. הצבא, יחד עם פוליטיקאים נבונים, ניסה לשמש כגורם מאחד, מעל לאינטריגות הפוליטיות

עימאד מוסטפה - שגריר סוריה בארה"ב
הסכסוך הערבי-ישראלי / 22.10.2007

לאחרונה השגריר העניק ראיון לעיתון האמריקאי "דאלאס מורנינג ניוז" בו הוא מציין את הגירסא הרשמית של סוריה בנושאים אחדים העומדים על הפרק. להלן הראיון המלא כפי שהוא הופיע בשפה האנגלית.

דרך אסד בלבנון
מאת: ד"ר יוחאי סלע / 20.09.2007

מי שנתן את ההוראה לחסל את חבר-הפרלמנט הלבנוני אנטואן ע´אנם (ראנם), האנטי-סורי, דווקא במהלך מערכת-הבחירות לנשיאות לבנון הנערכת בימים אלה, לא לקח בחשבון את האירועים שקדמו להוראת-החיסול...

תוכנית הגרעין הסורית
צבא וביטחון / 15.09.2007

בשנים האחרונות, מחוז דיר אל-זור נמצא תחת עינם הפקוחה של מרבית שירותי המודיעין המערביים העוקבים אחרי הפיכתה של סוריה למחסן נשק צפון-קוריאני. סוריה פועלת בהתמדה להכשיר מדענים בעלי ידע בתחומי הגרעין...

האופוריה הסורית
צבא וביטחון / 11.09.2007

על-פי טיב הידיעות שהתפרסמו בסוריה ובעולם-הערבי על חדירת המטוסים, הסתבר כי הסורים לא ידעו את כל פרטי האירוע במאת האחוזים. אפשר, שחשיפתו של האירוע לתקשורת נועד, בין היתר, לאסוף מידע מודיעיני...

כלכלת סוריה - אופטימיות זהירה
מדיניות כלכלית / 08.08.2007

עד לתחילת 2005, מרבית החוקרים - שעסקו בניתוח כלכלי של סוריה - טענו כי המצב ילך ויחמיר אם סוריה לא תבצע רפורמות מבניות אחדות כדי להתאים את הכלכלה המקומית לתנאי התחרות הבינלאומיים, וכדי לספק את צורכי השוק המקומי הגואה.

הדילמה הסורית - בין איומים למלחמה
צבא וביטחון / 04.07.2007

גורמים רדיקליים בעולם-הערבי מפרשים את מלחמת לבנון השניה בעיקר על-פי הפרשנות הישראלית. דהיינו, על-פי התפיסה הישראלית המקובלת, ישראל נכשלה במלחמה נגד חיזבאללה שפרצה ב-12 ביולי 2006 בעקבות חטיפת שני חיילי צה"ל

סובחי אל-טופיילי נגד חסן נסראללה
הפוליטיקה הלבנונית / 03.03.2007

ככל הידוע סובחי אל-טופיילי נולד בעיירה בריטל בבקעת הלבנון ב-1948. עם ייסודו של ארגון חיזבאללה בתחילת שנות ה-80 הוא נתמנה למזכ"ל הראשון ואף קיבל תמיכה איתנה מאייתולה חומייני מנהיגה הרוחני של איראן

האסטרטגיה הצבאית החדשה של סוריה
צבא וביטחון / 23.02.2007

בזמן מלחמת לבנון השניה, הטלוויזיה הסורית הקרינה צילומים של יחידות צבאיות קטנות הפרוסות בעומק רמת-הגולן ומצוידות בטילים נגד טנקים. זה היה אחד מהרמזים הפומביים הראשונים על האסטרטגיה הצבאית החדשה של סוריה

רצח פייר ג´ומייל מזעזע את לבנון
הפוליטיקה הלבנונית / 23.11.2006

לבנון השברירית – זו המנסה להשתקם ממלחמת אזרחית ארוכה וקשה – ספגה מהלומה נוספת כאשר נודע ב-21 בנובמבר על רציחתו בידי מתנקשים של פייר ג´ומייל שכיהן כשר התעשייה בממשלתו של פואד סניורה הסוני.

המשבר הפוליטי בלבנון
הפוליטיקה הלבנונית / 16.11.2006

על-מנת להבין טוב יותר את הקשר הסורי למשבר הנוכחי בלבנון, יש צורך לשים לב לכתבה שהתפרסמה בספטמבר 2006 בעיתון הכווייתי אל-ראי אל-עאם. העיתון ידע לספר לקוראיו, כי ממשלת סוריה הכינה תוכנית בת שלושה שלבים להפלת ממשלת לבנון

דרישת שלום - מדמשק
הסכסוך הערבי-ישראלי / 17.10.2006

צאדק שולט היטב באנגלית, הוא מגדיר את עצמו חילוני, דהיינו לא מוסלמי ולא נוצרי והוא סירב להסגיר ולוּ ברמז את מוצאו הדתי. ישנם 15 דברים שהוא אוהב לעשות, כמו לגלוש במחשב הנייד שלו ו"להתלונן על אורח-החיים בסוריה".

כשאסד מדבר על "שלום" ומאיים במלחמה
הסכסוך הערבי-ישראלי / 09.10.2006

כאשר סוריה מדברת על רמת-הגולן, עיניה נשואות לעבר לבנון. שכן, כל סורי יצהיר על הקשר ההיסטורי העמוק בין סוריה ללבנון העולה בחשיבותו על הקשר ההיסטורי של סוריה לרמת-הגולן. תעיד העובדה שסוריה אינה מכירה בלבנון כמדינה עצמאית

ואליד ג´ונבלט – משל לפרדוקס הלבנוני
הפוליטיקה הלבנונית / 12.09.2006

ואליד ג´ונבלט, בן העדה הדרוזית, נולד באוגוסט 1949. אביו, כמאל ג´ונבלט (1917-1977), היה סופר, משורר, סוציאליסט, מייסד "המפלגה הסוציאליסטית הפרוגרסיבית" והמנהיג המיתולוגי של הדרוזים בלבנון.

עימאד מורנייה - ראש הזרוע הצבאית של החיזבאללה
חיזבאללה והפוליטיקה הלבנונית / 03.08.2006

מורנייה נולד ב-1962 בכפר שיעי בדרום-לבנון. את תחילת דרכו החל בתנועת הפת"ח כשומר ראשו של אבו-איאד – הוא צאלח חלף ממקימי ארגון "ספטמבר השחור" ומראשי הפת"ח. אבו-איאד חוסל בידי ארגון אבו-נידאל ב-1991

סעד אל-חרירי - התקווה הלבנונית
הזירה הפוליטית בלבנון / 29.07.2006

לבנונים רבים מצאו ניחומים בבנו של רפיק אל-חרירי - סעד אל-חרירי. בבת אחת אל-חרירי קפץ מסטודנט למנהל עסקים ומייסד חברת השקעות, למנהיג לאומי שרבים תלו בו את תקוותיהם לעתיד מעט יותר ורוד

נאום נסראללה והחלטות הג´י-8
מלחמת לבנון השניה / 17.07.2006

נסראללה הוא מנהיג מובס. מנהיג שאיבד את רוב נכסיו הפוליטיים והצבאיים שצבר מאז שקיבל על עצמו את תפקיד מזכ"ל התנועה. זהו מנהיג היודע שימיו ספורים והוא נתון לחסדי ישראל. למעשה, נסראללה יודע היטב שאין לו שום נכסים פוליטיים בהם הוא יכול לשחק


גלריית המגזין

 

22 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 289 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון